Wąski pokój na dwie osoby - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-28, 18:10   #1
mageno
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 27

Wąski pokój na dwie osoby


Witam!
Chciałabym zasięgnąć porady u was. Mój pokój wygląda obecnie tak jak w załączniku(175x477cm).
Po prawej stronie od okna stoją: biurko z komputerem, regał i łóżko piętrowe(wszystkie meble kolor sosnowy, tylko regał to buk). Po prostu taki tramwaj . Dzielę pokój z bratem(14 lat) ja mam 18. Przyznam, że to łóżko piętrowe jest bardzo męczące, zajmuje kupę miejsca. Ściany eghm jedna kolor niebieski(ta z lewej), reszta kolor żółty.

Planuję w przyszłym roku remont definitywny, na razie zbieram pomysły i kasę(na pewno nie wymienię regału)
Chcę przenieść drzwi tak jak w załączniku, jest wtedy więcej miejsca. Jeśli chodzi o wystrój nie mam kompletnego pojęcia, jak by pokój miał wyglądać. Może dwie sofy w pokoju, regał podzielony, wiszący na ścianie, a komputer może gdzieś wywalę .

Wiem jedno, nie chcę kolorów różowych i fioletowych i łóżka piętrowego . W tych aspektach zgadza się ze mną brat. Jeśli chodzi o wystrój to musi on być przede wszystkim praktyczny.

Przeglądając różne wątki na forum( w tej kategorii) zastanawiałam się czy dać ten post do metamorfozy pokoi, więc jeśli tam powinien być to skasujcie ten post.

Doradźcie mi coś z wystrojem wnętrza, kolorami, proszę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png pokojcopylz5.png (4,8 KB, 103 załadowań)

Edytowane przez mageno
Czas edycji: 2008-08-28 o 20:02
mageno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 11:16   #2
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Wąski pokój na dwie osoby

Współczuję bardzo takiego pokoju, mam trochę krótszy w swoim mieszkaniu i robi za graciarnię, a już zupełnie nie wyobrażam sobie żeby miały w nim dwie osoby mieszkać.
Łóżko piętrowe jest w tym przypadku dość dobrym rozwiązaniem, jak umieścisz sofy w pokoju to do ich rozłożenia będziesz potrzebowała dużo miejsca, a to w zasadzie uniemożliwi umieszczenie czegokolwiek jeszcze, musiałabyś je umieścić pod oknem i po przeciwnej stronie bo potrzeba minimum 190 cm na rozłożenie wiec na szerokość pokoju nie wejdzie. Mogłabyś zastosować rozkładane fotele coś w tym rodzaju http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S49817458, ale są przerażająco wąskie 70 cm jest dobre do spania dla gości, na co dzień nie jest zbyt wygodne.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 15:41   #3
..::anvastra::..
Zadomowienie
 
Avatar ..::anvastra::..
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 999
Dot.: Wąski pokój na dwie osoby

dobrym rozwiązaniem było by może łóżko cohwane w szafe takie pionowo składane ale z tego co widziałam to jest koszt prawie 1000 złotych za samo łóżko materac i ten mechanizm
ale może zamiast piętrowego kupiłabyś takie łóżko wysuwane
http://www.maluchy.pl/forum/lozko-dl...ki-t49995.html te sa dla dzieci ale daje link zeby pokazac o co mi chodzi moje kuzynki mają takie i nim ze na co dzien zajmuje tyle miejsca co jedno to w tej wysuwanej czesci jest jeszcze pojemnik na posciel chyba ze przeszkadzało by ci spanie na takim z bratem (ze brak prywatnosci albo ze chrapie ) ale w takim pokoiku to chyba tak czy tak lepiej nie bedzie
..::anvastra::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 09:08   #4
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Wąski pokój na dwie osoby

Cytat:
Napisane przez ..::anvastra::.. Pokaż wiadomość
ale może zamiast piętrowego kupiłabyś takie łóżko wysuwane
http://www.maluchy.pl/forum/lozko-dl...ki-t49995.html
Ale takie łóżko nadal będzie zajmowało tyle samo miejsca co piętrowe, tyle ze będzie niższe, no i w tym wieku przydałoby się im raczej więcej prywatności, no bo to prawie jak spanie obok.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 13:21   #5
..::anvastra::..
Zadomowienie
 
Avatar ..::anvastra::..
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 999
Dot.: Wąski pokój na dwie osoby

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Ale takie łóżko nadal będzie zajmowało tyle samo miejsca co piętrowe, tyle ze będzie niższe, no i w tym wieku przydałoby się im raczej więcej prywatności, no bo to prawie jak spanie obok.
ale w dzien bedzie to jedno lozko dlatego bedzie zajmowalo mniej miejsca niz dwa - a mageno nie chce pietrowego
takze tam gdzie w ciągu dnia musi być miejsce albo przejscie w nocy mozna postawic lozko
no wlasnie napisalam o tym ze pewnie bedzie jej przeszkadzalo to ze to prawie jak jedno lozko

ale było też na tym forum takie które było chowane jedno pod drugie ale mozna je bylo wysunac calkiem i postawic w dowolnym miejscu i to juz by bylo chyba calkiem dobre rozwiązanie

mozna by tez wstaic łóżko pod oknem - mialo by tylko 185 cm dłogości ale jesli nie jestes za wysoka to moze by wystarczyło?
..::anvastra::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 11:34   #6
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Wąski pokój na dwie osoby

Cytat:
Napisane przez ..::anvastra::.. Pokaż wiadomość
ale w dzien bedzie to jedno lozko dlatego bedzie zajmowalo mniej miejsca niz dwa - a mageno nie chce pietrowego
takze tam gdzie w ciągu dnia musi być miejsce albo przejscie w nocy mozna postawic lozko
No ale mageno narzekała że piętrowe łóżko im kupę miejsca zajmuje, dlatego pisałam że miejsca im nie przybędzie przy takim wysuwanym.

[quote=..::anvastra::..;89 16795]no wlasnie napisalam o tym ze pewnie bedzie jej przeszkadzalo to ze to prawie jak jedno lozko
wiem wiem, chciałam tylko to dodatkowo zaakcentować.

Cytat:
Napisane przez ..::anvastra::.. Pokaż wiadomość
ale było też na tym forum takie które było chowane jedno pod drugie ale mozna je bylo wysunac calkiem i postawic w dowolnym miejscu i to juz by bylo chyba calkiem dobre rozwiązanie
Ale pewnie to łóżko zajmuje powierzchnię łóżka piętrowego.

mageno napisz co sądzisz o naszych pomysłach, bo tak to trudno coś doradzać jak nie znamy Twojej opinii.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 11:50   #7
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Wąski pokój na dwie osoby

A tak jak w załączniku?

Po prawej od wejścia regał i fotel rozkładany, pod oknem biurko...
Po lewej od wejścia łóżko piętrowe, a pod nim miejsce na drugie biurko, fotel czy inne...
W tym układzie można zachować podział na część męską i damską
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png pokojcopylz5.png (11,1 KB, 88 załadowań)
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-08, 16:26   #8
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Wąski pokój na dwie osoby

i pomiedzy nimi dodać zasłonke albo parawan....
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 16:42   #9
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Wąski pokój na dwie osoby

Ja miałam w dzieciństwie regał na książki nie wzdłuż ściany tylko w poprzek, nie zabierało to zbyt wiele światła, a zawsze była to jakaś namiastka podziału pokoju.

Też myślałam o podobnym ustawieniu z podziałem pokoju, ale w wersji dych rozkładanych foteli.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 17:39   #10
..::anvastra::..
Zadomowienie
 
Avatar ..::anvastra::..
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 999
Dot.: Wąski pokój na dwie osoby

a tak jeszcze myślałam... może łóżka postawić obok siebie tylko między nimi ścianka z płyty gipsowo kartonowej albo nawet wysoki parawan?
zmiesciły by sie łózka na ponad 70 cm czyli dosyć wąskie no i niezbyt wygodne przy scieleniu i kladzeniu sie spac wogole i z ta scianka wyszly by takie 2 klitki... eee w miare pisania o tym ten pomysl wydal mi sie coraz glupszy

ale z drugiej strony cala reszta pokoju zostaje wolna i miejsce do spania jest dobrze rozdzielone i nie trzeba by codziennie skladac lozek w fotel a na szerokosc by by podobne

w kazdym razie miesca jest niewiele więc w miare możliwości na ksiązki itp szafki i półki wiszące - wtedy zmieściło by się jakieś małe biurko na komputer i do nauki i nad nim półki, półki nad łóżkami, jeśli łóżka wogóle to w pojemnikami na pościel w których można chować niekoniecznie pościel
w kazdym razie postawic na wielofunkcyjne i pojemne meble, dobrze jesli byly by rozkladane chowane itd
..::anvastra::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 09:41   #11
wikimi
Raczkowanie
 
Avatar wikimi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: woj. łódzkie
Wiadomości: 338
GG do wikimi
Dot.: Wąski pokój na dwie osoby

[quote=mageno;8794101]Witam!
Chciałabym zasięgnąć porady u was. Mój pokój wygląda obecnie tak jak w załączniku(175x477cm).



Ja mam podobny problem tylko tyle że po rzeciwnej stronie drzwi mam jeszcze jedne drzwi. jest to pokuj przejściowy niestey. ale wyglada identycznie jak na rysunku. Jeśli chcesz go podzielić to z tą meblościanką to bardzo dobry pomysł. Ja U SIEBIE WYMYŚLIŁAM ŻE MOŻNABY OBIE PARY DRZWI PRZENIEŚĆ NA DRUGI OKIEC pokoju i wtedy bede mogła postawić coś pod oknem i bedzie widniej niz siedzieś na sofie w zaciemnionym rogu i patrzec w telewizor pod oknempozdrawim
__________________
2010-08-29 cc g.12.00 3550g,57dł urodziła się nasza Kasieńka-nasz skarb
skończyłyśmy 7m-cy mamy czetery ząbki i ważymy 9kg, a urosłyśmy duzie duzie 72cm

nasz cudny ślub 08.08.2009
wikimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:50.