Hiszpański/niemiecki/japoński łatwe czy trudne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-31, 16:50   #1
Merry2014
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 293

Hiszpański/niemiecki/japoński łatwe czy trudne


Zamierzam nauczyć się hiszpańskiego. Nawet kupiłam już książkę z płytą, fiszki i podręcznik z zestawem ćwiczeń. Czy język hiszpańskie kiedyś mi się sprzyda? Jak myślicie?
Co do mojego zawodu to bardziej by mi pasowała nauka niemieckiego, ale wydaję mi się ten język taki "ciężki" w wymowie, te długie wyrazy. Chyba, ze tak mi się tylko zdaję. No i chciałabym się nauczyć kiedyś japońskiego. Ale jak widzę to pismo to masakra mi się wydaję. Mi nauka języków przychodzi z trudem. Rosyjskiego w liceum się uczyłam i mało co zapamiętałam. A angielski wstyd, lepiej nie mówić.
Czy hiszpański/niemiecki/japoński jest trudny?
Merry2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 17:53   #2
Auraus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Dot.: Hiszpański/niemiecki/japoński łatwe czy trudne

Trudność języka to raczej sprawa obiektywna: jedna osoba może uważać japoński jest najłatwiejszy; druga natomiast niemiecki. Najlepiej kierować się tym co nas najbardziej interesuje. Jeśli już zakupiłaś książki do hiszpańskiego, to decyzję sama podjęłaś. Nie wiem w jakiej branży pracujesz, więc ciężko mi się wypowiedzieć na temat jego przydatności.
Sądzę, że warto też powrócić do angielskiego. Szczególnie jeśli rozważasz naukę japońskiego (z tego co się orientuję to im wyższy poziom tego jeżyka, tym ciężej znaleźć porządne materiały do jego nauki w ojczystym języku)
Auraus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 17:48   #3
letitiah
art at its finest.
 
Avatar letitiah
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 673
Dot.: Hiszpański/niemiecki/japoński łatwe czy trudne

Jeśli podchodzisz do nauki języka na zasadzie "o matko, jakie to trudne, już mi się nie chce", to nie nauczysz się języka. Nie wiem, gdzie pracujesz, więc trudno jest stwierdzić, który język bardziej Ci się przyda. Angielski natomiast przydaje się zawsze i wszędzie, więc zanim zaczniesz jakikolwiek nowy język, radziłabym Ci się wziąć za angielski, który jest uniwersalny. No, chyba że handlujesz różnymi produktami z Japończykami, Niemcami czy Hiszpanami - wtedy rzeczywiście ważniejszy może być któryś z tych języków.
Niemiecki wbrew pozorom jest bardzo logicznym językiem. Hiszpański jest banalny i naprawdę szybko wchodzi do głowy, ale jest dużo różnic w pojedynczych słowach czy zwrotach, np. różnica jednej litery czy inaczej odmienionego czasownika często zmienia sens całej wypowiedzi.
Tak więc zastanów się, który język najbardziej by Ci się na chwilę obecną przydał.
__________________
मेरे भारत में, सब कुछ सुन्दर है
þú ert engillinn efst á trénu mínu
letitiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 12:11   #4
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Hiszpański/niemiecki/japoński łatwe czy trudne

Cytat:
Napisane przez Merry2014 Pokaż wiadomość
Czy hiszpański/niemiecki/japoński jest trudny?
Tu dużo moim zdaniem zależy do Twojej motywacji i podejścia. Jeśli któryś z tych języków Cię bardziej "kręci" to będzie Ci lepiej wchodził.
Dla mnie niemiecki i hiszpański były okropne. Odmiany i końcówki były dla mnie irytujące. Cała ich gramatyka wywoływała we mnie wielkie wewnętrzne "fuuuj". Za to japoński - przez to, że mnie kultura japońska strasznie pociągała - to już była kompletnie inna bajka. Wydawał mi się bardziej "logiczny", podobało mi się, że nie ma tyle przypadków, a kanji zachwycały mnie swoim wyglądem (i tym, że to nie są jakieś losowe kreski tworzące krzaczki, tylko, że były to poszczególne elementy o konkretnym znaczeniu połączone w jeden znak). Więc w tym wszystkim bardzo ważne jest Twoje podejście i czy będzie Ci się chciało. Bo bez tego to każdy język będzie trudny.
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 11:43   #5
martamiska
Przyczajenie
 
Avatar martamiska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 15
Dot.: Hiszpański/niemiecki/japoński łatwe czy trudne

Merry2014, nie jesteś sama ja też mam problem z niemieckim, liznęłam go trochę w szkole i nic nie pamiętam już z lekcji - jak dla mnie ten język jest jakiś taki mało intuicyjny... Z japońskim nigdy styczności nie miałam, ale podziwiam Po hiszpańsku umiem mówić, akurat tutaj uważam że język jest łatwy i ładnie brzmi - chodziłam na kursy 2,5 roku do Espanoles w Waw i dużo się nauczyłam. W zeszłe wakacje miałam test bo byłam na wakacjach w Madrycie i świetnie się dogadywałam Podziwiam że chcesz się uczyć sama, ale szczerze Ci powiem że ja też próbowałam uczyć się sama ale nie ruszyłam dalej niż A1 i to takie podstawowe A1, także mimo wszystko dobrze żeby ktoś nad Tobą czuwał, kiedy uczysz się języka - wyżej napisałam gdzie ja chodziłam
martamiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-07 11:43:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:56.