Niemieckie książki dla dzieci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-09, 21:40   #1
wisniowiecki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 26

Niemieckie książki dla dzieci


Znacie w sieci jakieś miejsce z e-bookami (skany) a konkretnie z czytankami dla dzieci, za free? Doszedłem do wniosku że czytanie tego typu książek z prostą składnią gramatyczną i z podstawowymi zwrotami będzie najodpowiedniejszym krokiem do budowania słownictwa. Kupiłem sobie Stephena Kinga i jakąś perską baśń, ale na pierwszej stronie już gubiłem sens bo musiałbym przetłumaczyć 20 nowych słów, a to raczej mija się z celem, nie na tym powinno polegać czytanie. Pytam bo jeśli chodzi o niemiecką sferę internetową to nie mam pojęcia co gdzie jest, nic nie chce wyszukiwać. W Polsce to ja wiem gdzie szukać piraty
__________________
<ciach_reklama>
wisniowiecki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 08:25   #2
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Niemieckie książki dla dzieci

Może tutaj znajdziesz coś dla siebie - klik. Ale, ale, żeby nie było, że promuję piractwo, może warto byłoby się zastanowić nad readersami - uproszczonymi lekturami- po prostu? Wcale wtedy nie trzeba czytać bajek dla dzieci (chyba,że ktoś je lubi i tak wygodniej jest mu się uczyć ), a książeczki mają różny poziom, dla początkujących też są. Z tego co widziałam, głownie są opowiadania lub mini-kryminały.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 09:01   #3
Hiddles
Raczkowanie
 
Avatar Hiddles
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: Niemieckie książki dla dzieci

Też jestem za readersami, właśnie szukam czegoś odpowiedniego. Też myślałam żeby zacząć od książek dla dzieci ale u mnie w bibliotece nic nie było. Wziełam więc jakieś czytadło dla nastolatek, język jest ok, większość rozumiem, trochę nowych słów które muszę sprawdzić, jakieś nieformalne zwroty (książka jest wydana w 2013 roku więc w miarę aktualne) ale historia jest tak denna i przewidywalna że po drugim rozdziale odłożyłam ją i już od miesiąca leży i czeka aż do niej wróce. Więc chyba lepiej znaleść coś co nas interesuje i tłumaczyć sobie więcej słówek niż męczyć sie z jakimś tanim romansidłem
Hiddles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 21:01   #4
wisniowiecki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 26
Dot.: Niemieckie książki dla dzieci

Dzięki za te readersy, brzmi ciekawie. Tematyka dziecięca trochę mnie odpychała, a tu jakiś kompromis.
__________________
<ciach_reklama>
wisniowiecki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-10 22:01:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.