Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-20, 15:00   #61
zekori
Wtajemniczenie
 
Avatar zekori
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 178
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Tu nie chodzi o robienie z siebie 'fashion victim', tylko o to, że od razu większość z Was popada ze skrajności w skrajność. Pomiędzy szortami i odkrytymi plecami, a sukniami do ziemi czy habitami jest sto tysięcy innych opcji.
Ja jakoś nie widzę u Autorki gołych pleców, ani szortów wybitnie odkrywających nogi. I to jest jedna z tych opcji.
Gdyby dziewczyna miała mikroszorty i wydekoltowany top to faktycznie strój nie nadawałby się na uczelnię, ale w tym wypadku jest jak najbardziej w porządku.
zekori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 15:44   #62
pandulek
Zadomowienie
 
Avatar pandulek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 107
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Ja pisałam, że nie pozwalam studentom na sandały na zajęciach, ale tylko ze względów bezpieczeństwa - jak pracujemy akurat na roztworach nieżrących to mogą sobie i na bosaka latać. Mi to lotto
Też tego nie rozumiem - zawsze mi powtarzali, że na elegancko to musi być but z zakrytymi palcami koniecznie. Jakoś moje ulubione eleganckie buty mam peep toe... I nie ja jedna. A jeszcze nie widziałam, żeby ktoś na to narzekał
To akurat jest zrozumiałe
Raczej chodziło mi o wypowiedzi sugerujące, że założenie sandałów na uczelnię to brak smaku, klasy i nie wiadomo czego jeszcze
pandulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 16:42   #63
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Wiesz, pomiędzy szkołą (gimnazjum, liceum) a uczelnią, jest jednak pewna subtelna różnica
a jaka ?
ktoś w tym wątku porównał uczelnie wyższe do urzędów - podstawówki, gimnazja i lo to takie same instytucje państowe jak i szkoły wyższe
a może taka, że na studiach jest się po egzaminie dojrzałości i jest się pełnoletnim - też faktycznie znacząca różnica, od razu ludzie się tam robią poważniejsi od samego jestestwa

swoją drogą - jak ja w miejscu pracy mam klimatyzacje to ja sobie mogę chodzić pozapinana na trzy spusty, poza tym do pracy jadę autem - też sobie kilmę włączę i spoko.. no ale jak ta banda studentów dziennych kisi się dzień w dzień w komunikacji miejskiej a potem wysiaduje godziny na uczelni w pomieszczeniach z ilością powietrza wystarczająco do podtrzymania życia... no to to jest trochę różnica (i dalej zaznaczam, nie chodzi mi o bikini czy dres ale o sandały czy strój a'la autorka wątku)

między studiami a pracą jest różnica ale między lo a studiami niespecjalnie - no może na studiach się więcej głupot wyczynia
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 17:04   #64
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
a jaka ?
ktoś w tym wątku porównał uczelnie wyższe do urzędów - podstawówki, gimnazja i lo to takie same instytucje państowe jak i szkoły wyższe
a może taka, że na studiach jest się po egzaminie dojrzałości i jest się pełnoletnim - też faktycznie znacząca różnica, od razu ludzie się tam robią poważniejsi od samego jestestwa

swoją drogą - jak ja w miejscu pracy mam klimatyzacje to ja sobie mogę chodzić pozapinana na trzy spusty, poza tym do pracy jadę autem - też sobie kilmę włączę i spoko.. no ale jak ta banda studentów dziennych kisi się dzień w dzień w komunikacji miejskiej a potem wysiaduje godziny na uczelni w pomieszczeniach z ilością powietrza wystarczająco do podtrzymania życia... no to to jest trochę różnica (i dalej zaznaczam, nie chodzi mi o bikini czy dres ale o sandały czy strój a'la autorka wątku)

między studiami a pracą jest różnica ale między lo a studiami niespecjalnie - no może na studiach się więcej głupot wyczynia
Serio, żadnej różnicy nie widzisz? W systemie kształcenia, relacjach wykładowca - student, generalnie 'powadze' szkoły wyższej? Ja sobie nie wyobrażam świecić ciałem przed, jakby nie patrzeć, autorytetem, jakim jest dla mnie ktoś zasłużony, z tytułem naukowym (który może wytrzymać w 30st upale w garniturze). Stosowny ubiór to kwestia naszej kultury osobistej - szorty są oczywiście ok, ale na spotkanie ze znajomymi czy wypad na zakupy. Uczelnia, urząd, kościół - zdecydowanie nie.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 17:13   #65
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

mi tam nie przeszkadzaja dopoki nie sa bardzo krotkie i obcisle.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 23:45   #66
Niebieska.Kredka
Zadomowienie
 
Avatar Niebieska.Kredka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 811
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Tu nie chodzi o robienie z siebie 'fashion victim', tylko o to, że od razu większość z Was popada ze skrajności w skrajność. Pomiędzy szortami i odkrytymi plecami, a sukniami do ziemi czy habitami jest sto tysięcy innych opcji.
Ale obawiam się, że tak można w kółko, i jak grochem o ścianę, bo dla niektórych w opozycji do starego t-shirtu i dżinsowych spodenek będzie tylko garsonka a'la lata 80-te albo taftowa sukienka.
Niebieska.Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 00:03   #67
emii
Zakorzenienie
 
Avatar emii
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 666
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Mnie najbardziej bawi to, że się tutaj upieracie, że nie a nawet wykładowcy się wypowiadają, że tak.
emii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-21, 08:37   #68
ja i moj kot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 405
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Ja bym na swoją uczelnię nie założyła, bo u mnie ludzie ubierają się bardzo sztywno, same ciemne kolory, żadnych szaleństw, niektórzy jak na galę. Będąc w dżinsach, trampkach i t-shircie czuję się mega głupio, bo widzę, jak odstaję od reszty.
ja i moj kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 09:38   #69
201608160903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 093
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

to zależy od uczelni. u mnie na dwóch wydziałach na których studiowałam (UW) był luz blues, większość dziewczyn podpadało albo pod mega-niemodną i zachowawczą panią katechetkę, albo pod fashion victim zakładającą na egzamin koszulę oversize i legginsy. na moim wydziale macierzystym jest taki luz że nawet na egzaminy ustne nikt się z reguły nie stroi, ani wykładowcy, ani studenci i jest że tak powiem ]gitex. Ale u mnie na wydziale chodzi się z wykładowcami na piwo i jest się z młodszymi na ty... nie każdy ma ten luksus i nie każdy dobrze się czuje w tej sytuacji ;-)
201608160903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 18:33   #70
Selvan
Raczkowanie
 
Avatar Selvan
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 355
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Na pw (studia po angielsku) i na pg dziewczyny nie mają oporów by w takim stroju przyjść nawet na egzamin. Ja bym nie przyszła w spodenkach niezakrywających ud.

Mam zasadę roboczo nazwaną ZRUB (zakryte: ramiona, uda, brzuch).
Stosuję ją w większości przypadków (wyjątkiem jest plaża, urlop, impreza itp.) ze względu na szacunek do ludzi i higieniczność takiego rozwiązania.

Siadanie gołymi nogami na brudnych, klejących się od potu krzesłach na uczelni w upalny dzień- błeee.
Selvan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 19:44   #71
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Serio, żadnej różnicy nie widzisz? W systemie kształcenia, relacjach wykładowca - student, generalnie 'powadze' szkoły wyższej? Ja sobie nie wyobrażam świecić ciałem przed, jakby nie patrzeć, autorytetem, jakim jest dla mnie ktoś zasłużony, z tytułem naukowym (który może wytrzymać w 30st upale w garniturze). Stosowny ubiór to kwestia naszej kultury osobistej - szorty są oczywiście ok, ale na spotkanie ze znajomymi czy wypad na zakupy. Uczelnia, urząd, kościół - zdecydowanie nie.
no tak bo do podstawówki, gimnazujm i lo to można iść byle jak, szkoły inne niż uczelnie są niepoważne a nauczyciele tam to bydło które raptem ma mgr

kurde Ci co na studia nie idą to mają dobrze - odpada im "stosowne" ubieranie się gdzie indziej niż do urzędu i kościoła

u mnie na uczelni wykładowcy też się jakoś specjalnie w garniakach nie kiszą chyba, że mają akurat między zajęciami spotkania/konferencje - pozostali w normalne dni "wykładania" to chadzają w sanałach i np. lnianych spodniach i ja jakoś nie czuje się przez szanowną kadrę nieposzanowana

bez urazy ale za kasę w tym kraju dr. zrobić to naprawdę nie jest jakaś wybitna sztuka - jak sobie tak poczytać tematy rozpraw doktorskich większości tej wybitnej kadry to idzie parsknąć śmiechem bo na ogół prace inżynierskie mają bardziej ambitną tematykę

ps. stosowny - to jakaś norma jest na to? w różnych miejscach (a co za tym idzie na różnych uczelniach) różne rzeczy są uznawane za stosowane

ps.2. co wy znowu z tymi urzędami? panie w okienkach to jest jakoś się ubierają ale wy to chyba dawno w żadnym urzędzie nie byłyście że jakiegoś mega dress codu się tam doszukujecie - w większości osób które nie pracują z petentem to ludzie się podobnie do studentów akurat ubierają a pomijam już to, że petentów wystrojonych do urzędu to też ze świecą szukać

Cytat:
Napisane przez emii Pokaż wiadomość
Mnie najbardziej bawi to, że się tutaj upieracie, że nie a nawet wykładowcy się wypowiadają, że tak.
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-22, 10:49   #72
witkiewiczowamalina
Raczkowanie
 
Avatar witkiewiczowamalina
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 57
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Na swoim wydziale ostatnio widziałam fajny obrazek. Kilkadziesiąt osób czekających na egzamin, wszyscy ubrani na galowo, garniaki, garsonki, sukienki itp.

Oprócz jednej dziewczyny miotającej się z kąta w kąt ubranej w koszulę mgiełkę białą przezroczystą spod której prześwitywał bordowy stanik, i mikro czarne spodenki. Spodenki kończyły się przed koszulą. Oczywiście w zestawie piękne szpilki.
__________________
http://wegemila.blogspot.com/
witkiewiczowamalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 11:07   #73
lokilook
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 363
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez emii Pokaż wiadomość
zgadzam sie z Wami
w ogóle nie rozumiem co się teraz porobiło odnośnie ubioru. Przecież szkoła to tylko szkoła a nie wybieg modowy i trzeba przyjść ubranym tak, żeby wytrzymać te parę godzin na zajęciach. Poza tym w szkole czy na studiach jeszcze mamy ten czas, żeby poszaleć z ubiorem.
Inna sprawa to nie rozumiem dlaczego 36 stopniowy upał miała bym nie pójść do szkoły w sandałach przecież sandały właśnie od tego są.
Niektórym dziewczyna się w głowach poprzewracało chyba troszkę
nie rozumiem tego oceniania na podstawie stroju. Ostatnio poszłam w japonkach na egzamin- nie będę się kisić cały dzień w zakrytych butach
lokilook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 11:30   #74
alcia22
Rozeznanie
 
Avatar alcia22
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 797
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

pewnie że pasuje iść w takim stroju na uczelnie
alcia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 11:33   #75
agusia2211
Raczkowanie
 
Avatar agusia2211
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 281
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez Niebieska.Kredka Pokaż wiadomość
Wyciągnięte bluzy czy t-shirty imo w ogóle się nie nadają do noszenia, obojętnie jaki przyjmiemy standard ubioru. Nie trzeba wpadać od razu ze skrajności w skrajność, bo pomiędzy dżinsowymi szortami (które są świetnym strojem na plażę) a sztywna garsonką jest mnóstwo casualowych ciuchów, nadających się do założenia na uczelnię czy do pracy przez programistę.
Nie wiedziałam, żę programiści mają jakieś wytyczne co do stroju

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Ja też się wypowiem jako "druga strona".
Dopóki to nie jest egzamin nie mam nic przeciwko szortom i koszulkom na szelkach (oczywiście za wyjątkiem takich, które odsłaniają więcej niż zasłaniają), bo by mi się nikt na zajęciach nie pokazał (klimatyzatory czasem nie działają, czasem zajęcia zaczyna się jako pierwszy prowadzący i sala nie zdąży się schłodzić...). Nie pozwalam jedynie wchodzić na ćwiczenia w sandałach, ale to ze względów praktycznych - odsłonięta stopa + rozlanie np. czegoś żrącego = poparzenie.
Sama też staram się ubierać schludnie i raczej "spokojniej", ale też bez przesady - przy 30-stopniowym upale nie będę się smażyć w długim rękawie czy czółenkach. Jedynie zwracam uwagę na to, żeby spodenki czy spódnica wystawały spod fartucha (a mam taki do połowy uda).
A jeśli akurat jest dzień, w którym nie mam zajęć i zamykam się na kilka godzin w labie to jednak też preferuję wygodę - szorty, koszulka na szelkach i trampki. Nikt nie mówi, że prowadzący zajęcia to zawsze kostium/garnitur + lakierki
U mnie prowadzący jak mają zajęcia to przychodzą w garniturach, sukienkach, koszulach, marynarkach, ale sandały też się zdarzają. A jak się ich mija w pozostałe dni to jakiś t-shirt, trampki. To też są ludzie
OStatnio było po ok 35 stopni i szczerze to miałam to gdzieś czy wypada iść w szortach, bo przy takiej temperaturze nie będę się męczyć w długich spodniach. Mówię tu oczywiście o zwykłych zajęciach

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Postanowiłam jednak wyskoczyć dzisiaj w krótkich spodenkach i sandałach na uczelnię, mam nadzieję, że mój strój nie był zbyt "prowokacyjny"

Przepraszam za bałagan
Bardzo ładny strój nic gorszącego w nim nie widzę

Cytat:
Napisane przez zekori Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że są szorty i szorty. Jasne, że dziwnie by wyglądało gdyby Autorka poszła na uczelnię w czymś takim: http://www.wkinach.pl/wallpapers/d/p...orty-rece.jpeg http://www.google.pl/imgres?q=szorty...34&tx=71&ty=45 http://i.pinger.pl/pgr301/389af78b00...zorty%2019.jpg , bo to jednak nadaje się najbardziej na plażę. Te przez nią pokazane są jak najbardziej okej.
Nikt chyba nie będzie wymagał, że przy tak wysokiej temperaturze ktoś będzie chodził w długich spodniach i bluzie. Już wolę żeby ktoś miał krótkie spodenki, niż był cały przepocony i śmierdzący :X
Wiadomo, że pewne sytuacje wymagają od nas określonego ubioru, jak np. egzamin, czy ślub. Ale pójście na zajęcia w szortach to nie jest żadne faux-pas
Akurat nie przemawiają do mnie tego typu szorty. Nie rozumiem tej mody na (dosłowne) latanie z pośladkami na wierzchu. Szczególnie jeśli kobieta do szczupłych nie należy i takie połączenie nie wygląda dobrze....
Pewne sytuacje wymagają odpowiedniego ubioru, np. egzamin. Na takowym nigdy nie pojawiłabym się w szortach, no chyba że w takich w kant do kolan, ale takich nie noszę
Dla studenta strój na uczelnię to strój na co dzień. Jak pójdzie do pracy to tam będzie się ograniczał i dostosowywał
agusia2211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 11:54   #76
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Dla mnie szorty na uczelnię jak najbardziej ok. Nikt nie mówi tutaj o takich ledwo tyłek zakrywających. Do tego bokserka czy jakaś inna niewyzywająca koszulka. Lato jest, nie wyobrażam sobie chodzić w spodniach i golfach bo ktoś ma takie widzimisię Ba, ja nawet do pracy tak chodzę. Ważne, żeby widzieć różnicę między strojem letnim a wyzywającym. Tak samo jakbym nie przyszła na egzamin w szortach ani do pracy na ważną rozmowę z dyrektorem
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 12:22   #77
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
no tak bo do podstawówki, gimnazujm i lo to można iść byle jak, szkoły inne niż uczelnie są niepoważne a nauczyciele tam to bydło które raptem ma mgr

kurde Ci co na studia nie idą to mają dobrze - odpada im "stosowne" ubieranie się gdzie indziej niż do urzędu i kościoła

u mnie na uczelni wykładowcy też się jakoś specjalnie w garniakach nie kiszą chyba, że mają akurat między zajęciami spotkania/konferencje - pozostali w normalne dni "wykładania" to chadzają w sanałach i np. lnianych spodniach i ja jakoś nie czuje się przez szanowną kadrę nieposzanowana

bez urazy ale za kasę w tym kraju dr. zrobić to naprawdę nie jest jakaś wybitna sztuka - jak sobie tak poczytać tematy rozpraw doktorskich większości tej wybitnej kadry to idzie parsknąć śmiechem bo na ogół prace inżynierskie mają bardziej ambitną tematykę

ps. stosowny - to jakaś norma jest na to? w różnych miejscach (a co za tym idzie na różnych uczelniach) różne rzeczy są uznawane za stosowane

ps.2. co wy znowu z tymi urzędami? panie w okienkach to jest jakoś się ubierają ale wy to chyba dawno w żadnym urzędzie nie byłyście że jakiegoś mega dress codu się tam doszukujecie - w większości osób które nie pracują z petentem to ludzie się podobnie do studentów akurat ubierają a pomijam już to, że petentów wystrojonych do urzędu to też ze świecą szukać




Nie wiem co powiedzieć, więc po prostu

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

strasznie przykre podejście.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 09:06   #78
emii
Zakorzenienie
 
Avatar emii
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 666
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Byłam wczoraj na weselu i miałam przyjemność siedzieć z dziewczyna wykładającą na prawie Ucieszyłam się z takiego kąska przy stole, bo od razu poruszyłam temat dyskusji jaki się tutaj zrodził.
Jak jej opowiedziałam, że spodenki i koszulka na uczelnie to ubiór niestosowny zaczęła się śmiać a jak dodałam, że sandały w 30 stopniowy upał są bee i stosownie jest zakładać kryte buty wybuchnęła jeszcze większym śmiechem.
Powiedziała, że na egzamin owszem nie wypada ubrać się na sportowo ale na co dzień to bez przesady nikt nie będzie się kisił.
emii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 09:14   #79
Niebieska.Kredka
Zadomowienie
 
Avatar Niebieska.Kredka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 811
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez agusia2211 Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam, żę programiści mają jakieś wytyczne co do stroju
Mają obowiązek chodzić we flanelowych koszulach w kratę i sztruksach .

Zależy od firmy, są takie w których są oficjalne wytyczne dotyczące stroju nawet dla programistów,ale nawet jeśli nie to gumowe klapki czy krótkie dżinsowe szorty nie są strojem, w których można przyjść do jakiejkolwiek pracy, no chyba że jest się sprzedawcą lodów na deptaku albo pracuje w warzywniaku. Swoboda i luz nie oznacza wolnej amerykanki.
Niebieska.Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-23, 09:20   #80
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Bo jesteś nie studentem, tylko klientem. I gdybyś nawet przyszła nago, nikt pewnie nie zwróciłby na to uwagi.
az przetarłam oczy ze zdumienia, po przeczytaniu powyższego stwierdzenia..ludzie z zaocznych, wieczorowych sa takimi samymi studentami jak ci z dziennych, status student to status student, nieważne na jakiej uczelni (chocby najmarniejszej) i w jakim trybie..wiąze sie to z takimi samymi obowiazkami jak i prawami, to jest chyba oczywiste

same szorty nie sa złe moim zdaniem, chodzi o to żeby skomponowac to z resztą stroju i tak: jak cos odkrywamy mocno u dołu, to zakrywamy na górze, i na odwrót
stara zasada najlepiej sie sprawdza gdy nie wiemy czy cos do konca 'wypada'
kierowalabym sie jednak zalozeniem, ze jesli musze zalozyc szorty bo żar sie leje z nieba niech beda dluzsze niz te ktore zakladam na kawe czy zakupy, dla mnie osobiscie te z pierwszej fotki sa na mniej formalne okazje i szczesliwsze bedą zawsze szorty czy spódniczki do połowy uda- nie midi ale i nie mini

zreszta, niewazne ze 99% ludzi z wydzialu ukamieniuje kogos wzrokiem za strój, żyjemy w wolnym kraju i w granicach dobrego smaku i kultury korzystajmy z tego
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć

Edytowane przez kariera85
Czas edycji: 2013-06-23 o 09:23
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 12:15   #81
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez kariera85 Pokaż wiadomość
az przetarłam oczy ze zdumienia, po przeczytaniu powyższego stwierdzenia..ludzie z zaocznych, wieczorowych sa takimi samymi studentami jak ci z dziennych, status student to status student, nieważne na jakiej uczelni (chocby najmarniejszej) i w jakim trybie..wiąze sie to z takimi samymi obowiazkami jak i prawami, to jest chyba oczywiste

same szorty nie sa złe moim zdaniem, chodzi o to żeby skomponowac to z resztą stroju i tak: jak cos odkrywamy mocno u dołu, to zakrywamy na górze, i na odwrót
stara zasada najlepiej sie sprawdza gdy nie wiemy czy cos do konca 'wypada'
kierowalabym sie jednak zalozeniem, ze jesli musze zalozyc szorty bo żar sie leje z nieba niech beda dluzsze niz te ktore zakladam na kawe czy zakupy, dla mnie osobiscie te z pierwszej fotki sa na mniej formalne okazje i szczesliwsze bedą zawsze szorty czy spódniczki do połowy uda- nie midi ale i nie mini

zreszta, niewazne ze 99% ludzi z wydzialu ukamieniuje kogos wzrokiem za strój, żyjemy w wolnym kraju i w granicach dobrego smaku i kultury korzystajmy z tego
Nie zgadzam się, i nigdy się z tym nie zgodzę. Wielu moich znajomych studiuje zaocznie. Ostatnio znajomy, na politechnice, zawalił 5 egzaminów w sesji, chciał zrezygnować, bo wiedział że nie da sobie rady. Przysłali mu pismo z uczelni, że oni mu zaliczą 4 z tych egzaminów, żeby się tylko na 1 nauczył Na dziennych nikt by go tak nie potraktował. To samo się dzieje w prywatnych szkołach - dopóki dajesz kasę, nikt Ci krzywdy nie zrobi.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 13:02   #82
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość


Nie wiem co powiedzieć, więc po prostu

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

strasznie przykre podejście.
Realne - bez klapek na oczach i pierdzenia o jednorożcach

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się, i nigdy się z tym nie zgodzę. Wielu moich znajomych studiuje zaocznie. Ostatnio znajomy, na politechnice, zawalił 5 egzaminów w sesji, chciał zrezygnować, bo wiedział że nie da sobie rady. Przysłali mu pismo z uczelni, że oni mu zaliczą 4 z tych egzaminów, żeby się tylko na 1 nauczył Na dziennych nikt by go tak nie potraktował. To samo się dzieje w prywatnych szkołach - dopóki dajesz kasę, nikt Ci krzywdy nie zrobi.
Phi lol.
Że sobie pozwolę panienkę zacytować celem skomentowania powyższego:

Cytat:
strasznie przykre podejście
To w sumie podsumowuje naszą dyskusje bo ja żyje w świecie w którym muszę się uczyć i mogę sobie nosić jeansy i tshirty a Ty sobie żyjesz w świecie w którym można mieć pusto w głowie ale jak się człowiek odwali w garniak to jeszcze dzwonić do niego będą żeby tylko przylazł na studia

Nadmienie - studiowałam inż, dziennie i teraz kończę mgr zaocznie i jakoś nie zauważyłam żeby na tym drugim traktowali mnie jak debila ze stałymi przychodami.

I w ogóle gratuluję ambitnego towarzystwa i równie wysokolotnych doświadczeń studenckich.
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2013-06-23 o 13:05
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 13:09   #83
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
Realne - bez klapek na oczach i pierdzenia o jednorożcach



Phi lol.
Że sobie pozwolę panienkę zacytować celem skomentowania powyższego:



To w sumie podsumowuje naszą dyskusje bo ja żyje w świecie w którym muszę się uczyć i mogę sobie nosić jeansy i tshirty a Ty sobie żyjesz w świecie w którym można mieć pusto w głowie ale jak się człowiek odwali w garniak to jeszcze dzwonić do niego będą żeby tylko przylazł na studia

Nadmienie - studiowałam inż, dziennie i teraz kończę mgr zaocznie i jakoś nie zauważyłam żeby na tym drugim traktowali mnie jak debila ze stałymi przychodami.

I w ogóle gratuluję ambitnego towarzystwa i równie wysokolotnych doświadczeń studenckich.
Nie ma sensu dyskutować, skoro znów jako alternatywa dla szortów pojawia się garnitur

Zazdraszczam, i dziękuję
__________________

2015: 70
2016: 67


Edytowane przez kawa_zmlekiem
Czas edycji: 2013-06-23 o 13:11
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 13:24   #84
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Nie ma sensu dyskutować, skoro znów jako alternatywa dla szortów pojawia się garnitur

Zazdraszczam, i dziękuję
masz ogromny kłopot z ogarnianiem ironii, skarkazmu i hiperboli
eot.
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 13:26   #85
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
masz ogromny kłopot z ogarnianiem ironii, skarkazmu i hiperboli
eot.
Tak jak wszyscy w tym wątku
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 13:35   #86
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Ja bym nie założyła, ale u mnie dziewczyny chodzą w szortach i to nawet takich mini mini
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 13:39   #87
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Ludziom się chyba już trochę w tyłkach poprzewracało, że uważają, że nie wypada w lecie przyjść na zwykłe zajęcia w sandałach, szortach i koszulce na ramiączkach, no borze szumiący Ja tam jakoś nie widzę wielkiej różnicy między liceum, a uczelnią, nie widzę tej ogromnej "powagi", o której niektóre z was tu piszą, nadymając się przy tym jak żaby. A z niektórych postów wyraźnie wyziera bardzo zabawne przekonanie o byciu studencką "elytą"
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 13:42   #88
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się, i nigdy się z tym nie zgodzę. Wielu moich znajomych studiuje zaocznie. Ostatnio znajomy, na politechnice, zawalił 5 egzaminów w sesji, chciał zrezygnować, bo wiedział że nie da sobie rady. Przysłali mu pismo z uczelni, że oni mu zaliczą 4 z tych egzaminów, żeby się tylko na 1 nauczył Na dziennych nikt by go tak nie potraktował. To samo się dzieje w prywatnych szkołach - dopóki dajesz kasę, nikt Ci krzywdy nie zrobi.
naprawdę bardzo mi przykro, kiedy czytam takie osądy u kogoś dorosłego - skądinąd studenta
a ponieważ na ekstremizm i galopujące heurystyki reaguję niezmiernie swędzącą egzemą na sercu: eot
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć

Edytowane przez kariera85
Czas edycji: 2013-06-23 o 13:43
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 13:45   #89
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się, i nigdy się z tym nie zgodzę. Wielu moich znajomych studiuje zaocznie. Ostatnio znajomy, na politechnice, zawalił 5 egzaminów w sesji, chciał zrezygnować, bo wiedział że nie da sobie rady. Przysłali mu pismo z uczelni, że oni mu zaliczą 4 z tych egzaminów, żeby się tylko na 1 nauczył Na dziennych nikt by go tak nie potraktował. To samo się dzieje w prywatnych szkołach - dopóki dajesz kasę, nikt Ci krzywdy nie zrobi.
O mój boże, dawno nie czytałam takich bzdur. Mój chłopak studiuje zaocznie na uczelni technicznej i musi uczyć się i zdawać egzaminy, harować na równi ze studentami dziennymi. I nigdy w życiu nie było (i on również nie widział) takowej sytuacji, że komuś odpuszczają egzaminy, co ja czytam w ogóle?! Wyznaczone terminy, nie zdasz w terminach to poprawka, albo rok w plecy, nie ma taryfy ulgowej.

Edytowane przez daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Czas edycji: 2013-06-23 o 13:46
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 17:29   #90
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się, i nigdy się z tym nie zgodzę. Wielu moich znajomych studiuje zaocznie. Ostatnio znajomy, na politechnice, zawalił 5 egzaminów w sesji, chciał zrezygnować, bo wiedział że nie da sobie rady. Przysłali mu pismo z uczelni, że oni mu zaliczą 4 z tych egzaminów, żeby się tylko na 1 nauczył Na dziennych nikt by go tak nie potraktował. To samo się dzieje w prywatnych szkołach - dopóki dajesz kasę, nikt Ci krzywdy nie zrobi.

to smutne,że jesteś tak ograniczona. to musi byc uciążliwe w życiu.
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:35.