makijaż- bardzo tłusta cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-30, 17:09   #1
tygrysek89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2

makijaż- bardzo tłusta cera


Witam, mam bardzo tłustą cerę, na której makijaż utrzymuje się zaledwie 2-3 godziny. Czy jest jakiś sposób, aby przedłużyc jego trwałośc na znacznie dłuższy okres czasu?
tygrysek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 17:12   #2
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

również dołączam się do pytania!
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 17:27   #3
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

Spróbuj użyć bazy pod makijaż, która przedłuża jego trwałość.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 17:38   #4
Anusia : )( :
Zadomowienie
 
Avatar Anusia : )( :
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 732
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

Cytat:
Napisane przez tygrysek89 Pokaż wiadomość
Witam, mam bardzo tłustą cerę, na której makijaż utrzymuje się zaledwie 2-3 godziny. Czy jest jakiś sposób, aby przedłużyc jego trwałośc na znacznie dłuższy okres czasu?
Ja mam to samo. Z zaciekawieniem czekam na kolejne rady doświadczonych wizażanek : )
__________________
Zabiegana, zajęta, zapracowana,
ciągle niewyspana, ale szczęśliwa...


Anusia : )( : jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 17:40   #5
Choo Choo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin city :)
Wiadomości: 37
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

revlon colorstay dla cery tlustej, ktorego jestem wierna fanka
Choo Choo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 17:43   #6
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

baza pod podkład i baza na powieki i nie dotykać twarzy rękami !!!

korekty robić bibułkami matującymi
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 17:45   #7
Dziewczyna822
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 256
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

Tez mam ten problem, przetestowalam wiekszosc dostepnych na rynku podkladow, pudrow, baz pod makijaz, od bibulek matujacych po skrobie ziemniaczana, od najtanszych po najdrozsze, wiele z drozszych kosmetykow testowalam biorac probki, bo zal mi kilkaset zl na podklad ktory i tak po kilku godzinach zrobi mi na twarzy maske albo splynie. No i w efekcie wyszlo na to ze chyba musze sie pogodzic z tym ze bez kilku czy nawet kilkunastu poprawek w ciagu dnia moja skora nie bedzie matowa, bez wgledu na kosmetyki uzyte do makijazu. Mam bzika na punkcie matu twarzy i wiele osob raczej nie widzi ze mam tlusta cere, ale to wszystko przez wysilki jakie robie. Z moich obserwacji moge podac kilka kosmetykow, ktore bardziej przypadly mi do gustu:
- z podkladow jeden z lepszych wg mnie to Lasting Performace Max factora, bylo tu o nim duzo, wg mnie leszy od Cliniqua czy Mac'a (te dwa ostatnio testowalam) ktory ma tak dobre opinie na KWC.
- jesli chodzi o pudry - to jeden z kosmetykow bez ktorych nie moge sie obejsc i mam zawsze i wszedzie ze soba, bez niego cera nigdy nie bedzie matowa, jeden z lepszych to Lentheric polecany na KWC, ostatnio mam tez puder Anti Shine Kryolanu, calkiem bialy, podobny do skrobii, tez nosze go ze soba i na zmiane robie poprawki w ciagu dnia albo normalnym pudrem w kamieniu albo tym i ma jedna niewatpliwa zalete - dzieki niemu makijaz nie ciemnieje mi tak na twarzy i nie ma takiej maski jak w przypadku gdy go nie uzywam (bo jednak 10 poprawe w ciagu dnia pudrem robi swoje). W ogole z Kryolanem czyli kosmetykami do profesjonalnego makijazu wiazalam duze nadzieje, ale nie jest az tak rewelacyjnie zebym mogla raz w ciagu dnia przypudrowac skore i cieszyc sie matem
- z Kryolanu posiadam tez Fixer spray, na razie uzylam go kilka razy, niestety tez nie zapewni mi matu i swiezego wygladu tak jak slyszalam z opinii przez 16 h, ale poprawia trwalosc, makijaz lepiej siedzi na twarzy
- jesli chodzi o bazy pod makijaz, to wszystkie ktore testowalam powoduja ze podklad sie lepiej rozprowadza, ale jakos spektakularnie nie przedluzaja trwalosci makijazu ani tez nie matuja nadzwyczajnie, przewaznie na poczatku efekt jest w miare dobry, ale potem skora sie przyzwyczaja, obecnie wlasnie bede testowac nowy nabytek - baza MACa, podobno rewelacja.

No a przede mna test trwalosci makijazu, w sobote ide na wesele i zamierzam uzyc:
-bazy MACa
-podkladu LP
-na to warstwa pudru Kryolanu
-puder Matt Finish Lancoma, zeby dac nieco koloru
- na koniec troche fixer spray'u
Mam nadzieje, ze bedzie to makijaz nie do zdarcia, ale oczywiscie biore ze soba puder do poprawek i bibulki Pureness Shiseido.
Dziewczyna822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-30, 18:03   #8
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

Dziewczyna822 jak przetestujeszto daj znać ja się spisała baza MACa
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 18:21   #9
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

Cytat:
Napisane przez Dziewczyna822 Pokaż wiadomość

No a przede mna test trwalosci makijazu, w sobote ide na wesele i zamierzam uzyc:
-bazy MACa
-podkladu LP
-na to warstwa pudru Kryolanu
-puder Matt Finish Lancoma, zeby dac nieco koloru
- na koniec troche fixer spray'u
Mam nadzieje, ze bedzie to makijaz nie do zdarcia, ale oczywiscie biore ze soba puder do poprawek i bibulki Pureness Shiseido.
a którą bazę Mac'a masz - tą z filtrem 50 czy tą bez ?
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 18:26   #10
Dziewczyna822
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 256
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

mam bez filtra, w salonie MACa w wawie nie bylo z filtrem, ale pytalam czy obie maja takie same wlasciwosci i czy roznia sie tylko filtrem, panie stwierdzily ze tak, a ze na filtrach mi nie zalezalo, to kupilam taka bez, ale i tak gdzie indziej, a nie w salonie.
Dziewczyna822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 18:09   #11
tygrysek89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

Tylko problem polega na tym, że biorę środki hormonalne i cera nadal bardzo mocno się przetłuszcza, więc nie wiem, czy baza wystarczy :/
tygrysek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-31, 22:09   #12
Dziewczyna822
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 256
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

sama baza na pewno problemu nie rozwiaze, ani nie zapewni trwalosci makijazu na caly dzien, ja dzis testowalam makijaz taki jak napisalam powyzej tylko bez fixer spray'u, ale oczywiscie mat byl moze przez 3-4 h, a potem to juz poprawialam pudrem przez pol dnia. Chyba mam bzika, moze jakbym tyle poprawek nie robila to cera by sie mniej przetluszczala, dzis to mialam wrazenie ze wlasnie jak dotykam i pudruje to scieram sobie np z nosa makijaz i powoduje, ze sie wazy. Jutro obiecuje sobie zrobic max 3 poprawki na 12 h. Ale i tak cos czuje, ze ta baza Maca cudow nie zdziala, mimo ze dzis wprawdzie na caly makijaz rano mialam 10 minut, to i tak mysle, ze chyba pozostaje mi sie pogodzic z tym, ze nigdy moj makijaz nie bedzie super swiezy po kilku godzinach. A w ogole te pudry, zwlaszcza Kryolan chyba wysusza mi cere.
Jak czytam czasem na KWC o jakism kosmetyku co cery tlustej i dziewczyny sie zachwycaja ze maja mat na pol dnia albo i na caly to dochodze do wniosku, ze chyba nie wiedza co to tlusta cera, albo nie przejmuja sie tym w takim momencie kiedy jak juz sie przejmuje i chodza z taka cera jaka maja. Poza tym mam w planach jeszcze tylko dosc radykalne zadzialanie jesli chodzi o pielegnacje cery czyli nawilzanie, natluszczanie oliwka moze, wtedy chyba skora bedzie produkowala mniej sebum, a tak jak ją odtluszczam to nadrabia ze zdwojona sila. Ale to chyba wyprobuje jak bede miala urlop Kiedys juz probowalam z oliwka Hipp ale przez krotki czas i nie widzialam efektow.
Dziewczyna822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 08:19   #13
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

dziewczyny, ja wiem, że wszyscy chcą efektu natychmiastowego, ale moim zdaniem najlepsze wyjście to zainteresowanie się zmianą codziennej pielęgnacji cery tłustej, może wizyta u dermatologa i zajęcie się problemem "od wewnątrz" a nie "od zewnątrz", chociaż oczywiście rozumiem, że chodziło bardziej o makijaż... Więc jak dla mnie działa mycie żelem do cery tłustej avene, potem tonik matujący, krem i dobry podkład. Poprawki w ciągu dnia to bibułki matujące i puder w kamieniu. Co do bazy przekonana nie jestem, mam wrażenie, że to za dużo warstw by było, ale może się mylę.
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 13:20   #14
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

dokładnie.
Dziewczyna822 próbowałas może 'terapi' kwasami? dzieczyny na wizażu strasznie się zachwycają efektami-szczególnie przy tłustej cerze. Dzięki wypowiedziom niektórych przekonałam się do używania Effaclar K z La Roche-Posay i faktycznie, mimo że stosuję tylko na noc od 2 tygodni to efekty widzę gołym okiem. Twarz się nie błyszczy tak mocno jak wczesniej i znacznie poprawił się koloryt skóry. Ale minusem przy stosowaniu kwasów jest używanie na dzień filtra. Po jego nałożeniu (w moim przypadku) wyglądam jakbym wylała na twarz olej, ale po przypudrowaniu błysk znika Polecam!
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 14:53   #15
Dziewczyna822
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 256
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

Jesli chodzi o jakiekolwiek kwasy to probowalam tego co jest dostepne powszechnie, Effaclar K oczywiscie tez (zuzylam 2 tubki, ale efekty srednie, lekko mi sie cera poprawila jesli chodzi o wyskakiwanie niespodzianek-bo tez je mam niestety), ale po ukonczeniu 2 tubki (a uzywalam w komplecie z tonikiem i effaclarem A.I (beznadziejny wg mnie) wszystko wrocilo do normy. Uzywalam tez Lysanel Active, Lysanel Mat, obecnie ze 3 tygodnie temu zaczelam stosowac takze bardzo polecany krem na KWC firmy Clarena, tez z kwasami, do zakupu w gabinetach kosmetycznych, ale jak slowo daje efektow brak, gorszy wg mnie niz Effaclar. Naprawde jest malo specyfikow ktorych nie probowalam. A i przy kwasach nigdy nie uzywalam filtrow, bo dopiero bym sie chyba swiecila jak latarnia, ale przy takiej warstwie makijazu to mnie nic nie bierze, nie mam przebarwien, moja cera nie jest wrazliwa, te kremy wszystkie nawet mnie nie szczypia, ostatnio nawet bylam na solarium ze 2 razy (przed weselem). Mysle ze jesli chodzi o cere to moze (ale tez nie na pewno) pomoglaby mi jakas kuracja wstrzasowa u kosmetyczki, jakies silne kwasy, ale na to sie chyba nie zdecyduje z roznych wzgledow. No a ogolnie ludzie twierdza ze sobie wymyslam problemy z cera i ze mam dobra, tylko ze ja bez makijazu i 100 poprawek na dzien raczej nikomu na oczy sie nie pokazuje.
A co do kosmetykow jeszcze to od czasu do czasu stosuje jakies wynalazki typu: Idealist Pore Minimalizer (czy jakos tak) Estee Lauder, ktory niby ma zmniejszac pory i to na stale, zwlaszcza po kilku tygodniach, ale oczywiscie u mnie efekt prawie zerowy, nawet nie matuje cery na dluzej, jedynie lekko wygladza, cale szczescie ze kupilam po okazyjnej cenie, a nie za 300 zl/50 ml. Teraz niedlugo bede miala Olejek Clarinsa na noc, tez do cery tlustej, moze cos w tym kierunku (oleistym ) bardziej mi pomoze, tez ma niby zmniejszac pory.
Dziewczyna822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 14:56   #16
Dziewczyna822
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 256
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

moge dodac, ze jednym z kosmetykow ktore ostatnio polubilam i dziala na moja cere (glownie na niespodzianki, ale i dobrze oczyszcza) jest zielona glinka Argiletz, kupilam duza tube w postaci pasty, stosuje jako maseczka 2 razy w tyg i na rozne syfki na noc smaruje i dziala calkiem dobrze(jeszcze ) Polecam.
Dziewczyna822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 20:09   #17
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

a próbowałas mikrodermabrazji u kosmetyczki?
Zabiegów jest ok.5
Ja wybieram się do instytutu Thalgo na serie, a jesli to nie pomoże to ostatecznie pójde śladem wpomnianego nawilżania= bardziej swiecąca twarz. Ale to ostateczność.

P.s. gdzie kupiłas tą pastę z zieloną glinką Argiletz? Można ją dostać w aptece albo Sephorze?
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 20:21   #18
Dziewczyna822
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 256
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

nie bylam u kosmetyczki, troche mi szkoda kasy na te zabiegi (chociaz na kosmetyki, nie tylko do twarzy wydaje fortune), kolezanka byla na jakims peelingu kwasami takim mocnym i po tym miala miec piekna cere, a ja u niej nie widze ani troche poprawy, skora zeszla a cera jaka byla tak jest.

A glinke kupilam na www.esentia.pl
byc moze jest w aptekach, ale ja nie widzialam, w sephorze na pewno nie ma, ani w zadnych kosmetycznych.
Dziewczyna822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 20:46   #19
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

moja mama kupowala jakis czas temu podklad z astora i kobieta jej dorzucila za 2 zl baze pod makijaz...samej niestety nie mozna kupic uzylam i uwazam ze jest boska trzyma sie caly dzien, wogole mi sie skora nie blyszczala! do tego nadaje skorze jednolity kolor i dosc dobrze kruje niedoskonalosci ja uzywalam na czolo nos i jego okolice bo troche wysusza ale nie zauwazylam tego jakos bardzo
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-02, 11:21   #20
Dziewczyna822
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 256
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

Dziewczyny, ostatnio testuje codziennie inne kombinacje podkladow, pudrow i radze sie kolezanki z pracy, ktora ocenia w czym wygladam najlepiej i sie najmniej swiece i dzis kolezanka stwierdzila ze wygladam najlepiej, i chyba sama to potwierdzam, dzis doszlam do najlepszej dla mnie kombinacji, najbardziej kryjacej i najbardziej matujacej, a wcale nie sa to moje najdrozsze pudry czy podklady. A mam na sobie:
- baze MAC
- podklad Lasting Performance
- jedna warstwa bialego pudru Kryolanu
- puder Creme Puff MF
Chyba ten Creme Puff najlepiej sie u mnie sprawdza z pudrow, lepiej niz Lancome. Kolezanka stwierdzila, ze dzis mam gladka cere i aksamitna.
Dziewczyna822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 17:37   #21
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

też słyszałam dużo dobrego o podkładzie Lasting Performance...
chcę go zakupić ale nie wiem jaka jest cena.... 30zł?
No i cos czuję że będzie problem z doborem koloru
do dzis nie znalazłam idealnego podkładu dopasowanego kolorystycznie do mojej cery
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 19:10   #22
Agatka_90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 978
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

Cytat:
Napisane przez Dziewczyna822 Pokaż wiadomość
Chyba ten Creme Puff najlepiej sie u mnie sprawdza z pudrow, lepiej niz Lancome. Kolezanka stwierdzila, ze dzis mam gladka cere i aksamitna.
tez mam taka skore kiedy pomaluje sie podkladem widac malutkie, suche skorki mimo wszystko strasznie sie swiece
creme puff byl super, ale te odcienie... wszystkie strasznie ciemne. uzywalam go jako puder brazujacy, bo na cala twarz nie bylabym w stanie.
Agatka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 19:22   #23
Dziewczyna822
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 256
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

co do LP to wlasnie dzis kupilam nowy,bo stary mi sie konczy, ponownie kolor 105 - soft beige, ale ostatnio troche sie opalalam i widze ze ten odcien jest jasniejszy od mojej cery, ale wcale mi to nie przeszkadza, bo znowu pudry, zwlaszcza ten creme puff mi przyciemnia, a i tak makijaz w ciagu dnia nieco mi ciemnieje jak to na cerze tlustej. Co do creme puff to wlasnie odcienie ma dosc ciemne, ja mam transparentny, ale taki to on na pewno nie jest, nie mniej jednak nie naleze do bladziochow wiec jest ok. Dzis bylam zadowolona z makijazu, wystrzymal w znosnym stanie 13 godzin.

PS. co do ceny LP to dalam dzis 53 zl, ale nie mialam czasu szukac tanszego, sa na allegro, ale nie wiem na ile dobre i oryginalne.
Dziewczyna822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 19:31   #24
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

własnie nie wiem jak to jest z lastingami bo ja mam cere bardzo jasną i nie chciała bym w błoto wyrzucic ok.50zł. Sama wydaje 60zł na podkład vichy normateint i cere mam cały dzień w jako takim stanie, ale znowu odcień jest za ciemny. Dlatego musze gdzies wyszperać -choć nie wiem czy dostane- próbki lastinga
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 19:40   #25
Dziewczyna822
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 256
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

Idz do jakiejs perfumerii typu sephora, douglas, powinni dac probke bez problemu.
Dziewczyna822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 04:49   #26
marika_lol
Raczkowanie
 
Avatar marika_lol
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Cavan
Wiadomości: 434
GG do marika_lol
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

czytam wasze posty o swieceniu sie i jakbyn o sobie czytala, moja swieci sie jakby byla ze szkla, tragedia po paru godzinach, tez latam a poprawki, przykladam wacik, zeby nadmiar zebrac i na to Kryolanem ryzowym, ale ja swoje, ona swoje, nie trzeba jej dlugo, zeby znow dawala po oczach
marika_lol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 08:00   #27
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
moja mama kupowala jakis czas temu podklad z astora i kobieta jej dorzucila za 2 zl baze pod makijaz...samej niestety nie mozna kupic uzylam i uwazam ze jest boska trzyma sie caly dzien, wogole mi sie skora nie blyszczala! do tego nadaje skorze jednolity kolor i dosc dobrze kruje niedoskonalosci ja uzywalam na czolo nos i jego okolice bo troche wysusza ale nie zauwazylam tego jakos bardzo
Znam tą bazę, także uważam że jest boska. Szkoda, że nie ma jej w regularnej sprzedaży.
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 17:01   #28
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

Cytat:
Napisane przez basiao84 Pokaż wiadomość
Znam tą bazę, także uważam że jest boska. Szkoda, że nie ma jej w regularnej sprzedaży.
podaj nazwę maże uda się ją jakos dostać gdzies z przemytu ;D :P
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 18:27   #29
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

ten problem dotyczy rowniez mnie. jednak ja maluje sie bardzo rzadko. a jesli, to uzywam
- bazy mac
- podkladu mac select 15, studio fix lepiej kryje, ale jak dla mnie jest to zaciezki efekt maski
- lub podkladu clinique superfit- uwazam, ze stosunkowo dobrze matuje, ale odcienie nie specjalnie mi sie podobaja
- puder mac- blot
moze w przyszlosci pokusze sie o podklady bobbi brown
Dau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 11:57   #30
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: makijaż- bardzo tłusta cera

Cytat:
Napisane przez tygrysek89 Pokaż wiadomość
Witam, mam bardzo tłustą cerę, na której makijaż utrzymuje się zaledwie 2-3 godziny. Czy jest jakiś sposób, aby przedłużyc jego trwałośc na znacznie dłuższy okres czasu?
Kluczem do tego jest dobór odpowiednio lekkich, beztłuszczowych kosmetyków oraz, niestety, w miarę regularna kontrola tego jak się po kilku godzinach noszenia makijażu wygląda

W co warto zainwestować? Lekką bazę matującą (np. Sephora, Skin Smoothing Makeup Base), lekki, beztłuszczowy podkład (Lancome, Teint Idole Ultra; Guerlain, Fleur de Teint Ultra Mat) i sypki puder matujący (Kryolan, Anti-Shine Powder; Clinique, Blended Face Powder). Jeżeli makijaż ma przetrwać cały dzień (ślub, wesele czy inna impreza okolicznościowa) można go dodatkowo utrwalić fixatorem w sprayu. I oczywiście, w ciągu dnia zmatawiać bibułkami matującymi.

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:20.