Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-31, 09:50   #2881
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
W Polsce nie można zwracać do aptek żadych produktów ze względu na to, że nie wiadomo, w jakich warunkach pacjent je przechowywał. Wyjątek stanowi błędne wydanie leku przez farmaceutę. A o zwrocie otwartego filtru można pomarzyć... Wkurzające, bo w innych krajach zwracać można też w perfumeriach..

Pracowałam w aptece sieciowej, która w swojej ofercie miała Vichy, LRP, Iwostin, Pharmaceris, a wcześniej Biodermę i Avene. Wszystko za szybą, ponieważ pacjenci kradli na potęgę [np w ciągu tygodnia od dostawy zniknęło 5opakowań Iwostinu]. Testery, o ile były, stały za szybą albo w pokoju pani kierownik, albo... były sprzedawane jako opakowania pełnowartościowe. Próbki można było dołączać do zakupów, broń Boże rozdawać za darmo. Podobnie katalogi z próbkami. Dołączane do nich miniaturki trafiały do znajomych albo pacjentów VIP. A "szaraczkom" trzeba było mówić, że nie ma. Także żenada... A co do rozmaitości próbek... LRP przez pół roku wysyłał nam jedynie Effeclar Duo.

Z kolei w aptece mojego Męża próbki są wyłożone w plastikowych kulach na samoobsłudze, każdy bierze ile chce. Można? Można.
to co piszesz o próbkach to ja mam na co dzień; nie ma próbek dla klientów
próbki sa na allegro, wizazu, mozna kupić czy wymienić
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 20:48   #2882
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Zmuszona sytuacją wybrałam się dzisiaj do Ziko po nową tubkę Pharmacerisa, miałam nadzieję wykończyć wcześniej matującego Vichy, ale to on wykończył mnie Vichy wygląda u mnie źle, zawsze. Nie ważne czy się łuszczę czy nie, czy nakładam puder bambusowy, kolorowy czy też zostawiam twarz bez matowienia. Zjeżdża, robi białe plamy, jedyny jego plus to to, że się prawie w ogóle nie błyszczy. W aptece zostałam trochę niemiło zaskoczona ceną, zapłaciłam 39.90, gdzie kilka dni wcześniej w innym Ziko chcieli za niego 36 zł z groszami Udało mi się jednak przy okazji otrzymać kilka próbek, dostępne są już wszystkie filtry, jednak próbki w książeczkach-ulotkach oferują tylko Vichy (Bronze) i LRP (Comfort).

Donoszę też, że jest już dostępna ulotka Ziko na kwiecień, filtry z serii S w dniach 27.04-10.05 kosztować będą 20 % mniej W Super Pharm natomiast szykuje się spora promocja na całe serie dermokosmetyków, czyli powinna obejmować też filtry (poprawicie mnie jeżeli się mylę): Avene - 25% (- 30%), Vichy i LRP - 20 % (-25%), Pharmaceris - 20% (-30%), Iwostin - 30% (-35%), SVR i Uriage - 30%. W nawiasach obniżki dla posiadaczy kart Life Style.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-04-01 o 09:42
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 11:03   #2883
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
Pracowałam w aptece sieciowej, która w swojej ofercie miała Vichy, LRP, Iwostin, Pharmaceris, a wcześniej Biodermę i Avene. Wszystko za szybą, ponieważ pacjenci kradli na potęgę [np w ciągu tygodnia od dostawy zniknęło 5opakowań Iwostinu]. Testery, o ile były, stały za szybą albo w pokoju pani kierownik, albo... były sprzedawane jako opakowania pełnowartościowe. Próbki można było dołączać do zakupów, broń Boże rozdawać za darmo. Podobnie katalogi z próbkami. Dołączane do nich miniaturki trafiały do znajomych albo pacjentów VIP. A "szaraczkom" trzeba było mówić, że nie ma. Także żenada... A co do rozmaitości próbek... LRP przez pół roku wysyłał nam jedynie Effeclar Duo.

Z kolei w aptece mojego Męża próbki są wyłożone w plastikowych kulach na samoobsłudze, każdy bierze ile chce. Można? Można.
Czyli dużo zależy od apteki.

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Zmuszona sytuacją wybrałam się dzisiaj do Ziko po nową tubkę Pharmacerisa, miałam nadzieję wykończyć wcześniej matującego Vichy, ale to on wykończył mnie Vichy wygląda u mnie źle, zawsze. Nie ważne czy się łuszczę czy nie, czy nakładam puder bambusowy, kolorowy czy też zostawiam twarz bez matowienia. Zjeżdża, robi białe plamy, jedyny jego plus to to, że się prawie w ogóle nie błyszczy. W aptece zostałam trochę niemiło zaskoczona ceną, zapłaciłam 39.90, gdzie kilka dni wcześniej w innym Ziko chcieli za niego 36 zł z groszami Udało mi się jednak przy okazji otrzymać kilka próbek, dostępne są już wszystkie filtry, jednak próbki w książeczkach-ulotkach oferują tylko Vichy (Bronze) i LRP (Comfort).

Donoszę też, że jest już dostępna ulotka Ziko na kwiecień, filtry z serii S w dniach 27.04-10.05 kosztować będą 20 % mniej W Super Pharm natomiast szykuje się spora promocja na całe serie dermokosmetyków, czyli powinna obejmować też filtry (poprawicie mnie jeżeli się mylę): Avene - 25% (- 30%), Vichy i LRP - 20 % (-25%), Pharmaceris - 20% (-30%), Iwostin - 30% (-35%), SVR i Uriage - 30%. W nawiasach obniżki dla posiadaczy kart Life Style.
Mam o Capital Soleil identyczne zdanie, to jest koszmarny bubel. W ogóle wszystkie filtry dedykowane cerom tłustym i mieszanym to dla mnie buble, a świecić się i tak świecą (bo jak ponad 1 ml smalcu może się nie świecić?).

Od kiedy ta promocja w SP?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 11:33   #2884
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
W ogóle wszystkie filtry dedykowane cerom tłustym i mieszanym to dla mnie buble, a świecić się i tak świecą (bo jak ponad 1 ml smalcu może się nie świecić?).
U mnie o dziwo po nałożeniu 1 ml matującego Vichy twarz prawie w ogóle się nie błyszczy, puder stosowałam tylko z kaprysu, żeby zobaczyć czy w jakiś sposób nie pomoże na trzymanie się filtra Za to ultralekki LRP bije na głowę wszystkie filtry jeżeli chodzi o świecenie, nie udało mi się go niczym zmatowić

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Od kiedy ta promocja w SP?
Od dzisiaj, przez cały kwiecień lub do wyczerpania zapasów
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 12:24   #2885
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

[QUOTE=zapaałka;50887326] Za to ultralekki LRP bije na głowę wszystkie filtry jeżeli chodzi o świecenie, nie udało mi się go niczym zmatowić

właśnie, u mnie też ultra lekki to mega smalec,nie ma absolutnie mowy a makijażu, nawet sama dry flo się na nim warzy (!)Nie wiem ile recenzentki go nakładają że na KWC piszą o macie. Przeprosiłam się po 2 latach z Pharmacerisem hydrolipidowym(kiedyś mnie coś wypryszczało po nim), teraz mam inną pielęgnację i Pharmaceris a LRP to niebo a ziemia. Jak na razie najlepszy filtr, daje radę nawet z makijażem. Lirenka "mineralna" też fajna ale do ciała bardziej ze względów ekonomicznych. Miał ktoś barwiony filtr z Uriage? Czy w ogóle istnieje jakiś apteczny filr koloryzujący który nie jest brązowo pomarańczowy?
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 14:43   #2886
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Czy w ogóle istnieje jakiś apteczny filr koloryzujący który nie jest brązowo pomarańczowy?
Byłabym bardzo zaskoczona, gdyby ktoś znalazł/wyprodukował taki filtr Próbowałam Avene i Ziaji, obydwa były bardzo nienaturalne, aczkolwiek kropla barwiącej Avenki do porcji ich zwykłego filtra była dla mnie ideałem (czytałam wtedy, że filtry można mieszać, ale tylko w obrębie danej firmy).

---------- Dopisano o 15:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Poszperałam nieco w internecie i postanowiłam zrobić listę filtrów barwionych/tonujących SPF 50 (+), żeby wiedzieć czego szukać w aptekach, może komuś też się przyda.

LRP, Anthelios XL 50+ BB krem barwiący (50 ml/50 zł)
LRP, Anthelios aksamitny krem do twarzy 50+ (50 ml/50 zł)
LRP, Ultralekki fluid do twarzy 50+ (50 ml/60 zł)

Bioderma, Photoderm Max Ultra-fluide (40 ml/40-60 zł)
Bioderma, Photoderm Max Creme teintee (40 ml/40-50 zł)
Bioderma, Photoderm AR SPF50+ krem tonujący, cera naczynkowa (30 ml/50-70 zł)

Avene, Krem SPF 50+ koloryzujący (50 ml/50 zł)

SVR 50, Krem mineralny barwiony dla skóry normalnej i mieszanej oraz dla skóry suchej (50 ml/45-60 zł)

Uriage, BARIÉSUN Przeciwsłoneczny krem tonujący SPF50+ (50 ml/50-60 zł)

Isis Pharma, Uveblock Fluid SPF 50+ (40 ml/60-70 zł)

Ziaja Med, krem tonujący SPF 50+ (50 ml/~17 zł)

Eco Cosmetics, Krem na słońce faktor SPF 50+ Tonowany naturalnymi pigmentami (75 ml/80 zł)

oraz być może już niedostępne:

Eucerin Sun krem tonujący SPF 50+ (50 ml/~ 60 zł)
Loreal Solar Expertise, Matujący krem koloryzujący anti-age SPF 50+ (50 ml/~ 25 zł)
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-04-05 o 15:46
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-05, 14:45   #2887
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Przychodzę pochwalić nowość od Vichy, żel-fluid BRONZE Dostałam w aptece próbkę 1,25 ml tego filtra i jestem miłe zaskoczona. Konsystencja bardzo fajna i lekka, a przy tym zwarta, nie tak jak w przypadku ultralekkiego fluidu LRP, gdzie z opakowania wylewa się dziwny płyn o mocno alkoholowym zapachu. Bardzo przyjemnie się go nakłada, nie zauważyłam też żeby zjeżdżał z twarzy czy zbierał się w załamaniach, ale sprawdzę to jeszcze przy drugiej próbce. Filtr ma tylko jedną wadę. Po ok. 30 min od nałożenia na twarz przypudrowałam połowę twarzy pudrem bambusowym, drugą połowę jakimś pudrem w kamieniu z Golden Rose i na twarzy został delikatny, fajny glow, jednak po jakimś czasie (ok. pół h) pudry zostały jakby wchłonięte i filtr zaczął się błyszczeć podwójnie Nie bardzo wiem jak to rozumieć, nie mam wielkich problemów z błyszczeniem, a tu taka dziwna sytuacja. Dam mu jeszcze jedną szansę, bo tamtego dnia nie miałam czasu na poprawki i ponowne matowienie, jeżeli jednak macie dostęp do próbek Vichy to gorąco polecam go wypróbować, szczególnie jeśli komuś odpowiada ultralekki LRP, bo Vichy wydaje się być dużo przyjemniejszy
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-04-05 o 14:46
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-05, 16:09   #2888
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Część Dziewczyny, czy możecie ocenić swoim fachowym okiem czy ten krem Avene Sun SPF50+ będzie bezpieczny dla kobiet w ciąży - mi się wydaje, że tak, ale nie jestem pewna:
Skład

Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Butylene Glycol, Dimethicone, Diisopropyl Adipate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Cyclomethicone, Water(Aqua), Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glyceryl Stearate , PEG-100 Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, PVP/Eicosene Copolymer, Caprylic/Capric Triglyceride, Caprylyl Glycol, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil (Cucurbita Pepo Seed Oil), Decyl Glucoside, Dimethiconol, Disodium EDTA, Fragrance (Parfum), Glyceryl Behenate, Glyceryl Dibehenate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 60, Propylene Glycol Silica, Sorbic ACID, Sorbitan Isostearate, Stearyl Alcohol, Tocopheryl Glucoside, Tribehenin, Xanthan Gum.
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-06, 07:45   #2889
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja bym stosowała Filtry przenikające:Etylhexyl Methoxycinnamate znany też jako Octylmethoxycinnamate, Benzophenone-3, 4- Methylbenzylidene Camphor, Octyl Dimethyl PABA
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-06, 09:33   #2890
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
Ja bym stosowała Filtry przenikające:Etylhexyl Methoxycinnamate znany też jako Octylmethoxycinnamate, Benzophenone-3, 4- Methylbenzylidene Camphor, Octyl Dimethyl PABA
Dzięki wielkie za odpowiedź, nie byłam pewna jak jest z Octocrylenem.
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 15:24   #2891
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Byłabym bardzo zaskoczona, gdyby ktoś znalazł/wyprodukował taki filtr Próbowałam Avene i Ziaji, obydwa były bardzo nienaturalne, aczkolwiek kropla barwiącej Avenki do porcji ich zwykłego filtra była dla mnie ideałem (czytałam wtedy, że filtry można mieszać, ale tylko w obrębie danej firmy).
Niestety próbki tonujących bywają bardzo rzadko

Ze swej strony mogę powiedzieć, że Bioderma AR do naczynkowej nie jest pomarańczowa - ogólnie jest dość jasna, mocno transparentna a kolorystycznie w kierunku beżowego różu.
Widziałam też w necie swatch SVR z porównaniem do podkładu revlon 150 - podobne nasycenie barwy, ale bardziej różowe niż revlona - ale ogólnie dość jasne.

Sama rozważam wypróbowanie w tym roku zwykłej biodermy, bo na allegro jest sporo w dobrej cenie - pewnie z poprzedniego sezonu. Więc rozważam kupno tonującego+zwykłego kremu/ewentualnie zwykłej emulsji/ewentualnie emulsji dla dzieci. Czy któraś z Was miała niedawno z którymś z tych filtrów do czynienia?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-08, 00:24   #2892
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Widziałam dzisiaj w zwykłej aptece w galerii handlowej 2 różne testery barwionej Biodermy, być może zamiast bawić się w próbki, firma wysyła po prostu całe testery do aptek, które zamawiają dużo dermokosmetyków? Niestety nie miałam ze sobą żadnego pojemniczka, ani tym bardziej niczego konkretnego do kupienia, ale zdam relację kiedy tylko uda mi się dorwać jakąś odlewkę
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 06:28   #2893
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

O, dzięki za przypomnienie o noszeniu przy sobie pojemniczka Biodermę faktycznie powinnam tak upolować.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 21:03   #2894
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Widziałam dzisiaj w zwykłej aptece w galerii handlowej 2 różne testery barwionej Biodermy, być może zamiast bawić się w próbki, firma wysyła po prostu całe testery do aptek, które zamawiają dużo dermokosmetyków? Niestety nie miałam ze sobą żadnego pojemniczka, ani tym bardziej niczego konkretnego do kupienia, ale zdam relację kiedy tylko uda mi się dorwać jakąś odlewkę
uzywałam kiedys bioredmy ale nawet jasny odcien był za ciemny i własnie go mieszałam z ta bezbarwna
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 10:44   #2895
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Poleciłybyście mi filtry,które nie pobielają twarzy?Mogą być tłuste,smalcowate,tylko niech nie zmieniają twarzy w trupio bladą maskę.Niekoniecznie musi to byc SPF 50,może byc 30.
Wydawało mi się,że Ziaja Matująca będzie tym idealnym,nie bielącym graalem filtrowym dla mnie,ale po kilku dniach zaczęla powodowac u mnie bolesne ,podskórne gule.Tak samo,zachwalany przez wszystkich matujący Vichy

Edytowane przez Margo123
Czas edycji: 2015-04-09 o 10:46
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 13:47   #2896
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
Poleciłybyście mi filtry,które nie pobielają twarzy?Mogą być tłuste,smalcowate,tylko niech nie zmieniają twarzy w trupio bladą maskę.Niekoniecznie musi to byc SPF 50,może byc 30.
Wydawało mi się,że Ziaja Matująca będzie tym idealnym,nie bielącym graalem filtrowym dla mnie,ale po kilku dniach zaczęla powodowac u mnie bolesne ,podskórne gule.Tak samo,zachwalany przez wszystkich matujący Vichy
Pharmaceris hydrolipidowy
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 14:10   #2897
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Pharmaceris hydrolipidowy

Tez go polecam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 15:12   #2898
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Pharmaceris hydrolipidowy
Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Tez go polecam
I ja też
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 16:27   #2899
LOVimmortality
Raczkowanie
 
Avatar LOVimmortality
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 110
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

I ja polecam Pharmaceris. Najlepszy filtr, a troche ich juz przetestowalam
LOVimmortality jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-09, 17:06   #2900
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A w temacie Pharmacerisa, czy któraś z Was używała balsamu hydrolipidowego na twarz? Opinii na KWC jest na razie nie wiele, ale wydaje się spisywać podobnie do kremu. Gdyby tak było to patrząc na stosunek pojemności do ceny (150 ml/40 zł) to mógłby być filtrem idealnym pod każdym względem
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 17:09   #2901
Senso
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 297
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
A w temacie Pharmacerisa, czy któraś z Was używała balsamu hydrolipidowego na twarz? Opinii na KWC jest na razie nie wiele, ale wydaje się spisywać podobnie do kremu. Gdyby tak było to patrząc na stosunek pojemności do ceny (150 ml/40 zł) to mógłby być filtrem idealnym pod każdym względem

o tym samym pomyślałam i chyba się skuszę na taką opcję
__________________
Senso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 17:17   #2902
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Senso Pokaż wiadomość
o tym samym pomyślałam i chyba się skuszę na taką opcję
Przy filtrach często jest tak, że na twarzy produkty do ciała sprawdzają się gorzej od tych stricte do niej przeznaczonych, ale miejmy nadzieję, że w tym przypadku nie ma między nimi wielkiej różnicy Będę się chyba czaić na taki zestaw promocyjny (krem+balsam).


Wrzucam składy, może ktoś coś z nich wyciągnie:

Krem:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Propylene Glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide (nano), Ethylhexyl Triazone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/Dimethylcarbonate Copolymer, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano), Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Stearic Acid, Alumina, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Decyl Glucoside, BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben

Balsam:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Titanium Dioxide, Cetyl Alcohol, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl / Dimethylcarbonate Copolymer, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Triazone, Paraffinum Liquidum, Carbomer, Triethanolamine, Tocopheryl Acetate, Stearic Acid, Xanthan Gum, Alumina, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Allantoin , BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-04-09 o 19:57
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 08:10   #2903
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
A w temacie Pharmacerisa, czy któraś z Was używała balsamu hydrolipidowego na twarz? Opinii na KWC jest na razie nie wiele, ale wydaje się spisywać podobnie do kremu. Gdyby tak było to patrząc na stosunek pojemności do ceny (150 ml/40 zł) to mógłby być filtrem idealnym pod każdym względem
Dobrze że o tym napisałaś, bo ja w zeszłym roku kupiłam filtr Pharmaceris do ciała i byłam zadowolona (jeszcze na promo w SP -40%). Może ktoś oceni te składy czy rzeczywiście ten balsam nadawałby się na twarz? Choć może być troszkę tłusty.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 11:57   #2904
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
I ja też
Już go zamawiam.Dziekuje Wam ogromnie.Po opiniach na KWC czuję,że to może byc to
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 13:03   #2905
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
I ja też
tez go polecam za zachowanie na twarzy
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 21:24   #2906
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość

Wrzucam składy, może ktoś coś z nich wyciągnie:

Krem:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Propylene Glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide (nano), Ethylhexyl Triazone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/Dimethylcarbonate Copolymer, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano), Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Stearic Acid, Alumina, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Decyl Glucoside, BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben

Balsam:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Titanium Dioxide, Cetyl Alcohol, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl / Dimethylcarbonate Copolymer, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Triazone, Paraffinum Liquidum, Carbomer, Triethanolamine, Tocopheryl Acetate, Stearic Acid, Xanthan Gum, Alumina, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Allantoin , BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea
Składy niewiele się róznią - trochę inna kolejność poszczególnych składników, ale nie jest to aż taka różnica, żeby robiła wielką zmianę. Jedyne na co należy zwrócić uwagę to to, że w balsami pojawia się parafina, której nie ma w kremie. Ale jest w drugiej części składu, więc może być nieodczuwalna, ewentualnie zaowocuje większą warstwą okluzyjną.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 22:00   #2907
bitedelite
Rozeznanie
 
Avatar bitedelite
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 602
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LOVimmortality Pokaż wiadomość
I ja polecam Pharmaceris. Najlepszy filtr, a troche ich juz przetestowalam
Właśnie kończy się mój ultralekki LRP więc przeglądam nowości zaczynając oczywiście od tego wątku... i nie ukrywam, że bardzo mnie zaskoczyłyście tyloma pochlebnymi opiniami na temat filtra pharmaceris!
bitedelite jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 22:31   #2908
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Używałam balsamu z serii Pharmaceris S do twarzy, dawniej też jakiejś emulsji z linii Lirene i spisywały się podobnie. Wchłaniają się dobrze (a mam tłustą cerę), ale żeby je zmatowić potrzeba sporo pudru/skrobi modyfikowanej. Pobielają minimalnie, estetycznie do zaakceptowania. I tu bajka się kończy, bo podrażniają oczy (najgorzej jest gdy się intensywnie pocę), czuję ich smak w ustach i w ciągu tygodnia demolują mi twarz.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 14:13   #2909
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja używam Vichy soleil SPF 30 i uważam, że jest dobry. Nakładam go na krem nawilżający z neostraty a na to podkład z Kenebo. Jak nakładałam podkład mineralny z Everyday lub mineralny z Clarinca to faktycznie nie wyglądało to dobrze, rolował się. Ale przy płynnym Kenebo jest bardzo dobry. Trzyma się cały dzięń, nie świeci się. Tylko daję mu sporo czasu tak z 20-30 min żeby się wchłonął i dopiero nakładam pokład.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 21:41   #2910
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
Ja używam Vichy soleil SPF 30 i uważam, że jest dobry. Nakładam go na krem nawilżający z neostraty a na to podkład z Kenebo. Jak nakładałam podkład mineralny z Everyday lub mineralny z Clarinca to faktycznie nie wyglądało to dobrze, rolował się. Ale przy płynnym Kenebo jest bardzo dobry. Trzyma się cały dzięń, nie świeci się. Tylko daję mu sporo czasu tak z 20-30 min żeby się wchłonął i dopiero nakładam pokład.
Vichy to tez moj ulubieniec. Tezzawsze czekam z 20minut i dopiero podklad i jest ok. Terazchyba kupie nowego lrp bo ma wyzsze ppd.
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.