Książki do matury z rozsz.biologii i chemii od zera ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-08, 14:01   #1
Malwa6
Przyczajenie
 
Avatar Malwa6
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4

Książki do matury z rozsz.biologii i chemii od zera !


Planuję napisać rozszerzoną maturę z biologii i chemii, nie w tym roku a następnym.
Nie miałam biologii ani chemii w liceum,dlatego będę wdzięczna za pomoc w doradzeniu z jakich książek najlepiej korzystać (Operon,Nowa Era,..)
Posiadam vademecum maturzysty Ewy Pyłki-Gutowskiej i tyle.

Czy wystarczy przyswoić wiedzę zawartą w vademecum(oczywiście nie tylko z jednego) czy dobrym pomysłem jest nauka np. z trzech części podręczników licealnych?

Będę ogromnie wdzięczna za pomoc!!!
Malwa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-08, 22:31   #2
Kyriana
Zadomowienie
 
Avatar Kyriana
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1 339
Dot.: Książki do matury z rozsz.biologii i chemii od zera !

Biologia na czasie rozszerzenie
__________________
"Nieśmiertelność to nie dar, lecz przeznaczenie, które musi się wypełnić..."
Książki 2019:
2
Kyriana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 15:11   #3
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 346
Dot.: Książki do matury z rozsz.biologii i chemii od zera !

Mam doświadczenie z tymi dwoma przedmiotami. Przede wszystkim na jakim wyniku Ci zależy? Zdanie biolki na >80% wymaga bardzo ciężkiej pracy. Uczenie się z vedemecum nie wystarczy. One są głównie po to, żeby potem powtarzać sobie najważniejsze rzeczy. Uczysz się z podręczników. Obecnie w szkołach obowiązuje Biologia na czasie Nowej ery, oczywiście warto to mieć, ale moim zdaniem (i nie tylko moim &#128521 to zdecydowanie za mało. Bardzo polecam sobie kupić chociaż trzecią część biologii Stawarz, to jest stara nowa era. Trudno dostać te książki, ale jeśli się uda to trzecią część bierz bez zastanowienia. W ogóle polecam przeglądać jakieś biolchemowe grupy sprzedaży i łapać okazję. Ja biologię miałam w szkole i bardzo dużo materiałowe, kserówek miałam od (swoją drogą świetnej) nauczycielki. Bez tego byłoby mi trudno. Oprócz tego koniecznie zbiory zadań, bo na nich najwięcej się uczysz i musisz zrozumieć jak wbić się w klucz. W przypadku biologii klucz bywa okropny. Ze zbiorów klasycznie Witowski, ja lubię też Teraz Matura, bo fajnie wyjaśniają jak udzielić prawidłowej odpowiedzi.

Chemia. W większości szkół obowiązują podręczniki Nowej ery, ale jak dla mnie nadają się one tylko do kosza. Bardzo polecam podręczniki Pazdro - jedne z najlepszych na rynku obecnie. Chemia to przede wszystkim rozwiązanie zadań. Ze zbiorów to obowiązkowo Witowski, fajne zadania są też w ćwiczeniach dopasowanych do w/w książek Pazdro. Z tym, że mi osobiście trudno byłoby ogarnąć chemię bez nauczyciela.

Poza tym, z obu przedmiotów musisz przerobić jak najwięcej arkuszy maturalnych. Bardzo polecam kanały na YT: darmowe korepetycje, Aplus, Knah Academy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-11 15:11:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:39.