Keratynowe prostowanie -część II - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-14, 22:40   #2071
gagatek461
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 171
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość

2)mozna stosowac z olejkiem kokosowyM?
Ktoś tu wcześniej napisał, że ponoć olejek kokosowy wypłukuje keratynę, ale nie wiem ile w tym prawdy
gagatek461 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 22:50   #2072
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Aqua, Cetyl Alcohol, Stearic acid, Pure Keratin, Oryza Sativa (Rice) Bran extract, Beta Vulgaris (Beet) Root extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel)Bark/ leaf/Twig extract, Calendula Officinalis flower extract, Anthemis Nobilis (Chamomile) flower extract, Camellia Sinensis (Green tea) Extract, Behentrimonium Chloride, Caprylic/Capric Triglyceride, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed oil, Butyrospermum Parkii (Shea butter), Oenothera Bienis (Evening Primrose) oil, Hippophae Rhamnoides oil, Chondrus Crispus (Carageenan) extract, Maris Sal (Dead Sea salt), Dehydroacetic acid, Aloe (Vera) Barbadensis leaf juice, Allantoin, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Squalane, Ascorbic acid, Borago Officinalis (Borage) seed oil, Fragrance, Retinyl Palmitate, Phenoxyethanol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohaxene Carboxaldehyde, Butylphenyl methylpropinonal, Coumarin, Linalool, Limonene, Alpha-isomethyl ionone, Benzyl salicylate, Aldehyde

skład skopiowany ze strony chocococo

żadna z powyższych substancji nie ma właściwości prostujących, musi być w nim utrwalacz, może nie śmierdzi jak encanto, ale na pewno zawiera szkodliwą substancję

marketing szeptany mocno się szerzy na forum niestety, a osoby które w ten sposób namawiają na produkt chyba mają ludzi za totalnych idiotów
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych

Edytowane przez Paulinka675
Czas edycji: 2012-04-14 o 22:52
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-15, 11:41   #2073
Simona
Zadomowienie
 
Avatar Simona
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 1 412
GG do Simona
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Wracam do Was z powrotem...
jestem znowu w punkcie 0 albo jeszcze gorzej.
Zrobilam jak radzila Paulinka, zamiast prostowania sprobowalam zregenerowac wlosy. Miesiac temu bylam u fryzjera. W efekcie wlosy nawet w niezlej kondycji jak na balejaz, nie spalone, ale za to bardzo mocno podciete. Kupilam tez szampon keratynowy Inebrya ,,Ice cream keratin" i keratyne w plynie Dusy ,, Care Flussing keratin". Uzywam dodatkowo odzywki Garnier Ultra Doux Avocado i szamponu z apteki Klorane ,,a la camomille". Tydzien po balejazu nie wytrzymalam i zrobilam sama ,,poprawke" koloru przy pomocy Welli Color Touch z 1,9% woda utleniona. Nie podobal mi sie efekt balejazu, bo byl wg mnie za zolty. Sama ta farba jest rewelacyjna (kupuje kolor 9/16), bo kolor po niej to naprawde bajka. Tyle, ze ja ja sobie nalozylam na wlosy bardzo mocno spryskane ta keratyna. No i raz ze kolor nie wyszedl jak zawsze- nie bylo polysku tylko mat (( to jeszcze zrobily sie jak guma...lamaly sie w polowie. Teraz juz ok, nie lamia sie az tak, ale mimo uzywania tego wszystkiego co wymienilam powyzej, to i tak mam siano i szlag mnie trafia. Codziennie rano po umyciu i wysuszeniu idzie w ruch prostownica. Mam dosc i chce jednak zrobic prostowanie kaeratynowe, bo nie mam sily walczyc codziennie rano z tymi kudlami.
Na allegro znalazlam w dobrej cenie zestaw encanto. Ale mam wrazenie, ze w skladzie nie ma formaldehydu:
,,KERATYNA

Skład: Woda

hydrolizowana keratyna
Polyquaternium-7
guar hydroksypropylo trimonium
zhydrolizowane proteiny pszeniczne
oligosacchardies pszenicy
wyciąg z kory wiśni
wyciąg z rumianku
ekstrakt szałwii
ekstrakt mandarynka
ekstrakt geranium
Zapach
peg -12 dimethicone
aminokwas
kernel extract"

SZAMPON

Skład: Woda
mea sulfuccinate
alfa olefin sulfonate
cocoamidopropyl betaine
białko pszenicy
glukoza, organiczny ekstrakt z henny neutralnej
organiczny ekstrakt z kory wiśni
organiczny ekstrakt rumianku
organiczny ekstrakt zielonej herbaty
zapach


co myslicie o tym??? no i jeszcze jedno sprzedajacy opisuje kolejne kroki i tez mi sie wydaje to dziwne, ta kolejnosc, albo juz mi sie pomieszalo calkiem jak to ma wygladac:
,,1.Umyj włosy szamponem dołączonym do zestawu ( CLARIFING SHAMPOO) 2-3 razy w zależności od potrzeby (...)
Osusz włosy ręcznikiem, usuwając z nich nadmiar wody tak aby pozostały wilgotne.
2. Dobrze wstrząśnij butelkę ( STRAIGHTENING TREATMENT) (...) Podziel włosy na bardzo małe partie a następnie za pomocą pędzelka rozprowadź preparat prostujący na włosach w odległości 1-2 cm od skóry głowy, aż po same końce (..) Gdy pokryjesz produktem całe włosy odczekaj 15 minut.
3. Wysusz włosy suszarką średnim strumieniem, aż do całkowitego wysuszenia (jeżeli masz wrażliwe oczy przytrzymaj ręcznik przy twarzy podczas suszenia). Wyprostuj pasma włosów za pomocą prostownicy rozgrzanej do temperatury 215-230 stopni Celsjusza 6-7 razy każde. Po wyprostowaniu wszystkich włosów odczekaj 30 minut.
4. Umyj włosy ponownie szamponem ( CLARIFING SHAMPOO). Osusz je ręcznikiem, usuwając z nich nadmiar wody tak aby były wilgotne. Za pomocą pędzelka do aplikacji zacznij nakładanie odżywki (POST- TREATMENT CONDITIONER) dzieląc włosy na małe pasma. Nakładaj preparat w odległości 1-2 cm. Od skóry głowy, aż po same końce. Unikaj kontaktu preparatu ze skórą głowy. Gdy pokryjesz produktem całe włosy, odczekaj 15 minut i spłucz włosy wodą, pozostawiając na włosach około 50% odżywki.
Wysusz włosy suszarką, rozdzielając je na małe pasemka w celu ułatwienia sobie tej czynności oraz poprawienia dokładności suszenia. Następnie wyprostuj włosy prostownicą rozgrzaną do temperatury 215-230 stopni Celsjusza 6-7 razy każde pasemko.

PO WYKONANIU ZABIEGU NIE MA ŻADNYCH OGRANICZEŃ DOTYCZĄCYCH MYCIA WŁOSÓW.

co myslicie o tym wszystkim? Moge po keratynie ich nie myc i zrobic to nast dnia??? Aha i jeszcze jedno, zanim zrobilam to farbowanie w domu to po umyciu wlosow i spryskaniu keratyna (bez odzywki garnier) wlosy byly ,,tepe", matowe, jakies dziwne. Teraz z kolei po apikowaniu tego wszystkiego to ciagle swedzi mnie skora glowy i pojawil sie lupiez. Zastanawiam sie czy to wina szamponu z keratyna czy samej keratyny??? Moze ten zabieg nie jest dla mnie w takim razie? Sprobuje od jutra myc tylko tym Klorane.
__________________
Tamara
Tamiczka

Edytowane przez Simona
Czas edycji: 2012-04-15 o 11:47
Simona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-15, 13:52   #2074
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez Simona Pokaż wiadomość
Wracam do Was z powrotem...
jestem znowu w punkcie 0 albo jeszcze gorzej.
Zrobilam jak radzila Paulinka, zamiast prostowania sprobowalam zregenerowac wlosy. Miesiac temu bylam u fryzjera. W efekcie wlosy nawet w niezlej kondycji jak na balejaz, nie spalone, ale za to bardzo mocno podciete. Kupilam tez szampon keratynowy Inebrya ,,Ice cream keratin" i keratyne w plynie Dusy ,, Care Flussing keratin". Uzywam dodatkowo odzywki Garnier Ultra Doux Avocado i szamponu z apteki Klorane ,,a la camomille". Tydzien po balejazu nie wytrzymalam i zrobilam sama ,,poprawke" koloru przy pomocy Welli Color Touch z 1,9% woda utleniona. Nie podobal mi sie efekt balejazu, bo byl wg mnie za zolty. Sama ta farba jest rewelacyjna (kupuje kolor 9/16), bo kolor po niej to naprawde bajka. Tyle, ze ja ja sobie nalozylam na wlosy bardzo mocno spryskane ta keratyna. No i raz ze kolor nie wyszedl jak zawsze- nie bylo polysku tylko mat (( to jeszcze zrobily sie jak guma...lamaly sie w polowie. Teraz juz ok, nie lamia sie az tak, ale mimo uzywania tego wszystkiego co wymienilam powyzej, to i tak mam siano i szlag mnie trafia. Codziennie rano po umyciu i wysuszeniu idzie w ruch prostownica. Mam dosc i chce jednak zrobic prostowanie kaeratynowe, bo nie mam sily walczyc codziennie rano z tymi kudlami.
Na allegro znalazlam w dobrej cenie zestaw encanto. Ale mam wrazenie, ze w skladzie nie ma formaldehydu:
,,KERATYNA

Skład: Woda

hydrolizowana keratyna
Polyquaternium-7
guar hydroksypropylo trimonium
zhydrolizowane proteiny pszeniczne
oligosacchardies pszenicy
wyciąg z kory wiśni
wyciąg z rumianku
ekstrakt szałwii
ekstrakt mandarynka
ekstrakt geranium
Zapach
peg -12 dimethicone
aminokwas
kernel extract"

SZAMPON

Skład: Woda
mea sulfuccinate
alfa olefin sulfonate
cocoamidopropyl betaine
białko pszenicy
glukoza, organiczny ekstrakt z henny neutralnej
organiczny ekstrakt z kory wiśni
organiczny ekstrakt rumianku
organiczny ekstrakt zielonej herbaty
zapach


co myslicie o tym??? no i jeszcze jedno sprzedajacy opisuje kolejne kroki i tez mi sie wydaje to dziwne, ta kolejnosc, albo juz mi sie pomieszalo calkiem jak to ma wygladac:
,,1.Umyj włosy szamponem dołączonym do zestawu ( CLARIFING SHAMPOO) 2-3 razy w zależności od potrzeby (...)
Osusz włosy ręcznikiem, usuwając z nich nadmiar wody tak aby pozostały wilgotne.
2. Dobrze wstrząśnij butelkę ( STRAIGHTENING TREATMENT) (...) Podziel włosy na bardzo małe partie a następnie za pomocą pędzelka rozprowadź preparat prostujący na włosach w odległości 1-2 cm od skóry głowy, aż po same końce (..) Gdy pokryjesz produktem całe włosy odczekaj 15 minut.
3. Wysusz włosy suszarką średnim strumieniem, aż do całkowitego wysuszenia (jeżeli masz wrażliwe oczy przytrzymaj ręcznik przy twarzy podczas suszenia). Wyprostuj pasma włosów za pomocą prostownicy rozgrzanej do temperatury 215-230 stopni Celsjusza 6-7 razy każde. Po wyprostowaniu wszystkich włosów odczekaj 30 minut.
4. Umyj włosy ponownie szamponem ( CLARIFING SHAMPOO). Osusz je ręcznikiem, usuwając z nich nadmiar wody tak aby były wilgotne. Za pomocą pędzelka do aplikacji zacznij nakładanie odżywki (POST- TREATMENT CONDITIONER) dzieląc włosy na małe pasma. Nakładaj preparat w odległości 1-2 cm. Od skóry głowy, aż po same końce. Unikaj kontaktu preparatu ze skórą głowy. Gdy pokryjesz produktem całe włosy, odczekaj 15 minut i spłucz włosy wodą, pozostawiając na włosach około 50% odżywki.
Wysusz włosy suszarką, rozdzielając je na małe pasemka w celu ułatwienia sobie tej czynności oraz poprawienia dokładności suszenia. Następnie wyprostuj włosy prostownicą rozgrzaną do temperatury 215-230 stopni Celsjusza 6-7 razy każde pasemko.

PO WYKONANIU ZABIEGU NIE MA ŻADNYCH OGRANICZEŃ DOTYCZĄCYCH MYCIA WŁOSÓW.

co myslicie o tym wszystkim? Moge po keratynie ich nie myc i zrobic to nast dnia??? Aha i jeszcze jedno, zanim zrobilam to farbowanie w domu to po umyciu wlosow i spryskaniu keratyna (bez odzywki garnier) wlosy byly ,,tepe", matowe, jakies dziwne. Teraz z kolei po apikowaniu tego wszystkiego to ciagle swedzi mnie skora glowy i pojawil sie lupiez. Zastanawiam sie czy to wina szamponu z keratyna czy samej keratyny??? Moze ten zabieg nie jest dla mnie w takim razie? Sprobuje od jutra myc tylko tym Klorane.

jeśli to encanto to musi mieć w składzie formaldehyd inaczej nie będzie trwałego efektu

po tym co robiłaś z włosami radzę jednak trochę odczekać zanim zrobisz zabieg, i doprowadz skórę głowy do porządku, a głowa cie swędzi od tych farb no i spaliłaś włosy więc nie dziwota, że są matowe i dziwne

kosmetyki których używasz nie poprawią stanu włosów, pic na wodę i to jeszcze za taką cenę
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-15, 17:21   #2075
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez Simona Pokaż wiadomość
Wracam do Was z powrotem...
jestem znowu w punkcie 0 albo jeszcze gorzej.
Zrobilam jak radzila Paulinka, zamiast prostowania sprobowalam zregenerowac wlosy. Miesiac temu bylam u fryzjera. W efekcie wlosy nawet w niezlej kondycji jak na balejaz, nie spalone, ale za to bardzo mocno podciete. Kupilam tez szampon keratynowy Inebrya ,,Ice cream keratin" i keratyne w plynie Dusy ,, Care Flussing keratin". Uzywam dodatkowo odzywki Garnier Ultra Doux Avocado i szamponu z apteki Klorane ,,a la camomille". Tydzien po balejazu nie wytrzymalam i zrobilam sama ,,poprawke" koloru przy pomocy Welli Color Touch z 1,9% woda utleniona. Nie podobal mi sie efekt balejazu, bo byl wg mnie za zolty. Sama ta farba jest rewelacyjna (kupuje kolor 9/16), bo kolor po niej to naprawde bajka. Tyle, ze ja ja sobie nalozylam na wlosy bardzo mocno spryskane ta keratyna. No i raz ze kolor nie wyszedl jak zawsze- nie bylo polysku tylko mat (( to jeszcze zrobily sie jak guma...lamaly sie w polowie. Teraz juz ok, nie lamia sie az tak, ale mimo uzywania tego wszystkiego co wymienilam powyzej, to i tak mam siano i szlag mnie trafia. Codziennie rano po umyciu i wysuszeniu idzie w ruch prostownica. Mam dosc i chce jednak zrobic prostowanie kaeratynowe, bo nie mam sily walczyc codziennie rano z tymi kudlami.
Na allegro znalazlam w dobrej cenie zestaw encanto. Ale mam wrazenie, ze w skladzie nie ma formaldehydu:
,,KERATYNA

Skład: Woda

hydrolizowana keratyna
Polyquaternium-7
guar hydroksypropylo trimonium
zhydrolizowane proteiny pszeniczne
oligosacchardies pszenicy
wyciąg z kory wiśni
wyciąg z rumianku
ekstrakt szałwii
ekstrakt mandarynka
ekstrakt geranium
Zapach
peg -12 dimethicone
aminokwas
kernel extract"

SZAMPON

Skład: Woda
mea sulfuccinate
alfa olefin sulfonate
cocoamidopropyl betaine
białko pszenicy
glukoza, organiczny ekstrakt z henny neutralnej
organiczny ekstrakt z kory wiśni
organiczny ekstrakt rumianku
organiczny ekstrakt zielonej herbaty
zapach


co myslicie o tym??? no i jeszcze jedno sprzedajacy opisuje kolejne kroki i tez mi sie wydaje to dziwne, ta kolejnosc, albo juz mi sie pomieszalo calkiem jak to ma wygladac:
,,1.Umyj włosy szamponem dołączonym do zestawu ( CLARIFING SHAMPOO) 2-3 razy w zależności od potrzeby (...)
Osusz włosy ręcznikiem, usuwając z nich nadmiar wody tak aby pozostały wilgotne.
2. Dobrze wstrząśnij butelkę ( STRAIGHTENING TREATMENT) (...) Podziel włosy na bardzo małe partie a następnie za pomocą pędzelka rozprowadź preparat prostujący na włosach w odległości 1-2 cm od skóry głowy, aż po same końce (..) Gdy pokryjesz produktem całe włosy odczekaj 15 minut.
3. Wysusz włosy suszarką średnim strumieniem, aż do całkowitego wysuszenia (jeżeli masz wrażliwe oczy przytrzymaj ręcznik przy twarzy podczas suszenia). Wyprostuj pasma włosów za pomocą prostownicy rozgrzanej do temperatury 215-230 stopni Celsjusza 6-7 razy każde. Po wyprostowaniu wszystkich włosów odczekaj 30 minut.
4. Umyj włosy ponownie szamponem ( CLARIFING SHAMPOO). Osusz je ręcznikiem, usuwając z nich nadmiar wody tak aby były wilgotne. Za pomocą pędzelka do aplikacji zacznij nakładanie odżywki (POST- TREATMENT CONDITIONER) dzieląc włosy na małe pasma. Nakładaj preparat w odległości 1-2 cm. Od skóry głowy, aż po same końce. Unikaj kontaktu preparatu ze skórą głowy. Gdy pokryjesz produktem całe włosy, odczekaj 15 minut i spłucz włosy wodą, pozostawiając na włosach około 50% odżywki.
Wysusz włosy suszarką, rozdzielając je na małe pasemka w celu ułatwienia sobie tej czynności oraz poprawienia dokładności suszenia. Następnie wyprostuj włosy prostownicą rozgrzaną do temperatury 215-230 stopni Celsjusza 6-7 razy każde pasemko.

PO WYKONANIU ZABIEGU NIE MA ŻADNYCH OGRANICZEŃ DOTYCZĄCYCH MYCIA WŁOSÓW.

co myslicie o tym wszystkim? Moge po keratynie ich nie myc i zrobic to nast dnia??? Aha i jeszcze jedno, zanim zrobilam to farbowanie w domu to po umyciu wlosow i spryskaniu keratyna (bez odzywki garnier) wlosy byly ,,tepe", matowe, jakies dziwne. Teraz z kolei po apikowaniu tego wszystkiego to ciagle swedzi mnie skora glowy i pojawil sie lupiez. Zastanawiam sie czy to wina szamponu z keratyna czy samej keratyny??? Moze ten zabieg nie jest dla mnie w takim razie? Sprobuje od jutra myc tylko tym Klorane.
Objawy, które opisałaś wskazują na spalenie włosów, brakuje im protein. Ja miałam takie po rozjaśnianiu najmocniejszym rozjaśniaczem Włosy pewnie dostały tak naprawdę w kość przez balejaż, a zniszczenia mogły wyjść później. Ta keratyna Dusy to nie ma przypadkiem na początku składu alkoholu Jeśli tak, z pewnością bym ją odstawiła.

W składzie Encanto jak najbardziej jest formaldehyd ALE co ciekawe, w INCI odżywki nie widziałam tego składnika, a wyraźnie go wyczułam podczas nakładania preparatu Ale przecież jak to było np. z Global Keratin, który był reklamowany jako środek bez aldehydów...

Co do tego szamponu, ciekawe jaki ma skład. Tak swoją drogą, wg mnie nie opłaca się stosowanie gotowych kosmetyków z keratyną, bo one zazwyczaj mają właśnie słabe składy. Mgiełki to głównie alkohol. A taka keratyna hydrolizowana na Mazidłach czy ZSK kosztuje grosze.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 06:58   #2076
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

hahaha dobry sprzedawca co nie podaje całego składu ;]
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 09:45   #2077
kicia069
Zadomowienie
 
Avatar kicia069
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 059
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

a ja czekam i czekam na przesyłke a jeszcze nic nie przyszło

dziewczyny jakich szamponów używacie oprócz babydream i hipp dla dzieci?

na próbę sobie tym umyłam i włosy miałam jak jakąś ścierę do podłogi, po prostu okropne i nie wyobrazam sobie tym myć po encanto, mam jakiś mentlik w głowie
kicia069 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-16, 12:25   #2078
kicia069
Zadomowienie
 
Avatar kicia069
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 059
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

to sobie ponarzekałam, właśnie odebrałam paczuszkę tylko nie wiem czy w tygodniu będe miała czas na zabieg...

w każdym razie nie wiem co mam myśleć, zamawiałam po 60 ml a to co mi przyszło to nawet na 40 ml mi nie wygląda, dla porównania mam w domu opakowanie po rekonstruktorze joico 50 ml i to opakowanie przy zawartości słoiczków wyglada jakby było 2 x większe, słoiczki są takie lepkie, mam wrażenie ze sie chyba coś wylało, zabezpieczenie ( o ile to tak można nazwać) to jakaś porażka
kicia069 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 13:49   #2079
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

robiłam sobie encanto - i polecam nakładać to ...zwykłą gąbką do zmywania
wystarczy od gąbki oderwać tą warstwę co drapie i gąbkę przeciąć na pół. Tą połówką nakładać.
Zupełnie przypadkowo to odkryłam. Szukałam z mamą sposobów na nałożenie tego - a ona poszła po gąbkę na początku myślałam "what the...?" a potem okazało się, że mądrzej się nie dało wymyślić: produktu się nią nakłada tyle ile chce, cienką warstwą - dokładnie taką ilość, jaka wystarczy.
Wciąga w siebie mało produktu - myślę, że przez to butelki zamiast wystarczyć na 3-4 użycia, będą starczyć na 5 i więcej użyć (a mam długie włosy). Gąbka wszystko co wchłonie - to 'oddaje' na włosy.

Same tego raczej nie nałożycie - bo kroki 2 i 3 wydają takie opary, które najzwyczajniej w świecie są podrażniające. Opary (nie mają zapachu zbytnio o ile pamiętam, ale są takie drażniące m/w jak domestos wąchany z góry - nie chodzi mi o zapach, tylko o samą drażniącą właściwość) "lecą w górę" - więc jeśli ktoś wam będzie to nakładał na włosy, to wy oparu wcale nie poczujecie, natomiast ten, kto nad wami stoi - tak. One "idą w górę". Kto ma encanto, to będzie wiedział o co chodzi.

Jedyną wadę encanto poznają dziewczyny, które mają mało włosów i przy tym cieniutkie. Włosuy stają się tak miłe i śliskie, że opadają po prostu jedną falą w dół. Mówiąc więc w skrócie: GENIALNIE naprawicie włosy (i to na stałe, ja po roku od encanto nie mam problemów z siańskiem na głowie z którym miałam okropne przejścia), ale przez kilka miesięcy będziecie miały je prosto w dół opadające, skore do podnoszenia w raczej małym stopniu - bo tak są śliskie

Encanto to mój absolutny i jak dotąd jedyny KWC, bo problem zniszczonych włosów znika. Cały ten wasz arsenał naprawiających specyfików do włosów który pewnie macie - pójdzie w odstawkę na rzecz szamponu Babydream (nie ma SLS, który wypłukuje tą wprasowaną we włosy keratynę)
Wczoraj sobie przeglądałam szafkę w którym swój arsenał trzymam - i patrzyłam na to ze śmiechem. Jedwabie, jakieś produkty z salonu fryzjerskiego, maseczki, cuda-wianki - teraz na to patrzę i się śmieję, jak to drzewiej bywało z szukaniem "cudu na moje zniszczone kiedyś rozjaśnianiem włosy"
To trzeba sobie zrobić, żeby uwierzyć.

Może to mało widać na zdjęciach niżej, ale dla mnie zmiana była diametralna, z siańska które pod wpływem najmniejszej wilgoci wyłaziło wszędzie -> na gładkie i lśniące włosy. Szkoda, że takie marne te zdjęcia (nie ma porównania, jak to wyglądało z tyłu - a różnica była kolosalna, bo z tyłu siańsko miałam po prostu stale: jakich bym specyfików na to nie kładła, to żaden nie pomagał na dłużej niż godzinę), ale lepsze to niż nic.

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2012-12-27 o 16:39
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 16:52   #2080
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez kicia069 Pokaż wiadomość
to sobie ponarzekałam, właśnie odebrałam paczuszkę tylko nie wiem czy w tygodniu będe miała czas na zabieg...

w każdym razie nie wiem co mam myśleć, zamawiałam po 60 ml a to co mi przyszło to nawet na 40 ml mi nie wygląda, dla porównania mam w domu opakowanie po rekonstruktorze joico 50 ml i to opakowanie przy zawartości słoiczków wyglada jakby było 2 x większe, słoiczki są takie lepkie, mam wrażenie ze sie chyba coś wylało, zabezpieczenie ( o ile to tak można nazwać) to jakaś porażka

a nie ma miarki na opakowaniach?
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 18:29   #2081
Simona
Zadomowienie
 
Avatar Simona
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 1 412
GG do Simona
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
jeśli to encanto to musi mieć w składzie formaldehyd inaczej nie będzie trwałego efektu

po tym co robiłaś z włosami radzę jednak trochę odczekać zanim zrobisz zabieg, i doprowadz skórę głowy do porządku, a głowa cie swędzi od tych farb no i spaliłaś włosy więc nie dziwota, że są matowe i dziwne

kosmetyki których używasz nie poprawią stanu włosów, pic na wodę i to jeszcze za taką cenę
te oba sklady skopiowalam z aukcji, a na aukcji wystawiane jest encanto....
to co ja mam teraz zrobic z wlosami? tzn czego uzywac? ten szpamon klorane jest bardzo lagodny, wydaje sie byc ok, jest z apteki.
No wlasnie encanto niby ma poprawic stan wlosow, to czemu radzisz odczekac?
__________________
Tamara
Tamiczka

Edytowane przez Simona
Czas edycji: 2012-04-16 o 18:31
Simona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-16, 18:38   #2082
kicia069
Zadomowienie
 
Avatar kicia069
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 059
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez pszczola2000 Pokaż wiadomość
a nie ma miarki na opakowaniach?
ma miarkę, jednak sie trochę wylało bo zamawiałam dwa zestawy sobie i koleżance i jak porównuje to w jednym szamponu jest mniej a w 2 tyle ile ma byc trudno jakoś to będzie, byleby do piątku albo soboty bo wcześniej nie ma mi tego kto nałozyc ale sie nie mogę doczekać


napiszcie lepiej sie u was sprawdza szampon babydream czy hipp?

zamówiłam sobie jeszcze keratyne hydrolizowaną i teraz sie zastanawiam ile kropel dodawać do odżywki
kicia069 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 18:44   #2083
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez kicia069 Pokaż wiadomość
ma miarkę, jednak sie trochę wylało bo zamawiałam dwa zestawy sobie i koleżance i jak porównuje to w jednym szamponu jest mniej a w 2 tyle ile ma byc trudno jakoś to będzie, byleby do piątku albo soboty bo wcześniej nie ma mi tego kto nałozyc ale sie nie mogę doczekać


napiszcie lepiej sie u was sprawdza szampon babydream czy hipp?

zamówiłam sobie jeszcze keratyne hydrolizowaną i teraz sie zastanawiam ile kropel dodawać do odżywki

keratyna najważniejsza a szamponu pewnie i tak CI zostanie ;p
(ps ten szampon w zestawach to istny dramat!!! 10000% gorszy niż BD) bleee
Lotniska nie szanują naszych walizek a co dopiero poczta polska paczek! (skandal)
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 18:56   #2084
Simona
Zadomowienie
 
Avatar Simona
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 1 412
GG do Simona
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Objawy, które opisałaś wskazują na spalenie włosów, brakuje im protein. Ja miałam takie po rozjaśnianiu najmocniejszym rozjaśniaczem Włosy pewnie dostały tak naprawdę w kość przez balejaż, a zniszczenia mogły wyjść później. Ta keratyna Dusy to nie ma przypadkiem na początku składu alkoholu Jeśli tak, z pewnością bym ją odstawiła.

W składzie Encanto jak najbardziej jest formaldehyd ALE co ciekawe, w INCI odżywki nie widziałam tego składnika, a wyraźnie go wyczułam podczas nakładania preparatu Ale przecież jak to było np. z Global Keratin, który był reklamowany jako środek bez aldehydów...

Co do tego szamponu, ciekawe jaki ma skład. Tak swoją drogą, wg mnie nie opłaca się stosowanie gotowych kosmetyków z keratyną, bo one zazwyczaj mają właśnie słabe składy. Mgiełki to głównie alkohol. A taka keratyna hydrolizowana na Mazidłach czy ZSK kosztuje grosze.
to w takim razie kupie keratyne na Mazidlach. Zamaist byc lepiej to jest coraz gorzej
Podaje sklad tego ,,Ice cream keratin" Inebryi. Oswieccie mnie prosze co jest nie tak w tym skaldzie:
,,Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Myreth Sulfate, Sodium Cocoaamphoacetate, MIPA lauryl sulfate, Sodium Chloride, Glycol Distearate, Parfum, Citric Acid, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Cocamide MEA, Laureth-10, Benzyl Alcohol, Propylene Glycol, Bambusa Vulgaris Sap Extract, Hydrolyzed keratin, Methylochloroisothiazolin one, Methylisothiazolinone, Sodium Lauroyl Lactylate, Phenoxyethanol, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Cholesterol, Phytosphingosine, Carbomer, Xanthan Gum, Ceramide 1".

rzeczywiscie w tej keratynie Dusy jest alkohol (((
,,Aqua, Polysorbate-20, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Alcohol, Hydrolyzed Keratin, Glycern, PEG-75 Lanolin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Amyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Linalool, Citronellol, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Cinnamyl Alkocol, Geraniol, Alpha Isomethyl Ionone, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Methyloparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, BHT, C.I. 15985, C.I. 28440.
__________________
Tamara
Tamiczka
Simona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 19:04   #2085
kicia069
Zadomowienie
 
Avatar kicia069
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 059
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez Simona Pokaż wiadomość
to w takim razie kupie keratyne na Mazidlach. Zamaist byc lepiej to jest coraz gorzej
Podaje sklad tego ,,Ice cream keratin" Inebryi. Oswieccie mnie prosze co jest nie tak w tym skaldzie:
,,Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Myreth Sulfate, Sodium Cocoaamphoacetate, MIPA lauryl sulfate, Sodium Chloride, Glycol Distearate, Parfum, Citric Acid, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Cocamide MEA, Laureth-10, Benzyl Alcohol, Propylene Glycol, Bambusa Vulgaris Sap Extract, Hydrolyzed keratin, Methylochloroisothiazolin one, Methylisothiazolinone, Sodium Lauroyl Lactylate, Phenoxyethanol, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Cholesterol, Phytosphingosine, Carbomer, Xanthan Gum, Ceramide 1".

rzeczywiscie w tej keratynie Dusy jest alkohol (((
,,Aqua, Polysorbate-20, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Alcohol, Hydrolyzed Keratin, Glycern, PEG-75 Lanolin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Amyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Linalool, Citronellol, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Cinnamyl Alkocol, Geraniol, Alpha Isomethyl Ionone, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Methyloparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, BHT, C.I. 15985, C.I. 28440.
co do inebryi to na początku łagodne środki myjące, Sodium Chroride niestety wysoko w składzie a keratyna gdzieś w połowie, na zielono ekstrakt roślinny

co do alkoholu w tym 2 to może sie dziewczyny wypowiedzą, mi się wydaje ze groźny jest alkohol denat. a Isopropyl Alcohol to inna bajka i może być ok ( ale nie dam sobie głowy uciąć)

lepiej zamów keratyne hydrolizowaną i dodawaj pare kropel, ja kupiłam na zróbsobiekrem ale na mazidłach i podobych tez można
kicia069 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 19:06   #2086
Simona
Zadomowienie
 
Avatar Simona
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 1 412
GG do Simona
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Objawy, które opisałaś wskazują na spalenie włosów, brakuje im protein. Ja miałam takie po rozjaśnianiu najmocniejszym rozjaśniaczem Włosy pewnie dostały tak naprawdę w kość przez balejaż, a zniszczenia mogły wyjść później. Ta keratyna Dusy to nie ma przypadkiem na początku składu alkoholu Jeśli tak, z pewnością bym ją odstawiła.

W składzie Encanto jak najbardziej jest formaldehyd ALE co ciekawe, w INCI odżywki nie widziałam tego składnika, a wyraźnie go wyczułam podczas nakładania preparatu Ale przecież jak to było np. z Global Keratin, który był reklamowany jako środek bez aldehydów...

Co do tego szamponu, ciekawe jaki ma skład. Tak swoją drogą, wg mnie nie opłaca się stosowanie gotowych kosmetyków z keratyną, bo one zazwyczaj mają właśnie słabe składy. Mgiełki to głównie alkohol. A taka keratyna hydrolizowana na Mazidłach czy ZSK kosztuje grosze.
skusilam sie na ta keratyne, bo z tej firmy mialam inny kosmetyk-olejek- i byl super. Nie zdawalam sobie sprawy, zeby sprawdzic czy w skladzie jest alkohol
mozesz cos mi polecic z proteinami?
co do farby Wella Color Touch to farba fryzjerska, dostepna tylko w sklepach z art. fryzjerskimi. Tylko nie wiem jaka powinna byc do tego koloru woda utleniona, wybralam 1,9%. Zakup byl na allegro, wiec nie mam pewnosci ze to byla 1,5%...

a ta keratyne hydrolizowana dodawac do odzywki czy jak? tzn kilka kropli do jednorazowej porcji odzywki? no i co ze splukiwaniem tego?
__________________
Tamara
Tamiczka

Edytowane przez Simona
Czas edycji: 2012-04-16 o 19:20
Simona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 19:06   #2087
kicia069
Zadomowienie
 
Avatar kicia069
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 059
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez pszczola2000 Pokaż wiadomość
keratyna najważniejsza a szamponu pewnie i tak CI zostanie ;p
(ps ten szampon w zestawach to istny dramat!!! 10000% gorszy niż BD) bleee
Lotniska nie szanują naszych walizek a co dopiero poczta polska paczek! (skandal)
właśnie z tego sie ciesze to szampon sie troche wylał a nie kretyna bo tego 2 to by mi raczej nie starczyło..

nawet mnie nie strasz dla mnie babydream to już jakaś pomyłka
kicia069 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 19:15   #2088
Simona
Zadomowienie
 
Avatar Simona
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 1 412
GG do Simona
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez kicia069 Pokaż wiadomość
to sobie ponarzekałam, właśnie odebrałam paczuszkę tylko nie wiem czy w tygodniu będe miała czas na zabieg...

w każdym razie nie wiem co mam myśleć, zamawiałam po 60 ml a to co mi przyszło to nawet na 40 ml mi nie wygląda, dla porównania mam w domu opakowanie po rekonstruktorze joico 50 ml i to opakowanie przy zawartości słoiczków wyglada jakby było 2 x większe, słoiczki są takie lepkie, mam wrażenie ze sie chyba coś wylało, zabezpieczenie ( o ile to tak można nazwać) to jakaś porażka
jaki sprzedawca? na priv poprosze zeby znowu nie bylo, ze reklama, antyreklama etc. Chcialabym wiedziec na kogo uwazac na allegro, bo wiadomo ze bywa roznie....

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

Cytat:
Napisane przez kicia069 Pokaż wiadomość
co do inebryi to na początku łagodne środki myjące, Sodium Chroride niestety wysoko w składzie a keratyna gdzieś w połowie, na zielono ekstrakt roślinny

co do alkoholu w tym 2 to może sie dziewczyny wypowiedzą, mi się wydaje ze groźny jest alkohol denat. a Isopropyl Alcohol to inna bajka i może być ok ( ale nie dam sobie głowy uciąć)

lepiej zamów keratyne hydrolizowaną i dodawaj pare kropel, ja kupiłam na zróbsobiekrem ale na mazidłach i podobych tez można
pozycja w skladzie odpowiada ilosci w calosci produktu, tak? wybaczcie, ale ja dopiero sie ucze tych skladow. Wstyd sie przyznac, bo stara krowa ze mnie i kosmetykow tona w domu.....zawsze z chemia bylam na bakier
__________________
Tamara
Tamiczka
Simona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 19:16   #2089
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez kicia069 Pokaż wiadomość
właśnie z tego sie ciesze to szampon sie troche wylał a nie kretyna bo tego 2 to by mi raczej nie starczyło..

nawet mnie nie strasz dla mnie babydream to już jakaś pomyłka
podaj sprzedawce
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-16, 19:19   #2090
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez kicia069 Pokaż wiadomość
właśnie z tego sie ciesze to szampon sie troche wylał a nie kretyna bo tego 2 to by mi raczej nie starczyło..

nawet mnie nie strasz dla mnie babydream to już jakaś pomyłka



hahahahahha! Ja to sobie sama współczuje rozczesania po szamponie encanto to jest naprawde jakaś masakra!!! Połowe włosów można sobie wyrwać!! Zobaczysz w weekend!

Na pewno wyjdzie rewelacyjnie
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 20:17   #2091
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez pszczola2000 Pokaż wiadomość
hahahahahha! Ja to sobie sama współczuje rozczesania po szamponie encanto to jest naprawde jakaś masakra!!! Połowe włosów można sobie wyrwać!! Zobaczysz w weekend!

Na pewno wyjdzie rewelacyjnie
Ja po Encanto nie rozczesywałam mokrych włosów, tylko suche Nie wiem, jak to się dzieje, że mokre włosy pokryte preparatem są takie szorstkie, a im bardziej suche, tym bardziej miękkie i gładkie...
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 20:26   #2092
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Ja po Encanto nie rozczesywałam mokrych włosów, tylko suche Nie wiem, jak to się dzieje, że mokre włosy pokryte preparatem są takie szorstkie, a im bardziej suche, tym bardziej miękkie i gładkie...

ale mi chodzi o umycie włosów podczas robienia zabiegu. Umycie tym szamponem z zestawu. Trzeba je później rozczesac by nałożyć keratyne.


I wtedy jest ból z rozczesaniem ;]
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 21:28   #2093
pinula30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 34
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez kicia069 Pokaż wiadomość
to sobie ponarzekałam, właśnie odebrałam paczuszkę tylko nie wiem czy w tygodniu będe miała czas na zabieg...

w każdym razie nie wiem co mam myśleć, zamawiałam po 60 ml a to co mi przyszło to nawet na 40 ml mi nie wygląda, dla porównania mam w domu opakowanie po rekonstruktorze joico 50 ml i to opakowanie przy zawartości słoiczków wyglada jakby było 2 x większe, słoiczki są takie lepkie, mam wrażenie ze sie chyba coś wylało, zabezpieczenie ( o ile to tak można nazwać) to jakaś porażka
Ja dzisiaj odebrałam paczke z moim encanto i jak otworzyłam to wszytko było zalane szamponem. Wylał sie cały. Zadzwoniłam do gościa, przeprosił i kazał odesłac. tak też zrobiłam. I zastanawiam sie czy czasem nie kupiłyśmy u tego samego sprzedawcy (podaj mi na priv nick)
swoja drogą wysyłanie kosmetyków w pojemnikach na mocz to oryginalny pomysł. Kto by pomyślał że ten przedmot ma takie szerokie zastosowanie.

W majowy weekend będe nakładac encanto. bo nie dawno farbowałam włosy i czekam te 2 tyg.
Moje pytanie się tyczy pielęgnacji po encanto. Napisze co planuje powiedzcie czy to dobty pomysł

Codzienne mycie: Babydream
Maska dwa razy w tygodniu: Kallos latte
Olejek raz w tygodniu na noc: Vatika kokosowy
Na końcówki: CHI jedwab na zmiane z CHI Keratin mist

Trzeba by mi jeszcze jakas codzienna odżywke po każdym myciu. Co polecacie i wogóle co myslicie o takiej pielęgnacji??

Prosze o opinie bo sie nie znam jakos specjalnie na tym wszystkim,
pinula30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 22:14   #2094
gagatek461
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 171
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez pinula30 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj odebrałam paczke z moim encanto i jak otworzyłam to wszytko było zalane szamponem. Wylał sie cały. Zadzwoniłam do gościa, przeprosił i kazał odesłac. tak też zrobiłam. I zastanawiam sie czy czasem nie kupiłyśmy u tego samego sprzedawcy (podaj mi na priv nick)
swoja drogą wysyłanie kosmetyków w pojemnikach na mocz to oryginalny pomysł. Kto by pomyślał że ten przedmot ma takie szerokie zastosowanie.

W majowy weekend będe nakładac encanto. bo nie dawno farbowałam włosy i czekam te 2 tyg.
Moje pytanie się tyczy pielęgnacji po encanto. Napisze co planuje powiedzcie czy to dobty pomysł

Codzienne mycie: Babydream
Maska dwa razy w tygodniu: Kallos latte
Olejek raz w tygodniu na noc: Vatika kokosowy
Na końcówki: CHI jedwab na zmiane z CHI Keratin mist

Trzeba by mi jeszcze jakas codzienna odżywke po każdym myciu. Co polecacie i wogóle co myslicie o takiej pielęgnacji??

Prosze o opinie bo sie nie znam jakos specjalnie na tym wszystkim,

Częściej olejek, wywal jedwabie Ja polecam ISANĘ z Bambassu, tym bardziej, że jest teraz w promocji
gagatek461 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 23:14   #2095
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez pinula30 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj odebrałam paczke z moim encanto i jak otworzyłam to wszytko było zalane szamponem. Wylał sie cały. Zadzwoniłam do gościa, przeprosił i kazał odesłac. tak też zrobiłam. I zastanawiam sie czy czasem nie kupiłyśmy u tego samego sprzedawcy (podaj mi na priv nick)
swoja drogą wysyłanie kosmetyków w pojemnikach na mocz to oryginalny pomysł. Kto by pomyślał że ten przedmot ma takie szerokie zastosowanie.

W majowy weekend będe nakładac encanto. bo nie dawno farbowałam włosy i czekam te 2 tyg.
Moje pytanie się tyczy pielęgnacji po encanto. Napisze co planuje powiedzcie czy to dobty pomysł

Codzienne mycie: Babydream
Maska dwa razy w tygodniu: Kallos latte
Olejek raz w tygodniu na noc: Vatika kokosowy
Na końcówki: CHI jedwab na zmiane z CHI Keratin mist

Trzeba by mi jeszcze jakas codzienna odżywke po każdym myciu. Co polecacie i wogóle co myslicie o takiej pielęgnacji??

Prosze o opinie bo sie nie znam jakos specjalnie na tym wszystkim,
CHI Keratin mist tak jak jedwab odradzam. U mnie również Babydream ani Hipp się nie sprawdził- zbyt mocno oczyszczał i wysuszał mi włosy.
Do codziennego użytku mogę polecić odżywkę Alterra z granatem
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 07:06   #2096
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

dokładnie, CHI Keratin mist nie ma w składzie keratyny. Odżywka się przyda po każdym myciu jeśli będziesz używać BD czy Hippo,


Olej ok, zależy jakim będziesz "przypadkiem". Ja wolałam nic nie nakładac prócz odżywki (by sie rozczasać) bo włosy moje były i tak obciążone keratyną więc dodatkowe obciązenie mi nie potrzebne było.

Ja tez miałam Encanto w pojemnikach na mocz, i tak samo QOD z UK mi przyszedł w takich samych pojemnikach na mocz. Mają szeroki "otwór" nie trzeba ich przelewać np do miseczki (tak jak ma to miejsce w przypadku butelki) bo pędzelek łatwo tam wchodzi i nie tracimy zbędnego "towaru" na przelewanie w inne formy(moje zdanie)

już pare razy robiłam to wiem ;p;p
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!


Edytowane przez pszczola2000
Czas edycji: 2012-04-17 o 07:08
pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 08:22   #2097
kicia069
Zadomowienie
 
Avatar kicia069
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 059
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
podaj sprzedawce
pisałam u kogo będę zamawiać parę stron wcześniej, z reszta tylko jeden (chyba) oferuje 60 ml bo reszta to tylko 50
Cytat:
Napisane przez Simona Pokaż wiadomość
jaki sprzedawca? na priv poprosze zeby znowu nie bylo, ze reklama, antyreklama etc. Chcialabym wiedziec na kogo uwazac na allegro, bo wiadomo ze bywa roznie....

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------



pozycja w skladzie odpowiada ilosci w calosci produktu, tak? wybaczcie, ale ja dopiero sie ucze tych skladow. Wstyd sie przyznac, bo stara krowa ze mnie i kosmetykow tona w domu.....zawsze z chemia bylam na bakier
wyżej napisałam o sprzedawcy...

tak pozycja składu jest ważna, im wyżej dany produkt tym więcej go jest
Cytat:
Napisane przez pszczola2000 Pokaż wiadomość
hahahahahha! Ja to sobie sama współczuje rozczesania po szamponie encanto to jest naprawde jakaś masakra!!! Połowe włosów można sobie wyrwać!! Zobaczysz w weekend!

Na pewno wyjdzie rewelacyjnie
brrrrr aż mnie ciarki wiadomo gdzie przeszły znając moje zdolności to wytargam połowę włosów...

Cytat:
Napisane przez pinula30 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj odebrałam paczke z moim encanto i jak otworzyłam to wszytko było zalane szamponem. Wylał sie cały. Zadzwoniłam do gościa, przeprosił i kazał odesłac. tak też zrobiłam. I zastanawiam sie czy czasem nie kupiłyśmy u tego samego sprzedawcy (podaj mi na priv nick)
swoja drogą wysyłanie kosmetyków w pojemnikach na mocz to oryginalny pomysł. Kto by pomyślał że ten przedmot ma takie szerokie zastosowanie.

W majowy weekend będe nakładac encanto. bo nie dawno farbowałam włosy i czekam te 2 tyg.
Moje pytanie się tyczy pielęgnacji po encanto. Napisze co planuje powiedzcie czy to dobty pomysł

Codzienne mycie: Babydream
Maska dwa razy w tygodniu: Kallos latte
Olejek raz w tygodniu na noc: Vatika kokosowy
Na końcówki: CHI jedwab na zmiane z CHI Keratin mist

Trzeba by mi jeszcze jakas codzienna odżywke po każdym myciu. Co polecacie i wogóle co myslicie o takiej pielęgnacji??

Prosze o opinie bo sie nie znam jakos specjalnie na tym wszystkim,

te pojemniki na mocz tez mnie przeraziły jak to wczoraj zobaczyłam mi na szczęście wylało sie tylko troche szamponu a ze sie go nie uzywa dużo to powinno starczyć, w każdym razie musiałam te buteleczki wycierac bo sie lepiły

co do zabezpieczenia to tylko zaklejone taśmą tak na odczep sie czyli nawet sie komus nie chciało okleić`w koło` zeby sie nie rozkleiło tylko bo bokach było złapane tak ok 1 cm

co do Twojej pielęgnacji wszytko jest ok oprócz tego jedwabiu, zawiera silikony a babydreamem go na pewno nie zmyjesz, wymaga SLS do zmycia, co do odzywki na codzien czesto polecana jest garnier ta zółta do zniszczonych, ja kupiłam garnier czysty blask

Edytowane przez kicia069
Czas edycji: 2012-04-17 o 08:29
kicia069 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 10:03   #2098
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

ja sama odżywki nie używałam wcale, wszystkie specyfiki po prostu odłożyłam na parę miesięcy, dałam sobie spokój z cudowaniem. Tylko babydream i to wszystko.
Odżywki dla zniszczonych włosów wcale bym nie użyła, bo włosy po prostu przestają być zniszczone
Ale myślę, że to pewnie sprawa preferencji, własnych odczuć (?)
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 16:58   #2099
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

A kupowałyście te zestawy po 50/60ml?
Zastanawiam się właśnie nad kupnem, ale odradzała je Ehinokokus , więc już sama nie wiem.
Macie może porównanie tych odlewek do pełnego zestawu?
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 17:00   #2100
MarinaRR
Przyczajenie
 
Avatar MarinaRR
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 29
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Zgodnie z zapowiedzią przesyłam moje zdjęcia przed i po CocoChoco.
Niestety zdjęcia nie oddają całkowicie efektu na żywo :-(
No i mam cieniowanie mocno włosy więc nie jest to tafla jak u równych na całej długości ale i tak bardzo się błyszczą i są gładziutkie

Pozdrawiam







MarinaRR jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:17.