Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-13, 17:21   #1
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Arrow

Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII


Witam Serdecznie w nowej części wątku
Link do poprzedniej części: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=779820



Przydatne linki dla kręconowłosych:

pigułka pielęgnacyjna
tłumaczenia zagranicznych artykułów o lokach i falach, gdzie warto zaglądać po więcej wiedzy. Należy jednak pamiętać, iż artykuły stanowią tłumaczenia różnych punktów widzenia. Komentarze i dyskusje wskazane (najlepiej w wątku o pielęgnacji, by nikt nie przeoczył).

o małych lokasach

o szczegółach pielęgnacji i cięciu
początki kręconowłosych z cg
oleje i olejki do włosów
post z krótka informacją olejową mycie włosów odżywką
No poo - czyli nowa metoda mycia włosów
codziennik kręconowłosych
samodzielne cieniowanie
cięcie i cieniowanie włosów kręconych

o kosmetykach do włosów
produkty do włosów bez silikonów
analizy, opinie, ciekawostki o kosmetykach dla kręconych
zagraniczne produkty dla kręconowłosych (menu dla tych spoza kraju)
żel lniany - naturalny stylista

przegląd żeli do włosów - BLOG Myszki

produkty kosmetyczne dla ortodoksyjnych CG, czyli BLOG MAŁGOSI

odżywki dostępne zawierające proteiny hydrolizowane - BLOG AJRISZMARTY

wskazówki dla wrażliwców

osiągnięcia kręconowłosych
dziennik regeneracji naturalnych fal i loków
upięcia z kręconych włosów
polecani fryzjerzy z całej Polski - włosy kręcone

lektury kręconowłosych
- dzięki linkom tutaj umieszczonych znajdziesz wiele interesujących informacji, filmików, zdjęć i porad - blog Volyovej


Oraz zasady CG w punktach (na podstawie "Curly Girl" Lorraine Massey we własnej interpretacji):
- uważaj na siarczany (suflates, np. SLS, SLES),
- uważaj na silikony
- obchodź sie delikatnie z włosami: nie czesz na sucho, nie susz gorącym nawiewem, nie używaj ręczników
- zwracaj uwagę na to, czy w składzie odżywki/maski znajdują się nawilżacze (np. kwasy tłuszczowe, aloes), proteiny (roślinne), humektanty (np. panthenol, roślinna gliceryna, sorbitol) i/lub emolienty (np. masło shea, oleje roślinne)
- zaprzyjaźnij się z żelem do włosów (ważne by nie zawierał alkoholu oraz mało lub wcale nie miał zapachu)
- nie dotykaj włosów, dopóki całkowicie nie wyschną.

Oraz UWAGA: metodę pielęgnacji należy zawsze dostosowywać do siebie, nigdy siebie do pielęgnacji. Nie jest powiedziane, że to, co służy jednej kręconowłosej, posłuży też innej - to kwestia indywidualna. Dlatego testy i obserwacje to ścieżka obowiązkowa każdej kręconowłosej.
Warto na początku zrezygnować z silikonów i siarczanów, by przekonać się, czy taka dieta służy naszym włosom. Wszystkie wprowadzone później składniki łatwiej będzie sprawdzić i określić jako sprzyjające lub niesprzyjające włosom.

Pielęgnacja to też określone cnoty (jakby to nie brzmiało):
Kochaj swoje włosy w przeciwnym wypadku nie będziesz dla nich tak delikatna, jak trzeba,
Poznawaj, bo kręcone wymagają wiedzy o nich i ich potrzebach
Pracuj, pielęgnując konsekwentnie i w odpowiedni sposób, nawet gdy wymaga to większych nakładów niż dotychczas
Bądź cierpliwa , ponieważ nie ma natychmiastowych efektów, ale gdy się pojawią, mogą zaskoczyć
Miej odwagę iść pod prąd, gdyż nasze metody (a w zasadzie metoda Lorraine) są dość kontrowersyjne

I... sprawdzaj prognozę pogody! Pielęgnację warto dobrać do pory roku, wilgotności okreslanej punktem rosy i procentową wartością.

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2015-04-13 o 21:06
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 17:24   #2
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Witam

Smerfetka ale dokuczasz mamie
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 17:28   #3
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ostatnio ogarnelam, ze jestem tu z wami prawie rok, a dalej patrzac na sklady nie ogarniam co jest czym
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 17:29   #4
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Pocieszylas mnie
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 17:33   #5
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Witam w nowej czesci
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 17:48   #6
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Mamy nową część


Karllii - kurczę, nie mam pojęcia, czy farby chemiczne mają wpływ na skręt włosów. Ale tu niektóre dziewczyny z tego co pamiętam farbują i na pewno Ci napiszą

Elunka - bardzo mi miło, że znalazłaś coś ciekawego u mnie na blogu

Zagubiona - po omedze jest bardzo przyjemnie i gładziutko, zobaczymy, co będzie dalej Super są te nowe kallosy


Siedzę z henną Wreszcie, prawie 3cm odrostu :P
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 18:01   #7
niezapominajka17
Raczkowanie
 
Avatar niezapominajka17
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 106
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

ja właśnie staram się wszystko "przetrawić" i doczytać, muszę znaleźć odpowiednie kosmetyki dla 4 latki. Niestety te dla dzieciaków powodują że ma afro na głowie. Wierzcie mi że to nie takie proste wśród tylu produktów na pułkach znaleźć ten odpowiedni.
niezapominajka17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-13, 18:11   #8
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Elunka, bo mi to w sumie loto :p W sensie nie chce mi sie zwyczajnie rozmyslac czy napewno mam rownowage i jaki typ dzis daje, tylko chlapie jak leci i patrze jak reaguja Moze dlatego jestem hen za dziewczyn wlosami :p

Niezapominajka uwazaj z tymi kosmetykami. Balabym sie robic takie testy na takim dziecku, te wloski sie jej jeszcze wiele razy zmienia pod wplywem hormonow, a jednak chemia zawarta w kosmetykach ma wplyw na skore glowy etc. W koncu po cos jest ten podzial na dzieci i doroslych
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 18:17   #9
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Melduję się w nowej części

karllii - to dobrze, że było lepiej, oby tak dalej. Może proteiny by jakoś pomogły? Jeżeli się Twoje włoski z nimi lubią.

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Zagubiona - po omedze jest bardzo przyjemnie i gładziutko, zobaczymy, co będzie dalej Super są te nowe kallosy
Ooo, to super! Nie kuś! Za duże te pojemności, a mi póki co kosmetyków wystarczy Dziś kupiłam Nivea Intense Repair po 2 miesiącach nie kupowania kosmetyków do włosów, mam nadzieje, że się sprawdzi

Umyłam dziś włosy szamponem YR, dałam Kallosa Keratin z kilkoma kroplami keratyny, potem odzywke YR odbudowującą i zrobiłam płukankę z nafty. Podsuszyłam suszarką z dyfuzorem. I było twardo... w sensie włosy takie nie miłe w dotyku... Podejrzewam nafte o to. Ale dołozyłam serum arganowe z Avonu i włosy zmiękły. W sumie całkiem fajne to serum tylko muszę sprawdzić jak rozpuszczone włosy będą się zachowywać, bo zazwyczaj po serach (?) czy nawet kropelce oleju na suche włosy robia mi się strąki...
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 18:29   #10
karllii
Raczkowanie
 
Avatar karllii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 353
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

A właśnie tak się zastanawiałam kiedy będzie nowa część :P a tu proszę.


Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Elunka, bo mi to w sumie loto :p W sensie nie chce mi sie zwyczajnie rozmyslac czy napewno mam rownowage i jaki typ dzis daje, tylko chlapie jak leci i patrze jak reaguja Moze dlatego jestem hen za dziewczyn wlosami :p
Robię tak samo, identycznie!
Składów w sklepie wg nie czytam, zazwyczaj staram się kupować coś o czym czytałam na blogach, coś co sobie już upatrzyłam. Jedyne na co patrze to to, czy to raczej proteinowe czy emolientowe

Myszka - no to poczekamy, może któraś coś wie
Ale właśnie tak z moich obserwacji to odrazu po farbowanie świetnie się kręciły, teraz kilka cm odrostów i już od góry ciężko ze skrętem i ogólnym uniesieniem od nasady.
Któraś mi radziła żeby nie dawać odżywki na skalp, robię tak i nie zauważyłam zmiany.

Można tak wszystko na raz pić? Pokrzywę, melisę i siemie?

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

Cytat:
Napisane przez zagubiona94 Pokaż wiadomość
Melduję się w nowej części

karllii - to dobrze, że było lepiej, oby tak dalej. Może proteiny by jakoś pomogły? Jeżeli się Twoje włoski z nimi lubią.
Cały czas dostają protein, na początku piękny skręt, o niebo lepszy niż przed pielęgnacją (o ile można to było nazwać skrętem ). A na przeproteinowanie to też nie wygląda, bo wtedy włosy są takie fruwające i puch się objawia, tak?
A ja właśnie mam oklapnięte i mało kręcące się u nasady. Nawet po oczyszczeniu coś było nie tak.
karllii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 18:32   #11
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Karllii: ja to tylko sprawdzam czy ma sls i alkohol, reszta mo rybka i tak nie wiem co na nie dziala, a co nie, poza konkretnymi produktami
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-13, 18:55   #12
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Witam w nowej części!

Smerfetko,tak dobrze robisz,jeżeli chodzi o siemie lniane..

Elunka88, ma znaczenie w jakiej formie siemię trafi do żołądka.Jak trafią całę ziarenka to je wydalimy i nic dobrego nie zostanie.Powinno się je albo mielić albo rozgryzać albo gotowac,żeby uwolniło to na czym nam zależy..Piszą,że łupiny siemia uwalniają szkodliwe cyjanki gdy są uszkadzane dlatego zalecają zalewać gorącą wodą zmielone albo całe ziarenka,żeby zdenaturowac enzyn,ktory katalizuje przemianę w cyjanki.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2015-04-13 o 18:58
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 19:17   #13
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez niezapominajka17 Pokaż wiadomość
ja właśnie staram się wszystko "przetrawić" i doczytać, muszę znaleźć odpowiednie kosmetyki dla 4 latki. Niestety te dla dzieciaków powodują że ma afro na głowie. Wierzcie mi że to nie takie proste wśród tylu produktów na pułkach znaleźć ten odpowiedni.
Kosmetyków dla dzieci z "trudnymi" włosami praktycznie nie ma. I tak musisz użyć odżywkę, najlepiej z silikonem aby nie było sianka. Ja mojej daję trochę żelu do włosów ale np. szampon z YR z baobabem i do tego odżywka Assuie do włosów długich i jest ok, włosy zachowują się naturalnie ale nie elektryzują się, nie trzeba ich czesać codziennie. Nie ma mocno kręconych, ale tendencję mają.

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Elunka, bo mi to w sumie loto :p W sensie nie chce mi sie zwyczajnie rozmyslac czy napewno mam rownowage i jaki typ dzis daje, tylko chlapie jak leci i patrze jak reaguja Moze dlatego jestem hen za dziewczyn wlosami :p

Niezapominajka uwazaj z tymi kosmetykami. Balabym sie robic takie testy na takim dziecku, te wloski sie jej jeszcze wiele razy zmienia pod wplywem hormonow, a jednak chemia zawarta w kosmetykach ma wplyw na skore glowy etc. W koncu po cos jest ten podzial na dzieci i doroslych
Niektóre kosmetyki dla dzieci to taka chemia, że aż strach (większosć produktów J&J). Wbrew pozorom napis "dla dzieci" nie sprawia, że są to dobre jakościowo kosmetyki. A szkoda.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 19:25   #14
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez elunka88 Pokaż wiadomość
Witam

Smerfetka ale dokuczasz mamie
Ja mam tak samo jak mama, więc to rozumiem :-D. Bu!

Witam się z Wami w kolejnej części :-*

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 19:36   #15
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Elunka88, ma znaczenie w jakiej formie siemię trafi do żołądka.Jak trafią całę ziarenka to je wydalimy i nic dobrego nie zostanie.Powinno się je albo mielić albo rozgryzać albo gotowac,żeby uwolniło to na czym nam zależy..Piszą,że łupiny siemia uwalniają szkodliwe cyjanki gdy są uszkadzane dlatego zalecają zalewać gorącą wodą zmielone albo całe ziarenka,żeby zdenaturowac enzyn,ktory katalizuje przemianę w cyjanki.
To jak zaleje ziarenka wrzatkiem i potem to pije to wtedy też mam rozgryzac? Czy jak już zalalam wrzatkiem to nie ma potrzeby? Bo ze takich samych surowych sie nie powinno jesc to już pamietam, ze kiedyś pisalyscie

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

Myszka nie coś ciekawego tylko całą wsiaklam w Twój blog do tego stopnia ze już olej z krokosza (?) Mam w koszyku na zsk
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 19:48   #16
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez elunka88 Pokaż wiadomość
To jak zaleje ziarenka wrzatkiem i potem to pije to wtedy też mam rozgryzac? Czy jak już zalalam wrzatkiem to nie ma potrzeby? Bo ze takich samych surowych sie nie powinno jesc to już pamietam, ze kiedyś pisalyscie [COLOR="Silver"]
Jak tylko zalejesz wrządkiem całe ziarenka to powinnaś je rozgryzać.Kisiel robi się dopiero po kilku minutach gotowania.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 20:07   #17
Sandrinha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 29
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Curly81 Spróbuję jeszcze raz, ale jeśli to się powtórzy to rozumiem, że lepiej żebym odstawiła wcieranie w skalp? Olej mialam na głowie tylko 30 min.

Ja piłam siemię lniane w ciąży, z powodu straszliwej zgagi, przed każdym posiłkiem. Nie wspominam tego zbyt dobrze, ale nie mogę zaprzeczyć, że efekty są mega! Teraz mam mielony len ze skórką z cytryny. Jest równie obrzydliwy, ale mniej przykry w konsystencji. Pije się go z tymi farfoclami i jest mniej pracochłonny przy przygotowywaniu - wystarczy zalać gorącą wodą i często mieszać.
Gdy piłam z ziarenek to dwie łyżki siemienia zalewałam szklanką wody i gotowałam przez 15 minut. Wychodziło bardzo gęste. Rozcieńczałam mlekiem i taki garnuszek wystarczał mi na cały dzień. Później próbowałam wmówić sobie że to kisielek i dodawałam soku owocowego, ale rezultaty był marne, bo nadal było to nadal dosyć paskudne. Chociaż z mlekiem nie jest tak złe, jak rozcieńczane wodą.

Edytowane przez Sandrinha
Czas edycji: 2015-04-13 o 20:13
Sandrinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 20:11   #18
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez elunka88 Pokaż wiadomość
Witam

Smerfetka ale dokuczasz mamie
Czasem się jej należy
Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Ja mam tak samo jak mama, więc to rozumiem :-D. Bu!

Witam się z Wami w kolejnej części :-*

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
Kisielek glutek... nie chcesz zjeść ?
A tak w ogóle patrzyłam na nową gazetkę Natury i Twój szampon Gliss Kur beje po dyszce ;P
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 20:21   #19
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Fuj fuj fuj! Ja to nawet na kaszkę patrzeć nie mogę .

Ooo, dzięki, muszę uzupełnić zapas. ten zapach jest przecudny. Podbiłam życiowy rekord, nie myłam włosów dwa dni.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-13, 20:22   #20
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ja na glucioła mam prosty patent. Biorę herbatę, zalewam wrzątkiem i wyciągam, dodaję sobie cytryny i miodu i ziarenek, wszystko miksuję blenderem (robi się glucio) i do picia elegancko. Z grejfrutem glut jest pycha :d

U mnie ziaja rządzi, tylko wersja kakaowa nic za specjalnie nie robi. Ale tą z jedwabiem i olejem rycynowym koooocham.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 20:25   #21
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Sandrinha Pokaż wiadomość
Curly81 Spróbuję jeszcze raz, ale jeśli to się powtórzy to rozumiem, że lepiej żebym odstawiła wcieranie w skalp? Olej mialam na głowie tylko 30 min.
No jak Cię boli skóra to po co się męczyć.Może kup sobie jakąś wcierkę Jantar albo Rzepę...
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 21:03   #22
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

krolewna_smieszka - jeeeej przecudnie włoski wyglądają na tej fotce co wstawiłaś! co tam za cuda użyłaś że tak fajowsko wyglądają?
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 21:17   #23
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Ja na glucioła mam prosty patent. Biorę herbatę, zalewam wrzątkiem i wyciągam, dodaję sobie cytryny i miodu i ziarenek, wszystko miksuję blenderem (robi się glucio) i do picia elegancko. Z grejfrutem glut jest pycha.
mnie sie garnuszka nie chce myc a co dopiero jeszcze blender to już wolę tego gluta z zamkniętymi oczami pic
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 21:36   #24
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ostatnio sie lubie z wlosiem, jest miekkie, ladne, jak tafla z polyskiem *-* Tz sie smieje, ze az mi sie z gumki wlosy wyslizguja.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 22:00   #25
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Haha ale mi się przypomniało - poszłam do mamy ostatnio na godzinkę i siedziałam na kanapie i może ze 2 razy sobie kudły za ucho odgarnęłam. I co? Jak wstałam do kanapa jakby sierściuch jakiś na niej się wylegiwał tyle włosów. Jeszcze na lewym zakolu mam mniej włosów niż po prawym i na lewym boku mam mniej niż po prawym. Grzywa dłuższa to chociaż zasłonię, beznadzieja wizualna. Za to igiełek mam dużo, wypychają te słabe włoski
Dobrze że już mi nie lecą jak wcześniej bo wcześniej to 1 mycie co 2 dni i wielki kłąb, a teraz taka troszkę większa ilość niż normalnie mi leci. Myślę czy vatike kupić, miałam już kiedyś i w ogóle kokos mi porost przyspieszał zawsze, ale zależy mi na wzmocnieniu oprócz tego to nie wiem czy taką vatikę czy może jakiś inny olej czysty.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 22:04   #26
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Ostatnio sie lubie z wlosiem, jest miekkie, ladne, jak tafla z polyskiem *-* Tz sie smieje, ze az mi sie z gumki wlosy wyslizguja.
Moja córka ma takie włosy. Śliskie, gładkie, błyszczące. Spadają jej wszystkie gumki, pani w przedszkolu zmienia fryzurę kilka razy
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 22:11   #27
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Moja córka ma takie włosy. Śliskie, gładkie, błyszczące. Spadają jej wszystkie gumki, pani w przedszkolu zmienia fryzurę kilka razy
Cudowne Ej serio, to wspaniałe uczucie jak ci aż gumka z włosów spada, chodzę dumna jak paw, tż się śmieje, że zarzucam włosami jak na filmach
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 22:13   #28
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Haha ale mi się przypomniało - poszłam do mamy ostatnio na godzinkę i siedziałam na kanapie i może ze 2 razy sobie kudły za ucho odgarnęłam. I co? Jak wstałam do kanapa jakby sierściuch jakiś na niej się wylegiwał tyle włosów. Jeszcze na lewym zakolu mam mniej włosów niż po prawym i na lewym boku mam mniej niż po prawym. Grzywa dłuższa to chociaż zasłonię, beznadzieja wizualna. Za to igiełek mam dużo, wypychają te słabe włoski
Dobrze że już mi nie lecą jak wcześniej bo wcześniej to 1 mycie co 2 dni i wielki kłąb, a teraz taka troszkę większa ilość niż normalnie mi leci. Myślę czy vatike kupić, miałam już kiedyś i w ogóle kokos mi porost przyspieszał zawsze, ale zależy mi na wzmocnieniu oprócz tego to nie wiem czy taką vatikę czy może jakiś inny olej czysty.
Mi na wypadanie włosów pomaga ta odżywka jako wcierka. Dodatkowo łagodzi łupież (choć wysoko w składzie ma alkohol), ale muszę zużyć dwa opakowania pod rząd, butelka starcza na około 3 tygodnie.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...ja.html&next=1
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 01:52   #29
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez elunka88 Pokaż wiadomość
To jak zaleje ziarenka wrzatkiem i potem to pije to wtedy też mam rozgryzac? Czy jak już zalalam wrzatkiem to nie ma potrzeby? Bo ze takich samych surowych sie nie powinno jesc to już pamietam, ze kiedyś pisalyscie
Ziarna mogą powodować problemy z jelitami, bo przyspieszają ich pracę, nie są polecane osobom z zespołem jelita drażliwego (czyli np. mi). Inaczej mówiąc, im większe niestrawione rzeczy (jak ziarna) będziesz miała w jelitach, tym mocniej jelita będą musiały się napracować by się pozbyć zawartości.

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
krolewna_smieszka - jeeeej przecudnie włoski wyglądają na tej fotce co wstawiłaś! co tam za cuda użyłaś że tak fajowsko wyglądają?
No właśnie nic specjalnego.
Tresemme Keratin ds,
szampon Herbal Essences, jakiś nowy - o taki (z silikonami i SLS),
czerwona Elseve ds,
to moje serum Garnier bs
i żel Andalou. Tyle.
Może to jeszcze efekt siemienia się trzyma? Albo ten szampon tak działa na moje włosy?
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 06:44   #30
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Fuj fuj fuj! Ja to nawet na kaszkę patrzeć nie mogę .

Ooo, dzięki, muszę uzupełnić zapas. ten zapach jest przecudny. Podbiłam życiowy rekord, nie myłam włosów dwa dni.
Moja mama tak samo ja za to kaszki lubię :P ee ja czasem i 4 nie myję.





Cytat:
Napisane przez elunka88 Pokaż wiadomość
mnie sie garnuszka nie chce myc a co dopiero jeszcze blender to już wolę tego gluta z zamkniętymi oczami pic
Mi tak samo się nie chce :P
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-03 12:42:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:46.