SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-06, 18:37   #1141
bluebells
Raczkowanie
 
Avatar bluebells
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 377
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;46319176]Już wrzucam [/QUOTE]

Bardzo ładny kolor Końcówki tylko trochę przerzedzone, ja bym podcięła kilka cm - ale to zależy już od ciebie, wiem, że nie prosiłaś o poradę

Cytat:
Napisane przez szmyrk Pokaż wiadomość
No, no, no


Ach, tak kiedys juz na nia wpadlam i jeszcze bardziej namieszala mi w glowie...
Ja juz sie scharaktyryzowalam do wszystkich typow, poza zima.
Lato - no, jako dziecko bylam blondynka, pozniej wlosy zaczely ciemniec - nie wiem, jaki mialabym teraz kolor nigdy nie farbujac, bo pierwszy raz farbnelam sie w wieku 13 lat, ale odrost ma kolor tzw. mysi. No, i wiekszosc kobiet w Polsce to lata.
Wiosna - pare razy slyszalam, ze jestem taka "wiosenna", ot, takie luzne opinie. Niby mi aldnie w pstrokatych kolorach, ale nie do konca, przytlaczaja mnie mam wrazenie, choc nie zawsze i nie wszystkie.
Jesien - w sumie najbardziej zawsze w jej strone sie przychylalam, ale tez dlatego, ze jesienie mi sie po prostu najbardziej podobaja (zwlaszcza takie typowe) i jest to moja ulubiona pora roku Ostatnimi laty farbowlam sie henna, odcienie wychodzily rozne i chyba nie wszystkie barduzo mi pasowaly, choc generalnie bylo spoko i zawsze mnostwo komplementow dostawalam jako rudowlosa. Ubieralam sie tez w jesienne kolory i bylo dobrze, choc wiele kolor mozna by tez spokojnie przypisac do wiosennej czy nawet letniej palety. A, no i ciezko sie opalam. Tzn. wcale sie nie opalam - robie sie czerwona po dniu na plazy (wypieki mam, no), a nastepnego dnia budze sie taka, jaka bylym. Gdzies tam potem robi mi sie delikatna opalenizna, ale ciezko. Teraz uzywam filtrow, ale wczesniej lazilam po sloncu bez zadnego zabezpieczenia i tez nic

Sama nie wiem. Chyba jestem jednak cieplym typem, chociaz moze jestem jakims poznym latem czy cos. Spotakalm sie nie raz z opinia, ze jestem ciepla czy ze cieplo bije ode mnie, a to podobno typowe dla jesieni. Cale zycie wygladam mlodo, tzn. nie na swoj wiek, a to jest niby typowe dla wiosen. Mam podobne oczy, jak Arszenikowa, ale bardziej zielone, no i cieple - choc jej oczy moim zdaniem tez sa cieple. A, no i ona pisala, ze zimy czesto maja ciemniejsza obwodke dookola teczowki, no i ja mam obwodke, prawie czarna. A, no i pasuje mi czern - czesto ludzie mi to mowia, jak ubiore czarna koszulke jakas, a i sama widze. Ale juz biel mi nie pasuje w ogole. A, no i czarne wlosy tez mi nie pasuja. Na pewno pasuje mi tez petrol, reszta - zalezy. Zyly mam, w zaleznosci od swiatla, zielonkawe albo niebieskie bardziej. Temperatury cery czy skory tzn. nie potrafie tego z cala pewnoscia okreslic, bo roznie wyglada, zazwyczaj mysle, ze mam ciepla karnacje (ale tak m i pasuje, bo wolalabym, by sie okazalo, ze jestem cieplym typem). Jako dzieko bylym jasniutka blondynka o ciemnych, niemal czarnych oczach, dopiero w czasie dojrzewania zaczely zieleniec, no teraz sa zielono-brazowe, lubie mowic, ze burszytnowe. Od zawsze mam tez raczej ciemna oprawe oczu. Na zdjeciach oczy czesto wydaja sie ciemniejsze niz sa w rzeczywistosci - Arszenik pisala, ze u wiosen sie to nie zdarza, za to jest typowe dla jesieni. Piegow nie mam, delikatne mi sie robia latem na nosie i pod oczami (ale trzeba sie przyjrzec) i na brzuchu mam ich troche oraz na zebrach z ejdnej strony, mam za to mnostwo brazowych pieprzykow. Ze zdjec tez niewiele da sie wywnioskowac, bo w zaleznosci od swiatla roznie wszystko wyglada. Nie wiem, czy jakakolwiek kolorystka bylyby mi w stanie pomoc, nie widzac mnie na zywo

Uf, ale sie rozpisalam No, ale na zywo nie mam komu o tym truc
Myślę, że gdybać można w nieskończoność, ja też kiedyś mogłam o tym napisać referat cały, bo nie byłam pewna czy jestem typem ciepłym czy zimnym. Z kolorem włosów, oczu itd to nie jest takie oczywiste, ja jestem latem i mam dość ciepły kolor włosów, a nawet brązowe plamki na oczach. I wyglądam bardzo młodo na swój wiek, a mimo to wiosną nie jestem

Czytałam posty Arsenic, ale nie przypadła mi ta analiza do gustu, bo ona skupia się ogólnie na 4 typach. Ja wolę podział na podtypy jeszcze, razem jest ich 12. Po prostu wydaje mi się, że taka ciepła wiosna i czysta wiosna różnią się ogromnie bazą kolorów, mimo że cały czas te kolory są ciepłe.
Zajrzyj na bloga Marii Napisałam do niej i załączyłam zdjęcia (ale to w ostateczności, bo naprawdę nie wiedziałam, w którą stronę iść), i trafiła w sedno z określeniem mojego typu. Ale jej posty na ten temat już mogą cię naprowadzić na dobry trop Mnie naprowadziły, ale wtedy wolałam być wiosną i miałam klapki na oczach, było mi trzeba dobitnie wyklarować xD

Edytowane przez bluebells
Czas edycji: 2014-05-06 o 18:42
bluebells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 18:38   #1142
meeedzik
Zakorzenienie
 
Avatar meeedzik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 846
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez bluebells Pokaż wiadomość
No nie jest to wiedza niezbędna, ale dla mnie to jest fajne nareszcie wiedzieć co najbardziej mi pasuje do typu urody. Upewniłam się, że wyraziste kolory nie są dla mnie. Jakoś łatwiej mi teraz dobierać ubrania i nie mam uczucia, że ograniczam się w jakiś sposób
Na pewno to dużo ułatwia
Ja niby tez nie czuję się ograniczona, bo wydaje mi się, że w większości rzeczy które mi się podobają i przymierzam wyglądam dobrze
Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny obiecałam. Byłam niezadowolona z moich włosów, ale po wczorajszej masce są takie lekkie i ładne
Tylko się trochę elektryzują.
Pierwsze trzy zdjęcia z domu, następne na dworze w słońcu. Tu już trochę je wiatr rozwiał.
No i te ślady po gumce...
Piękne
[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;46319176]Już wrzucam [/QUOTE]
blondziaki uwielbiam ten kolor
__________________
meeedzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 22:48   #1143
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez bluebells Pokaż wiadomość
Myślę, że gdybać można w nieskończoność, ja też kiedyś mogłam o tym napisać referat cały, bo nie byłam pewna czy jestem typem ciepłym czy zimnym. Z kolorem włosów, oczu itd to nie jest takie oczywiste, ja jestem latem i mam dość ciepły kolor włosów, a nawet brązowe plamki na oczach. I wyglądam bardzo młodo na swój wiek, a mimo to wiosną nie jestem

Czytałam posty Arsenic, ale nie przypadła mi ta analiza do gustu, bo ona skupia się ogólnie na 4 typach. Ja wolę podział na podtypy jeszcze, razem jest ich 12. Po prostu wydaje mi się, że taka ciepła wiosna i czysta wiosna różnią się ogromnie bazą kolorów, mimo że cały czas te kolory są ciepłe.
Zajrzyj na bloga Marii Napisałam do niej i załączyłam zdjęcia (ale to w ostateczności, bo naprawdę nie wiedziałam, w którą stronę iść), i trafiła w sedno z określeniem mojego typu. Ale jej posty na ten temat już mogą cię naprowadzić na dobry trop Mnie naprowadziły, ale wtedy wolałam być wiosną i miałam klapki na oczach, było mi trzeba dobitnie wyklarować xD
Pozwolilam sobie na taki wyrzyg, bo co jakis czas mi te typy nie daja spokoju

Arsenic wcale az tak duzo nie pisze o tych typach, w sumie wiecej o tym, ze mozna sie do niej zglosic po analize
Bardzo ciekawy blog, nie znalam go wczesniej, dzieki! A Maria tez odplatnie wykonuje analizy, czy jak?
__________________
(\__/)
{ ^y^}
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 22:52   #1144
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez bluebells Pokaż wiadomość
Bardzo ładny kolor Końcówki tylko trochę przerzedzone, ja bym podcięła kilka cm - ale to zależy już od ciebie, wiem, że nie prosiłaś o poradę
Końcówki już podcięte, zdjęcie jest stare
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 23:12   #1145
bluebells
Raczkowanie
 
Avatar bluebells
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 377
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez szmyrk Pokaż wiadomość
Pozwolilam sobie na taki wyrzyg, bo co jakis czas mi te typy nie daja spokoju

Arsenic wcale az tak duzo nie pisze o tych typach, w sumie wiecej o tym, ze mozna sie do niej zglosic po analize
Bardzo ciekawy blog, nie znalam go wczesniej, dzieki! A Maria tez odplatnie wykonuje analizy, czy jak?
Nieodpłatnie to po prostu taka porada, wiadomo, że zdjęcia mogą kłamać, ale jeśli masz dużo zdjęć w różnych kolorach blisko twarzy to myślę, że na pewno da się coś z nich odczytać.

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;46335561]Końcówki już podcięte, zdjęcie jest stare [/QUOTE]

Rozumiem To poprosimy kiedyś też aktualne zdjęcie, bo na pewno włoski wyglądają super

Ja tak proszę i proszę was o zdjęcia, a sama dodałam chyba tylko dwa razy swoje xD
bluebells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 23:34   #1146
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez bluebells Pokaż wiadomość
Rozumiem To poprosimy kiedyś też aktualne zdjęcie, bo na pewno włoski wyglądają super
Bardzo proszę Niestety dysponuję na chwilę obecną tylko takim po całonocnym koczku
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 07:41   #1147
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;46335783]Bardzo proszę Niestety dysponuję na chwilę obecną tylko takim po całonocnym koczku [/QUOTE]

ależ


co do analizy kolorystycznej to ja skorzystałam z jednego z wizażowych wątków, tam też są dziewczyny (szczególnie jedna jest niezła i też ma bloga - bardzo fajnego tylko nie niepamiętam za ch*lere nazwy ) które analizują - trzeba odpowiedzieć na pare pytań. W każdym razie mnie zawsze podpinali pod jesień ze względu na piegi, tylko że mnie nie jest dobrze w takich zgaszonych barwach, itd. A tu okazało się że albo jestem kontrastowa zima albo intensywna wiosna (czy jakoś tak) i bardziej skłaniam się ku wiośnie chociaż mam obwódkę wokół tęczówki
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-07, 07:46   #1148
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;46335783]Bardzo proszę Niestety dysponuję na chwilę obecną tylko takim po całonocnym koczku [/QUOTE]

No i pięknie Włosy po koczku są urocze

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość
ależ


co do analizy kolorystycznej to ja skorzystałam z jednego z wizażowych wątków, tam też są dziewczyny (szczególnie jedna jest niezła i też ma bloga - bardzo fajnego tylko nie niepamiętam za ch*lere nazwy ) które analizują - trzeba odpowiedzieć na pare pytań. W każdym razie mnie zawsze podpinali pod jesień ze względu na piegi, tylko że mnie nie jest dobrze w takich zgaszonych barwach, itd. A tu okazało się że albo jestem kontrastowa zima albo intensywna wiosna (czy jakoś tak) i bardziej skłaniam się ku wiośnie chociaż mam obwódkę wokół tęczówki
Nie wiedziałam o istnieniu takiego wątku, dzięki
Chociaż ja na 99% jestem świńsko arystokratycznym latem, ale chciałabym, żeby ktoś mi podpowiedział jakie kolory mogę nosić poza szarym, niebieskim i zgaszonymi różami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 08:11   #1149
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam o istnieniu takiego wątku, dzięki
Chociaż ja na 99% jestem świńsko arystokratycznym latem, ale chciałabym, żeby ktoś mi podpowiedział jakie kolory mogę nosić poza szarym, niebieskim i zgaszonymi różami.
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 10:59   #1150
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez meeedzik Pokaż wiadomość
Na pewno to dużo ułatwia
Ja niby tez nie czuję się ograniczona, bo wydaje mi się, że w większości rzeczy które mi się podobają i przymierzam wyglądam dobrze

Piękne

blondziaki uwielbiam ten kolor


---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;46335783]Bardzo proszę Niestety dysponuję na chwilę obecną tylko takim po całonocnym koczku [/QUOTE]

Piękne
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 14:02   #1151
bluebells
Raczkowanie
 
Avatar bluebells
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 377
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;46335783]Bardzo proszę Niestety dysponuję na chwilę obecną tylko takim po całonocnym koczku [/QUOTE]

Cudo chciałabym, żeby mi się tak kręciły po koczku.

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość
ależ


co do analizy kolorystycznej to ja skorzystałam z jednego z wizażowych wątków, tam też są dziewczyny (szczególnie jedna jest niezła i też ma bloga - bardzo fajnego tylko nie niepamiętam za ch*lere nazwy ) które analizują - trzeba odpowiedzieć na pare pytań. W każdym razie mnie zawsze podpinali pod jesień ze względu na piegi, tylko że mnie nie jest dobrze w takich zgaszonych barwach, itd. A tu okazało się że albo jestem kontrastowa zima albo intensywna wiosna (czy jakoś tak) i bardziej skłaniam się ku wiośnie chociaż mam obwódkę wokół tęczówki
Widziałam ten wątek, ale nie przekonuje mnie odpowiadanie na pytania. Najlepiej kiedy ktoś widzi na żywo i oceni, ale oczywiście za taką analizę się już płaci. Ewentualnie własnie zrobić wiele wiele zdjęć. Nie kierowałabym się np. obwódką wokół oczu czy powiedzmy odcieniem włosów... Tzn dla mnie to wcale nie jest pomocne, bo mam wiele detalów urody zgodnych z innymi typami niż mój, no i pasuje mi zarówno złoto jak i srebro. I bądź tu mądra.
bluebells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-07, 14:20   #1152
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

U mnie po koczku, czy kitce wlosy są jak połamańce, każdy w inną strone. Do tego spuszone.
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 14:59   #1153
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Dzień dobry
Annulka, cudne masz włosy


Odnośnie analizy kolorystycznej:
U mnie była to prosta formalność, ponieważ organicznie nie znoszę niektórych kolorów i po prostu za żadne skarby nie włożyłabym ich na siebie. Jak kolor mi się nie podoba, to nie jestem w stanie nawet go dotknąć (wszelkie brązy, zgniłe zielenie, odcienie ciepło-brudne, ceglaste itp.). I odwrotnie, instynktownie wybieram kolory, które mi pasują i trafiam w "swoje" odcienie ze szwajcarską precyzją

Moja indywidualna paleta, dobrana przez profesjonalistkę pod kolor włosów (naturalnych), oczu i skóry, jest już dość wiekowa. Nie dokonała żadnej rewolucji w moim życiu , bo okazało się, że cała moja szafa już tak wygląda i zmieniać nic nie muszę. Na pewno to fajna sprawa mieć coś takiego do dyspozycji, ja jednak uważam, że w tym zakresie warto słuchać swojej intuicji, bo ona doskonale wie, co podpowiada

Widziałam kilka paletek innych zim i każda była inna.

PS. Nie warto też być niewolnikiem tej analizy, to tylko wskazówki; ja kocham czystą czerń i czystą biel i noszę je często, chociaż wcale nie występują w mojej paletce:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paletka.jpg (51,2 KB, 37 załadowań)
__________________

Majowa galeria z różą w tle



Edytowane przez Majowa Rosa
Czas edycji: 2014-05-07 o 16:16
Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 17:13   #1154
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Ale kolorowy oftop zrobilam

W sumie troche to tez chyba zalezy od oka kolorysty/ki. Chetnie bym sie wybrala na profesjonalna analize, ale to droga impreza jest, a poza tym, intuicyjnie ubieram sie wcale niezle, pewnie duzo by sie nie zmienilo, ani nie mialaby ta anliza wplywu na mnie. Poza swiadomoscia i kolejnym, pewniejszym opisem siebie
Swoja droga znajoma wizazysta, jak ja podpytywalam o pory roku powiedziala mi, ze to jest juz dawno passe, ze kolory dobiera sie indywidualnie, a ogladanie sie na palety kolorystyczne, proba anlizy i pšrzypisowania pory roku swiadczy o zacofaniu i niewiedzy tego, kto sie tym zajmuje - makijazysci, styliscie juz dawno do tego odeszli podobno...

Annulka - sliczne wlosy! Zazdroszcze podatnosci
__________________
(\__/)
{ ^y^}

Edytowane przez szmyrk
Czas edycji: 2014-05-07 o 17:20
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 20:19   #1155
burtonistka
Zakorzenienie
 
Avatar burtonistka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 001
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;46335783]Bardzo proszę Niestety dysponuję na chwilę obecną tylko takim po całonocnym koczku [/QUOTE]
Takie masz po koczku? Dlaczego moje po koczku wyglądają jak kupa, a nie tak ładnie jak twoje?
__________________
"Art is an expression of who we are, what we believe, and what we dream about"
Julianne Moore


burtonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 20:56   #1156
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
U mnie po koczku, czy kitce wlosy są jak połamańce, każdy w inną strone. Do tego spuszone.
Cytat:
Napisane przez burtonistka Pokaż wiadomość
Takie masz po koczku? Dlaczego moje po koczku wyglądają jak kupa, a nie tak ładnie jak twoje?
Może to zależy od techniki kręcenia koczka? Mi też czasem wychodzi bógwieco, ale przeważnie jestem zadowolona i żałuję, że efekt trzyma się tak krótko (razem z objętością niestety). Muszę znaleźć jakiś stylizator

A co do analizy, to może tak jest, że potrzebne jest podejście mocno indywidualne i dużo intuicji. Bo ja od dawna jakoś instynktownie unikam brązów i zgniłych, nasyconych kolorów. Nie rozgryzłam do tej pory bieli - koloru, którego nie lubię, ale muszę często nosić w pracy i chyba przez to zaczęłam się do niego przekonywać. Poza tym widzę, że biel wiele kobiet bardzo odmładza, ale to chyba też zależy od odcienia, prawda? Ostatnio spędziłam cały dzień w pracy z nowo poznaną dziewczyną, której tak na oko dawałam 30 lat, a potem ją zobaczyłam po pracy w normalnym ubraniu i widać było, że pomyliłam się parę latek (okazało się, że babka ma 19letniego syna). A wszystko to przez biały uniform.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-05-07 o 21:07
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 21:21   #1157
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Może to zależy od techniki kręcenia koczka? Mi też czasem wychodzi bógwieco, ale przeważnie jestem zadowolona i żałuję, że efekt trzyma się tak krótko (razem z objętością niestety). Muszę znaleźć jakiś stylizator
Zależy też od gumki/wsuwek/żabek i w których miejscach one są

Mi takie wychodzą praktycznie zawsze https://wizaz.pl/forum/album.php?alb...ctureid=132897 chyba że ćwiczę, zwiążę byle jak i gumka przyciśnie końcówki
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 22:10   #1158
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Związuję włosy w koński ogon i obkręcam kucyk wokół gumki. Podobnie do tego jak się kręci włosy na opaskę. Tylko u mnie za opaskę robi gumka do włosów
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 23:02   #1159
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Zależy też od gumki/wsuwek/żabek i w których miejscach one są

Mi takie wychodzą praktycznie zawsze https://wizaz.pl/forum/album.php?alb...ctureid=132897 chyba że ćwiczę, zwiążę byle jak i gumka przyciśnie końcówki
Jakie fajne

Cytat:
Napisane przez Annulka21 Pokaż wiadomość
Związuję włosy w koński ogon i obkręcam kucyk wokół gumki. Podobnie do tego jak się kręci włosy na opaskę. Tylko u mnie za opaskę robi gumka do włosów
To ja robię odwrotnie tzn najpierw kręcę a dopiero na samym końcu wiążę całość gumką. I efekt zależy od tego, jak okręcę włosy wokół samych siebie, gumka ma tu niewielki wpływ.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-08, 12:27   #1160
bluebells
Raczkowanie
 
Avatar bluebells
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 377
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Annulka, cudne masz włosy


Odnośnie analizy kolorystycznej:
U mnie była to prosta formalność, ponieważ organicznie nie znoszę niektórych kolorów i po prostu za żadne skarby nie włożyłabym ich na siebie. Jak kolor mi się nie podoba, to nie jestem w stanie nawet go dotknąć (wszelkie brązy, zgniłe zielenie, odcienie ciepło-brudne, ceglaste itp.). I odwrotnie, instynktownie wybieram kolory, które mi pasują i trafiam w "swoje" odcienie ze szwajcarską precyzją

Moja indywidualna paleta, dobrana przez profesjonalistkę pod kolor włosów (naturalnych), oczu i skóry, jest już dość wiekowa. Nie dokonała żadnej rewolucji w moim życiu , bo okazało się, że cała moja szafa już tak wygląda i zmieniać nic nie muszę. Na pewno to fajna sprawa mieć coś takiego do dyspozycji, ja jednak uważam, że w tym zakresie warto słuchać swojej intuicji, bo ona doskonale wie, co podpowiada

Widziałam kilka paletek innych zim i każda była inna.

PS. Nie warto też być niewolnikiem tej analizy, to tylko wskazówki; ja kocham czystą czerń i czystą biel i noszę je często, chociaż wcale nie występują w mojej paletce:
Zgadzam się U mnie też niewiele trzeba było zmieniać, nie nakładam na pewno kolorów, których nigdy nie lubiłam. Intuicja jest w tym względzie najlepsza, choć niektórzy twierdzą inaczej

Cytat:
Napisane przez szmyrk Pokaż wiadomość
Ale kolorowy oftop zrobilam

W sumie troche to tez chyba zalezy od oka kolorysty/ki. Chetnie bym sie wybrala na profesjonalna analize, ale to droga impreza jest, a poza tym, intuicyjnie ubieram sie wcale niezle, pewnie duzo by sie nie zmienilo, ani nie mialaby ta anliza wplywu na mnie. Poza swiadomoscia i kolejnym, pewniejszym opisem siebie
Swoja droga znajoma wizazysta, jak ja podpytywalam o pory roku powiedziala mi, ze to jest juz dawno passe, ze kolory dobiera sie indywidualnie, a ogladanie sie na palety kolorystyczne, proba anlizy i pšrzypisowania pory roku swiadczy o zacofaniu i niewiedzy tego, kto sie tym zajmuje - makijazysci, styliscie juz dawno do tego odeszli podobno...

Annulka - sliczne wlosy! Zazdroszcze podatnosci
No wiadomo, nie w każdym kolorze ze swojej paletki np. ciepła jesień będzie wyglądać najlepiej, fajnie jest dobrać sobie kilka odcieni i się ich trzymać, ale też nie za wszelką cenę Indywidualnie można pewnie dobrać sobie nawet na oko, ale dobrze jest mieć taką wskazówkę, w której w ogóle palecie szukać XD

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Może to zależy od techniki kręcenia koczka? Mi też czasem wychodzi bógwieco, ale przeważnie jestem zadowolona i żałuję, że efekt trzyma się tak krótko (razem z objętością niestety). Muszę znaleźć jakiś stylizator

A co do analizy, to może tak jest, że potrzebne jest podejście mocno indywidualne i dużo intuicji. Bo ja od dawna jakoś instynktownie unikam brązów i zgniłych, nasyconych kolorów. Nie rozgryzłam do tej pory bieli - koloru, którego nie lubię, ale muszę często nosić w pracy i chyba przez to zaczęłam się do niego przekonywać. Poza tym widzę, że biel wiele kobiet bardzo odmładza, ale to chyba też zależy od odcienia, prawda? Ostatnio spędziłam cały dzień w pracy z nowo poznaną dziewczyną, której tak na oko dawałam 30 lat, a potem ją zobaczyłam po pracy w normalnym ubraniu i widać było, że pomyliłam się parę latek (okazało się, że babka ma 19letniego syna). A wszystko to przez biały uniform.
Po całonocnym koczku trzyma mi się tylko podwinięcie końcówek... w sumie też nie najgorzej xD

Jak ktoś jest typem ciepłym to raczej zaleca się kość słoniową czy złamaną biel zamiast takiej czystej bieli, także faktycznie to zależy od odcienia. Ale tak samo z czernią, mi nie pasuje, za to można kombinować z grafitem, granatowym, ciemną butelkową zielenią <3 itd. Choć podobno i biel i czerń mogą pasować każdemu, grunt to dobry makijaż i dodatki.

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Zależy też od gumki/wsuwek/żabek i w których miejscach one są

Mi takie wychodzą praktycznie zawsze https://wizaz.pl/forum/album.php?alb...ctureid=132897 chyba że ćwiczę, zwiążę byle jak i gumka przyciśnie końcówki
O, też super ci to wychodzi!

Nałożyłam wczoraj w końcu na włosy cassię, już dawno miałam to zrobić. Uwielbiam ten efekt po niej, grube włosy i duża objętość Muszę pamiętać o niej częściej.
bluebells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 13:01   #1161
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jakie fajne



Cytat:
Napisane przez bluebells Pokaż wiadomość
Zgadzam się U mnie też niewiele trzeba było zmieniać, nie nakładam na pewno kolorów, których nigdy nie lubiłam. Intuicja jest w tym względzie najlepsza, choć niektórzy twierdzą inaczej



No wiadomo, nie w każdym kolorze ze swojej paletki np. ciepła jesień będzie wyglądać najlepiej, fajnie jest dobrać sobie kilka odcieni i się ich trzymać, ale też nie za wszelką cenę Indywidualnie można pewnie dobrać sobie nawet na oko, ale dobrze jest mieć taką wskazówkę, w której w ogóle palecie szukać XD



Po całonocnym koczku trzyma mi się tylko podwinięcie końcówek... w sumie też nie najgorzej xD

Jak ktoś jest typem ciepłym to raczej zaleca się kość słoniową czy złamaną biel zamiast takiej czystej bieli, także faktycznie to zależy od odcienia. Ale tak samo z czernią, mi nie pasuje, za to można kombinować z grafitem, granatowym, ciemną butelkową zielenią <3 itd. Choć podobno i biel i czerń mogą pasować każdemu, grunt to dobry makijaż i dodatki.



O, też super ci to wychodzi!

Nałożyłam wczoraj w końcu na włosy cassię, już dawno miałam to zrobić. Uwielbiam ten efekt po niej, grube włosy i duża objętość Muszę pamiętać o niej częściej.
Ja niestety jestem zupełnym beztalenciem jeśli chodzi o dobieranie jakichkolwiek kolorów


A jaki efekt masz po cassi? Kiedyś kupiłam i już od dawna leży w szufladzie, bo jakoś się boję zaryzykować
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 17:38   #1162
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Umylam wczoraj wlosy Alterra i nalozylam nową odżywkę. Nivea taka pomaranczowa. Masakra, moje wlosy sie plącza, są spuszone
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 17:39   #1163
bluebells
Raczkowanie
 
Avatar bluebells
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 377
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość




Ja niestety jestem zupełnym beztalenciem jeśli chodzi o dobieranie jakichkolwiek kolorów


A jaki efekt masz po cassi? Kiedyś kupiłam i już od dawna leży w szufladzie, bo jakoś się boję zaryzykować
Mam brązowe włosy, ale ze skłonnością do trochę jaśniejszych refleksów, cassia fajnie pogłębia te refleksy, które nabierają złotego połysku, na szczęście nie żółtego. No i poza tym włosy mają przez jakiś czas większą objętość
Także spróbuj, koloru włosów cassia nie zmieni Ja lubię raczej chłodny odcień u siebie, ale u mnie tylko te refleksy są tak wyraźnie ciepłe, więc jestem zadowolona. Chociaż co włos to obyczaj oczywiście
Ale można cassię zastosować tylko jako odżywkę, nałożyć na 15-20 min, wtedy na pewno nie da efektu kolorystycznego.
bluebells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 10:58   #1164
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Zaspalam dzisiaj do pracy i koniec koncow poszlam tam z sesa na wlosach, bo nie milam czasu zmyc
__________________
(\__/)
{ ^y^}
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 16:00   #1165
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez szmyrk Pokaż wiadomość
Zaspalam dzisiaj do pracy i koniec koncow poszlam tam z sesa na wlosach, bo nie milam czasu zmyc
Haha, a gdzie pracujesz? W biurze, czy z ludźmi?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 16:04   #1166
bluebells
Raczkowanie
 
Avatar bluebells
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 377
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez szmyrk Pokaż wiadomość
Zaspalam dzisiaj do pracy i koniec koncow poszlam tam z sesa na wlosach, bo nie milam czasu zmyc
Hahaha Było widać?
Parę razy musiałam wyjść z naolejowanymi włosami po przysłowiowe bułki gdzieś niedaleko i straszny dyskomfort czułam, mimo że nawet nie było tego widać za bardzo, bo związałam włosy w warkocz
bluebells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 19:56   #1167
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

W sumie z ludzmi ale to na szczescie taka dorywcza praca, a poza tym mialam na glowie czapke

A wracajac do samej Sesy - naprawde nie wiem, jak komus moze (tak bardzo) przeszkadzac ten zapach A efekty sa fajne i to jest pierwszy olej w moim zyciu, z ktorego wyplukaniem nie mam najmniejszego problemu
__________________
(\__/)
{ ^y^}
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 21:03   #1168
bluebells
Raczkowanie
 
Avatar bluebells
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 377
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez szmyrk Pokaż wiadomość
W sumie z ludzmi ale to na szczescie taka dorywcza praca, a poza tym mialam na glowie czapke

A wracajac do samej Sesy - naprawde nie wiem, jak komus moze (tak bardzo) przeszkadzac ten zapach A efekty sa fajne i to jest pierwszy olej w moim zyciu, z ktorego wyplukaniem nie mam najmniejszego problemu
Jak czapka to dobrze

Co do Sesy to właśnie słyszałam, że strasznie śmierdzi. Niestety nie miałam nigdy w swoich łapkach, to się nie wypowiem, ale ludzie naprawdę różnie odbierają zapachy i każdemu co innego się podoba


Echhh trzymajcie mnie, znowu kusi mnie ścięcie włosów i grzywka. Ja tak chyba będę miała okresowo co dwa, trzy miesiące, aż nie spełnię pragnienia XD Ale naprawdę wolałabym wytrwać w postanowieniu zapuszczenia włosów do talii, bo po prostu chcę zobaczyć jak to będzie na mnie wyglądało.
A z drugiej strony ostatnio długie włosy są wg mnie takie bezosobowe i "bezbarwne". Takie odczucie mam po prostu patrząc na długie włosy różnych osób. Prawdopodobnie za jakieś dwa tygodnie pogląd mi się zmieni
bluebells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 21:17   #1169
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Zrob sobie postanowienie - jesli przez miesiac (liczac od dzisiaj) ochota Ci nie przejdzie i nie pojawia sie jakies wieksze watpliwosci, to zaszalej. Ale daj sobie chociaz ten miesiac, by przekonac sie, czy Twoje chcenie jest wystarczajaco wytrwale, by cos z nim robic Poki co - lapy, nozyczki przecz!
__________________
(\__/)
{ ^y^}
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 21:39   #1170
burtonistka
Zakorzenienie
 
Avatar burtonistka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 001
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez bluebells Pokaż wiadomość
Echhh trzymajcie mnie, znowu kusi mnie ścięcie włosów i grzywka. Ja tak chyba będę miała okresowo co dwa, trzy miesiące, aż nie spełnię pragnienia XD Ale naprawdę wolałabym wytrwać w postanowieniu zapuszczenia włosów do talii, bo po prostu chcę zobaczyć jak to będzie na mnie wyglądało.
A z drugiej strony ostatnio długie włosy są wg mnie takie bezosobowe i "bezbarwne". Takie odczucie mam po prostu patrząc na długie włosy różnych osób. Prawdopodobnie za jakieś dwa tygodnie pogląd mi się zmieni
Też tak uważałam. Z włosów do talii ścięłam może 5 cm za ramiona i powiem ci, że z krótkimi jest więcej roboty. Długie zawsze jakoś fajnie i efektownie upniesz, a krótkie to układać ciągle trzeba, żeby ładnie wyglądały. Zmęczyło mnie to po roku xD
__________________
"Art is an expression of who we are, what we believe, and what we dream about"
Julianne Moore


burtonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-01 11:25:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:45.