Zapuszczanie włosów cz. VI - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-24, 12:57   #1
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687

Zapuszczanie włosów cz. VI


Poprzednie części wątku:

Część I
Część II
Część III
Część IV
Część V

_________________________ _________________________

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do poniższej „PIGUŁKI ZAPUSZCZANIOWEJ”

Przyczyny wypadania włosów:

Stres

Choroba

Wiek

Hormony

Palenie

Niedobory pierwiastków / witamin (przyczyną może być np. nieprawidłowa dieta)

Pora roku (wiele z nas boryka się z jesiennym i wiosennym „linieniem”)

Nakładanie na skalp masek/odżywek/olejów (jednym takie zabiegi robią „kuku”, innym nie – jest to kwestia indywidualna)

Zbyt długie trzymanie masek/odżywek/olejów/nafty na skalpie (teoretycznie nie powinno się trzymać na skalpie niczego dłużej niż 2h inaczej możemy zablokować dopływ tlenu do mieszka włosowego, co może skutkować wypadaniem)

Farbowanie / rozjaśnianie / inne zabiegi fryzjerskie


Jak sobie radzić z wypadaniem włosów w zależności od przyczyny


Moje włosy nie rosną!

Być może masz takie wrażenie, bo włosy są tak zniszczone, że się kruszą – najlepiej ściąć wszystkie zniszczenia by „nie pięły się w górę” inaczej wykruszy nam się długość i będziemy straszyć postrzępionymi końcówkami albo i pasmami

Jeśli jednak jesteś pewna, że włosy faktycznie nie rosną należy zrobić komplet podstawowych badań i udać się do lekarza


Jak zapuścić długie, zdrowe i ładne włosy?

1. Zdrowe = ładne, zatem odpowiednia pielęgnacja i morze cierpliwości wymagane (w celu zasięgnięcia porady ad. pielęgnacji zapraszam na Offtopowe zapuszczanie włosów, gdzie są specjalistki zaprawione w bojach)

2. Jeśli włosy są zniszczone to wyeliminować czynniki niszczące je (rozjaśnianie / prostowanie / farbowanie / suszenie gorącym nawiewem / kręcenie lokówką itd.)

3. Regularnie podcinać. O tym dlaczego warto, można poczytać w wyczerpującej dyskusji tutaj. Jeśli włosy są zdrowe i końce nie rozdwajają się / nie łamią / nie są przesuszone to regularne podcinanie można ograniczyć (jednak nie całkowicie wyeliminować!)

4. Masz problem ze strączkowaniem się włosów? Klik!


Sposoby na przyspieszenie porostu i ograniczenie wypadania włosów:

I WCIERKI

wspomagają porost włosów, hamują wypadanie, wzmacniają cebulki itd.

a) bez alkoholu

Jantar
Saponics
Odżywka pokrzywowa Anna
Pervoe Reshenie, Apteczka Agafii, Aktywne serum ziołowe na porost włosów
Pervoe Reshenie, Naturalny ziołowy tonik przeciw wypadaniu włosów Babci Agafii
Biokon, mgiełka przeciw wypadaniu włosów - enzymy pijawki
Fratti, Antyoksydacyjny spray do włosów z szungitem


b) na bazie alkoholu

Seboravit
Joanna Rzepa
Joanna Rzepa, ampułki wzmacniające
Joanna Power Hair
Capitavit
Kuracja wzmacniająca Z Apteczki Babuni
Kulpol, woda brzozowa
Kulpol, woda pokrzywowa
Kulpol, L-102
Isana, woda brzozowa
Aloevit
Aloevit przeciwłupieżowy
Seboradin Niger
Seboradin Żeń-szeń
Seboradin, lotion przeciw wypadaniu włosów
Radical
Radical ampułki wzmacniające
Radical Med, koncentrat przeciw wypadaniu włosów
Seboren
Barwa, woda brzozowa
Woda brzozowa
Barwa, woda pokrzywowa
Barwa, woda pokrzywowa w mgiełce
Anna, odżywka brzozowa
Anna, odżywka pokrzywowa
Anna, odżywka skrzypowa
Chantal, Prosalon Med, Tonik przeciw wypadaniu włosów
Mil Mil, Placent Activ
Urt Oil
Subrina Recept Strong Hair, lotion przeciw wypadaniu włosów

c) samorobione

Wcierka z kozieradki
Wcierka z palmy sabalowej
Wcierka kawowa
Wcierka z soku rzepy
Wcierka z cebuli i czosnku

Jak dobrać wcierkę dla siebie?

Kiedy, jak często oraz w jaki sposób aplikować wcierki na skórę głowy?

II OLEJE

u niektórych osób nakładanie olejów/masek na skalp powoduje wzmożone wypadanie, dlatego należy bacznie obserwować efekty stosowania olejów na skalp. W razie wzmożonego wypadania włosów na skutek olejowania skalpu, należy zaprzestać tej czynności


Na porost włosów poleca się szczególnie oleje indyjskie na bazie oleju kokosowego z dodatkiem ziół:

Sesa
Bhringraj
Mahabringraj
Heenara
Ramtirth Brahmi
Vatika kokosowa
Khadi olejek Stymulujący Wzrost Włosów
Macerat z amli

Można też poeksperymentować ze stosowaniem innych, „nieindyjskich” olejów na skalp, u każdego działa co innego.


III PŁUKANKI

Ile ziół wokół tyle płukanek Najbardziej popularne na porost są płukanki z pokrzywy czy kawy lub bylicy bożego drzewka jednak u każdego sprawdzają się inne zioła.

Tutaj znajdziecie spis i podział płukanek ze względu na działanie

5 TOP płukanek wg Wizażu


IV SUPLEMENTACJA WEWNĘTRZNA

Picie olejów
Picie siemienia lnianego
Picie drożdży
Picie pokrzywy / skrzypokrzywy
Odpowiednia dieta
Drożdże w tabletkach
Calcium Panthotenicum
Merz Special
Revalid
Silica
Skrzypovita

LAKIER DO WŁOSÓW BEZ ALKOHOLU: klik!

W sprawie edycji powyższej pigułki pisz do Viekki

Edytowane przez 1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Czas edycji: 2015-05-01 o 16:49
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 12:58   #2
swan999
Zakorzenienie
 
Avatar swan999
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 156
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

Melduję się
__________________
Zapuszczam długie włosy!
cel: do talii

http://DKMS.pl
swan999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 13:15   #3
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

Słuchajcie Dziewczęta, Wiosence marzy się kolejna sonda na wątku, więc jeśli macie jakiś pomysł to piszcie Chyba, że mam zrobić taką samą sondę jak w V części wątku?
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 14:09   #4
Mrs Mysza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 426
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

Melduję się i ja

Przetestowałam dziś lnianą Farmonę i jestem zadowolona. Trochę się obawałam, czy nie nawaliłam jej za dużo jak na pierwsze podejście ale po wysuszeniu sie okazało że włosy ok - żadnych strąków czy przylizu, włosy wygładzone, zero puchu.
Mrs Mysza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 14:39   #5
Erishkigal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 367
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

Także jestem
Erishkigal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 14:55   #6
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

Czytam posty i myślę, czemu nie mogę cytować, czyżbym się przypadkowo wylogowała, a tu już koniec tematu

Melduję się zatem
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 15:11   #7
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

Witam się

U mnie włosowa stagnacja. Używam tylko szamponu 2w1 Love2mix i odżywkę ds Welli. Na głowie mam puch i lekki przesusz, ale z odpowiednią pielęgnacją ruszę dopiero od listopada.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.

Edytowane przez aante_e
Czas edycji: 2014-10-24 o 16:20
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-24, 15:21   #8
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Witam się

U mnie włosa stagnacja. Używam tylko szamponu 2w1 Love2mix i odżywkę ds Welli. Na głowie mam puch i lekki przesusz, ale z odpowiednią pielęgnacją ruszę dopiero od listopada.
U mnie też. Ruski szampon, odżywka garnier fp i wsio. Oleju z miesiąc nie nakładałam.
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 15:58   #9
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

O, kolejna część jak widzę

Już się nie moge doczekać niedzieli i hennowania, bo mam dość 2- centymetrowego szaro-myszowego odrostu

Widziałam dzisiaj zjawisko. Dziewczę w wieku gimnazjalnym, z niefarbowanymi włosami może ze 2 tony ciemniejszymi niż u albinosa, oczywiście były grube i proste. O tym, że to natura wnioskuję z ogólnego wyglądu (prawie niewidoczne brwi, rzęsy) oraz tego, że zjawisko mimo gimbazy bylo ubrane normalnie i bez tapety.
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 16:37   #10
swan999
Zakorzenienie
 
Avatar swan999
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 156
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
U mnie też. Ruski szampon, odżywka garnier fp i wsio. Oleju z miesiąc nie nakładałam.
A ja staram się regularnie oleje nakładać, bo fajne mam włosy po nich. Moje włosy zdecydowanie lubią olejowanie Nawet mojej mamie się spodobało i sama zaczęła ich używać, już nie mówiąc o tym, że pomaga mi w denku

Viekki pomysł z sondą jest bardzo dobry, ale może lepiej na jakiś nowy temat. Hmmm, tylko na jaki? Macie już Wiosenką jakieś pomysły?
__________________
Zapuszczam długie włosy!
cel: do talii

http://DKMS.pl
swan999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 16:41   #11
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

Cześć, melduję się w nowej części wątku
Testowałam ostatnio olejek z YR, nałożyłam dosłownie minimalną ilość a przywitał mnie przychlast stulecia
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-24, 17:59   #12
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

Cytat:
Napisane przez swan999 Pokaż wiadomość
A ja staram się regularnie oleje nakładać, bo fajne mam włosy po nich. Moje włosy zdecydowanie lubią olejowanie Nawet mojej mamie się spodobało i sama zaczęła ich używać, już nie mówiąc o tym, że pomaga mi w denku

Viekki pomysł z sondą jest bardzo dobry, ale może lepiej na jakiś nowy temat. Hmmm, tylko na jaki? Macie już Wiosenką jakieś pomysły?
Ja też lubię, ale niestety jestem bardzo zapracowana i nie mam czasu. Do tego czeka mnie przeprowadzka i z tym jet dużo zamieszania.
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 18:17   #13
swan999
Zakorzenienie
 
Avatar swan999
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 156
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Ja też lubię, ale niestety jestem bardzo zapracowana i nie mam czasu. Do tego czeka mnie przeprowadzka i z tym jet dużo zamieszania.
U mnie z czasem też bywa różnie, ale chociaż 1-2 razy w tygodniu się staram olejować. Najczęściej w niedzielę, bo ją przeważnie mam całą wolną i mogę zaszaleć z włosami
__________________
Zapuszczam długie włosy!
cel: do talii

http://DKMS.pl
swan999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 19:58   #14
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
O, kolejna część jak widzę

Już się nie moge doczekać niedzieli i hennowania, bo mam dość 2- centymetrowego szaro-myszowego odrostu
Ja się zbieram już chyba ze 2 tygodnie do hennowania, tym razem Khadi z amlą. Ostatnio odrost słabiutko mi chwycił, więc 2 cm od skóry mam ledwo rude i jest duża różnica, ale jakoś mi się nie chce z papką chodzić...
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 00:24   #15
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

o już nowy wątek jak szybko

Dwa mycia pod rząd kłaczki zostały potraktowane timoteiem do brązowych (swoją drogą pokochałam ten szampon włosy nawilżone gładkie a do tego skóra głowy nie protestuje ) a następnie dostały odżywkę timotei lśniący blask. Już się z nią bardzo polubiłam, swoim działaniem dorównuje a nawet lekko przebija wersję precious oils

Cytat:
konspiracja

Czekoladko, mam do Ciebie pytanie - ostatnio fryzjerka zaszczepiła mi pomysl na keratynowe prostowanie- przynajmniej dopoki sie warstwy nie wyrównają
Ty nadal jestes zadowolona???
Trochę sie cykam... fakt ze czasem mnie pogoda słabi, ale co jesli zupelnie proste mi się nie spodobaja, a prostownie zabije moje fale?

Jesli ktoś jeszcze ma w tym temacie jakieś doświadczenia - dobre czy zle to też prosze o opinie.
Ja z prostowania jestem baaardzo zadowolona Tylko że ja jestem z tych osób które nienawidzą siebie w kręconych włosach

Ogólnie to jest dobra sprawa, ale tylko dla osób ktore są przekonane że na 100% nie chcą mieć fal/kręconych. Niby w opisie produktu jest napisane ze efekt utrzymuje się kilka miesięcy a później włosy falują się i kręcą jak przed nim, ale z własnego doświadczenia ( i z opinii dziewczyn na wątku o keratynowym prostowaniu) wiem że nie zawsze tak jest. Część moich włosów która została potraktowana encanto nadal jest prosta a jedynie odrost się faluje. Dodam że encanto osatatni raz robiłam w ubiegłym roku

Jeżeli masz wątpliwości czy spodobasz się sobie w prostych to nie ryzykuj z encanto albo ewentualnie wybierz jakiś delikatniejszy produkt np. cocochoco czy kativa, one dają słabszy efekt i też szybciej wypłukują się z włosów
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 01:44   #16
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

Witam się i ja
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 08:43   #17
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

Czekoladko3, jeśli się nie mylę szampony Timotei mają powlekacze typu pq bądź silikony w składzie? Lubiłam kiedyś ten szampon, ale miałam starszą wersję
Obecnie w kwestii mycia przerzuciłam się na rypacze i na moich włosach zdecydowanie najlepiej zdają egzamin. Ostatnio musiałam umyć je na szybko, nie dostały żadnej odżywki, po prostu umyłam je, wysuszyłam jak zawsze i mogłabym powiedzieć, że nie było niemal żadnej różnicy w dotyku czy w ich wyglądzie. Mycie rypaczami (teraz codziennie, nie co drugie, trzecie mycie jak wcześniej) zdecydowanie najlepiej się u mnie sprawdza. Szampon z Białego Jelenia po prostu skradł moje serce (i zachwycił skalp- włosy są odbite od skóry głowy, domyte, skalp nie swędzi i potrafią wytrzymać świeże nawet dwa dni).
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 09:48   #18
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

Melduję się

Cytat:
Napisane przez Kamiliah Pokaż wiadomość
Obecnie w kwestii mycia przerzuciłam się na rypacze i na moich włosach zdecydowanie najlepiej zdają egzamin. Ostatnio musiałam umyć je na szybko, nie dostały żadnej odżywki, po prostu umyłam je, wysuszyłam jak zawsze i mogłabym powiedzieć, że nie było niemal żadnej różnicy w dotyku czy w ich wyglądzie. Mycie rypaczami (teraz codziennie, nie co drugie, trzecie mycie jak wcześniej) zdecydowanie najlepiej się u mnie sprawdza. Szampon z Białego Jelenia po prostu skradł moje serce (i zachwycił skalp- włosy są odbite od skóry głowy, domyte, skalp nie swędzi i potrafią wytrzymać świeże nawet dwa dni).
Ja też lubię rypacze, ostatnio miałam same ziołowe szampony do włosów tłustych. Włosy nie wyglądają na poszkodowane (a nie używam OMO), a skóra jest domyta.

Teraz mam Tołpę z gardenią tahitańską , bez siarczanów, z Cocamidopropyl Betaine i Disodium Cocoamphodiacetate. Używam, bo zostawiła mi koleżanka, sama bym go nie kupiła. Szampon jest bardzo gęsty, wręcz lepki, coś jak płynna żywica, trudno się rozprowadza na włosach, piana robi się w jednym miejscu i ciężko ją rozprowadzić na większą powierzchnię głowy. Łagodne szampony nie są jednak dla mnie

Zastanawiam się nad Fructisem Mint Fresh, bo bardzo lubiłam Grapefruit Tonic, ale widuję go tylko w wersji 400 ml, a bardzo mi teraz taka pojemność nie pasuje.


Poza tym zarejestrowałam się w hairstore i zamówiłam w końcu Inebryę Smoothing Mask. Jedyne czego się obawiam, to że mi zapach toffi nie podejdzie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 10:16   #19
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja też lubię rypacze, ostatnio miałam same ziołowe szampony do włosów tłustych. Włosy nie wyglądają na poszkodowane (a nie używam OMO), a skóra jest domyta.
(...)
Poza tym zarejestrowałam się w hairstore i zamówiłam w końcu Inebryę Smoothing Mask. Jedyne czego się obawiam, to że mi zapach toffi nie podejdzie.
W kwestii ziołowych bardzo chętnie wróciłabym do Fitomedu do ciemnych oraz tego do suchych.
Daj koniecznie znać jak sprawdza się Inebrya, narobiłyście mi nią paskudnej ochoty Muszę tylko zużyć jeszcze co nieco ze swojego zbioru.

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

BTW, nie wiem, czy wiecie, że Inebryę można dorwać...w Empiku Litrówka oraz półlitrówka.
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-25, 11:03   #20
Bella2212
Zadomowienie
 
Avatar Bella2212
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Legnica, Wrocław
Wiadomości: 1 009
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

Ja również się melduję chociaż rzadko odzywam się w wątku :-D jakoś wolę was czytać :-* w pierwszym tygodniu listopada planuję podcięcie
__________________
Bella
Bella2212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 11:05   #21
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

Cytat:
Napisane przez swan999 Pokaż wiadomość
Viekki pomysł z sondą jest bardzo dobry, ale może lepiej na jakiś nowy temat. Hmmm, tylko na jaki? Macie już Wiosenką jakieś pomysły?
Wiosenka coś o kuracjach i wcierkach wspominała

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Ja się zbieram już chyba ze 2 tygodnie do hennowania, tym razem Khadi z amlą. Ostatnio odrost słabiutko mi chwycił, więc 2 cm od skóry mam ledwo rude i jest duża różnica, ale jakoś mi się nie chce z papką chodzić...
Właśnie dlatego zrezygnowałam z indygowania na jakiś czas xD Na myśl o 4 godzinach z papką miałam dość.

Ktoś tu wspominał o szamponie Timotei do Brązowych? Kochałam starą wersję! Nową miałam jakiś czas temu w łapkach w sklepie i z tego co pamiętam wysoko był jakiś silikon.
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 11:14   #22
Bella2212
Zadomowienie
 
Avatar Bella2212
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Legnica, Wrocław
Wiadomości: 1 009
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

Sorki, że odpowiadam tak późno

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
A ten Life jest bez alkoholu? Bo mam fajną odżywkę z Pantene 'nadającą gęstość' i bardzo fajnie działa, efekt utrzymuje się przez cały dzień, ale ma alko w składzie i dlatego używam jej od święta.
[QUOTE="niusia";48414079][URL]https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,50602,advance-techniques-volume-root-boosting-tonic.html[/URL] Masz na myśli ten avon?
a co do drugiego, to mogłabyś podać pełną nazwę?[/QUOTE]

tak, mam ten psikacz z avonu ale nie używam go zbyt często, jednak jakiś tam efekt daje. Zdecydowanie bardziej wolę ten sprej dodający objętości z Life (dostępny w superpharm) zaraz wam dodam pełną nazwę i skład.

z avonu uwielbiałam kiedyś ten balsam dodający objętości <[URL="http://facebeautypl.files.wordpr ess.com/2012/10/p8289243.jpg?w=490&h=801"]KLIK[/URL]> ale niestety wycofali go z oferty jak się jeszcze pojawi to kupię na zapas, bo już mi się skończyło wszystko co miałam a jak go przestali sprzedawać to używałam naprawdę oszczędnie i na większe okazje

u mnie po tego typu produktach efekt jest fajny bo mam włosy cienkie i klapnięte ale mam ich trochę, dzięki czemu widać efekty. Wiem, że nie każdemu przypadną takie kosmetyki do gustu bo jednak zmieniają strukturę włosów mniej lub bardziej... Włosy są inne w dotyku
__________________
Bella

Edytowane przez Bella2212
Czas edycji: 2014-10-25 o 11:22
Bella2212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 11:17   #23
Bella2212
Zadomowienie
 
Avatar Bella2212
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Legnica, Wrocław
Wiadomości: 1 009
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

Psikacz z life wraz ze składem w załącznikach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1414232189533.jpg (49,6 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1414232202864.jpg (57,3 KB, 22 załadowań)
__________________
Bella
Bella2212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 11:19   #24
Bella2212
Zadomowienie
 
Avatar Bella2212
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Legnica, Wrocław
Wiadomości: 1 009
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

Dopiero teraz zauważyłam że kaczor Donald w tle :-P

_________________

czemu jak piszę następnego posta to mi się nie "dopisują do poprzednich"? wcześniej się to robiło automatycznie :/ teraz nie umiem tego pousuwać i wrzucić do jednego więc wybaczcie
__________________
Bella

Edytowane przez Bella2212
Czas edycji: 2014-10-25 o 11:21
Bella2212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 11:47   #25
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

Cytat:
Napisane przez Kamiliah Pokaż wiadomość
Czekoladko3, jeśli się nie mylę szampony Timotei mają powlekacze typu pq bądź silikony w składzie? Lubiłam kiedyś ten szampon, ale miałam starszą wersję
Obecnie w kwestii mycia przerzuciłam się na rypacze i na moich włosach zdecydowanie najlepiej zdają egzamin. Ostatnio musiałam umyć je na szybko, nie dostały żadnej odżywki, po prostu umyłam je, wysuszyłam jak zawsze i mogłabym powiedzieć, że nie było niemal żadnej różnicy w dotyku czy w ich wyglądzie. Mycie rypaczami (teraz codziennie, nie co drugie, trzecie mycie jak wcześniej) zdecydowanie najlepiej się u mnie sprawdza. Szampon z Białego Jelenia po prostu skradł moje serce (i zachwycił skalp- włosy są odbite od skóry głowy, domyte, skalp nie swędzi i potrafią wytrzymać świeże nawet dwa dni).
zgadza się, ten którego używam ma dimethiconol i guar w składzie Ale włosom całe szczęście to bardzo odpowiada

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Kamiliah Pokaż wiadomość
W kwestii ziołowych bardzo chętnie wróciłabym do Fitomedu do ciemnych oraz tego do suchych.
Daj koniecznie znać jak sprawdza się Inebrya, narobiłyście mi nią paskudnej ochoty Muszę tylko zużyć jeszcze co nieco ze swojego zbioru.

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

BTW, nie wiem, czy wiecie, że Inebryę można dorwać...w Empiku Litrówka oraz półlitrówka.
odżywki do włosów w empiku, pierwszy raz coś takiego widzę
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 11:56   #26
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Ja się zbieram już chyba ze 2 tygodnie do hennowania, tym razem Khadi z amlą. Ostatnio odrost słabiutko mi chwycił, więc 2 cm od skóry mam ledwo rude i jest duża różnica, ale jakoś mi się nie chce z papką chodzić...
Mnie na szczęście henna zawsze dobrze łapie więc sie nie zniechęcam. Muszę w ten weekend hennować, bo sama sobie nie dam rady, a tylko teraz mam możliwość pomocy ze strony życzliwej duszyczki

Cytat:
Napisane przez Kamiliah Pokaż wiadomość
W kwestii ziołowych bardzo chętnie wróciłabym do Fitomedu do ciemnych oraz tego do suchych.
Daj koniecznie znać jak sprawdza się Inebrya, narobiłyście mi nią paskudnej ochoty Muszę tylko zużyć jeszcze co nieco ze swojego zbioru.

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

BTW, nie wiem, czy wiecie, że Inebryę można dorwać...w Empiku Litrówka oraz półlitrówka.
Ten Fitomed ostatnio służy mi jako żel pod prysznic. W sierpniu mu się skończył termin ważności, a ja się zorientowałam we wrześniu. Na głowę bałam się już używać, a jako że moja skóra na reszcie ciała oprócz suchości jest raczej grzeczna to zaryzykowałam. Dobiajam do końca butelki i negatywnej reakcji brak.

Mnie też kusicie Inebryą. Na szczęście póki co mam troche innych wydatków, więc tylko sobie do niej wzdycham
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 12:06   #27
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

ja od dłuzszego czasu mam chec na jakieś większe włosowe zakupy ale że jeszcze kilka produktów mam w zapasie i postanowiłam sobie że do końca roku nie kupie żadnego kosmetyku to pozostaje mi tak jak Tobie Wolha tylko wzdychanie
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 12:41   #28
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

[1=fb24380c66adcd12b33e8f4 bdd3c2d486418deb5_5f7f99f 1ecd69;48666781] BTW, nie wiem, czy wiecie, że Inebryę można dorwać...w Empiku Litrówka oraz półlitrówka.[/QUOTE]

No proszę, szkoda że już zamówiłam, bo tutaj jeszcze taniej, a i chyba można odebrać w Empiku, więc odpadają koszty przesyłki.

Cytat:
Napisane przez Bella2212 Pokaż wiadomość
Psikacz z life wraz ze składem w załącznikach
Keratyna, warum?

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Mnie też kusicie Inebryą. Na szczęście póki co mam troche innych wydatków, więc tylko sobie do niej wzdycham
Pół litra za 23 złote to czysty zysk
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 13:08   #29
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

Co do zapachu Inebryi Smoothing Mask - nie jest on nachalny i nie pachnie typowo toffi. Raczej słodyczami z małą domieszką toffi

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Mnie też kusicie Inebryą. Na szczęście póki co mam troche innych wydatków, więc tylko sobie do niej wzdycham
...odleweczkę?

Edytowane przez 1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Czas edycji: 2014-10-25 o 13:24
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 18:22   #30
Bella2212
Zadomowienie
 
Avatar Bella2212
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Legnica, Wrocław
Wiadomości: 1 009
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VI

Kupiłam dziś w chińczyku drewniany grzebień za 2,90 zł :-D
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1414257756442.jpg (48,1 KB, 12 załadowań)
__________________
Bella
Bella2212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-26 19:30:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:59.