Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-15, 19:09   #91
dorotawaldowska1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Exclamation Rozjaśnianie czarnych włosów. Proszę o szybką odpowiedź.

Mam czarne włosy (farbowane) i chciałabym zmienić na ciemny brąz (mój naturalny kolor). Mam bardzo cienkie włosy i nie wiem czy rozjaśniać. W jaki sposób mam zejść na ciemny brąz?
dorotawaldowska1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 19:19   #92
e_liska
Raczkowanie
 
Avatar e_liska
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 338
GG do e_liska
Dot.: Rozjaśnianie czarnych włosów. Proszę o szybką odpowiedź.

No na pewno w fryzjera (nie radziłabym eksperymentów w domu)
e_liska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 19:22   #93
elmoska
Zakorzenienie
 
Avatar elmoska
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 413
GG do elmoska Wyślij wiadomość przez MSN do elmoska
Dot.: Rozjaśnianie czarnych włosów. Proszę o szybką odpowiedź.

proponuje dekoloryzacje oczywiscie w salonie
__________________

BBL
5/28

AC MILAN CAMPIONI D`ITALIA


elmoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 19:57   #94
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Rozjaśnianie czarnych włosów. Proszę o szybką odpowiedź.

dekoloryzacje??? przecież tu sama kąpiel rozjaśniająca wystarczy, 1-2 tony to nawet różnicy w kondycji włosów widać nie powinno
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 16:04   #95
duskiee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Luton UK
Wiadomości: 127
Dot.: Rozjaśnianie czarnych włosów. Proszę o szybką odpowiedź.

kiedyś pisałam na forum ale z innego konta, o mojej przyodzie ze schodzeniem z czarnego koloru wlosow.. i powiem Ci ze nikt nie doradzil mi lepiej niz moja intuicja i odwaga. to drugie bylo silniejsze, stety, niestety, dzisiaj, po 2 latach mam naturalny kolor wlosow, wlosy do pasa, i jestem bardzo szczesliwa, pomijajac fakt, ze sa obciazone na dzien dzisiejszy ale walcze z tym zaczelam od pojscia do fryzjerki, ktora zrobila mi pasemka na calych wlosach bardzo cieniutkie i geste po malowaniu przez caly czas je regenerowałam al latte, który w koncu zaczal obciazac moje wlosy, 2 miesiace po tym malowaniu , wlosy pomalowala mi siostra jeszcze raz profesjonalnymi farbami rozjasniajacymi i wtedy to zaczela sie regeneracja, chodz przyznam szczerze ze najbardziej pomogl mi glis kur z pompką, mysle ze wiesz o jaki chodzi, zolty kolor do wlosow suchych i zniszczonych ;-) do sierpnia 2010 ciagle malowalam wllosy farbami bez amoniaku. co chcialam przez to osiagnac? zeby nie bylo widac jasnych pasemek, odrastaly mi powoli, i tak teraz po dwoch latach nie widac ani jednej blond pasemki, mam cienkie ale geste brazowe wlosy i zostalo mi tylko walczyc z pozostalosciami farb jakie stosowalam, nie uzywam zadnych odzywek, zdazy m i sie czasami keratyna CHI, wlosy myje szamponem VICHY DERCOS tym zielonym do suchego lupiezu i jestem szczesliwa ale namieszałam troche, mam nadzieje ze post bedzie zrozumiały pozdrawiam serdecznie Wizażanki
duskiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 16:09   #96
littlei
Raczkowanie
 
Avatar littlei
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 155
Dot.: Rozjaśnianie czarnych włosów. Proszę o szybką odpowiedź.

kąpiel rozjaśniająca!
znajdziesz cały wątek poświęcony tej metodzie, jeśli chcesz sama zejść z czerni.
szybko uzyskasz ciemny brąz bez większych zniszczeń.
littlei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 14:05   #97
ineska1986
Rozeznanie
 
Avatar ineska1986
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 648
GG do ineska1986
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Hej dziewczynki, a ja mam proble i chcę się was poradzić. Mam włosy taki średni brąz wpadający w czerwono rudy, mimo że farbowałam ciemnym blondem. Wyszły mi ciemne włosy na koncach zas odrost mam jasny. wyglądam strasznie. Chce uzyskac mniej wiecej cos takiego
http://ikf.styl.fm/fryzury-grzywki/fryzura975326.htm
Miałam podobony kiedys po farbie garnier 100% color nr farby 533. I mimo ze teraz farbowalam poziomem 6 a tu jest poziom 5 to teraz po 6 ja mam ciemniejsze wlosy niz uzyskalam wtedy ta 5. Ale nakładalam farbe na jasniejsze wlosy. Myslicie ze kąpiel rozjaśniająca jest koncieczna ze względu na konce tych "ciemnych" teraz wlosow? I jaki sposob rozjasniania bedzie w tej sytuacji najlepszy??
__________________
ineska1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-20, 20:01   #98
posh77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 38
Dot.: Rozjaśnianie czarnych włosów. Proszę o szybką odpowiedź.

Cytat:
Napisane przez dorotawaldowska1 Pokaż wiadomość
Mam czarne włosy (farbowane) i chciałabym zmienić na ciemny brąz (mój naturalny kolor). Mam bardzo cienkie włosy i nie wiem czy rozjaśniać. W jaki sposób mam zejść na ciemny brąz?
Nie wiem co Ci doradzić . Było sporo wątków na forum o tym...Obawiam się, że proste to nie będzie...Jutro mam kąpiel rozjaśniająca, nie wierzę w cuda, ale w 2007 roku przeszłam dekoloryzację stopniową wydałam z 1,5 tyś a i tak wróciłam do ciemnego brązu, bo wkurzała mnie prześwitująca pomarańcza. Niestety jak chciałam po 15 latach farbowania przestać farbować, zaczęły mi rosnąć siwe włosy, więc rozjaśnianie konieczne...Od 2007 roku farbowałam rzadziej i tylko po prostu brązem, ale na zdjęciach i w sztucznym świetle włosy są bardzo ciemne, a pod światło i słońce ten ochydny ciepły burgung, nie wiem czy uda mi się jutro nie załamać po fryzjerze, najwyżej wrócę do ciemnego. Marzy mi się zimny średni brąz, ale chyba musiałabym nałożyć go na białe włosy....

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Cytat:
Napisane przez dorotawaldowska1 Pokaż wiadomość
Mam czarne włosy (farbowane) i chciałabym zmienić na ciemny brąz (mój naturalny kolor). Mam bardzo cienkie włosy i nie wiem czy rozjaśniać. W jaki sposób mam zejść na ciemny brąz?

Upss myslalam, ze pytasz 15 lutego, a nie 15 stycznia. Jestem ciekawa na czym stanelo ?
posh77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 23:16   #99
zielona porzeczka
Raczkowanie
 
Avatar zielona porzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gotham City
Wiadomości: 249
Dot.: Rozjaśnianie czarnych włosów. Proszę o szybką odpowiedź.

Ja muszę przyznać że ta "kąpiel" uratowała mnie przed ważną imprezą oczywiście moje włosy były po nieudanej koloryzacji która wymalowała na moich włosach cudny zielony połysk(...ostrzegam przed używaniem popielatych, zimnych farb bezpośrednio na ciepłe odcienie). Po kąpieli rozjaśniały o jakieś 2 tony dając naturalny fajny efekt. Przepis jakiego ja się trzymałam:
Zmieszałam w miseczce proszek z rozjaśniacza (mniej niż połowę saszetki tyle akurat miałam) do tego miarka utleniacza chyba 6-9% ,szamponu i trochę ciepłej wody. Taką mieszankę położyłam na lekko wilgotne włosy i masowałam, już nie pamiętam czy to było dokładnie 15 czy 20 minut ale coś koło tego.
Naprawdę jest to świetne rozwiązanie w takich awaryjnych sytuacjach
__________________
It was a day like this when Marco Polo left for China.
What are your plans for today.

zielona porzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 13:01   #100
karola855
Przyczajenie
 
Avatar karola855
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

ja myje codziennie wlosy szamponem do wlosów brąz palmolive włosy wpadaja w cieply brązik a co do farbowania to mam ten sam problem bo wiecznie wychodzą mi ciemne kolory a nie brąz
karola855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 21:10   #101
kinkiet226
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Kąpiel dekoloryzująca ??

Witam,
możliwe że taki wątek już był, ale niestety nie mogłam znaleźć stąd moje pytanie
Farbuję włosy na granatową czerń od paru miesięcy i marzy mi się aby zejść do koloru ciemny czerwony brąz(kolor dostępny w gamie Perfect Mousse Schwarzkopf - farba pianka), a jeśli nie ten to nawet jakiś brąz czekoladowy.
Widzialam że jest coś takiego jak kąpiel dekoloryzująca i chcialabym ją wykonac w domu. Mniej wiecej wiem co do tego potrzeba np. dekoloryzator Joanny, szampon i odzywka. Nie wiem tylko jak połaczyć to ze sobą, jakie proporcje i najważniejsze ile czasu trzymac to na włosach?

Dziękuje za jakie kolwiek odpowiedzi.
kinkiet226 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-23, 14:58   #102
wiktoriaa9
Przyczajenie
 
Avatar wiktoriaa9
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 10
zmiana czarnych włosów

Moja koleżanka farbuje włosy na czarno już od jakiś 5 lat. Ale teraz chciałaby w sobie coś zmienić. Ostatnio włosy pofarbowała w grudniu. I do teraz ich już nie farbowała i pojawiły się odrosty a farba dość tak wyblakła. Chciała włosy pofarbować fioletową farbą lub mleczną czekoladą... ale ja sądzę że kolor nie wyjdzie... a może się pojawić taki lekki odcień. Nie wiem. Nie znam się. A wy jak sadzicie co się może stać? Ona chce tak jakby złagodzić ten kolorek. Dekoloryzacja czy rozjaśnianie nie wchodzi w grę bo ma zniszczone włoski. Nie wiem co jej doradzić by jakoś zmienić odcień jej włosów. Sama próbuję domowymi sposobami złagodzić kolorek bo wyszedł mi czarny. No i ciężko mi to idzie.
wiktoriaa9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 15:39   #103
misiae5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 39
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez beti262626 Pokaż wiadomość
witam laseczki tak czytam wasze wypowiedzi i nie mogę stać obojętnie. Nie proponuję używania ściągacza koloru bo sa to preparaty na bazie kwasów i maga powodować na włosach różne niespodzianki.I nie prawdą jest że po ściągnięciu można od razu farbować. przeważnie trzeba odczekać ok tygodnia i chodzi się w tedy z sraczkowatymi włosami. Ja proponuję kąpiel rozjaśniającą, na twoje włosy będzie to najlepsze wyjście. I najbezpieczniejsze. podaję mój przepis sprawdzony od wielu lat.
1 miarka rozjaśniacza
2-razy więcej oksydantu 6%
1/2 miarki odżywki do włosów
2 krople jedwabiu
1/2miarki szamponu
1/2 miarki wody z kranu.
trzymac na włosach jakiś czas obserwując reakcje włosa można powtórzyć kąpiel.

uwaga!!!! dziewczyny z dala od farb kioskowych jak chcecie mieć fajny naturalny kolor zainwestować w farby profesionalne. farby kioskowe dają zdecydowanie ciemniejszy kolor niż na opakowaniu podaje producent. np. brąz łapie jak czarny. pozdrawiam
jestem świeżo po kąpieli rozj. i farbowaniu włosy nie odpadły właściwie to tylko ciut się wysuszyły co dziwne nie jest wszystko w domowym zaciszu sie odbyło w samotności co by w razie czego nikt nie widział jak wyje do księżyca
misiae5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 23:13   #104
MuChAa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

misiae5, z jakiego koloru na jaki zeszłaś ?
__________________
Zapuszczam 32, 35, 37, 40, 42, 45, 48, 50
Ogarniczam używanie prostownicy.
MuChAa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 19:45   #105
misiae5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 39
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

z paskudnego rudo blond nie wiadomo co ( pozbyć się nie mogłam tego rudzielca wstrętnego ) na jasny blond po kapieli wyszły żółto-pomaranczowe a po farbie jasny blond nie biały ani platynowy coś ala słomiany wszystko na wodzie 6tce ciapałam co by włosów nie spalić a wcześniej farbowałam tydzień temu (woda 9ka) nie wyszło wiec tydzień z jajem na głowie i ciapałam wczoraj włosy się nie spaliły chociaż nastawiałam się na wielkie słomiane siańsko dodam jeszcze że mam kręcone i geste długie włosięta ale zmasakrowane w ostatnich miesiącach ciągłym farbowaniem

Edytowane przez misiae5
Czas edycji: 2011-03-25 o 19:48
misiae5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 11:37   #106
Tajsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 16
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez misiae5 Pokaż wiadomość
jestem świeżo po kąpieli rozj. i farbowaniu włosy nie odpadły właściwie to tylko ciut się wysuszyły co dziwne nie jest wszystko w domowym zaciszu sie odbyło w samotności co by w razie czego nikt nie widział jak wyje do księżyca
WITAJ
Napisz mi proszę jaką miarkę stosowałaś( czy np.5 ml to miarka) . Najważniejsze pytanie - co to za proszek rozjaśniający,jakiej firmy i gdzie można ewentualnie kupić( nigdy o takimś czymś nie słyszałam).
Oksydant 6% mam bo zam.z farbą majirel, więc mogę użyć . Czy odżywkę ,szampon i pozostałe produkty mieszamy wszystkie razem i w takiej postaci nakładamy? Rany nie chcę meczyć ale czy po tej mieszance np. na drugi dzień mogę pofarbować włoski ( mam trochę cieńkie, ale w dobrej kondycji)Dziękuje
__________________
Tajsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 11:57   #107
misiae5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 39
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

proszek rozjaśniający to właśnie rozjaśniacz np w Joannie jest proszek plus woda i to się miesza a kupiłam sam proszek we fryzjerskim sklepie jedną saszetkę i mam do tej pory z pól jeśli chodzi o miarkę to ja robiłam tak tego proszku było dość dużo więc na jedną łyżeczkę dodawałam 2 łyżeczki oxydantu a całą resztę czyli jedwab itp to już na oko żeby taka ciapa wyszła jak mi brakowało to dorabiałam a farbowałam od razu po wysuszeniu gdzie bym wytrzymała do następnego dnia w moim przypadku to nierealne włosy sie przesuszyły ale nie odpadły a moim do dobrej kondycji ulalalala daleko było no jest nadal katowałam je ciągłym farbowaniem ale co się nie robi dla urody... Teraz odżywkami maseczkami je karmię i są ze mną nadal a były potem farbowane....

Edytowane przez misiae5
Czas edycji: 2011-05-07 o 12:02
misiae5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 11:43   #108
Tajsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 16
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Barrrrdzo dziękuje za odpowiedz, jestem już spokojna o moje włoski i wiem jak postępować
__________________
Tajsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 14:50   #109
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Przed chwilą zrobiłam kąpiel dwa razy. I pierwszy i drugi raz uważam za bardzo udany.jupi Włosy są zdecydowanie podsuszone, ale na pewno nie tak, jak po zwykłym użyciu rozjaśniacza. A dla mnie najważniejsze jest to, że zrobiłam to SAMA, wyszło dość równo i bez problemu ominęłam swój "prawie" naturalny odrost - nie mam żadnych jasnych placków. A jestem osobą, która nie umie z włosami zrobić nic i nigdy sobie sama nie kładłam farby. Wydawało mi się logiczne, że lepiej nałożyć mieszankę kilka razy na krótszy czas, wtedy jest mniejsze niebezpieczeństwo plam no i można na bieżąco sprawdzać gdzie dołożyć, a gdzie już starczy. Zdecydowanie ciepło ma tutaj ogromny wpływ bo tam, gdzie masowałam najbardziej kolor się najbardziej rozjaśnił, mimo, że jest tam najwięcej warstw farby.
Podaję po kolei skład moich mieszanek. Oksydant i woda utleniona pochodzą z rozjaśniacza Joanny -->https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...nd.html&next=1

1) 20 ml odżywki isana babassu
10 ml oksydantu
10 ml wody 12%
trzymałam 15 minut, zauważyłam rozjaśnienie, ale uznałam, że za małe. Co ciekawe spłukiwana woda leciała w kolorze brązowej farby, którą ostatnio kładłam.

2)10 ml bingo z algami
10 ml szamponu babydream
20 ml oksydantu
20 ml wody 12%

trzymałam 10 minut, bo zauważyłam już wystarczające dla mnie rozjaśnienie i tym razem cały czas masowałam, czasem moczyłam rękawiczki i lekko zwilżałam włosy. Spłukałam i położyłam maskę.

Moje włosy były bardzo ciemne i myślę, że głównie dlatego udało mi się to równo zrobić. Myślę, że w przypadku jaśniejszych włosów rozjaśnienie mogłoby być zbyt duże, żeby robić je tak "na czuja" omijając odrost jak ja. Wtedy chyba lepiej mieć kogoś kto starannie i równo położy rozjaśniacz. Polecam zwłaszcza dziewczynom, które chcą zejść z czerni do ciemnego brązu albo z ciemnego brązu do średniego.

Jeszcze dodam od siebie, że byłoby lepiej chyba mieć bardzo pieniący się szampon, ten babydream jest dość tępy (ale innego niestety nie mam).
__________________
I will marry melody...


neitka

Edytowane przez neitka
Czas edycji: 2011-11-16 o 15:22
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-23, 18:52   #110
narratorka
Przyczajenie
 
Avatar narratorka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 13
GG do narratorka
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Co to jest ten oxydant? Ja mam teraz takie jak na zdjęciu, a chciałabym blond. Czy taka kąpiel rozjaśniająca wystarczy? (Miałam już dekolor)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0278.jpg (125,4 KB, 194 załadowań)
__________________
narratorka.blogspot.com
narratorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 19:19   #111
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Przed chwilą zrobiłam kąpiel dwa razy. I pierwszy i drugi raz uważam za bardzo udany.jupi Włosy są zdecydowanie podsuszone, ale na pewno nie tak, jak po zwykłym użyciu rozjaśniacza. A dla mnie najważniejsze jest to, że zrobiłam to SAMA, wyszło dość równo i bez problemu ominęłam swój "prawie" naturalny odrost - nie mam żadnych jasnych placków. A jestem osobą, która nie umie z włosami zrobić nic i nigdy sobie sama nie kładłam farby. Wydawało mi się logiczne, że lepiej nałożyć mieszankę kilka razy na krótszy czas, wtedy jest mniejsze niebezpieczeństwo plam no i można na bieżąco sprawdzać gdzie dołożyć, a gdzie już starczy. Zdecydowanie ciepło ma tutaj ogromny wpływ bo tam, gdzie masowałam najbardziej kolor się najbardziej rozjaśnił, mimo, że jest tam najwięcej warstw farby.
Podaję po kolei skład moich mieszanek. Oksydant i woda utleniona pochodzą z rozjaśniacza Joanny -->https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...nd.html&next=1

1) 20 ml odżywki isana babassu
10 ml oksydantu
10 ml wody 12%
trzymałam 15 minut, zauważyłam rozjaśnienie, ale uznałam, że za małe. Co ciekawe spłukiwana woda leciała w kolorze brązowej farby, którą ostatnio kładłam.

2)10 ml glorii z algami
10 ml szamponu babydream
20 ml oksydantu
20 ml wody 12%

trzymałam 10 minut, bo zauważyłam już wystarczające dla mnie rozjaśnienie i tym razem cały czas masowałam, czasem moczyłam rękawiczki i lekko zwilżałam włosy. Spłukałam i położyłam maskę.

Moje włosy były bardzo ciemne i myślę, że głównie dlatego udało mi się to równo zrobić. Myślę, że w przypadku jaśniejszych włosów rozjaśnienie mogłoby być zbyt duże, żeby robić je tak "na czuja" omijając odrost jak ja. Wtedy chyba lepiej mieć kogoś kto starannie i równo położy rozjaśniacz. Polecam zwłaszcza dziewczynom, które chcą zejść z czerni do ciemnego brązu albo z ciemnego brązu do średniego.

Jeszcze dodam od siebie, że byłoby lepiej chyba mieć bardzo pieniący się szampon, ten babydream jest dość tępy (ale innego niestety nie mam).
oxydant to utleniacz. chyba chodziło Ci o proszek
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 13:24   #112
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
oxydant to utleniacz. chyba chodziło Ci o proszek
Bardzo możliwe Chodzi mi o proszek, taki niebieski, dołączony do rozjaśniacza. Jeśli błędnie użyłam słowa, to popraw mnie proszę
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 20:02   #113
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Przed chwilą zrobiłam kąpiel dwa razy. I pierwszy i drugi raz uważam za bardzo udany.jupi Włosy są zdecydowanie podsuszone, ale na pewno nie tak, jak po zwykłym użyciu rozjaśniacza. A dla mnie najważniejsze jest to, że zrobiłam to SAMA, wyszło dość równo i bez problemu ominęłam swój "prawie" naturalny odrost - nie mam żadnych jasnych placków. A jestem osobą, która nie umie z włosami zrobić nic i nigdy sobie sama nie kładłam farby. Wydawało mi się logiczne, że lepiej nałożyć mieszankę kilka razy na krótszy czas, wtedy jest mniejsze niebezpieczeństwo plam no i można na bieżąco sprawdzać gdzie dołożyć, a gdzie już starczy. Zdecydowanie ciepło ma tutaj ogromny wpływ bo tam, gdzie masowałam najbardziej kolor się najbardziej rozjaśnił, mimo, że jest tam najwięcej warstw farby.
Podaję po kolei skład moich mieszanek. Oksydant i woda utleniona pochodzą z rozjaśniacza Joanny -->https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...nd.html&next=1

1) 20 ml odżywki isana babassu
10 ml oksydantu
10 ml wody 12%
trzymałam 15 minut, zauważyłam rozjaśnienie, ale uznałam, że za małe. Co ciekawe spłukiwana woda leciała w kolorze brązowej farby, którą ostatnio kładłam.

2)10 ml glorii z algami
10 ml szamponu babydream
20 ml oksydantu
20 ml wody 12%

trzymałam 10 minut, bo zauważyłam już wystarczające dla mnie rozjaśnienie i tym razem cały czas masowałam, czasem moczyłam rękawiczki i lekko zwilżałam włosy. Spłukałam i położyłam maskę.

Moje włosy były bardzo ciemne i myślę, że głównie dlatego udało mi się to równo zrobić. Myślę, że w przypadku jaśniejszych włosów rozjaśnienie mogłoby być zbyt duże, żeby robić je tak "na czuja" omijając odrost jak ja. Wtedy chyba lepiej mieć kogoś kto starannie i równo położy rozjaśniacz. Polecam zwłaszcza dziewczynom, które chcą zejść z czerni do ciemnego brązu albo z ciemnego brązu do średniego.

Jeszcze dodam od siebie, że byłoby lepiej chyba mieć bardzo pieniący się szampon, ten babydream jest dość tępy (ale innego niestety nie mam).
masz moze zdjecia jak to mniej wiecej wyszlo? przed i po? ciekawa jestem czy i u mnie by zadzialalo
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 08:29   #114
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
masz moze zdjecia jak to mniej wiecej wyszlo? przed i po? ciekawa jestem czy i u mnie by zadzialalo
Pierwsze zdjęcie (czerwone) jest zrobione w sierpniu - i to jest ostatnia farba jaka była nakładana na moje włosy, drugie zdjęcie jest po kąpieli rozjaśniającej wykonanej stosunkowo niedawno, więc tamta farba była naprawdę mocno wypłukana - weź to pod uwagę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0831.jpg (116,4 KB, 296 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020579.jpg (67,4 KB, 251 załadowań)
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 09:25   #115
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Pierwsze zdjęcie (czerwone) jest zrobione w sierpniu - i to jest ostatnia farba jaka była nakładana na moje włosy, drugie zdjęcie jest po kąpieli rozjaśniającej wykonanej stosunkowo niedawno, więc tamta farba była naprawdę mocno wypłukana - weź to pod uwagę.
roznica jest zdecydowanie, ale ja chcialabym osiagnac efekt bez rudosci, do tego mam niedawno zrobione blond pasemka rozjasniaczem i wielki odrost niestety, boje sie troche co z tego wyjdzie, chyba jednak znowu pofarbuje na braz
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 17:47   #116
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

chcialabym odnowić wątek. Ja mam ciemno czerwone włosy a chcę zejść do ciemnego blondu żebym mogła równomiernie sobie zafarbować na porządną czerwien o ktorej marze.
Tylko teraz pytanie jakiej mieszanki powinnam uzyć? tzn jakie są proporcje i jaki oxy dodać??
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 23:33   #117
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
chcialabym odnowić wątek. Ja mam ciemno czerwone włosy a chcę zejść do ciemnego blondu żebym mogła równomiernie sobie zafarbować na porządną czerwien o ktorej marze.
Tylko teraz pytanie jakiej mieszanki powinnam uzyć? tzn jakie są proporcje i jaki oxy dodać??
Sugar jeśli zrobisz kąpiel to wyjdzie Ci jaśniejsza miedziana czerwień, na która bez obaw nakładasz czerwień juz.

proporcje zaleznie od efektu który chcesz uzyskać.
proszek wraz z osydantem mieszasz w proporcji od 1:1,5do 1:2 w tym przedziale. do tego dodajesz szamponu, ja do tego dodaje jeszcze jedwabiu bądź odzywki. szamponu daje mniej więcej na oko, o połowę mniej niz powstałej mieszanki rozjaśniającej.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 06:24   #118
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
Sugar jeśli zrobisz kąpiel to wyjdzie Ci jaśniejsza miedziana czerwień, na która bez obaw nakładasz czerwień juz.

proporcje zaleznie od efektu który chcesz uzyskać.
proszek wraz z osydantem mieszasz w proporcji od 1:1,5do 1:2 w tym przedziale. do tego dodajesz szamponu, ja do tego dodaje jeszcze jedwabiu bądź odzywki. szamponu daje mniej więcej na oko, o połowę mniej niz powstałej mieszanki rozjaśniającej.
aha czyli mniej wiecej tak:
proszek-20ml
oxy-40ml
szampon-40ml
odzywka-20ml.

moze byc?
i wody sie nie daje...?
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 07:59   #119
sylvietta86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 229
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Witam!!!
Ja robiłam kąpiel aby rozjaśnić mój rudy brąz na rudy blond (prędzej miałam robione pasemka dwa razy i rudą farbę położoną), bo dążę do blondu miedziano-złocistego Mieszankę zrobiłam taką, że wszystkiego dodałam w tych samych proporcjach: oksydant 6%, proszek rozjaśniający, szampon, odżywka, dodałam trochę jedwabiu. Efekt był taki, że włosy rozjaśniły się minimalnie i to w miejscach, gdzie już były jasne, a tych ciemniejszych pasemek kąpiel nie rozjaśniła... Włosy były po tym zniszczone, szorstkie... Ciężko się też rozjaśniają, więc tu chyba zrobiłam błąd, że nie użyłam oksydantu 9 lub 12%, by wzmocnić mieszankę... Ogólnie nie polecam, ale wiadomo, każdy włos jest inny i to, że mi nie wyszło i włosy się zniszczyły, to nie znaczy, że tak się stanie innej osobie Strasznie ciężko zejść z ciemnego koloru na jaśniejszy, trzeba dużo cierpliwości. Następnym razem, gadybym miała robić kąpiel, zrobiłabym to u fryzjera i taką opcję chyba bym poleciła. Pozdrawiam
sylvietta86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 15:48   #120
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
aha czyli mniej wiecej tak:
proszek-20ml
oxy-40ml
szampon-40ml
odzywka-20ml.

moze byc?
i wody sie nie daje...?
nie ma takiej konieczności ja daje na wilgotne włosy , czasami nawet na suche. kąpiel rozjasniająca to pojęcie wzgledne kazdy może sobie przekształcać ją po swojemu
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-13 16:58:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:01.