...tak żeby Lacoste, ale nie Lacoste - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-20, 13:13   #1
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791

...tak żeby Lacoste, ale nie Lacoste


Czyli inaczej rzecz ujmując, pomagam mojemu mężczyźnie znaleźć perfumy.

Punktem wyjścia ma być Eau de Lacoste L.12.12 White, czyli perfumy które mężczyzna nosi, acz czuje się nimi znudzony. Chodzi więc o to, żeby następca był podobny, ale różny - jeśli mnie rozumiecie. Najważniejsze wymagania to świeżość, świeżość i jeszcze raz rześkość a także duże umiłowanie cytrusów. Akceptowalne są nuty drzewne czy morskie, ale raczej w połączeniu/jako tło dla cytrusów, kiedy grają pierwsze skrzypce są odrzucane.
Mężczyzna jest zdania, że nie cierpi piżma - ja pozwalam sobie na mniej kategoryczne stwierdzenie, że nie są jego domeną zapachy mocno animalne, zresztą nie po to wybiera rześkość. Odpadają wszelkie słodycze, czekolady, wanilie i przyprawowce. Odpada też dym, skóra, typowo klasyczne męskie mocne akordy. Ojciec nosił męskie Opium i odcisnęło się to traumatycznym śladem na psychice mężczyzny - nie chce pachnieć niczym podobnym.

Na blotterze do gustu przydał Voyage Hermesa (bo ładnie zajeżdżał cytryną), na skórze rozmył się w blady zapach imbiru i potu. Light Blue za słodkie. Boss który mi wpadł w oko (Bottled? nie pamiętam dokładnie) nie został znokautowany, ale przyjęty z zerowym entuzjazmem. Dsquared - He Wood i chyba Rocky Mountain Wood? - bez emocji, pierwszy dawał ogórkiem, drugi nie zainspirował. Platynowy Egoista odrzucony bez wahania (KU MOJEJ ROZPACZY). Roadster Sport Cartiera - takie może, może, czyli entuzjazmu brak ale przyjemny. Nature Homme od YR - wujek Gienek i nigdy w życiu, Altika od YR - weszła do używanych perfum, nie jako ulubieniec ale niemęcząca alternatywa.

Ogólnie to błąkamy się na oślep po perfumeriach i zapominam połowy rzeczy, które wąchamy, dlatego prosiłabym o wsparcie i wytypowanie faworytów do wąchania, bo żadne z nas nie ogarnia męskich półek. Prosiłabym przy tym żeby nie zapędzać się specjalnie w niszę - może i na upartego damy radę potestować, ale finanse raczej nie te.

Za wsparcie będę wdzięczna.
__________________
chase the rain!

Edytowane przez Hanako
Czas edycji: 2014-12-20 o 13:16
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 14:16   #2
naanakov
Upiór z Czarnej Chaty
 
Avatar naanakov
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 191
GG do naanakov
Dot.: ...tak żeby Lacoste, ale nie Lacoste

Niestety Wam nie pomogę, bo ani ja, ani ukochany nie przepadamy za cytrusami, ale...rany, jak Ty świetnie piszesz. Bardzo fajnie mi się czytało.
__________________
naanakov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 16:09   #3
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Dot.: ...tak żeby Lacoste, ale nie Lacoste

Mój mężczyzna lubi podobne klimaty, wiec może sie uda
Echo Davidoff - ukochany zapach od lat, zawsze do niego wraca, niedrogi
CK Crave - z chęcią zużył cały flakonik, też tani
Chanel Allure home Sport (ale niezbyt tani)
Terre Hermesa - drzewko cytrynowe w środku iglastego lasu - moj faworyt
Armani Code Sport
__________________
Wymiana perfum
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post87460084

Edytowane przez mała82
Czas edycji: 2014-12-20 o 16:15
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 16:31   #4
silencio
Wtajemniczenie
 
Avatar silencio
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 456
GG do silencio
Dot.: ...tak żeby Lacoste, ale nie Lacoste

A klasyczne L'Eau d'Issey Issey Miyake dla mężczyzn? Tak jak nie lubię ich damskiej pary, tak męska zachwyca

Albo Minotaure Palomy Picasso?
__________________
ODLEWKI PERFUM NA WYMIANĘ (wymaga aktualizacji)

TARGOWISKO

STRAGANIK
silencio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 16:37   #5
guniagusia
Zakorzenienie
 
Avatar guniagusia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 526
Dot.: ...tak żeby Lacoste, ale nie Lacoste

Kurcze nie wiem czy doradze ale kupiłam swemu Hugo Boss in motion. Ma typową nutkę dla HB która czułam nawet w niektórych damskich ale zapach jest bardzo oryginalny, odroznia sie od wielu meskich nieodroznialnych i na pewno idzie bardziej w sportowo-swiezym kirunku niż jakieś przyprawy itp
guniagusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 17:03   #6
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Dot.: ...tak żeby Lacoste, ale nie Lacoste

Cytat:
Napisane przez guniagusia Pokaż wiadomość
Kurcze nie wiem czy doradze ale kupiłam swemu Hugo Boss in motion. Ma typową nutkę dla HB która czułam nawet w niektórych damskich ale zapach jest bardzo oryginalny, odroznia sie od wielu meskich nieodroznialnych i na pewno idzie bardziej w sportowo-swiezym kirunku niż jakieś przyprawy itp
Zgadzam sie , moj maz tez je lubi
__________________
Wymiana perfum
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post87460084
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 17:26   #7
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Dot.: ...tak żeby Lacoste, ale nie Lacoste

versace pour homme a jak będzie mu za ciężko, to versace man eau fraiche
acqua di gio
l'eau d'issey
terre d'hermes
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-20, 18:42   #8
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: ...tak żeby Lacoste, ale nie Lacoste

Cytrusowe zapachy to nie moja ulubiona grupa, bo są nudneeeee jak diabli, ciężko znaleźć coś godnego uwagi.

Najładniejszy cytrusowy zapach jaki poznałem to Aqua Vitae mistrza Kurkdjiana , piękny, rześki, lekki, ale drogi jak choliwa...
Potem bezapelacyjnie cała rodzinka Guerlainów: Homme, Homme L'Eau i Homme L'Eau Boisee. Lubię je, bo sa oparte na limonce, którą obok grapefriuta jako jedyną toleruję z cytrusów. To zapachy, świeże, lekkie, chłodzące.
Kolejnym ciekawym zapachem z tej grupy jest Matsushima Aqua Mat, tylko on trochę taki mało poważny, powiedziałbym, że dziecinny. Dla nastolatka jak znalazł
Poza tym jeszcze z tańszych przyzwoity jest Iceberg Eau de Iceberg, ciut droższy Versace Man Eau Fraiche też jest niczego sobie.

Z wodnych to od razu mi się rzuca na usta Kenzo Homme, ale obawiam się, że ten zapach, nawet po reformie, zmasakrowałby taki delikatny nosek niczym pięść Mike'a Tysona Jest jeszcze dużo łagodniejsza wersja jego zapachu, Kenzo Homme Fresh (tudzież Fraiche).
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 11:03   #9
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: ...tak żeby Lacoste, ale nie Lacoste

Dziękuję wam za pomoc

naanakov: Dziękuję ślicznie za komplement! Trochę się rumienię.

mała82: Co prawda Terre już było kiedyś wąchane i porównane do choinki zapachowej a aucie, ale lista brzmi jak same dobre typy. Ruszamy na podbój Sephory.

silencio: Jak patrzę na tę Palomę to już widzę reakcję mojego mężczyzny na wanilię, galbanum, aldehydy... Ale Issey jak najbardziej będziemy testować.

guniagusia: W tym Bossie martwi mnie trochę element warm spicy, ale jak dopadniem to spsikam, a nuż mu przypadnie.

liselotta: Dziękuję

Lucho: Przyznaję, że w skrytości ducha marzyłam o tym, żeby dzielni forumowi męscy znawcy perfum odezwali się w wątku i uratowali dzień. Dlatego dziękuję Chciałam od startu bronić "delikatnego noska" mojego mężczyzny, bo na mnie znosi bez mrugnięcia okiem białokwiatowe killery, szypry, aldehydy czy moje najświeższe jaranie się orientem, po prostu na sobie lubi lekkie zapachy, ale jak tylko spojrzałam na Kenzo...
Masz absolutną rację, będzie się krzywił jak nie wiem

Jeszcze raz gorąco dziękuję wam za podzielenie się radami
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 07:41   #10
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: ...tak żeby Lacoste, ale nie Lacoste

Od razu pomyślałam o Terre d'Hermes. Skoro spodobał się Voyage d'Hermes to może by popróbował Ogródki Hermesowe..?Świeżości tam nie brakuje
Dodałabym jeszcze coś świeżego z zawartością iso e-super(próbowaliście zapachy z tym składnikiem?):
Escentric 01 Escentric Molecules (iso e-super +cytrusy)
Abercrombie & Fitch Fierce – cytrusowo, ziołowo, kwiatowy ze sporą dawką iso e-super
Ungaro Men-niezwykle świeże-cytrusy z bazylią(i znowu iso)
Cartier Eau de Cartier Concentree-cytrusowy mix z igliwiem+oczywiście iso...
Ja aktualnie też poszukuję wraz z mężem zapachu idealnego i na razie klapa
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 09:04   #11
BlueberryMilkshake
Zadomowienie
 
Avatar BlueberryMilkshake
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 880
Dot.: ...tak żeby Lacoste, ale nie Lacoste

A może podobałyby mu sie Chrome Azzaro, skoro lubi świeże klimaty?
BlueberryMilkshake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-24, 14:08   #12
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: ...tak żeby Lacoste, ale nie Lacoste

Moim zdaniem mógłby mu się spodobać Hugo Boss PURE lub L'eau d'Issey - Issey Miyake.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-24, 17:38   #13
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: ...tak żeby Lacoste, ale nie Lacoste

AAAnka: Terre jakoś nie brzmi na nim dobrze. Molekuły i Fierce są dla nas nieco zbyt kosztowne, w Ungaro przeraża mnie tytoń ale zaproponuję oczywiście, Cartier wygląda obiecująco.

BlueberryMilkshake: Chrome wąchał, nie poświęcił mu większej uwagi. Jak Lucho zauważył - problem ze świeżakami jest taki, że są nudne, a on szuka czegoś świeżego i ciekawego zarazem.

Fenris: Miyake już była testowana, nie poruszyła głębokich strun. Boss wygląda bardzo ciekawie.

Ogólnie po rajdzie jego faworyci to Allure Sport i Versace Man Eau Fraiche, mój to Bleu Chanel. Ale Chanele nie leżą w naszych możliwościach finansowych, niestety.
Poza tym on tak szybko odrzuca zapachy, że chyba ja będę teraz przez pół roku chodzić po perfumeriach, zbierać blottery i nosić świeżuchy na nadgarstkach, żeby być pewną, że zdyskwalifikowani kandydaci nie zostali ocenieni zbyt pochopnie...
Mnie też powoli nudzi się Lacoste
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-24, 18:49   #14
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: ...tak żeby Lacoste, ale nie Lacoste

A Vetyverio Diptyque? sama wydoiłam 50-tke w krótkim czasie...
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-26, 10:52   #15
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: ...tak żeby Lacoste, ale nie Lacoste

Cytat:
Napisane przez Hanako Pokaż wiadomość
AAAnka: Terre jakoś nie brzmi na nim dobrze. Molekuły i Fierce są dla nas nieco zbyt kosztowne, w Ungaro przeraża mnie tytoń ale zaproponuję oczywiście, Cartier wygląda obiecująco.

BlueberryMilkshake: Chrome wąchał, nie poświęcił mu większej uwagi. Jak Lucho zauważył - problem ze świeżakami jest taki, że są nudne, a on szuka czegoś świeżego i ciekawego zarazem.

Fenris: Miyake już była testowana, nie poruszyła głębokich strun. Boss wygląda bardzo ciekawie.

Ogólnie po rajdzie jego faworyci to Allure Sport i Versace Man Eau Fraiche, mój to Bleu Chanel. Ale Chanele nie leżą w naszych możliwościach finansowych, niestety.
Poza tym on tak szybko odrzuca zapachy, że chyba ja będę teraz przez pół roku chodzić po perfumeriach, zbierać blottery i nosić świeżuchy na nadgarstkach, żeby być pewną, że zdyskwalifikowani kandydaci nie zostali ocenieni zbyt pochopnie...
Mnie też powoli nudzi się Lacoste
W Ungaro ja nie wyczuwam za bardzo tytoniu-a moim zdaniem jakość do ceny jest tu bardzo dobra(widziałam już za 90zł 100ml), Cartier podobnie Ja mam ten problem że wiem jakiego zapachu szukam dla męża, ale nie mam pojęcia co to Wczoraj w kościele poczułam coś podobnego, no ale nie zapytam się:"panowie, kto tu tak ładnie pachnie i czym?",he,he Chyba czeka mnie wąchanie permanentne w perfumeriach...powodzenia w poszukiwaniach!
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 00:17   #16
jazzik13
Raczkowanie
 
Avatar jazzik13
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 57
Dot.: ...tak żeby Lacoste, ale nie Lacoste

Kenzo L'eau par Kenzo Pour Homme
Dior Homme Cologne 2013 (sama cytryna, wrażenie świeżości jak prosto spod prysznica; kupiłam ją dla siebie)
Boss XY
Bvlgari Aqva Marine
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."
jazzik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 22:35   #17
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: ...tak żeby Lacoste, ale nie Lacoste

Przetestujcie Moschino Friends, cudne, soczyste cytrusy
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 16:59   #18
ulenka2501
Zadomowienie
 
Avatar ulenka2501
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 708
Dot.: ...tak żeby Lacoste, ale nie Lacoste

Jeszcze coś ode mnie

Diesel - Fuel For Life, denim edition, niebieski, bo kolejna, brązowa wersja niestety nie jest już taka świeża
David Beckham - The Essence (mam nadzieję, że nie pomyliłam) ostatnio z TŻ wąchaliśmy w perfumerii, zakochałam się w nich, jeszcze nie zakupiliśmy, ale to jest nasz MUST HAVE
__________________
UK od 25.05.2012


In interracial relationship since March 2017
ulenka2501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-04 16:59:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:58.