Brak okresu... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-21, 18:36   #1
Magdusiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Magdusiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 496

Brak okresu...


Może już był taki watek ale postanowilam zalozyc nowy.
Nie wiem co mam juz robic. Mam 21 lat pierwszą miesiączkę miałam w wieku 14 lat. Do chwilki obecnej okres mi sie nie uregulowal. Wyglada to tak ze nie mam okres co 6-7. Bylam u lekarza (podobno dobrego) przepisał mi Luteine miałam ją brac przez 4 miesiace i przez ten okres wszystko mialo jakos sie ustabilizowac, jednak tak sie nie stalo. Mijaja kolejne miesiace a ja dalej nie mam miesiączki. Juz nie wiem co mam robic. W ciaży napewno nie jestem... Moze znacie jakiegoś naprawde dobrego lekarza...bylabym wdzieczna. Pozdrawiam
__________________


Serduszko malutkie

Magdusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 18:48   #2
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Brak okresu...

Ja bym przede wszystkim zrobiła profil hormonalny - nawet na własną rękę. Popytaj w laboratorium kiedy jakie hormony trzeba w jakim dniu zbadać. Pójdź do innego lekarza, to z pewnością. Nie wiem czemu Twoja poprzednia doktor dała Ci luteinę bez wcześniejszego sprawdzenia tak podstawowych rzeczy. Możliwe, że to wina prolaktyny, albo innego hormonu. W tym wieku koniecznie trzeba coś zrobić z nieregularną miesiączką.

"Wyglada to tak ze nie mam okres co 6-7." - nie za bardzo rozumiem.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 19:02   #3
Magdusiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Magdusiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 496
Dot.: Brak okresu...

Przepraszm tam miało byc że mam okres co 6-7 miesiecy. Wiem ze powinnam coś z tym zrobić. A Pan doktor zrobił mi tylko usg zeby zobaczyc czy nie jestem w ciąż i na tym sie skonczyło... Boje sie ze może być ze mną coś nie tak
__________________


Serduszko malutkie

Magdusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 19:21   #4
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Brak okresu...

No to mówię, koniecznie zrób badania hormonalne. Od tego trzeba zacząć, trzeba zobaczyć co nie gra i wdrożyć konkretne leczenie. Bo to co robią Ci lekarze, to błądzenie po omacku - zupełnie nie rozumiem jak można pominąć tak ważną kwestię.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 19:37   #5
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Brak okresu...

To, że nie masz dalej okresu, to nie znaczy, że lekarz zrobił coś źle. Zawsze zaczyna się od luteiny, bo jest łagodna w działaniu i często pomaga. Jeśli tak się nie stało, to powinnaś pójść do tego lekarza a on pewnie zleciłby ci jakieś badania. To nie jest katar, że co weźmiesz to pomorze. Czasem trudno trafić w odpowiednie leki. Może masz PCO.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 19:50   #6
Magdusiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Magdusiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 496
Dot.: Brak okresu...

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
To, że nie masz dalej okresu, to nie znaczy, że lekarz zrobił coś źle. Zawsze zaczyna się od luteiny, bo jest łagodna w działaniu i często pomaga. Jeśli tak się nie stało, to powinnaś pójść do tego lekarza a on pewnie zleciłby ci jakieś badania. To nie jest katar, że co weźmiesz to pomorze. Czasem trudno trafić w odpowiednie leki. Może masz PCO.
Prosze Cie nawet mnie nie strasz ze to PCO. Czytalam ostatnio o tym i niedzy innymi przy tej chorobie jest sie bezplodnym a tego chyba bym nie przezyla. Ale tak jak Lia pisala musze zrobic te badania i sie okaze co i jak
__________________


Serduszko malutkie

Magdusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 19:59   #7
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Brak okresu...

Bez przesady z tym wnioskiem o PCO. Dziewczyna nie skarży się na inne dolegliwości. U mnie też było podejrzenie - kompletnie bezzasadne. Miałam podwyższoną tylko prolaktynę - zapewne ona jest odpowiedzialna za moje nieregularne cykle (wahania kilkudniowe +/-).

Mi Luteina nigdy nie pomagała, tak btw.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-21, 20:25   #8
Magdusiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Magdusiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 496
Dot.: Brak okresu...

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Bez przesady z tym wnioskiem o PCO. Dziewczyna nie skarży się na inne dolegliwości.
Nie mam raczej zadnych dolegliwosci. Chociaz jak tak sobie pomysle to ostatnio dosyc czesto bola mnie plecy ale to raczej chyba nie ma zadnego zwiazku. A i jeszcze jedno jakis czas temu nad ustami pojawil sie taki ciemny meszek
__________________


Serduszko malutkie

Magdusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 21:23   #9
Boogini
Raczkowanie
 
Avatar Boogini
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Krzywe
Wiadomości: 100
Dot.: Brak okresu...

Porozmawiaj z lekarzem na temat tabletek anty. Łykniesz przy najbliższym okresie, później Ci się wyreguluje.
Boogini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 21:49   #10
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Brak okresu...

To nie jest sposób na rozwiązanie problemów hormonalnych. Mi kilku ginekologów mówiło, że przed rozpoczęciem antykoncepcji należałoby najpierw unormować poziom hormonów, bo po jej odstawieniu i tak problem wróci. Po co sobie jeszcze bardziej babrać i ryzykować ewentualnymi problemami z przyszłą ciążą?

Najpierw badania, potem decyzje.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 22:34   #11
Magdusiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Magdusiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 496
Dot.: Brak okresu...

Jutro mykam do labolatorium wszystkiego sie dowiedziec, bo jak tak bede czekac niewiadomo na co to nic dobrego z tego nie wyjdzie... Jak bede robila wyniki tak normalnie prywatnie to chyba nie bede potrzebowala zadnego skierowanie ani nic co?
__________________


Serduszko malutkie

Magdusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-21, 22:48   #12
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Brak okresu...

Nie, nie potrzebujesz. W Twoim przypadku ciężko będzie określić dzień cyklu, dlatego powiedz jak to wygląda i się spytaj czy wszystko zrobić na raz czy w odstępie czasu. ;-) Zbadaj chociaż te podstawowe - progesteron, estradiol, prolaktyna, testosteron, lh i fsh.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 22:51   #13
Magdusiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Magdusiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 496
Dot.: Brak okresu...

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Zbadaj chociaż te podstawowe - progesteron, estradiol, prolaktyna, testosteron, lh i fsh.
A powiedz mi nie orientujesz sie ile tak mniej wiecej kasiorki musze przygotowac? Bo wydaje mi sie ze to raczej nie sa tanie badania...
__________________


Serduszko malutkie

Magdusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 22:59   #14
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Brak okresu...

Niestety, hormony nie są tanie, ale nie wiem jak cenowo wychodzą poszczególne analizy - to też zależy od laboratorium. Sama robiłam badania z polecenia ginekologa, więc zafundował mi je NFZ.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 23:18   #15
Mala_Zmijka
Raczkowanie
 
Avatar Mala_Zmijka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Brak okresu...

Magdusia PCO może być przyczyną bezpłodności ale nie musi. W sumie sporo kobitek z PCO zachodzi w ciążę całkiem normalnie. Także nie przesadzaj.

Poza tym bez badań hormonalnych i tak niczego nie stwierdzisz. Może to po prostu jakieś inne zaburzenie.
Co do samych badań, owszem są drogie, ale co tu dużo mówić zainwestować trzeba. Przygotuj ze dwie stówki, chociaż imo to za dużo. Ale tak akurat, żeby nie mieć stresu.
3mam kciuki za Ciebie
Mala_Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 23:30   #16
Magdusiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Magdusiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 496
Dot.: Brak okresu...

Dziekuje dziewczynki kochane jestescie:-*jutro z samego ranca smigne i sie dowiem wszystkiego...Mala_Zmijka ja wiem ze nie musi oznaczac nieplodnosci, tylko wiesz ja to widze swiat w czarnych barwach. Zawsze jest tak ze jak komus ma spasc cegla na glowe to napewno bede to ja:-P
__________________


Serduszko malutkie


Edytowane przez Magdusiaaa
Czas edycji: 2011-06-21 o 23:32
Magdusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 12:42   #17
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Brak okresu...

Cytat:
Napisane przez Magdusiaaa Pokaż wiadomość

Prosze Cie nawet mnie nie strasz ze to PCO. Czytalam ostatnio o tym i niedzy innymi przy tej chorobie jest sie bezplodnym a tego chyba bym nie przezyla. Ale tak jak Lia pisala musze zrobic te badania i sie okaze co i jak
Matko, a cóż to za bzdury! Można mieć problem z zajście w ciazę, ponieważ nie wszystkie jajeczka wydostaja się z jajników, okres jest nieregularny i po prostu trudno się wstrzelić w TE dni, dodatkowo jest za dużo testosteronu. Ale jaka bezpłodność Ja mam PCO i za 3 dni zaczynam 7 miesiac ciaży, a nie staraliśmy sięo dziecko, nie brałam żadnych tabletek na wywołanie, po prostu wyszło Przeważnie lekarze dają tabsy i już. Mnie po odstawieniu okres sam się w miarę wyregulował

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Magdusiaaa Pokaż wiadomość
Jutro mykam do labolatorium wszystkiego sie dowiedziec, bo jak tak bede czekac niewiadomo na co to nic dobrego z tego nie wyjdzie... Jak bede robila wyniki tak normalnie prywatnie to chyba nie bede potrzebowala zadnego skierowanie ani nic co?
Nie radziłabym robić tych badań od tak na własną rękę. Niektóre hormony trzeba robić w okreslonych dniach cyklu, zresztą skąd wiesz, jakie masz zrobic? Idź do lekarza i powiedz o co chodzi. Morze lekarz skieruje cięna usg. Równie dobrze to moze być tarczyca albo coś z przysadką. Tak na własnarękę tylko wydasz niepotrzebnie kasę a to nie są tanie badania. Na nfz też nie wszystko refundują. Jeśli dostaniesz skierowanie to możliwe, że lekarz da ci też leki na wywołanie miesiaczki i dopiero później każe zrobić te hormony.

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Nie, nie potrzebujesz. W Twoim przypadku ciężko będzie określić dzień cyklu, dlatego powiedz jak to wygląda i się spytaj czy wszystko zrobić na raz czy w odstępie czasu. ;-) Zbadaj chociaż te podstawowe - progesteron, estradiol, prolaktyna, testosteron, lh i fsh.
Nie zgodzę sięz tobą. Lekarz bez problemu ustali fazę cyklu np poprzez usg. Wiele kobiet, które nie mogą zajść w ciażę, zanim dostana leki maja właśnie sprawdzane, kiedy są dni płodne, bo często jest to wina przesunięcia owulacji.

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Magdusiaaa Pokaż wiadomość
Dziekuje dziewczynki kochane jestescie:-*jutro z samego ranca smigne i sie dowiem wszystkiego...Mala_Zmijka ja wiem ze nie musi oznaczac nieplodnosci, tylko wiesz ja to widze swiat w czarnych barwach. Zawsze jest tak ze jak komus ma spasc cegla na glowe to napewno bede to ja:-P
No z takim nastawieniem, to trudno będzie coś zdziałać
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 14:22   #18
Mala_Zmijka
Raczkowanie
 
Avatar Mala_Zmijka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Brak okresu...

@bianeczka

Ogromne gratulacje Ja też mam PCO tak przy okazji, skoro już o tym piszemy.

@Magdusia

Daj znać co Ci doradzili.
Mala_Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 15:20   #19
Magdusiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Magdusiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 496
Dot.: Brak okresu...

Cześć dziewczynki witam cieplutko... Po pracy zaleciałam do labolatorium zapytac co i jak. Badania ku mojemy zdziwieniu nie sa jakies kolosalnie drogie bo jedno kosztuje kolo 17 zl... Pani laborantka powiedziala ze mozna zrobic na wlasna reke tylko to troche bez sensu robic wszystkie pokolei. Takze mowila ze jej zdaniem najpierw powinnam isc do lekarza. Tylko tu u mnie nie ma zadnego naprawde dobrego. Chyba musze sie przejechac do Olsztyna
__________________


Serduszko malutkie

Magdusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:40.