Odcisk na stopie? Co to, jak usunąć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-23, 11:37   #1
xyz995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3

Odcisk na stopie? Co to, jak usunąć?


Witam.

Jakiś czas temu zrobiły mi się takie odciski na pięcie, na dolnej części. Jestem pewna, że to od za dużych, niedopasowanych kozaków, w których chodziłam całą zimę. Na obu piętach jest w tym samym miejscu, jeden większy, drugi mniejszy - stąd ta pewność, że to od butów. W ogóle nie są bolesne. Początkowo chciałam je zetrzeć tarką do stóp, wtedy ta biała skóra schodzi, powstaje takie delikatne miejsce - wtedy boli. Pomysł z starciem nie podziałał. Kupiłam maść na odciski Aflofarm, ale w ogóle nie działa. Jest tam napisane, że kiedy nastąpią boleści należy zamoczyć stopę w wodzie i "ściągnąć" odcisk - z tym, że mnie to nie boli. Jakiś pomysł co zrobić żeby szybciej to zeszło?

Dołączam zdjęcie, proszę o odpowiedź.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2014-03-23 12.28.48.jpg (69,3 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2014-03-23 12.29.03.jpg (60,7 KB, 31 załadowań)
xyz995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 12:22   #2
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Odcisk na stopie? Co to, jak usunąć?

Cytat:
Napisane przez xyz995 Pokaż wiadomość
Witam.

Jakiś czas temu zrobiły mi się takie odciski na pięcie, na dolnej części. Jestem pewna, że to od za dużych, niedopasowanych kozaków, w których chodziłam całą zimę. Na obu piętach jest w tym samym miejscu, jeden większy, drugi mniejszy - stąd ta pewność, że to od butów. W ogóle nie są bolesne. Początkowo chciałam je zetrzeć tarką do stóp, wtedy ta biała skóra schodzi, powstaje takie delikatne miejsce - wtedy boli. Pomysł z starciem nie podziałał. Kupiłam maść na odciski Aflofarm, ale w ogóle nie działa. Jest tam napisane, że kiedy nastąpią boleści należy zamoczyć stopę w wodzie i "ściągnąć" odcisk - z tym, że mnie to nie boli. Jakiś pomysł co zrobić żeby szybciej to zeszło?

Dołączam zdjęcie, proszę o odpowiedź.
Ja na odciski używam płyn, już nie pamiętam jaki, ale ma aplikator, nakłada się go 2 razy dziennie, po tygodniowej kuracji należy wymoczyć stopy i odcisk opada. Aczkolwiek u Ciebie nie wygląda mi to na odcisk szczerze mówiąc. Odcisk boli przy noszeniu butów, i ma jakby w środku taki korzeń, który przechodzi przez całość. Może idź do lekarza rodzinnego? Może to być też jakiś rodzaj pęcherza, na drugim zdjęciu wygląda jak pęcherz. Je zazwyczaj się przekłuwa odkażoną igłą, i ewentualnie wyciska pozostałą 'wodę'.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 13:07   #3
xyz995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Odcisk na stopie? Co to, jak usunąć?

Okazało się, że jest to po prostu jakiś placek zgrubiałej skóry, część stopy była narażona na za duże tarcie i żeby się wzmocnić, to się pogrubiła. Zdarłam ją, zobaczymy czy efekt będzie taki jak po pumeksie. Dlaczego ona nawraca? Czy na to miejsce nie powinna narosnać już zwykła skóra?
xyz995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 23:19   #4
iwonia59
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 169
Send a message via Skype™ to iwonia59
Dot.: Odcisk na stopie? Co to, jak usunąć?

Cytat:
Napisane przez xyz995 Pokaż wiadomość
Okazało się, że jest to po prostu jakiś placek zgrubiałej skóry, część stopy była narażona na za duże tarcie i żeby się wzmocnić, to się pogrubiła. Zdarłam ją, zobaczymy czy efekt będzie taki jak po pumeksie. Dlaczego ona nawraca? Czy na to miejsce nie powinna narosnać już zwykła skóra?
Żeby do końca mieć pewność, że z powrotem Ci nie narośnie, to zmień buty. Ta zgrubiała skóra narasta, bo tak jak paznokcie i włosy - im częściej obcinane, tym szybciej rosną. Jeśli nie masz rany po zdarciu tego zgrubienia, a masz wrażenie, że jeszcze coś tam zostało, to smaruj płynem ABE na odciski i samo Ci odpadnie.
iwonia59 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 20:29   #5
Vler
Raczkowanie
 
Avatar Vler
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kalimdor
Wiadomości: 168
Dot.: Odcisk na stopie? Co to, jak usunąć?

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Ja na odciski używam płyn, już nie pamiętam jaki, ale ma aplikator, nakłada się go 2 razy dziennie, po tygodniowej kuracji należy wymoczyć stopy i odcisk opada. .
Gdyby kogoś interesowało, chodzi o Acerin bądź jego odpowiednik
__________________
"Problem to nie problem. Problem to Twoje podejście do problemu"
- Jack Sparrow
Vler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 22:17   #6
iwonia59
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 169
Send a message via Skype™ to iwonia59
Dot.: Odcisk na stopie? Co to, jak usunąć?

Na zdjęciu rzeczywiście bardziej przypomina pęcherz, chyba, że chodzisz w sportowym obuwiu i ta zgrubiała skóra jest odparzona. Sugerowałam Ci zmianę obuwia, bo może w tym miejscu zgrubienie powstało właśnie od butów, np. wyściółka się przesunęła i to coś powstało. Może to być również modzel...

---------- Dopisano o 23:13 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Vler Pokaż wiadomość
Gdyby kogoś interesowało, chodzi o Acerin bądź jego odpowiednik
Tak, to są podobne płyny, różnią się nieco ceną. Acerin jest droższy od ABE.

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
(...) wygląda jak pęcherz. Je zazwyczaj się przekłuwa odkażoną igłą, i ewentualnie wyciska pozostałą 'wodę'.
Tak, tylko wtedy baaardzo szczypie...
iwonia59 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 20:19   #7
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Odcisk na stopie? Co to, jak usunąć?

Cytat:
Napisane przez iwonia59 Pokaż wiadomość

Tak, tylko wtedy baaardzo szczypie...
Szczypie, ale taka metoda jest najskuteczniejsza przy dużych pęcherzach, małe wystarczy zakleić plastrem. Miałam wiele razy i radziłam się lekarza
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-26 21:19:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:10.