Jak samemu obciąć grzywkę???? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-09, 11:06   #1
Elahaz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 58

Jak samemu obciąć grzywkę????


Mam włosy takie jak na zdjęciu. Chciałabym sama obciąc sobie asymetryczną, ale delikatną grzywkę. Moje włosy są z przodu krótsze od reszty, bo kiedyś były wycieniowane. Pytam ponieważ nie ufam fryzjerom w moim mieście, bo za każdym razem nie obięli mnie tak jak chciałam, a na lepszego narazie mnie nie stać. Przy skroniach mam bardzo mało włosów i kręcą się, więc myślałam by wziąść te z góry. Zależy mi na tym, by ta pseudo-grzywka lekko mi opadała na twarz, ale musi być trochę dłuższa- tak, by dało się ją jakoś "przylizać" do kucyka z przedziałkiem. No i co najważniejsze, by nie odkręcała mi się. Wiem, że trudno wytłumaczyć sposób obcinania, ale bardzo proszę o pomoc. Kiedyś miałam bardzo długie włosy i poszłam się obciąć na krócej i wyszłam z płaczem. Od tego czasu po prostu boję się fryzjerów i staram się zaufać sobie, bo wiem o co mi chodzi. Błagam o pomoc. Załączam moje zdjęcie.
Elahaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-09, 16:46   #2
lilu1980
Zadomowienie
 
Avatar lilu1980
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 501
GG do lilu1980
Re: Jak samemu obciąć grzywkę????

witaj! jestes bardzo ladna dziewczyna! i powiem ci ze nie powinnas sama robic grzywki! poo pierwsze czy masz odpowiednie narzedzia do tego?? nozyczki, degażowke, ?? powiem tak, jesli jest dobry salon w twoim miescie to zajdz tam i zapytaj ile kosztuje zrobienie samej grzywki, naprawde nie warto ryzykowac, ja tez ostatnio poprawialm sobie sama grzywke, ale to nie bylo to samo co u fryzjera!i tak poszlam poprawic, grzywka to wizytowka twojej twarzy wiec powinna byc jak najbardziej zrobiona profesjonalnie! pozdrawiam....
lilu1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-09, 19:13   #3
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Jak samemu obciąć grzywkę????

Nawet u dobrego fryzjera obciecie grzywki kosztuje grosze (moja mama i kolezanka placily kilka zloty w renomowanym salonie, chociaz trzeba przyznac ze kolezance skosna grzywke spaprali). Prosta grzywke mozna jeszcze ryzykowac, ale asymetryczna to juz skomplikowana sprawa, jesli sie uprzesz zostaje tylko metoda prob i bledow (nawiasem mowiac trudno sie ciac kiedy obciete wlosy wpadaja do oczu ). Ja tne swoje grzywki dosc czesto bo wlosy rosna mi blyskawicznie, robie to wg wlasnego specyficznego gustu biorac cieniutnie pasemka (nie jednym czy dwoma cieciami), ale nigdy nie potrafie przewidziec efektu . A nozyczki porzyczam od cioci fryzjerki, moje brat stepil na wycinankach
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 14:30   #4
catherine0
Raczkowanie
 
Avatar catherine0
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 193
Dot.: Re: Jak samemu obciąć grzywkę????

a jak z cieniowac samemu grzywke??
mam juz scieniowana ale chcialabym ja troszke skroci..bardziej ścieniować
__________________
I'm still a bit naive with my heart...
catherine0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 18:58   #5
extra-extra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2
Dot.: Jak samemu obciąć grzywkę????

Kiedy byłam w salonie hair coif, podpatrzyłam, jak szybko i efektownie podciąć sobie asymetryczną grzywkę. Od ponad pół roku tnę ja sama właśnie w ten sposób i jeszcze nie byłam niezadowolona z efektu.
Mianowicie jesli chcę, zeby po lewej stronie była krótsza, zaczesuję sobie całą grzywkę na prawo, zeby była prostopadła do nosa i równo tnę. Mam trochę kręcone włosy, ale po takim cięciu nie muszę jej prostować, tak jak musiałam to robić poprzednio.
extra-extra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 21:22   #6
Carmela
Rozeznanie
 
Avatar Carmela
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 591
Dot.: Jak samemu obciąć grzywkę????

ja wlasnie dzis mam zamiar sobie obciąć grzywke i wlasciwie to trzesa mi sie rece bo boje sie ze mi nie wyjdzie ale nie moge sie doczekac efektu i ewentualnie jutro rano pobiegne dpo fryzjera zeby mi poprawil
Kurcze znam z 10 osob ktore same sobie scinaja fajne grzywki wiec czemu mi ma nie wyjsc
Carmela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 18:30   #7
niezlalaseczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Dot.: Jak samemu obciąć grzywkę????

ja właśnie dziś sciełam grzywkę, i nie jest to trudne chociaż sie bałam (bo nigdy nie miałam grzywki i nie wiedziałam jak bede wyglądać). Z efektu jestem zadowolona już nie chodze do tego zdziercy mojego fryzjera . mam kilka porad jak ściąć grzywkę taką "na bok"
1) zwiąż, zepnij tak żeby wiedzieć co ciąć
2) nie tnij na mokro - włosy będą krótsze po wyschnięciu
3) narzędzia zależą jak chcesz sie sciąć. przy grzywce na bok nie obejdzie się bez cieniowania więc zaopatrz się w brzytwe fryzjerską (taka prymitywna już w drogerii od 5 zł) albo nożyczki do trymowania (ok 20 zł)
i oczywiście OSTRE zwykłe nożyczki, gęsty grzebień
4) cieniujemy w kierunku pożądanego układania się włosów
5) przygotuj fotografie pożądanego efektu lub podpatrz u innych babek żeby nie eksperymentować
POWODZENIA
niezlalaseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-10, 12:35   #8
White Cafe
Rozeznanie
 
Avatar White Cafe
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 759
Dot.: Jak samemu obciąć grzywkę????

ja od kilku lat marzę o grzywce jaką nosiła kiedyś Nicole Richie (coś w rodzaju tej na moim avatarze). Ciąglę, pokazuję to zdjecie różnym fryzjerkom i zadna jesszcze nie obcięła jej tak, żeby mnie to zatysfakcjonowało. Może podpowiecie, jak taką grzywkę mogę zrobić sama? dorzucam zdjęcie upragnionej grzywki. Dodam, że struktura mojego włosa i kolor są bardzo zbliżone do Nicole
__________________
Oprócz błękitnego nieba... nic mi dzisiaj nie potrzeba..
White Cafe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 19:43   #9
White Cafe
Rozeznanie
 
Avatar White Cafe
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 759
Dot.: Jak samemu obciąć grzywkę????

haaa no i obcięłam jesli będzie ktoś zainteresowany efektem moge wstawić foto. Na razie wygląda to bardzo dobrze, zobaczymy jutro jak zacznę układać włosy;-)
__________________
Oprócz błękitnego nieba... nic mi dzisiaj nie potrzeba..
White Cafe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 10:29   #10
White Cafe
Rozeznanie
 
Avatar White Cafe
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 759
Dot.: Jak samemu obciąć grzywkę????

jednak musiałam pójśc do fryzjerki bo grzywka sama w sobie nie była zła ale była porzębtolona. No i poszłam do fryzjerki mojej mamy (bo ja chodzę do fryzjerki w innym mieście) a tam zakład zamknięty - urlop. No to myśle, pójdę do takiego nowo otwartego. Pokazałam pani zdjecie, że tak chce. Na co ona, że bardzo proszę. Jak obcinała grzywkę to wiadomo, oczy miałam zamknięte, otworzyłam oko i od razu zmaknęłam bo przeraziłam się tym co zobaczyłam. Nawet już potem nie patrzyłam w lusterko, bo bałam sie że się rozpłacze! Nie spoglądając w lusterko zapłaciłam i ze łzami w oczach wyszłam. Wstydziłam się pójść do samochodu, bo miałąm zrobione fale na głowie a ona mi je wokół twarzy rozczesała i miałam po prostu puch. a grzywka?? jeszcze nie wiem dokładnie bo założyłam opaskę i nie chcę na to patrzeć. Wieczorem umyję włosy i spróboję coś z tym zrobić. A pani fryzjerka powiedziała tylko, że jak sobie umyję głowę to napewno bedzie to ładnie wyglądać.... Nie sądziłam, że obcięcie grzywki jest takie trudne do wykonania dla fryzjerki. Dobrze, że nic mnie nie podkusiło, żeby wszystkie włosy obciąć....
__________________
Oprócz błękitnego nieba... nic mi dzisiaj nie potrzeba..
White Cafe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 02:23   #11
GrassIsGreener
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 444
Dot.: Jak samemu obciąć grzywkę????

Cytat:
Napisane przez White Cafe Pokaż wiadomość
jednak musiałam pójśc do fryzjerki bo grzywka sama w sobie nie była zła ale była porzębtolona. No i poszłam do fryzjerki mojej mamy (bo ja chodzę do fryzjerki w innym mieście) a tam zakład zamknięty - urlop. No to myśle, pójdę do takiego nowo otwartego. Pokazałam pani zdjecie, że tak chce. Na co ona, że bardzo proszę. Jak obcinała grzywkę to wiadomo, oczy miałam zamknięte, otworzyłam oko i od razu zmaknęłam bo przeraziłam się tym co zobaczyłam. Nawet już potem nie patrzyłam w lusterko, bo bałam sie że się rozpłacze! Nie spoglądając w lusterko zapłaciłam i ze łzami w oczach wyszłam. Wstydziłam się pójść do samochodu, bo miałąm zrobione fale na głowie a ona mi je wokół twarzy rozczesała i miałam po prostu puch. a grzywka?? jeszcze nie wiem dokładnie bo założyłam opaskę i nie chcę na to patrzeć. Wieczorem umyję włosy i spróboję coś z tym zrobić. A pani fryzjerka powiedziała tylko, że jak sobie umyję głowę to napewno bedzie to ładnie wyglądać.... Nie sądziłam, że obcięcie grzywki jest takie trudne do wykonania dla fryzjerki. Dobrze, że nic mnie nie podkusiło, żeby wszystkie włosy obciąć....
Skoro pokazałaś zdjęcie i fryzjerka powidziała, że tak obetnie Ci grzywkę, a zrobiła to inaczej to dlaczego zapłaciłaś i wyszłaś nie mówiąc fryzjerce o co chodzi?
__________________
GrassIsGreener jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-19, 15:27   #12
White Cafe
Rozeznanie
 
Avatar White Cafe
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 759
Dot.: Jak samemu obciąć grzywkę????

Bardzo chciałam jej to powiedzieć, ale doskonale wiedziałam, ze jak tylko otworze usta to się rozpłaczę. A jak zaczynam płakać to nie potrafie powiedzieć tego co bym chciała. Byłaby to więc scena rodem z horroru. A poza tym musialam się spieszyc bo miałam umówioną wizytę u lekarza. Teraz czekam aż grzywa odrośnie
__________________
Oprócz błękitnego nieba... nic mi dzisiaj nie potrzeba..
White Cafe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 15:54   #13
GrassIsGreener
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 444
Dot.: Jak samemu obciąć grzywkę????

Cytat:
Napisane przez White Cafe Pokaż wiadomość
Bardzo chciałam jej to powiedzieć, ale doskonale wiedziałam, ze jak tylko otworze usta to się rozpłaczę. A jak zaczynam płakać to nie potrafie powiedzieć tego co bym chciała. Byłaby to więc scena rodem z horroru. A poza tym musialam się spieszyc bo miałam umówioną wizytę u lekarza. Teraz czekam aż grzywa odrośnie
A bardzo krótko masz ściętą grzywkę? Może choć trochę da się poprawić? Też kiedyś miałam taką sytuację, że grzywka miała być DO brwi. Była na mokro ścięta, do wysuszeniu już nie Wtedy pierwszy raz zdecydowałam obiąć grzywkę, dość krótko, na skos i to był strzał w 10

Ja, jak kiedyś obcinałam sobie sama grzywkę, po prostu dzieliłam ją na 3 lub 4 warstwy i najpierw podcinałam wartwę najbliżej czoła. Obcinałam ją na półokrągło, oddzielałam po bokach włosy i cięłam
__________________

Edytowane przez GrassIsGreener
Czas edycji: 2010-08-19 o 16:02
GrassIsGreener jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 10:05   #14
White Cafe
Rozeznanie
 
Avatar White Cafe
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 759
Dot.: Jak samemu obciąć grzywkę????

właśnie chyba dziś pójdę do innej fryzjerki zrobić coś z tą grzywką bo nie moge jej nawet uczesać
__________________
Oprócz błękitnego nieba... nic mi dzisiaj nie potrzeba..
White Cafe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 20:49   #15
MaZalotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: Jak samemu obciąć grzywkę????

Dziewczyny nic trudnego. Pochylamy lekko głowę do przodu obserwując w lusterku "wierzch głowy". Mniej więcej 7-8 cm od czoła odgarniamy szpiczastym grzebykiem lub odgradzamy szerokim grzebieniem włosy na kształt trójkąta, gdzie podstawa będzie opadać na czoło.
Tniemy zawsze mniej niż chcemy i zawsze na SUCHO. Ja ścinam mniej a później sobie "docinam" taką długość o jaką mi chodziło.
Jeśli grzywka ma być półokrągła to również odgarniamy włosy w podobny sposób, ale boki trójkąta zaokrąglamy. Czyli patrząc w lustro widzimy z odgarniętych włosów półkole na głowie a prosta grzywkę obcinamy nad oczami.
Bardzo dobrze tłumaczy to dziewczyna na filmiku, maxineczka.
Ja przymierzam się do ścięcia kilku partii włosów nad czołem do długości sięgającej mniej więcej szczęki. Zobaczymy w trakcie czy posunę się dalej, bo zapuszczałam tą grzywkę ponad rok
Powodzenia!
MaZalotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 11:05   #16
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Jak samemu obciąć grzywkę????

A cieniujecie grzywke? Ja nie lubie takiej na prost lubie jak troszke jest ścieniowana, lepiej sie uklada. Czy do tego potrzebne sa specjalne nozyczki??

Edytowane przez Madaaa
Czas edycji: 2013-02-09 o 11:07
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:59.