Siesta i okolice czyli muzyka świata... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-24, 17:03   #1
Ptaszysko
Zadomowienie
 
Avatar Ptaszysko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 879

Siesta i okolice czyli muzyka świata...


Witam,

Wiem, że są wśród Was wielbicielki audycji Marcina KydryńskiegoJa namiętnie poszukuję i odkrywam artystów uprawiających ten rodzaj muzyki - muzyki miejsc, ludzi, kultur. Wspólczesne interpretacje tradycji, ich przenikanie się. Sporo już odkryłam,ale wiem,że jeszcze dużo przede mną, dlatego liczę na Was, dziewczyny Wpisujcie Wasze odkrycia ...

Ja swoje ostatnie wieczory spędzam z Arto Tuncboyaciyan'em (można sobie język połamać,ale zamiast mówić,lepiej go słuchać).
Ptaszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 12:25   #2
Chatte96
Zadomowienie
 
Avatar Chatte96
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 345
Dot.: Siesta i okolice czyli muzyka świata...

A ja po umieszczeniu przez Kydryńskiego w"Sieście" z 2005r. piosenki Eryki Badu (duet z synem Marleya-Stephenem) "In Love With You", zakupiłam wszystkie płyty Badu i się nimi od roku delektuję
Chatte96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 18:53   #3
Ptaszysko
Zadomowienie
 
Avatar Ptaszysko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 879
Dot.: Siesta i okolice czyli muzyka świata...

Co do drugiej części wydania płytowego Siesty - ja tym razem padłam ofiarą utworu 'Pour Gabrielle' Jorane - coś wspaniałego dla uszu. Słyszę niewyobrażalną tęsknotę w jej głosie.
Ptaszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 20:17   #4
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Siesta i okolice czyli muzyka świata...

Można się przyłączyć?

Audycji p.Marcina słucham już od lat (nawet nie wiem,kiedy to zleciało ). Chociaż kiedyś bardzo Go nie lubiłam (co nie przeszkadzało mi uwielbiać Jego żonę ).

Już nie pamiętam ilu Artystów odkryłam za sprawą Marcinowych audycji . Zawsze po wysłuchaniu czy to Siesty czy Około Północy mam "pelną głowę " ,zawsze wtedy staję przed półką i nie wiem,co mam wybrać,bo i tego bym posłuchała i tego,i tamtego chyba też. Zawsze też słuchaja audycji p.Marcina mam poczucie,ze jeszcze jest tyyyyyle do odkrycia i to co już znam,to zaledwie maleńka kropelka w oceanie.

Poza tym mam do Niego ogromny szacunek,mało kto ma taką wiedzę.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 09:45   #5
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: Siesta i okolice czyli muzyka świata...

Cieszę się, że przypomniałyście mi o tej audycji. Przyznam,że z braku czasu dosyć dawno jej nie słuchałam.
Bardzo lubię pana Marcina ( jak i jego żonę ), wiedzę ma rzeczywiście ogromną. Lubiłam zawsze w niedzielę po obiedzie położyć się na łóżku, włączyć Trójkę i posłuchać kojących taktów proponowanej przez Kydryńskiego muzyki. Wspaniale mi się wtedy odpoczywało. I to dzięki niemu odkryłam jazz.
Jestem naprawdę wdzięczna, że istnieje taka audycja i takie radio. Niestety większość komercyjnych stacji puszcza muzykę bardzo działającą mi na nerwy, więc pocieszam się, że póki istnieje Sjesta, Smooth Jazz Cafe czy Chill Out Cafe, mam szansę nie zwariować
Dzisiaj pewnie znowu sobie nie posłucham, bo oczekuję gości , ale może uda mi się nagrać audycję i jutro ją sobie odtworzyć.
A może będziemy się w tym wątku wymieniać naszymi sjestowymi fascynacjami, mówić które utwory w danej audycji wywarły na nas największe wrażenie, które nas poruszyły?
__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 09:15   #6
Chatte96
Zadomowienie
 
Avatar Chatte96
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 345
Dot.: Siesta i okolice czyli muzyka świata...

Pat Matheny & Abbey Lincoln Avec Le Temps mój typ z ostatniej płyty. Polecam całą płytę tej paty A Turtle`s Dream moja miłość wysłuchana po tysiąckroć
Chatte96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 11:23   #7
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Siesta i okolice czyli muzyka świata...

Cytat:
Napisane przez Mariah Pokaż wiadomość
Cieszę się, że przypomniałyście mi o tej audycji. Przyznam,że z braku czasu dosyć dawno jej nie słuchałam.
Bardzo lubię pana Marcina ( jak i jego żonę ), wiedzę ma rzeczywiście ogromną. Lubiłam zawsze w niedzielę po obiedzie położyć się na łóżku, włączyć Trójkę i posłuchać kojących taktów proponowanej przez Kydryńskiego muzyki. Wspaniale mi się wtedy odpoczywało. I to dzięki niemu odkryłam jazz.

Dzisiaj pewnie znowu sobie nie posłucham, bo oczekuję gości , ale może uda mi się nagrać audycję i jutro ją sobie odtworzyć.

Mam dla Ciebie więc dobrą wiadomość! SIESTA W INTERNECIE!!!!

Trzeba wejśc na http://jazz.pilsner.pl/ i wybrać sobie dzień.Sa tam też archiwalne wydania. Każda kolejna pojawia się we wtorek,więc wczorajsza będzie jutro.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-30, 22:29   #8
Ptaszysko
Zadomowienie
 
Avatar Ptaszysko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 879
Dot.: Siesta i okolice czyli muzyka świata...

Cytat:
Napisane przez Chatte96 Pokaż wiadomość
Pat Matheny & Abbey Lincoln Avec Le Temps mój typ z ostatniej płyty. Polecam całą płytę tej paty A Turtle`s Dream moja miłość wysłuchana po tysiąckroć
Pamiętam jak jakieś 3 lata temu robiąc zakupy w Sephorze dostałam jako gratis....płytę, byłam bardzo zdziwiona (płyta jak gratis w Sephorze).Płyta ta to był zbiór ulubionych utworów ...Anny Marii JopekDzięki tej płycie odkryłam właśnie 'Avec Le Temps' jak i takich artystów jak Marcio Faraco, Dee Dee Bridgewater oraz Richarda Bone. Jak ja się tą muzyką zachwyciłam i zachwycam się do dziś.
Dzięki za podsunięcie płytki Abbey Lincoln - już jest ona na moim kompie i zabieram się do słuchania

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
Mam dla Ciebie więc dobrą wiadomość! SIESTA W INTERNECIE!!!!

Trzeba wejśc na http://jazz.pilsner.pl/ i wybrać sobie dzień.Sa tam też archiwalne wydania. Każda kolejna pojawia się we wtorek,więc wczorajsza będzie jutro.
Dokładnie! Na stronce są archiwalne audycje (od 9 lipca tego roku), które można posłuchać w całości kiedy tylko ma się ochotęŚwietna sprawa,a pamietam jak p. Kydryński tak wbraniał się przed umieszeniem Siesty w internecie tłumacząc się "ulotnością radia" .
Ptaszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 09:12   #9
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: Siesta i okolice czyli muzyka świata...

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
Mam dla Ciebie więc dobrą wiadomość! SIESTA W INTERNECIE!!!!

Trzeba wejśc na http://jazz.pilsner.pl/ i wybrać sobie dzień.Sa tam też archiwalne wydania. Każda kolejna pojawia się we wtorek,więc wczorajsza będzie jutro.
Martini moja Ty kochana!!! Dziękuję!!! Niedzielną audycję udało mi się na szczęście nagrać, ale jeszcze nie odsłuchiwałam (goście nadal u mnie siedzą ). A że mam sjestowe zaległości, to z przyjemnością posłucham sobie w internecie!
__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 19:03   #10
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Siesta i okolice czyli muzyka świata...

Cytat:
Napisane przez Mariah Pokaż wiadomość
Martini moja Ty kochana!!! Dziękuję!!! Niedzielną audycję udało mi się na szczęście nagrać, ale jeszcze nie odsłuchiwałam (goście nadal u mnie siedzą ). A że mam sjestowe zaległości, to z przyjemnością posłucham sobie w internecie!
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 10:01   #11
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: Siesta i okolice czyli muzyka świata...

No, wreszcie mogłam odsłuchać ostatniej Siesty.
Jedna piosenka skradła mi duszę: Michael Brecker i Pat Metheny "Don't let me be lonely tonight". Słucham jej wieczorami (ostatnio bardzo ponurymi i zimnymi ) i wyję. Rzadko jakiś utwór potrafi wywołać u mnie takie emocje.
Moją uwagę zwróciła też Mariza i "Meu fado meu". Lubię takie klimaty, a język portugalski jest dla mnie jednym z piękniej brzmiących języków świata!
Jeśli ktoś lubi indyjskie inspiracje i jest fanem Sheili Chandry to polecam inną wokalistkę o hinduskich korzeniach: Susheelę Raman. To moje niedawne odkrycie, podaję linka do jej strony internetowej, gdzie można posłuchać fragmentów jej utworów:
http://www.susheelaraman.com/discography.php3

Ciekawe co nam dzisiaj zaserwuje pan Marcin...
__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-05, 15:24   #12
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Siesta i okolice czyli muzyka świata...

Siesta leci w tle: smakowita jak zawsze
Dziś bardzo dużo Stinga.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 23:00   #13
Ptaszysko
Zadomowienie
 
Avatar Ptaszysko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 879
Dot.: Siesta i okolice czyli muzyka świata...

Przesłuchałam archiwalne audycje i nigdy nie przypuszczałabym,że spodoba mi się utwór ...country !

Mianowicie - Nickel Creek 'The Lighthouse's Tale'

Może jeszcze kilka takich utworów,a country przestanie mi się kojarzyć z sianem, kowbojami i saloooonami
Ptaszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 00:16   #14
mmmilena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 487
Dot.: Siesta i okolice czyli muzyka świata...

ODSWIEZAM WATEK!!!
Jest fantastyczny, dlaczego zanikl...?
Osobiscie dopiero odkrywam muzyke miejsc... Jak kupilam pierwszego Kydrynskiego (tacie zreszta, ale mu ja ukradlam ;-) ), to normalnie... Aaaaaah! Musze nabyc druga czesc
Pozdrawiam!
mmmilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 22:39   #15
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: Siesta i okolice czyli muzyka świata...

A ja pamiętam jeszcze starą całkiem trójkę dzięki której odkryłam tyle świetnej muzyki : )) potem trochę się popsuła ale mimo wszystko jest to jedyne radio które oferuje i zaciekawia muzyką a nie narzuca ją. A Kydryński czasem ma audycje która mi się podoba a innym razem nudzi ale lubię poznawać dzięki niemu muzyczny świat .... raz puszczał Stinga w takich innych aranżacjach, czy też z jakimś żydowskimi muzykami tylko moja skleroza posiała gdzieś ten wątek :/ a chętnie bym tego poszukała ^^ muszę wejść na to archiwum Aż mi się oczka zaświeciły jak podałyście do niego linkę jesteście super

PS na takie niedzielne popołudnie smakowicie brzmiała Lila Downs. Też u niego zasłyszana

Ptaszysko :
"Przesłuchałam archiwalne audycje i nigdy nie przypuszczałabym,że spodoba mi się utwór ...country !
Mianowicie - Nickel Creek 'The Lighthouse's Tale'
Może jeszcze kilka takich utworów,a country przestanie mi się kojarzyć z sianem, kowbojami i saloooonami"
A Joni Mitchell słuchałaś ? coś jakby na pograniczu właśnie country choć nie do końca (jak ja nie lubię szufladek ) niektóre utwory ma naprawdę zapierające dech.
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...


Edytowane przez Fraoch
Czas edycji: 2007-05-03 o 20:10
Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 21:03   #16
abraxas2871
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 203
Dot.: Siesta i okolice czyli muzyka świata...

Zdaje sobie sprawę, że wątek jest, eufemistycznie mówiąc, stary, ale mimo wszystko spróbuję odświeżyć.

Dla mnie Siesta jest wyjątkowa - dzięki niej odkryłam fado. Będę za to wdzięczna trójce i Kydryńskiemu do końca życia. Dzięki nim znalazłam swoje życiowe powołanie. Tyle lat szukałam, a tu nagle, jedna audycja, z kilkoma utworami Marizy zmieniła moja życie

Dlatego myślę, że warto odświeżyć wątek - jutro kolejna audycja, może będzie w niej coś, co szczególnie zwróci waszą uwagę?
abraxas2871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:09.