Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice. - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-10, 16:40   #211
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Cytat:
Napisane przez agnieszka1970 Pokaż wiadomość
Kochane, odświeżam wątek, bo nie jestem znawczynią Chanel Chance... Dziewczyna mojego syna marzy o tym zapachu, aczkolwiek nie wiem o jakiej wersji... Podobno pani w Douglasie powiedziała, ze obie wersje są różowe ale pod jakims kątem jedna ma napis srebrny a druga czarny, czy złoty... nie wiem o co chodzi... Moje drogie... jaka jest różnica? Czy wyczuwalna w zapachu? Czy widoczna w butelczynie?
Z góry dzięki za odp. dla Chanel'owego laika
Agnieszko, Chanel Chance są 4 rodzaje, edp, edt, eau Fraiche (zielonkawe) edt i eau Tendre (różowawe) edt
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 19:13   #212
November84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 21
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

hm.. ja jednak czegoś tu nie rozumiem... znam skróty EDT i EDP, co znaczą - to jasne. Nie wiem zatem skąd ktoś w tym wątku wytrzasnął wodę toaletową, wodę perfumowaną i perfumy. EDP, czyli eau de perfume - w tłumaczeniu "woda perfumowana", to właśnie perfumy (a nie "perfum" - w języku polskim są te perfumy, nie ten perfum albo perfuma - wyraz nie ma odpowiednika liczby pojedynczej, tak jak drzwi czy spodnie)...
__________________
Moje próby z biżuterią: www.november.com.pl

Edytowane przez November84
Czas edycji: 2013-04-10 o 19:16
November84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 19:58   #213
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Cytat:
Napisane przez November84 Pokaż wiadomość
hm.. ja jednak czegoś tu nie rozumiem... znam skróty EDT i EDP, co znaczą - to jasne. Nie wiem zatem skąd ktoś w tym wątku wytrzasnął wodę toaletową, wodę perfumowaną i perfumy. EDP, czyli eau de perfume - w tłumaczeniu "woda perfumowana", to właśnie perfumy (a nie "perfum" - w języku polskim są te perfumy, nie ten perfum albo perfuma - wyraz nie ma odpowiednika liczby pojedynczej, tak jak drzwi czy spodnie)...
No to chyba ktoś foruma nie czyta, bo po pierwsze primo jest już wątek o 'perfumie' na samej górze podpięty, a po drugie primo są perfumy, jest woda perfumowana, jest i toaletowa. Mało tego, nawet kolońska jest.
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 20:43   #214
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Cytat:
Napisane przez dobbinka Pokaż wiadomość
No to chyba ktoś foruma nie czyta, bo po pierwsze primo jest już wątek o 'perfumie' na samej górze podpięty, a po drugie primo są perfumy, jest woda perfumowana, jest i toaletowa. Mało tego, nawet kolońska jest.
tytułą uzupełnienia, w języku potocznym określenie" perfumy" używana jest i dla wody perfumowanej, i toaletowej, i dla czystych perfum.

Woda kolońska niepokojąco mi się kojarzy ze sceną z "Misia", kiedy to w kiosku pan ochrypłym głosem mówi "wodę brzozową proszę", i potem doi tąże na jednym wdechu...
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 22:23   #215
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
tytułą uzupełnienia, w języku potocznym określenie" perfumy" używana jest i dla wody perfumowanej, i toaletowej, i dla czystych perfum.

Woda kolońska niepokojąco mi się kojarzy ze sceną z "Misia", kiedy to w kiosku pan ochrypłym głosem mówi "wodę brzozową proszę", i potem doi tąże na jednym wdechu...

Widziałam taką akcję kilkanaście tygodni temu na osobiste ślepia.
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 22:03   #216
anasim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 4
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Hej,
mam pytanko czy playboy ma perfumy? Bo spotkałam tylko wodę toaletową.
Kocham zapach Play it sexy ale jednak jest dla mniej zbyt krótkotrwały
anasim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 08:05   #217
November84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 21
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Cytat:
Napisane przez dobbinka Pokaż wiadomość
No to chyba ktoś foruma nie czyta, bo po pierwsze primo jest już wątek o 'perfumie' na samej górze podpięty, a po drugie primo są perfumy, jest woda perfumowana, jest i toaletowa. Mało tego, nawet kolońska jest.
No fakt, nie czytam, zaglądam raz na jakiś czas. Kolońska wiem, sądziłam, że wody kolońskie są dla mężczyzn raczej.
Spoko, jeśli są perfumy (jako produkt do sprzedaży), wody perfumowane i wody toaletowe to chętnie zobaczę to na jakimś przykładzie jakiejś marki - nie dlatego, że Ci nie wierzę, tylko dlatego, że sama spotkałam się w życiu tylko z EDP i EDT. Wiem, że EDT i EDP różnią się zawartością ekstraktu perfum, ale te perfumy nie są produktem sprzedażowym, tylko niejako pierwszym produktem komponowania zapachu...
__________________
Moje próby z biżuterią: www.november.com.pl

Edytowane przez November84
Czas edycji: 2013-04-14 o 08:08
November84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-14, 08:17   #218
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Cytat:
Napisane przez November84 Pokaż wiadomość
No fakt, nie czytam, zaglądam raz na jakiś czas. Kolońska wiem, sądziłam, że wody kolońskie są dla mężczyzn raczej.
Spoko, jeśli są perfumy (jako produkt do sprzedaży), wody perfumowane i wody toaletowe to chętnie zobaczę to na jakimś przykładzie jakiejś marki - nie dlatego, że Ci nie wierzę, tylko dlatego, że sama spotkałam się w życiu tylko z EDP i EDT. Wiem, że EDT i EDP różnią się zawartością ekstraktu perfum, ale te perfumy nie są produktem sprzedażowym, tylko niejako pierwszym produktem komponowania zapachu...
Prosze bardzo
http://www.theperfumeshop.com/fcp/pr...50?sku=1003607
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 08:20   #219
pola49
Zadomowienie
 
Avatar pola49
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Ww
Wiadomości: 1 478
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Cytat:
Napisane przez November84 Pokaż wiadomość
No fakt, nie czytam, zaglądam raz na jakiś czas. Kolońska wiem, sądziłam, że wody kolońskie są dla mężczyzn raczej.
Spoko, jeśli są perfumy (jako produkt do sprzedaży), wody perfumowane i wody toaletowe to chętnie zobaczę to na jakimś przykładzie jakiejś marki - nie dlatego, że Ci nie wierzę, tylko dlatego, że sama spotkałam się w życiu tylko z EDP i EDT. Wiem, że EDT i EDP różnią się zawartością ekstraktu perfum, ale te perfumy nie są produktem sprzedażowym, tylko niejako pierwszym produktem komponowania zapachu...
tu masz ofertę ze strony Chanel:

http://www.chanel.com/en_US/fragranc...ce-Women-88108

Inny przykład Shalimar Guerlain:

http://www.guerlain.com/int/fr/base....amme-shalimar/

Kiedyś były tez wersje kolońskie EDC ale wycofano je bodajże w latach 90tych

Widzę że z Dobbinka się zdublowałam
__________________
[SIZE=2]Szukam flaszek z ubytkiem:
ANGEL EDP

Edytowane przez pola49
Czas edycji: 2013-04-14 o 08:23
pola49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 09:56   #220
November84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 21
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

aha, no to ok, szacun.
Czyli jest to sam jakby "kocentrat" zapachu - co pewnie też tłumaczy małą pojemność.
__________________
Moje próby z biżuterią: www.november.com.pl
November84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 11:14   #221
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Cytat:
Napisane przez November84 Pokaż wiadomość
aha, no to ok, szacun.
Czyli jest to sam jakby "kocentrat" zapachu - co pewnie też tłumaczy małą pojemność.
I cenę. Nie wszystkie zapachy mają wszystkie koncentracje, zdarza się, że jest tylko edp, albo jedynie edt, a perfumy to raczej rzadkość. No i mogą dość inaczej od siebie pachnieć
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-15, 07:42   #222
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Co do perfum selektywnych to Cartier ma w stałej ofercie perfumy w większych pojemnościach (i nie zabijające cenowo jak np. Chanel).
Np. Must w pojemności 30 i 50ml, czy Le Baiser du Dragon w 30ml flakoniku.

Yves Rocher posiada tez w swojej ofercie perfumy np. Comme Une Evidence.

Z polskich produkcji to np. Pani Walewska występuje w wersji perfum.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 10:21   #223
huslistka
Raczkowanie
 
Avatar huslistka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 135
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Mam pytanie, myślę że ten wątek będzie do tego odpowiedni
Mówicie o różnicach w zapachu między wersją edt czy edp. Ja mam z kolei inną małą zagwozdkę. Chodzi mi mianowicie o różne odbieranie zapachu między kolejnymi flaszkami. Mianowicie o Aliena edp. Zużyłam już 2 30-tki i zaczęłam właśnie trzecią. I sytuacja wygląda następująco: pierwsza kupiona w Sephorze pod wpływem zakochania się w zapachu. Druga - też w Sephorze - ale miałam wrażenie od samego początku że inaczej się rozwija. Od samego początku jakieś nieco inne uderzenie jaśminem, owszem piękne, ale inne. Tęskniłam za tamtymi pierwszymi wrażeniami. Kiedy mi się skończył, zamówiłam w wiodącej perfumerii internetowej. I znów powróciło to pierwsze wrażenie. Jest inny niż druga flaszka! i taki jak na samym początku wiem na pewno, bo się resztką ostatnio psikałam a dziś tym nowym. Czy ja zgłupiałam, czy faktycznie coś w tym jest kwestia oryginalności jest bezsprzeczna
__________________
Gram na skrzypcach i kocham je

huslistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 17:22   #224
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Cytat:
Napisane przez huslistka Pokaż wiadomość
Mam pytanie, myślę że ten wątek będzie do tego odpowiedni
Mówicie o różnicach w zapachu między wersją edt czy edp. Ja mam z kolei inną małą zagwozdkę. Chodzi mi mianowicie o różne odbieranie zapachu między kolejnymi flaszkami. Mianowicie o Aliena edp. Zużyłam już 2 30-tki i zaczęłam właśnie trzecią. I sytuacja wygląda następująco: pierwsza kupiona w Sephorze pod wpływem zakochania się w zapachu. Druga - też w Sephorze - ale miałam wrażenie od samego początku że inaczej się rozwija. Od samego początku jakieś nieco inne uderzenie jaśminem, owszem piękne, ale inne. Tęskniłam za tamtymi pierwszymi wrażeniami. Kiedy mi się skończył, zamówiłam w wiodącej perfumerii internetowej. I znów powróciło to pierwsze wrażenie. Jest inny niż druga flaszka! i taki jak na samym początku wiem na pewno, bo się resztką ostatnio psikałam a dziś tym nowym. Czy ja zgłupiałam, czy faktycznie coś w tym jest kwestia oryginalności jest bezsprzeczna

Reformulacja?

Poszukaj, jest tutaj wątek na ten temat.
Większość producentów ciągle coś miesza w swoich produktach i zapach może się różnić w zalezności od partii.
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 21:10   #225
ashika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 232
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Mam takie pytanie - chodzi o Coco Chanel Mademoiselle - na stronie internetowej Chanel widzę że są perfumy, woda perfumowana i woda toaletowa, mnie najbardziej interesuje Mademoiselle w wersji PERFUMY, czy ja to dostanę np. w Sephorze, Duglasie lub Marrionaud?? Czy w wymienionych sklepach dostanę tylko wodę perfumowaną? Nie wiecie czy mają możliwość sprowadzenia perfum? i ile może kosztować 35, 50 i 100 ml?
ashika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 21:48   #226
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Cytat:
Napisane przez ashika Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie - chodzi o Coco Chanel Mademoiselle - na stronie internetowej Chanel widzę że są perfumy, woda perfumowana i woda toaletowa, mnie najbardziej interesuje Mademoiselle w wersji PERFUMY, czy ja to dostanę np. w Sephorze, Duglasie lub Marrionaud?? Czy w wymienionych sklepach dostanę tylko wodę perfumowaną? Nie wiecie czy mają możliwość sprowadzenia perfum? i ile może kosztować 35, 50 i 100 ml?
Nie sądzę, żeby perfumy występowały w tak wielkich pojemnościach. 100ml musiałoby kilka dobrych tysięcy kosztować (jak nie kilkanaście).
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 21:58   #227
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Cytat:
Napisane przez dobbinka Pokaż wiadomość
Nie sądzę, żeby perfumy występowały w tak wielkich pojemnościach. 100ml musiałoby kilka dobrych tysięcy kosztować (jak nie kilkanaście).
Z tego co widziałam na stronie Chanel ekstrakt jest w poj. 7,5ml, 15ml i 225ml cena na stronie Heathrow to 1200 funtów: http://boutique.heathrow.com/index.p...extrait-detail oficjalna strona Chanel nie podaje cen. W Douglasie chyba są te małe ekstrakty za 700-800zł, na Allegro czasem można upolować tanio miniaturki czystych perfum Chanel o poj. 1,5ml.
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 22:20   #228
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Cytat:
Napisane przez Aggis Pokaż wiadomość
Z tego co widziałam na stronie Chanel ekstrakt jest w poj. 7,5ml, 15ml i 225ml cena na stronie Heathrow to 1200 funtów: http://boutique.heathrow.com/index.p...extrait-detail oficjalna strona Chanel nie podaje cen. W Douglasie chyba są te małe ekstrakty za 700-800zł, na Allegro czasem można upolować tanio miniaturki czystych perfum Chanel o poj. 1,5ml.
To mnie zabiłaś. Toż to zapas na całe życie
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 22:25   #229
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Cytat:
Napisane przez dobbinka Pokaż wiadomość
To mnie zabiłaś. Toż to zapas na całe życie
ja też byłam w szoku gdzieś wyczytałam, że to jakaś limitowana edycja z zeszłego roku. Na ebayu w zakończonych aukcach widziałam też ekstrakt Chanel no 5 w tej pojemności, cena 1000 euro: http://www.ebay.com.au/itm/chanel-No...-/271371335780
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-13, 17:16   #230
lawendax
Zadomowienie
 
Avatar lawendax
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 153
GG do lawendax
Dot.: Woda toaletowa, tester a perfum

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo

jesli dobrze rozumuje, to kupujc jakikolwiek tester (np. wody toaletowej) kupuje ta wode toaletowa tylko we flakoniku z napisem tester?
i często beż nakrętki
lawendax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 19:45   #231
a506d2d455eabd04250099cd676bd607ff4f3cec_5ffce681c529e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 22
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

225 ml Chanel no 5 to pikuś tutaj: http://blogdorfgoodman.blogspot.co.u...ased-kegs.html jest podane że trafiają się większe pojemności perfum! (nie wody toaletowe lub perfumowane) :

Edytowane przez a506d2d455eabd04250099cd676bd607ff4f3cec_5ffce681c529e
Czas edycji: 2015-03-12 o 19:55
a506d2d455eabd04250099cd676bd607ff4f3cec_5ffce681c529e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-12 20:45:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:57.