Ćwiczenia, pomoc;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-22, 10:10   #1
sasha_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33

Ćwiczenia, pomoc;)


Potrzebuję waszej pomocy. W samym temacie jestem kompletnie zielona.Od jakiegoś czasu próbuję walczyć ze swoją sylwetką. Jestem dosyć chuda, a do tego jeszcze wysoka. Chcę popracować nieco nad ciałem, nadać mu kształt. Pojawiają się pierwsze zmory takie jak cellulit Głównie zależy mi na poprawie wyglądu swoich tyłów. Próbowałam ćwiczyć pośladki z popularnymi paniami z YT. Na pewno domyślacie się o jakie mi chodzi. Ale jakoś nie jestem do nich przekonana. Skupiają się tam przede wszystkim na spalaniu tłuszczu, czego ja nie potrzebuje. Nie chciałabym skupiać się tylko na pośladkach. Kolejną zmorą są baardzo chude rączki. Ćwiczenia w jakimś minimalnym stopniu mogłyby mi w tym pomóc?


Kolejna sprawa - dieta. Czy faktycznie na gwałt powinnam ją zmieniać? Nie ukrywam, że byłoby z tym ciężko. Jadam dosyć normalnie, to co zaserwują mi w domu I raczej trudno byłoby przekonać do tego rodzinkę. Też nie za bardzo wyobrażam sobie liczenie kalorii. Może podać mniej-więcej jaki był mój jadłospis przez ostatnie parę dni?

Mogę liczyć na waszą pomoc? Jakie ćwiczenia mogłabym wykonywać? W co powinnam się zaopatrzyć na sam początek? Chodzi mi oczywiście o jakieś hantle czy obciążniki na kostki/nadgarstki. Dużo tego a ja kompletnie nie wiem od czego zacząć. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.
sasha_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 13:14   #2
diablo69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 78
Dot.: Ćwiczenia, pomoc;)

-Nikt nie powie ci czy powinnaś zmienić swoją dotychczasową dietę, bo nikt jej nie zna. Dla mnie normalny obiad to kurczak z ryżem i przynajmniej 3 warzywami, dla kogoś innego może to być zupa pomidorowa bez makaronu, albo jabłko.

-Obciążniki na nadgarstki i kostki mocno niszczą stawy, zauważa się to dopiero po latach. Można się doprowadzić do nieciekawego stanu, tak samo jak i chociażby krążenia stawów podczas rozgrzewki - prowadzą do degeneracji stawu.

-Co do ćwiczeń poczytaj o ogólnorozwojowym treningu siłowym (fbw) możesz zacząć od jakichś podstaw, albo np. o crossficie. Tylko na crossficie masę mięśniową będzie zrobić raczej ciężko. Ale dla ogólnej sprawności organizmu jest to bardzo dobry trening.
diablo69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 17:23   #3
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Ćwiczenia, pomoc;)

Popieram post wyżej.
Oczywiście podaj swój przykładowy jadłospis, zobaczymy co to jest to "normalnie"

Policz sobie też zapotrzebowanie kal. Najlepiej tu: http://www.globalrph.com/schofield_equation_bmr.htm
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 19:01   #4
sasha_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Ćwiczenia, pomoc;)

Mój wczorajszy jadłospis->
1. owsianka + porzeczki, słonecznik, siemię lniane
2. naleśniki na mące gryczanej ze śmietaną i z dżemem własnej roboty
3. zupka z kalarepy z koprem + cukinia,pomidory,papryka, ser żółty i makaron pełnoziarnisty
4. Omlet z pietruszką i ze śmietaną
5.Tosty+kabanosy
W międzyczasie chwyciłam po czekoladę i loda Latem nie piję herbaty - sama woda. Wszystkie warzywa niepryskane co akurat na plus. Zapewne powinnam odrzucić białe pieczywo. Próbowałam wiele razy, ale jakoś nie potrafię przekonać się do chleba na zakwasie. Omlet robię na mące ziemniaczanej. W domu unika się glutenu, więc mąka pszenna nie zawsze jest pod ręką.

Edytowane przez sasha_91
Czas edycji: 2013-08-22 o 19:07
sasha_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 19:27   #5
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Ćwiczenia, pomoc;)

Cytat:
Napisane przez sasha_91 Pokaż wiadomość
Mój wczorajszy jadłospis->
1. owsianka + porzeczki, słonecznik, siemię lniane
2. naleśniki na mące gryczanej ze śmietaną i z dżemem własnej roboty
3. zupka z kalarepy z koprem + cukinia,pomidory,papryka, ser żółty i makaron pełnoziarnisty
4. Omlet z pietruszką i ze śmietaną
5.Tosty+kabanosy
W międzyczasie chwyciłam po czekoladę i loda Latem nie piję herbaty - sama woda. Wszystkie warzywa niepryskane co akurat na plus. Zapewne powinnam odrzucić białe pieczywo. Próbowałam wiele razy, ale jakoś nie potrafię przekonać się do chleba na zakwasie. Omlet robię na mące ziemniaczanej. W domu unika się glutenu, więc mąka pszenna nie zawsze jest pod ręką.
No ostatni posiłek nie powala Najlepiej wpisać sobie to co zjadałaś w jakimś kalkulatorze np. potreningu.pl nie licząc warzyw. Warzyw w misce nie liczymy, ale minimum 750gram na dzień zjadamy. Wpisać wszystkie składniki osobno (np. z omleta mąka, jajka, olej). Ja na początku ważyłam produkty na wadze, a czasami korzystam z ilewazy.pl
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 20:43   #6
pstroo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 93
Dot.: Ćwiczenia, pomoc;)

Skalpel Chodakowskiej chyba jest na fajna rzezbe a nie na spalanie ;>
pstroo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 20:45   #7
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Ćwiczenia, pomoc;)

Cytat:
Napisane przez pstroo Pokaż wiadomość
Skalpel Chodakowskiej chyba jest na fajna rzezbe a nie na spalanie ;>
Dobry na atrofię mięśni i problemy ze stawami. Jak ktoś nie ma to się kontuzji może nabawić, a nie rzeźby.
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-26, 23:16   #8
diablo69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 78
Dot.: Ćwiczenia, pomoc;)

Nie było mnie kilka dni. Co do przykładowego jadłospisu, gdyby nie ostatni posiłek, byłbym skłonny dać ci 3/5 za całokształt. Na noc lepiej zjeść troszkę białka, jedni mówią, że nie powinno się jeść węgli, bo od tego się tyje, inni mówią, że to jest wskazane, lepszy sen itd. To sama musisz poszukać artykułów/poczytać na forach i zadecydować - sprawdzić to na swoim przykładzie, bo na forum wszyscy wszystko wiedzą, gorzej w praktyce.

Skalpel Chodakowskiej? Tak jak koleżanka wyżej.
diablo69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:19.