Cavi lipo - efekty i sposób działania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-10, 10:15   #1
majawzagrodzie
Raczkowanie
 
Avatar majawzagrodzie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 52

Cavi lipo - efekty i sposób działania


Hej, od jakiegoś czasu przyglądam się urządzeniu Cavi-Lipo (http://www.cavi-lipo.pl/), które co raz częściej pojawia się w klinikach medycyny estetycznej i gabinetach w różnych częściach Polski.

Gdzieś w Internecie wyczytałam, że w Skandynawii jest to zabieg refundowany przy otyłości. Dziwne trochę, bo obiecywane efekty są owszem spektakularne (kilka lub kilkanaście centymetrów mniej), ale nie wydaje mi się, by bardzo osoby otyłe były zadowolone z takiego wyniku, co innego osoby z nadwagą lub problemami typu "pomarańczowa skórka".

Chciałabym zapytać, czy ktoś może podzielić się doświadczeniami? Czy faktycznie można uznać, że cellulit się widocznie wygładzi?

I najważniejsze: powiedzcie mi, jeśli po jednym zabiegu mogę zaobserwować nawet 2 centymetry mniej w udzie, to gdzie, do diabła, te dwa centymetry się podzieją??? Wiecie o co mi chodzi, przecież ich się nie wypoci, co więc się dzieje z tą fizyczną materią?
(Przepraszam za ignorancję medyczną, nie wiem jak to dokładniej opisać)
majawzagrodzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 13:05   #2
krolewnafijonka
Raczkowanie
 
Avatar krolewnafijonka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 36
Dot.: Cavi lipo - efekty i sposób działania

Moja mama zrobiła sobie cavi lipo i powiem Ci, że naprawdę widać było różnicę - nie jest otyła, ale na udach miała trochę cellulitu. Seria to 6 zabiegów i po tej serii faktycznie widać było sporą różnicę! Zresztą cały czas widać, do tego w obwodzie poleciało -6cm, a to naprawdę sporo.

A jeśli chodzi o to "gdzie idzie ten tłuszcz" to co znalazłam na oficjalnej stronie:
"Fale ultradźwiękowe wytwarzane przez Cavi-Lipo są skoncentrowane na komórkach tłuszczowych. Kiedy fala uderza w komórkę jej zawartość zaczyna się rozpuszczać i zwiększać swoją objętość. Powstaje "bąbel kawitacyjny", który w końcu rozpada się uwalniając rozpuszczoną zawartość. Tłuszcz zostaje w bezpieczny sposób wydalony z organizmu przez naturalny system metabolizmu. Komórki zostają zlikwidowane na zawsze co zapobiega efektowi jojo. "

Czyli wychodzi na to, że w skrócie, komórka tłuszczu jest rozbijana przez urządzenie a potem wydalana
krolewnafijonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 11:03   #3
anetkabaran
Przyczajenie
 
Avatar anetkabaran
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 12
Dot.: Cavi lipo - efekty i sposób działania

- 6 centymetrów! WOW.
Ja byłam na pierwszym zabiegu i zanotowałam -1cm w udach. Ten pierwszy zabieg miałam w promocji, teraz pozostałe będą już pełnopłatne, co jest wyzwaniem dla mojego portfela... ale 6 cm robi naprawdę wrażenie.

Co do tego, co się z tym tłuszczem dzieje, to przecież jest on transportowany do wątroby i następnie wydalany. Proste!
anetkabaran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-16 12:03:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:27.