oczyszczanie, głodówka ...co sądzicie ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-15, 13:38   #1
Gradisca
Rozeznanie
 
Avatar Gradisca
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549

oczyszczanie, głodówka ...co sądzicie ?


dziewczyny, czekają mnie 2 dni spędzone w domu, myślałam o tym o czym pisze się od dawna czyli o głodówce oczywszczającej, lub np czytałam o tym żeby np 2 dni jeść tylko warzywa gotowane, nie wiem tylko czy coś takiego trwającego 2 czy 3 dni ma sens, nie chodzi o chudznięcie ale właśnie o ..oczyszczenie.. czy to ma sens ? czy znacie jakieś ? ..hmm czekam na opinie bo jestem zielona w temacie, oczyszczania organizmu a może to głupota i po prostu sobie odpuścić ?
__________________

Gdy pytasz, wstydzisz się raz; gdy nie wiesz, wstydzisz się całe życie.


Edytowane przez Gradisca
Czas edycji: 2005-09-15 o 14:12 Powód: rozjechał mi się txt :)
Gradisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 21:03   #2
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: oczyszczanie, głodówka ...co sądzicie ?

Ja osobiście bym sobie odpuściła, bo jakoś to nie w moim stylu chyba... Nie powiem, że głupota, bo wiele osób robi takie głodówki i zachwala efekty, więc może coś w tym jest.
Mam znajomego, który funduje sobie oczyszczanie raz w roku przez kilka dni od wielu lat (człowiek ma ok. 50 lat, a nie wygląda na tyle i jest bardzo sprawny fizycznie, a przy tym rozsądny i nie sprawia wrażenia "nawiedzonego" ) On to robi, jedząc przez te kilka dni tylko jabłka (surowe i suszone [ale suszone samodzielnie, bo te sklepowe są wytaplane w cukrze i konserwantach]), miód i orzechy, w takich ilościach, żeby nie być bardzo głodnym, ale też, żeby się nie przejeść. Orzechy różne, głównie włoskie, w ilościach rozsądnych (bo tłuste i ciężko strawne). On twierdzi, że taki zestaw zapewnia wszystkie niezbędne substancje na kilka dni, a organizm się oczyszcza. Oczywiście pije dużo wody mineralnej niegazowanej w tym czasie.
Ale wiesz, Gradisca, ja sama nie próbowałam, więc tylko Ci opowiadam, a nie to, że zaraz polecam.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 21:29   #3
Gradisca
Rozeznanie
 
Avatar Gradisca
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
Dot.: oczyszczanie, głodówka ...co sądzicie ?

dziękuje właśnie cały czas się waham, a nie wiem jak interpretowac ten brak odzewu w moim wątku ...
__________________

Gdy pytasz, wstydzisz się raz; gdy nie wiesz, wstydzisz się całe życie.

Gradisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 05:48   #4
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: oczyszczanie, głodówka ...co sądzicie ?

Mnie osobiście po prostu zaskoczyłaś takim tematem Myślałam kiedyś sama o takich głodówkach oczyszczających, ale boję się spowolnienia przemiany materii... Ostatnio jem naprawdę mało i też się tego obawiam, ale na siłę nie chcę niczego wciskać, bo już mi się zdarzyło "nadmiar" zwymiotować Obkurczłyam żołądek w stopniu kosmicznym i na dobrą sprawę mogłabym bazować na dwóch jogurtach w pracy i obiedzie w domu (1/3 tego, co kiedyś potrafiłam pochłonąć). Martwię się tym trochę i kombinuję, jakby tu jeść częściej, ale jakoś mi od paru dni nie wychodzi. I właśnie boję się, że przemianę materii szlag mi trafi, chociaż przecież jem. Głodówki bym się najzwyczajniej w świecie nie podjęła.
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 20:27   #5
Lavenda
Rozeznanie
 
Avatar Lavenda
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Małopolska: - ..... - Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: oczyszczanie, głodówka ...co sądzicie ?

Jest wiekle przeciwskazań dotyczących głodówek, pozatym trzeba być okazem zdrowia, żeby stosować taką dietę. Podająę link dla zainteresowanych.

http://www.☠☠☠☠☠☠☠/?do=show&id=690
Lavenda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:53.