Ból w okolicy bioder podczas miesiączki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-18, 18:53   #1
Piegusia
Raczkowanie
 
Avatar Piegusia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 52

Ból w okolicy bioder podczas miesiączki


Ponad 1,5 roku temu moja ciąża została zakończona cc w 35 tc z powodów nie związanych z tematem . Pod koniec ciąży miałam bóle w okolicach bioder utrudniające niekiedy poruszanie się. Wtedy myślałam, że to było poprostu naturalne rozchodzenie się bioder przed porodem lub ucisk/przeciążenie spowodowany ciążą (aczkolwiek jestem i byłam drobnej budowy ciała, a tuż przed cc miałam tylko +10 kg wagi więc jakiegoś strasznego obciążenia dla mojego organizmu nie było). Miewałam je jeszcze czasami w połogu. Potem już nie, aż do chwili obecnej. Aktualnie mam miesiączkę, której towarzyszą znowu te same bóle. Mam uczucie rozrywania i sztywnienia w okolicy bioder, aż ciężko mi się momentami poruszać. Miała któraś z Pań podobnie?

Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Kobiety śmieją się, kiedy mogą i płaczą, kiedy chcą."— Zbigniew Herbert

Piegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 19:04   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ból w okolicy bioder podczas miesiączki

Cytat:
Napisane przez Piegusia Pokaż wiadomość
Ponad 1,5 roku temu moja ciąża została zakończona cc w 35 tc z powodów nie związanych z tematem . Pod koniec ciąży miałam bóle w okolicach bioder utrudniające niekiedy poruszanie się. Wtedy myślałam, że to było poprostu naturalne rozchodzenie się bioder przed porodem lub ucisk/przeciążenie spowodowany ciążą (aczkolwiek jestem i byłam drobnej budowy ciała, a tuż przed cc miałam tylko +10 kg wagi więc jakiegoś strasznego obciążenia dla mojego organizmu nie było). Miewałam je jeszcze czasami w połogu. Potem już nie, aż do chwili obecnej. Aktualnie mam miesiączkę, której towarzyszą znowu te same bóle. Mam uczucie rozrywania i sztywnienia w okolicy bioder, aż ciężko mi się momentami poruszać. Miała któraś z Pań podobnie?

Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalka
Mam podobnie, ale opisane objawy dotyczą okolic tzw. "krzyża".
Powodem sa wady kręgosłupa i ucisk na nerwy. naprawdę namawiam Cię, zebyś znalazła ogarnietego ortopedę, który da skierowanie na RTG, moze rezonans a potem wysle z tym do dobrego rehabilitanta.
Bo takie stany nieleczone, tylko sie potęgują. A rhabilitacja na wczesnycch etapach nie jest na ogół wcale trudna i wymaga głowneiw spółparcy pacjenta i wykonywania zadanych ćwiczeń.
Ciąża często "wchodzi w kręgosłup" i zaostrza wczesniejsze wady .
A zmiany hormonalne w trakcie cyklu, meisięcznego, zaostrają okresowo bolsności wszelkie w rejonach gdzie jest coś nei tak.

BTW, skąd jesteś? Moge polecić ciekawego ortopedę i rehabilitantów z 3 miasta.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2016-03-20 o 19:05
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 20:16   #3
Piegusia
Raczkowanie
 
Avatar Piegusia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 52
Dot.: Ból w okolicy bioder podczas miesiączki

Dziękuję za odpowiedź i wskazówki. Chyba warto pójść tą drogą. Jestem z Warszawy.

Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Kobiety śmieją się, kiedy mogą i płaczą, kiedy chcą."— Zbigniew Herbert

Piegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-30 21:16:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:32.