Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :) - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-14, 11:09   #2251
reverdah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Hej Potrzebuję pomocy osób, które farbowały farbą Majirel Cool Cover 7.1. Jak ta farba wychodzi? Czy jest bardzo jasna? Chciałabym, aby wyszło mi coś pomiędzy ciemnym blondem a jasnym brązem i sie waham, bo obecnie mam włosy zdecydowanie za jasne dla mnie i nie chcę znowu zrobić im krzywdy.
reverdah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-15, 08:22   #2252
41ff265d84073ea81ea45b5f22eefa92e7fa2b11_6141297259126
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 44
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Hej dziewczyny
Chciałabym uzyskać podobny kolorek do zdjęć w załącznikach - zależy mi na orzechowym/karmelowym jasnym brązie - który będzie w miarę chłodny. Chciałabym ładny orzechowy kolor, który nie będzie za bardzo świecił rudością czy żółcią. Przez ostatnie 2 lata farbowałam regularnie farbami kemon odcieniami 6.1, 7.1, 6.21 plus mix niebieski - w roznych proporcjach w zaleznosci co mi zostawało na wodzie 3 lub 6 % ,efekt - wychodził mi naturalny jasny brąz/ciemny blond, nigdy nie uzyskałam idealnie chłodnego odcienia, zawsze szybko włosy wypukują mi się do naturalnego, ciepłego brązu - ale było w miarę okej. Teraz marzy mi się orzechowy jasny brąz, ale nie mam pojęcia jaki odcień wybrać, możecie coś doradzić? Zastanawiałam się nad farbami Illumina lub Majirel cool cover, natomiast nie wiem który odcień wybrać żeby wyciągnąć taki orzech?
41ff265d84073ea81ea45b5f22eefa92e7fa2b11_6141297259126 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-15, 19:34   #2253
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez reverdah Pokaż wiadomość
Hej Potrzebuję pomocy osób, które farbowały farbą Majirel Cool Cover 7.1. Jak ta farba wychodzi? Czy jest bardzo jasna? Chciałabym, aby wyszło mi coś pomiędzy ciemnym blondem a jasnym brązem i sie waham, bo obecnie mam włosy zdecydowanie za jasne dla mnie i nie chcę znowu zrobić im krzywdy.
Wychodzi mniej więcej ton ciemniej przynajmniej na początku bo jest mega mega chłodna i robi takie wrażenie.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-16, 12:35   #2254
Anja92
Wtajemniczenie
 
Avatar Anja92
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 523
GG do Anja92
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Jaką farbą uzyskam blond jak na zdjęciach ?
Obecnie moje włosy są farbowane odcieniem 10.21.
__________________


Edytowane przez Anja92
Czas edycji: 2017-06-19 o 16:12
Anja92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-17, 14:15   #2255
reverdah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Wychodzi mniej więcej ton ciemniej przynajmniej na początku bo jest mega mega chłodna i robi takie wrażenie.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
Zaryzykowałam i faktycznie wyszła dość ciemno, ale dla mnie idealnie. Jeśli ktoś chce uzyskać mysi ciemny blond to jak najbardziej polecam. Jestem zachwycona!!! Wreszcie mam swój wymarzony kolor. Zobaczymy jak długo będzie trzymać.
reverdah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-17, 18:47   #2256
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Hej ☺
Dziew czyny czy możecie mi pomóc wybrać farbę zbliżona do tego koloru który mam teraz?
Farvowalam w salonie ale obecnie i pewnie przez nast pół roku będę busiala farbowac sama i szukam czegos,co będzie dla mnie odpowiednie.

Myślałam o wella color touch. Kiedyś farvowalam brazami i byłam zadowolona. A potrzebuję czegoś co dam rade położyć teraz w ciazy i przy małym dziecku szybko i łatwo 😀

Poniżej wstawiam zdjęcia włosów .
nie chciałabym ich przyciemnic.

Z tego co pamietam to fryzjerka mieszala 7 z 8 ? Ale zabijcie mnie-pewnie się mylę 😅

1492451208293.jpg1492451218340.jpg1492451223192.jpg1492451228000.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 12:51   #2257
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Up?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-22, 11:23   #2258
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

A mamy tu gdzieś na wątku ranking farb fryzjerskich?
Albo chociaż najpopularniejsze firmy?
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 02:13   #2259
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
A mamy tu gdzieś na wątku ranking farb fryzjerskich?
Albo chociaż najpopularniejsze firmy?
Jest w wątku do blondu. Moim zdaniem najlepsze są Wella Koleston, potem Alfaparf, zależy też jaki kolor.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 04:12 ---------- Poprzedni post napisano o 04:11 ----------

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Hej ☺
Dziew czyny czy możecie mi pomóc wybrać farbę zbliżona do tego koloru który mam teraz?
Farvowalam w salonie ale obecnie i pewnie przez nast pół roku będę busiala farbowac sama i szukam czegos,co będzie dla mnie odpowiednie.

Myślałam o wella color touch. Kiedyś farvowalam brazami i byłam zadowolona. A potrzebuję czegoś co dam rade położyć teraz w ciazy i przy małym dziecku szybko i łatwo

Poniżej wstawiam zdjęcia włosów .
nie chciałabym ich przyciemnic.

Z tego co pamietam to fryzjerka mieszala 7 z 8 ? Ale zabijcie mnie-pewnie się mylę

Załącznik 7023771Załącznik 7023776Załącznik 7023781Załącznik 7023786

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie to wygląda na poziom 9 z 8. Z ct to może 8.38 z 9.03?

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 04:13 ---------- Poprzedni post napisano o 04:12 ----------

Cytat:
Napisane przez reverdah Pokaż wiadomość
Zaryzykowałam i faktycznie wyszła dość ciemno, ale dla mnie idealnie. Jeśli ktoś chce uzyskać mysi ciemny blond to jak najbardziej polecam. Jestem zachwycona!!! Wreszcie mam swój wymarzony kolor. Zobaczymy jak długo będzie trzymać.
Cieszę się ze jesteś zadowolona.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-30, 20:54   #2260
LoveHipHop
Raczkowanie
 
Avatar LoveHipHop
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 53
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny, proszę o radę.

W grudniu udałam się do fryzjera, gdzie chciałam przyciemnić włosy z poziomu 7 na ciemny blond. Jak się potem okazało położyła mi poziom 3- wyszła czerń

Kilka dni później poszłam po ratunek do innej fryzjerki, żeby coś zaradzić, zrobiła mi mega cieniutki balejaż żeby rozjaśnić optycznie tę czerń. Wyszło fajnie- ciepło zimny brąz- poziom 4/5.

Niestety jak było wiadomo, pasemka zaczęły się wypłukiwać do złotorudych odcieni co mi się nie podobało więc zafarbowałam włosy Castingiem 513 Mroźne Trufle. Wyszło trochę ciemno, ale teraz po wypłukaniu mam naprawdę super kolor- chłodno ciepły ciemny brąz z przewagą chłodnego

Marzy mi się ciemny blond popielaty. Moje naturalne to właśnie ciemny blond poziom 6.
Chciałabym zafarbować włosy jakąś farbą 6.1 lub połączyć ją z naturą z uwagi na trochę siwych włosów.
Myślałam o Alfaparf 6.01 lub 6.1, ewentualnie Majirel Cool Cover 6.1...

Boję się jednak czy nie wyjdzie mi za ciemno? Nie chcę "wpadać" w czerń, ale jednak poziom 7 to kolory już wg mnie zbyt jasne...
Naczytałam się, że farby wychodzą ton ciemniej ale przecież poziom 7 to już inna parafia w stosunku do poziomu 6...

Oxy 3 polecany jest do przyciemnienia a ja nie chcę przyciemniać a z kolei boję się, że jak wezmę oxy 6 to będę miała jaśniejszy odrost niż resztę.
Jaki oxydant użyć? Już sama nie wiem czy 3% czy 6%?

Proszę o poradę moje drogie
Jak sobie poradzić z tą koloryzacją?

Edytowane przez LoveHipHop
Czas edycji: 2018-01-30 o 20:57
LoveHipHop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 16:37   #2261
pepinxiii
Przyczajenie
 
Avatar pepinxiii
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 12
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cześć wszystkim! Bardzo proszę może któraś z was będzie wiedziała jak można uzyskać taki kolor jak na zdjęciu za pomocą farb drogeryjnych? Może coś ze sobą pomieszczać? Sama nie wiem... Choruję na ten rudy blond od dawna, jednak kiepsko u mnie z funduszami, więc wizyta u fryzjera raczej nie wchodzi w grę. Bardzo proszę, pomóżcie !
pepinxiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-07, 03:29   #2262
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez pepinxiii Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim! Bardzo proszę może któraś z was będzie wiedziała jak można uzyskać taki kolor jak na zdjęciu za pomocą farb drogeryjnych? Może coś ze sobą pomieszczać? Sama nie wiem... Choruję na ten rudy blond od dawna, jednak kiepsko u mnie z funduszami, więc wizyta u fryzjera raczej nie wchodzi w grę. Bardzo proszę, pomóżcie !
Myślę że mieszanka 10.3 i 9.4 da fajny efekt

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-07, 08:11   #2263
aloesomaniaczka
Przyczajenie
 
Avatar aloesomaniaczka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 24
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Hej, przymierzam się do zrobienia ombre samodzielnie w domu. Mój naturalny kolor to ciemny blond, mniej więcej od połowy długości włosów są trochę rozjaśnione (wcześniej robione ombre drogeryjnym rozjasniaczem do ombre z Loreal Colorista). Czy Matrix SOCOLOR.Beauty Ultra.Light BLONDE w odcieniu UL-P będzie się nadawał do poprawienia ombre i uzyskania na końcach nieco jaśniejszego blondu? Jeśli nie, to co byście mi poleciły do poprawienia efektu?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg 52E26F81-E713-4D6A-8277-169ED3BE4012.jpeg (86,0 KB, 53 załadowań)
aloesomaniaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 15:59   #2264
basiabasia989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 640
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

choruję ostatnio na punkcie miedzianego blondu ale w chłodnej tonacji nie pomarańczowo marchewkowej jaką ostatnio uraczył mnie fryzjer



coś w tym stylu jak na zdjęciach... doradzicie co pomieszać?
__________________
39/40

Edytowane przez basiabasia989
Czas edycji: 2018-02-20 o 16:05
basiabasia989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-23, 15:15   #2265
LoveHipHop
Raczkowanie
 
Avatar LoveHipHop
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 53
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny,
Pomożecie mi "rozszyfrować" ten kolor?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 28313507_1756103144446132_743958128_n.jpg (22,9 KB, 69 załadowań)
LoveHipHop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-26, 19:56   #2266
Kulfon
Raczkowanie
 
Avatar Kulfon
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 174
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Byłabym wdzięczna za Waszą pomoc w wyborze techniki i produktu do lekkiego rozjaśnienia moich włosów i zafarbowania ich (siwe włosy).

Mój naturalny kolor to średni/ciemny blond, który z uwagi na siwe włosy na skroniach muszę farbować i używałam do tego od dwóch lat Majirel CC 7.1 albo 7.11 (jak wyszło). Załączam zdjecie włosów naturalnych i obecnie.

Chciałabym osiągnąć trochę jaśniejszy kolor (bliższy mojemu naturalnemu - Majirel je przyciemnia) - zakładam też że na jaśniejszych włosach mniej będzie widać te siwe jak kolor się wymyje Mam też problemu z trwałością farby - obecnie wymywa mi się po dwóch tygodniach i szukam czegoś lepszego.

Pytanie co mogę zrobić aby rozjaśnić nieco kolor, ale nie zejść do klasycznego żółtego/platynowego blondu (tzn. bazą koloru ma być rozjaśniony zimny brąz, a nie żółty/biały), osiągnąć chłodny kolor - moje włosy po farbowaniu mają tendencję do pomarańczowych refleksów.

Nie znam się na farbowaniu, troszkę poczytałam i wiem że o jeden czy dwa tony można zejść kąpielą rozjaśniającą, ale efekt jest raczej rudy i trzeba to potem neutralizować farbami/tonerami. Czy może polecacie od razu jaśniejszą farbę? Zależy mi na tym, aby farba, którą osiągnę docelowy kolor, była trwała, bo mam już dosyć farbowania co 3 tygodnie

Pomożecie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg naturalny.JPG (12,4 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg obecnie.JPG (13,4 KB, 48 załadowań)
__________________

Kulfon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-22, 13:57   #2267
karolaczek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 27
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

mam zanjomą fryzjerkę i ona zamawia do salonu farby z revlona, te s hologramem. i czasem jak ją poproszę bierze i dla mnie jedno opakowanie jak dla mnie najlepsza farba
karolaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 10:50   #2268
bossy162
Raczkowanie
 
Avatar bossy162
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 99
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

hej dziewczyny!

ponieważ wyszło już dużo złota, które nie pasuje do mojej urody, chciałabym zafarbować włosy na zimny brąz - podobny jak odrost, może bardziej popielaty.

na początku myślałam o Majirel 7.11, ale teraz skłaniam się ku Alfaparf 7.21, a to wszystko zależy czy mam więcej żółci tu czy rudości. Pomożecie? Wydaje mi się, że jednak żółć i złoto i wtedy wybiorę Alfaparf 7.21, boję się, że ten Majirel dałby zieleń (.11 czyli dużo niebieskiego plus mój żółty=zieleń) Proszę doradźcie coś!

Chyba, że macie jeszcze jakieś inny sprawdzone typy farb na wyjście z takiego koloru do chłodnego brązu?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 29693969_10216058231318057_1843559752_o.jpg (190,3 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 29681114_10216058230798044_1068441201_o.jpg (153,2 KB, 44 załadowań)

Edytowane przez bossy162
Czas edycji: 2018-03-26 o 10:52
bossy162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 16:53   #2269
soulone
Wtajemniczenie
 
Avatar soulone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 506
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie tonerów. Chciałabym sama zacząć tonować swoje mocno rozjaśnione włosy, zainteresował mnie produkt MAtrix Color sync, krem do koloryzacji ton w ton. Czy muszę używać oksydantu czy wystarczy sam ten krem? Jaki oksydant jest mi potrzebny do tonowania?

Będę wdzięczna za pomoc!
soulone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-04, 00:33   #2270
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Połóż 7.21 bo może być zielono po. 11

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 00:32 ---------- Poprzedni post napisano o 00:32 ----------

Cytat:
Napisane przez bossy162 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny!

ponieważ wyszło już dużo złota, które nie pasuje do mojej urody, chciałabym zafarbować włosy na zimny brąz - podobny jak odrost, może bardziej popielaty.

na początku myślałam o Majirel 7.11, ale teraz skłaniam się ku Alfaparf 7.21, a to wszystko zależy czy mam więcej żółci tu czy rudości. Pomożecie? Wydaje mi się, że jednak żółć i złoto i wtedy wybiorę Alfaparf 7.21, boję się, że ten Majirel dałby zieleń (.11 czyli dużo niebieskiego plus mój żółty=zieleń) Proszę doradźcie coś!

Chyba, że macie jeszcze jakieś inny sprawdzone typy farb na wyjście z takiego koloru do chłodnego brązu?
Połóż 7.21 bo może być zielono po. 11

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 00:33 ---------- Poprzedni post napisano o 00:32 ----------

Cytat:
Napisane przez soulone Pokaż wiadomość
Dzień dobry, mam pytanie odnośnie tonerów. Chciałabym sama zacząć tonować swoje mocno rozjaśnione włosy, zainteresował mnie produkt MAtrix Color sync, krem do koloryzacji ton w ton. Czy muszę używać oksydantu czy wystarczy sam ten krem? Jaki oksydant jest mi potrzebny do tonowania?

Będę wdzięczna za pomoc!
Matrix ma do tego swoje oxy 2.7

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-19, 18:37   #2271
milczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 22
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Bardzo proszę o pomoc w doborze profesjonalnej farby kilka miesięcy temu miałam taki kolor jak na zdjęciu i bardzo mi się podobał, niestety nie mam pojęcia jakiej farby użyła fryzjerka...
Obecnie kolor się wypłukał i włosy są złociste w słońcu i matowe w każdym innym świetle, wręcz... hmm zielonkawe, przy czym to jest mój naturalny kolor! Ale zupełnie nie współgra z moją porcelanową cerą
Kiedys używałam farb 6.41 (lorel i garnier) i kolor mi pasował, ale teraz wolałabym zostać przy jaśniejszym kolorze.

Pytanie nr 2. - co uzyskam, stosując fioletowe płukanki na zielono-złocistym blondzie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png wlosy.png (598,2 KB, 51 załadowań)
milczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-28, 09:01   #2272
Monica86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 45
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Hej, dziewczyny

Zafarbowałam włosy superrozjaśniającą farbą Goldwell 11P - wyszedł mi poziom 9 z lekkim żółto-pomarańczowym odcieniem Nie jest to na szczęście wściekle żółty kurczak czy marchewa, ale i tak wygląda źle z moją chłodną karnacją. Jak mogę ochłodzić kolor?

Mam szampon Matrix Brass Off - zrobiłam próbę na pasemku, ale różnicy żadnej nie widzę.
Monica86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 18:21   #2273
vitalis89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: komp
Wiadomości: 5
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cześć wszystkim!
Z góry przepraszam jeśli coś dubluję, ale nie znalazłam odp na swoje pytanie.
Jestem kompletnie zielona jeśli chodzi o farby profesjonalne, nigdy ich nie używałam... zawsze drogeryjne farby. Naczytałam się, że powinnam skorzystać z farby + tonera. Jako że zawsze chcę korzystać z polskich produktów znalazłam sobie farbę Milaton 6.1 Na Allegro znalazłam informację, że sprzedają ją z 100 ml tonerem (3%). I tu pojawia się moje pytanie, ponieważ z tego co wiem farbę należy zmieszać z tonerem ... i tu w zależności od tego co chcemy uzyskać z 3%, 6% 9% 12%. W związku z tym że mam siwe włosy i odrosty po starej drogeryjnej farbie nie wiem co i jak powinnam zmieszać żeby uzyskać kolor ciemny blond chłodny??
Poniżej zamieszczam zdjęcie, byłabym bardzo wdzięczna gdyby któraś z Was podpowiedziała mi jakiego tonera i ile powinnam użyć?? czy taką farbę wraz z tonerem powinnam malować włosy tak jak farbę drogeryjną tj. najpierw odrosty a następnie resztę włosów???
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20181211_181611.jpg (43,9 KB, 28 załadowań)
vitalis89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-13, 17:00   #2274
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez vitalis89 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim!
Z góry przepraszam jeśli coś dubluję, ale nie znalazłam odp na swoje pytanie.
Jestem kompletnie zielona jeśli chodzi o farby profesjonalne, nigdy ich nie używałam... zawsze drogeryjne farby. Naczytałam się, że powinnam skorzystać z farby + tonera. Jako że zawsze chcę korzystać z polskich produktów znalazłam sobie farbę Milaton 6.1 Na Allegro znalazłam informację, że sprzedają ją z 100 ml tonerem (3%). I tu pojawia się moje pytanie, ponieważ z tego co wiem farbę należy zmieszać z tonerem ... i tu w zależności od tego co chcemy uzyskać z 3%, 6% 9% 12%. W związku z tym że mam siwe włosy i odrosty po starej drogeryjnej farbie nie wiem co i jak powinnam zmieszać żeby uzyskać kolor ciemny blond chłodny??
Poniżej zamieszczam zdjęcie, byłabym bardzo wdzięczna gdyby któraś z Was podpowiedziała mi jakiego tonera i ile powinnam użyć?? czy taką farbę wraz z tonerem powinnam malować włosy tak jak farbę drogeryjną tj. najpierw odrosty a następnie resztę włosów???
Farby nie należy zmieszać z tonerem a oxydantem - czyli procentowym aktywatorem.

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-13, 18:13   #2275
vitalis89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: komp
Wiadomości: 5
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Farby nie należy zmieszać z tonerem a oxydantem - czyli procentowym aktywatorem.

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka
oki, więc nomenklaturę również pomieszałam, ale pytanie brzmi jak to mieszać i jak nakładać?
Czy lepiej sie poddać i przy takiej wiedzy pozostać przy farbie drogeryjnej by nie napsocić jeszcze bardziej na głowie?
vitalis89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-14, 11:40   #2276
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 284
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez vitalis89 Pokaż wiadomość
oki, więc nomenklaturę również pomieszałam, ale pytanie brzmi jak to mieszać i jak nakładać?
Czy lepiej sie poddać i przy takiej wiedzy pozostać przy farbie drogeryjnej by nie napsocić jeszcze bardziej na głowie?
Nie wiem dlaczego wybrałaś akurat 3%, bo przy siwych lepszy byłby 6%. Mieszasz w proporcjach podanych na opakowaniu farby, nakładasz, spłukujesz po czasie również podanym na opakowaniu bądź w instrukcji. I to wszystko.
Przy odmierzaniu dobrze jest używać wagi. I to chyba tyle
yolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 11:22   #2277
User4n3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 1
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Siemanko wszystkim założyłam konto specjalnie dla tego wątku, widzę tu dużo mądrych głów, nie ukrywam, że liczę na waszą pomoc jaka farbą fryzjerską uzyskam karmelowy blond? Lub jasny karmelowy brąz? Byle kolor nie wypłukiwał się na rudo. Załączam zdjęcia moich włosów i takich jakie chciała bym mieć ❤️ bardzo dziękuję za wszystkie rady
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg najmodniejszy-kolor-wlosow-w-tym-sezonie-audio-komentarz-fryzjera-208013.jpg (95,8 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 446b5dde9fc014c6873db9f186beddf3,62,37.jpg (30,9 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg images (1).jpeg (8,3 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg images (2).jpeg (7,6 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190117_113305732.jpg (113,9 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 46363111d0.jpg (25,5 KB, 15 załadowań)
User4n3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 15:17   #2278
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez User4n3 Pokaż wiadomość
Siemanko wszystkim założyłam konto specjalnie dla tego wątku, widzę tu dużo mądrych głów, nie ukrywam, że liczę na waszą pomoc jaka farbą fryzjerską uzyskam karmelowy blond? Lub jasny karmelowy brąz? Byle kolor nie wypłukiwał się na rudo. Załączam zdjęcia moich włosów i takich jakie chciała bym mieć bardzo dziękuję za wszystkie rady
Szukaj 8.3 lub 9.3

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-19, 13:47   #2279
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Włosy farbowane na kolor brązowy na poziomie 6 - Majirel 6.
Jednak kolor przy odroście szybko się wypłukiwał z siwych włosów dlatego zastosowano, Wella Professjonal kolor 5.0.
Niestety 5.0 z Wella wyszła jak czarny.
Kolor nie chce się wypłukać, zastosowano: sodę oczyszczoną, olejowanie, szampon przeciw łupieżowy - czy macie jakieś rady jak się pozbyć ciemnego? - dekoloryzacja i rozjaśnianie nie wchodzą w grę.

__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 12:31   #2280
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 284
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Włosy farbowane na kolor brązowy na poziomie 6 - Majirel 6.
Jednak kolor przy odroście szybko się wypłukiwał z siwych włosów dlatego zastosowano, Wella Professjonal kolor 5.0.
Niestety 5.0 z Wella wyszła jak czarny.
Kolor nie chce się wypłukać, zastosowano: sodę oczyszczoną, olejowanie, szampon przeciw łupieżowy - czy macie jakieś rady jak się pozbyć ciemnego? - dekoloryzacja i rozjaśnianie nie wchodzą w grę.


Ja ostatnio miałam identyczny problem. kupiłam John frieda spray dla blondów i to zadziałało, ładnie i stopniowo pojaśnia włosy...

Edytowane przez yolca
Czas edycji: 2019-08-20 o 17:27
yolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 14:12:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:31.