Pierogi - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-16, 17:51   #91
Karolina_Tkacz
Raczkowanie
 
Avatar Karolina_Tkacz
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 110
Dot.: Pierogi

Uwielbiam pierogi ruskie (mamy) i z kapustą (babci)
Karolina_Tkacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 08:51   #92
szybkiepierogi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Dot.: Pierogi

Reklama na Wizażu jest płatna

Edytowane przez AshtrayGirl86
Czas edycji: 2014-10-12 o 18:29
szybkiepierogi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 13:09   #93
haneczka28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 166
Dot.: Pierogi

Znów mój ulubiony szpinak Tym razem proponuję z nim pierogi. Ja użyłam mrożonego szpinaku, ale w sezonie można użyć oczywiście świeżego. Pierogi te można podawać okraszone roztopionym masłem lub polane gęstą śmietaną, jak kto woli

Składniki:
na ciasto:
ok. 2 szkl. mąki
1 jajko
szczypta soli
ok. 1/2 szkl. ciepłej wody
na farsz:
ok. 50 dag mrożonego szpinaku
1 cebula
20 dag sera feta
2 ząbki czosnku
pieprz
odrobina oliwy lub masła

Wykonanie:
Na rozgrzanej oliwie zeszklić pokrojoną cebulę, dodać rozdrobniony czosnek i zamrożony szpinak. Podgrzewać wszystko na patelni, aż do odparowania wody. Zdjąć patelnię z ognia, dodać pokrojoną w kostkę fetę, wymieszać i doprawić pieprzem.
Z podanych składników na ciasto, zarobić na stolnicy jednolite i gładkie ciasto. Powinno ono być miękkie i elastyczne, konsystencję należy regulować dosypując mąki lub dolewając wody. Następnie ciasto rozwałkować na cienki placek. Szklanką wykrawać krążki, na każdy nałożyć farsz, złożyć w pół i dokładnie zlepić. Ugotować w osolonym wrzątku ( po wypłynięciu ok. 3 minuty) i odcedzić na sicie lub wyjąć łyżką cedzakową.



ędziemy potrzebować :
przepis na około 40 pierogów z truskawkami

1

około 300g truskawek ( 1 truskawka średnio na pieroga )
2 łyżki cukru
200g jogurtu naturalnego lub śmietany


Przygotowanie :

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Zapach grzybni rozchodzi się po lesie i z dnia na dzień grzybów przybywa coraz więcej. Nie można przegapić takiej okazji, choćby po to, by docenić ich smak w sezonie a nie tylko wtedy, kiedy święta i pora na suszone... Jeśli jesteś zawalony robotą, pewnie z łatwością kupisz grzybki na straganie - oczywiście zakładam, że kupujesz takie, do których masz przekonanie, co do ich bezpiecznego spożycia. Najlepiej kupować popularne podgrzybki, bacząc, czy nie ma pośród nich tak zwanego szatana. Co prawda nie jest trujący, ale jego ohydny gorzki smak, nie pozwoli przełknąć nawet najmniejszego kęsa. Warto jednak podkreślić, że grzyby to świetne źródło białka, witamin ABDEK, minerałów i związków, dzięki którym, minimalizujemy ryzyko raka piersi u kobiet a u mężczyzn - raka prostaty. Grzybów jednak nigdy nie spożywamy na surowo, zawsze po kilkuminutowej obróbce kulinarnej i najlepiej w postaci rozdrobnionej. Z uwagi jednak na proces trawienia, nie podajemy grzybów małym dzieciom i ludziom w podeszłym wieku.
Przekonaj się, jakie skarby kryją się w grzybach

Składniki:
W. Domogród
tyle grzybów (najlepiej różnych), by OTRZYMAĆ około 0,5 kilograma farszu, czyli mniej więcej ta kupeczka z lewej
2 średnie cebule
2 ząbki czosnku
2 łyżki bułki tartej
3-4 łyzki oleju
sól, pieprz
oraz
sprawdzone ciasto pierogowe z 3 szklanek mąki


Przygotowanie pierogów ze świeżymi grzybami
Zobacz, jak robię pierogi z grzybami na filmie

1. Świeże grzyby oczyszczamy i kroimy w drobną kostkę. Płuczemy krótko pod zimną bieżącą wodą (długotrwałe moczenie grzybów w wodzie zabiera z nich najlepsze smaki). Przepłukane grzyby zalewamy wodą w garnku, solimy i gotujemy maksymalnie 15 minut (długotrwałe gotowanie obniża wartości odżywcze i smakowe grzybów). Podczas, kiedy gotują się grzyby, podsmażamy na oleju pokrojoną cebulkę, dodając do niej pod koniec starty czosnek, uważając jednocześnie, by go nie przypalić. Po dodaniu czosnku bardzo krótko smażymy.
2. Robimy ciasto pierogowe, przykrywamy go i odstawiamy na kilka minut, by było elastyczne.
3. Do odsączonych grzybów dodajemy podsmażoną cebulkę z czosnkiem, bułkę tartą i mieszamy. Dodajemy świeżo mielony pieprz i próbujemy. W razie potrzeby korygujemy smak.

Edytowane przez haneczka28
Czas edycji: 2014-10-15 o 13:09
haneczka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 18:40   #94
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Pierogi

jaki za☠☠☠isty watek

Pewnien gentelmen bardzo mi pomogl przy przeprowadzce i zarzyczyl sobie w zamian domowy obad a wlasciwie ...pierogi
lewa w kuchni nie jestem ale zawsze robilam tylko z kapusta i grzybami. tych wolalabym nie robic bo niedlugo swieta to bede takie kleic
Natomiast pogrzebalam i postanowilam zrobic takie z miesem i warzywami, a drugie z szpinakiem i serem feta

Zastanawiam se co mozna podac do nich? tzn moze jaka zalatke czy surówke? z czym jecie pierogi?
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 13:09   #95
Dziewczyna Stradivariusa
Raczkowanie
 
Avatar Dziewczyna Stradivariusa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: Pierogi

Ja często jadam z surówką z kiszonej kapusty lub ewentualnie czerwonej, oczywiście nie do pierogów z kapustą i grzybami
Dziewczyna Stradivariusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 17:11   #96
BlueDecoria
Rozeznanie
 
Avatar BlueDecoria
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 756
Dot.: Pierogi

Tak bardzo lubię ruskie, że w jakiejkolwiek 'jadłodajni' jestem muszę je zamówić
BlueDecoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 00:10   #97
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Pierogi

Dziewczyny, powiedzcie mi czy któraś robiła już pierogi z żółtym serem ?
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-30, 14:48   #98
cola201
Rozeznanie
 
Avatar cola201
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: KrakĂłw- miasto KrĂłlĂłw Polskich
Wiadomości: 536
Dot.: Pierogi

Pierogi to danie, które bardzo często jem i jest jednym z TOP of the TOP

Jakiś czas temu zakupiłam sobie książkę z przepisami o pierogach, kołdunach, uszkach, kopytkach itp.
Jest tam wiele smaków, o których mało się słyszy a jeszcze rzadziej spożywa

W wolnej chwili przeglądnę ją i napiszę ciekawe propozycje farszów pierogowych.
cola201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-30 15:48:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:29.