Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-23, 11:19   #3211
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez Czekoladowe_Serce Pokaż wiadomość
Ja susze
Bo naturalnie wyschniete wygladaja koszmarnie..
Liczę, że też tak powiem za jakiś czas.





Cytat:
Napisane przez creatives Pokaż wiadomość
Zdenkowalam wlasnie szampon Isana Intensive Pflege i nie wiem skad tyle negatywnych opinii na jego temat. Mi sie bardzo podobal, dobrze domywal, nie podraznial skory (a zdarzalo mi sie to czesto), super sie pienil. Na pewno kupie ponownie, ten, albo ten nowy jablkowy

A nafta nie zrobila kompletnie nic
Ja po myciu odżywką i po szamponie Alterra miałam taki problem ze swedzaca głową... Teraz używam Fructisa i jestem bardzo zadowolona.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 11:23   #3212
creatives
Zadomowienie
 
Avatar creatives
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 673
GG do creatives
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Liczę, że też tak powiem za jakiś czas.







Ja po myciu odżywką i po szamponie Alterra miałam taki problem ze swedzaca głową... Teraz używam Fructisa i jestem bardzo zadowolona.
U mnie Alterra robi to samo
__________________
instagram

01.05.2013 - włosomaniaczę

lubię czytać 88/52

creatives jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 11:26   #3213
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Wróciłam z działki, wracam na wątek Wieczorem poczytam, co się tutaj u Was działo A u mnie - za dwie godziny fryzjer i definitywne odstawienie Kallosa Omega
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 11:29   #3214
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez creatives Pokaż wiadomość
U mnie Alterra robi to samo
U mnie ta wersja z granatem zaostrzyla wypadanie, a po dłuższym stosowaniu - siano. Wiem, że to nie są delikatne szampony, ale więcej już nie sięgnę po nie.

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Wróciłam z działki, wracam na wątek Wieczorem poczytam, co się tutaj u Was działo A u mnie - za dwie godziny fryzjer i definitywne odstawienie Kallosa Omega
Daj znać po wizycie u fryzjera. Co masz w planie zmienić? Ja dzisiaj próbuje złożoną pielęgnację, o której pisała Kasia na blogu. I Kallosy odstawiłam już całkowicie.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 13:29   #3215
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Dziewczyny, a o co chodzi z tymi Kallosammi, ze je tak odstawiacie?
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 13:30   #3216
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie
 
Avatar Czekoladowe_Serce
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 22 625
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a o co chodzi z tymi Kallosammi, ze je tak odstawiacie?
Wlasnie?
Ja je lubie wzbogacac
__________________
Włosomaniaczka od listopada


Z moim A
Czekoladowe_Serce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 13:32   #3217
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez Czekoladowe_Serce Pokaż wiadomość
Suszarko lokowke trzymasz w jednej dloni a suszac suszarka na szczotke okragla trzeba dwoch uzywac. Suszarko lokowka jest latwiejsza w uzyciu
No łatwiejsza łatwiejsza ;P siadłaby mi
Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Wróciłam z działki, wracam na wątek Wieczorem poczytam, co się tutaj u Was działo A u mnie - za dwie godziny fryzjer i definitywne odstawienie Kallosa Omega
Beje ostre cięcie ?
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-23, 16:53   #3218
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a o co chodzi z tymi Kallosammi, ze je tak odstawiacie?
Cytat:
Napisane przez Czekoladowe_Serce Pokaż wiadomość
Wlasnie?
Ja je lubie wzbogacac
Używałam ich systematycznie co mycie i byłam zadowolona. Do czasu aż włosy stały się suche i sztywne i nie wiedziałam o co chodzi. Dopiero Kasia uświadomila mi, że to może przez Kallosy, bo dużo dziewczyn się skarży, że przy takim używaniu nowych wersji Kallosow włosy stają się właśnie takie nijakie.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 17:02   #3219
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie
 
Avatar Czekoladowe_Serce
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 22 625
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Ja co jakis czas ich uzywam
__________________
Włosomaniaczka od listopada


Z moim A
Czekoladowe_Serce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 17:49   #3220
_Fanaberia_
Raczkowanie
 
Avatar _Fanaberia_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 315
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Zajrzałam na wątek i na szczęście, bo właśnie mi się przypomniało, że czas wrócić do skrzypokrzywy, tydzień minął. Jutro będę parzyć (o ile znów nie zapomnę, bo mam czasem pamięć jak złota rybka ).
__________________


Zapuszczam - 63cm............70cm
Skrzypokrzywa: 24.07 - 14.08
_Fanaberia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 17:54   #3221
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez Czekoladowe_Serce Pokaż wiadomość
Ja co jakis czas ich uzywam
To pewnie krzywdy Ci nie zrobią.

Czy u Was w Naturach jest taki problem z dostępnością Biovaxa dla włosów blond? Szukałam u siebie, szukałam tutaj na wakacjach i nie ma tej wersji. :/
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-23, 17:55   #3222
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie
 
Avatar Czekoladowe_Serce
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 22 625
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Ja dodatkowo uzywam ich z innymi odzywkami i maskani na zmiane plus wzbogacam
__________________
Włosomaniaczka od listopada


Z moim A
Czekoladowe_Serce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 17:57   #3223
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez Czekoladowe_Serce Pokaż wiadomość
Ja dodatkowo uzywam ich z innymi odzywkami i maskani na zmiane plus wzbogacam
Ja też wzbogacalam, ale teraz stosuje maski, które są bardziej odżywcze. Biovaxy, NaturVital <3 czasem do Biovaxa dokapie aloes albo panthenol.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 18:12   #3224
201612060923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6 533
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Dzisiaj robię los eksperymentos-naolejowałam skalp olejkiem Green Pharmacy ze skrzypem, zaś długość olejkiem kokosowym Lotonu, zmyję to(fioletowa Joanna <3) i po myciu nie zastosuję żadnej maski/odżywki, tylko płukankę* oraz silikon na końce, bo bez tego już nie umiem-moje końcówki lubią się rozdwajać bez otulenia tymi złymi silikonami.

*i tu mam dylemat-płukanka z octem jabłkowym czy sokiem z cytryny?
201612060923 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 19:22   #3225
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez Darjeeling Pokaż wiadomość
Okej. Będzie na Ciebie czekał .

Też sobie cenię produkty Sylveco pod tym względem. Ani razu nie widziałam słabego opakowania u nich, a te sówki po prostu skradły moje serce!

Raczej nie. Ja mam akurat bardzo suche włosy, więc kochają nawilżacze w każdej postaci. SLSów mi nie trzeba - jadę za koło polarne i w tym roku tam upałów nie będzie (bo rok temu były - nawet 35 stopni Celsjusza!), raczej się nie spocę . Boję się tylko, czy nie będą się puszyć, ale wzięłam dla równowagi maskę z emolientami.
O to super W taim razie jak wrocisz to pozwole sobie odezwac sie do Ciebie na PW

To zmienia psotac rzeczy, a probowalas juz moge te wygladzajaca odzywke z Sylveco? Bo ja ja mam i tez troche mieszane uczucia.

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Używałam ich systematycznie co mycie i byłam zadowolona. Do czasu aż włosy stały się suche i sztywne i nie wiedziałam o co chodzi. Dopiero Kasia uświadomila mi, że to może przez Kallosy, bo dużo dziewczyn się skarży, że przy takim używaniu nowych wersji Kallosow włosy stają się właśnie takie nijakie.
Na moje wlosy Kallosy od samego poczatku w ten sposob dzialaly Jedynie stosujac je jako masko oleje troche sie poprawily, ale i tak efekt nie byl powalajacy. I ja nie wiem czy to nie jest podstepne dzialanie silikonow.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2015-07-23 o 18:56
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 21:52   #3226
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez creatives Pokaż wiadomość
Zdenkowalam wlasnie szampon Isana Intensive Pflege i nie wiem skad tyle negatywnych opinii na jego temat. Mi sie bardzo podobal, dobrze domywal, nie podraznial skory (a zdarzalo mi sie to czesto), super sie pienil. Na pewno kupie ponownie, ten, albo ten nowy jablkowy
Dokładnie! Używam tego szamponu od jakichś dwóch tygodni i jestem zadowolona. Pieni się cudownie, kremowo, ślicznie pachnie, domywa i nie wysusza. Kupiłam go w ciemno, za 3,99 w promo i potem przestraszyłam się na KWC, że bubel, a tu fajniutko W połączeniu z kremem Auchan do włosów suchych - cudeńko, śliskie druciki Ciekawa jestem, jakie będę miała odczucia po zużyciu całości, ale na razie jest dobrze

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a o co chodzi z tymi Kallosammi, ze je tak odstawiacie?
Omegę odstawiam, bo się nie sprawdza. Używałam już tyle razy od jakichś trzech miesięcy i tylko raz było w miarę dobrze, a tak - klapa. Suche, nieprzyjemne włosy. To był mój pierwszy świadomy włosomaniaczy zakup, jeśli chodzi o Kallosy i nie spodziewałam się totalnie wpadki - moje włosy kochają emolienty. A tu zonk i teraz się bujam z prawie pełnym słojem (a zawsze starałam się nie oszczędzać przy nakładaniu ). Nie widzę sensu dalszego męczenia się i frustracji z patrzenia w lustro. Nawet wzbogacać mi się nie chce, tak się zraziłam. To mój czwarty Kallos i ciekawa jestem, czy kiedykolwiek JAKIŚ mi podpasuje.

[1=6007d5c0f676d2f478e53dd b9b0578e19bc7453a_5eb09e8 463afa;52179550]Dzisiaj robię los eksperymentos-naolejowałam skalp olejkiem Green Pharmacy ze skrzypem, zaś długość olejkiem kokosowym Lotonu, zmyję to(fioletowa Joanna <3) i po myciu nie zastosuję żadnej maski/odżywki, tylko płukankę* oraz silikon na końce, bo bez tego już nie umiem-moje końcówki lubią się rozdwajać bez otulenia tymi złymi silikonami.

*i tu mam dylemat-płukanka z octem jabłkowym czy sokiem z cytryny? [/QUOTE]

Tę wrzosową Joannę wypróbuję niedługo, tak kusi
A moje nie rozdwajają się w ogóle, serum kupiłam głównie dla zatrzymywania wilgoci i nadal szukam idealnego Ostatnio, jak miałam takie super włosy po kremie Auchan, nie nałożyłam żadnego. Bo się zmęczyłam tym oblepieniem i wyszło lepiej, niż z

Bier płukankę z ocetem japkowym!

Właśnie miałam Cię pochwalić za słodki avatar, a tu wrócił klasyk. Ale też fajny. Bo tamta pani w czerni jakaś taka zimna była

Na deser rezultat strzyżenia dzisiejszego. Kto chce, niech ogląda, to moja pierwsza aktualizacja na Wizażu, jeśli chodzi o włosie Na długości poprosiłam o skrócenie (3 cm) i większe cieniowanie wierzchu. W październiku poproszę o cieniowanie dołu na kształt U Czesane grzebieniem z rogu i prostowane na dzikowej szczotce. Na przedzie ukośna grzywka, dość krótka. Wierzcie na słowo
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg strzyżonko.jpg (79,1 KB, 19 załadowań)
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 22:03   #3227
Darjeeling
Raczkowanie
 
Avatar Darjeeling
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 43
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
O to super W taim razie jak wrocisz to pozwole sobie odezwac sie do Ciebie na PW

To zmienia psotac rzeczy, a probowalas juz moge te wygladzajaca odzywke z Sylveco? Bo ja ja mam i tez troche mieszane uczucia.
Nie próbowałam. Z Sylveco do włosów używałam jedynie balsamu myjącego z betuliną i rozmarynem, który bardzo polecam, i szamponu z owsem, którego próbuję się teraz pozbyć. Byłam nim tak zachwycona, że po trzech myciach kupiłam drugą butelkę, ale już w połowie pierwszego opakowania przeproteinował mi włosy... Teraz mam pełną drugą butelkę.
Taka przestroga - nie chomikujcie na zapas, a rusz się okaże, że produkt źle na Was działa :C

Ja tymczasem zmykam się pakować na wyjazd. Postaram się wkrótce napisać o wpływie chłodnego północnego powietrza na włosy .
Darjeeling jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 22:11   #3228
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Wracam do domu na weekend a suszarka juz doszła. Będę testować.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 22:17   #3229
201612060923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6 533
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Ładne masz włosy Pjerniczku, takie usłuchane i foremne. Myślałam, że masz ciemniejsze.

Eh, niezdecydowana jestem, raz to, raz tamto, moje avatary zmienią się wraz z sympatiami do różnych postaci, ale zawsze wracam do tego, bo mi się strasznie podobają różowe włosy Sakury.
Kiedyś chyba kupię perukę, aby się zobaczyć w takim kolorze, bo swoich kłaczków z życiu nie poświęcę-jestem dumna z moich dziewiczych naturalek.

Wzięłam cytrynę, bo:
a)bliżej mnie była(po octowego jabola bym musiała robić dłuższy spacer na piętro),
b)ostatnio od wszelkich octowych zapachów dostaję kręćka*(nasza kuchnia to aktualnie domowa fabryka-sezon na przetwarzanie ogórków, a ja nie lubię niczego marynowanego w occie).
Spodziewałam się, że będę mieć poplątane, suchawe sianko, a jak na razie miziam dosychające włosy to gładkość czuję.

Ostatnio mnie kusi kupno szamponu Cece-tego z algami. Dawno temu miałam ten z wiśnią?(czereśnią?) i nawet był ok, a teraz stwierdziłam, że może powinnam zrobić podejście do kremowego szamponu(oczywiście do używania na zmianę z przejrzystym).

I muszę opracować nowy plan pielęgnacji, bo ten się średnio sprawdza-częściej mam istną loterię(choć ostatnio zwalam wszystko na upały, których moje jestestwo(zarówno fizyczne jak i psychiczne) nie znosi), kiedyś moje włosy były bardziej przewidywalne.

*dla mnie spirytusowy i jabłkowy pachną podobnie

Edytowane przez 201612060923
Czas edycji: 2015-07-23 o 22:19
201612060923 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-23, 22:54   #3230
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez Darjeeling Pokaż wiadomość
Nie próbowałam. Z Sylveco do włosów używałam jedynie balsamu myjącego z betuliną i rozmarynem, który bardzo polecam, i szamponu z owsem, którego próbuję się teraz pozbyć. Byłam nim tak zachwycona, że po trzech myciach kupiłam drugą butelkę, ale już w połowie pierwszego opakowania przeproteinował mi włosy... Teraz mam pełną drugą butelkę.
Taka przestroga - nie chomikujcie na zapas, a rusz się okaże, że produkt źle na Was działa :C

Ja tymczasem zmykam się pakować na wyjazd. Postaram się wkrótce napisać o wpływie chłodnego północnego powietrza na włosy .
Balsam myjacy z Sylveco rowniez mam i podobnie jak Ty zywie do niego sympatie, naomiast o owsianym slyszalam. Poza tym ostatnio widzialam jakies dzikie promocje tego szmaponuz odzywka wygladzajaca w gratisie Wiec pewnie ze sprzedaza troche kiepsciutko. DLatego moim zdaniem produkcja proteinowych kosmetykow to ryzyko Ludzie zazwyczaj nie wiedza czym grozi przeproteinowanie A przeciez w ten sposob tez mozna sobie zmasakrowac wlosy.

W takim razie udanego wyjazdu!
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 23:03   #3231
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Wracam do domu na weekend a suszarka juz doszła. Będę testować.
Testuj i daj znać :P
[1=6007d5c0f676d2f478e53dd b9b0578e19bc7453a_5eb09e8 463afa;52182147]Ładne masz włosy Pjerniczku, takie usłuchane i foremne. Myślałam, że masz ciemniejsze.

Eh, niezdecydowana jestem, raz to, raz tamto, moje avatary zmienią się wraz z sympatiami do różnych postaci, ale zawsze wracam do tego, bo mi się strasznie podobają różowe włosy Sakury.
Kiedyś chyba kupię perukę, aby się zobaczyć w takim kolorze, bo swoich kłaczków z życiu nie poświęcę-jestem dumna z moich dziewiczych naturalek.

Wzięłam cytrynę, bo:
a)bliżej mnie była(po octowego jabola bym musiała robić dłuższy spacer na piętro),
b)ostatnio od wszelkich octowych zapachów dostaję kręćka*(nasza kuchnia to aktualnie domowa fabryka-sezon na przetwarzanie ogórków, a ja nie lubię niczego marynowanego w occie).
Spodziewałam się, że będę mieć poplątane, suchawe sianko, a jak na razie miziam dosychające włosy to gładkość czuję.

Ostatnio mnie kusi kupno szamponu Cece-tego z algami. Dawno temu miałam ten z wiśnią?(czereśnią?) i nawet był ok, a teraz stwierdziłam, że może powinnam zrobić podejście do kremowego szamponu(oczywiście do używania na zmianę z przejrzystym).

I muszę opracować nowy plan pielęgnacji, bo ten się średnio sprawdza-częściej mam istną loterię(choć ostatnio zwalam wszystko na upały, których moje jestestwo(zarówno fizyczne jak i psychiczne) nie znosi), kiedyś moje włosy były bardziej przewidywalne.

*dla mnie spirytusowy i jabłkowy pachną podobnie [/QUOTE]

Ach...i ten zapach bumy do żucia
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 23:04   #3232
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość

Omegę odstawiam, bo się nie sprawdza. Używałam już tyle razy od jakichś trzech miesięcy i tylko raz było w miarę dobrze, a tak - klapa. Suche, nieprzyjemne włosy. To był mój pierwszy świadomy włosomaniaczy zakup, jeśli chodzi o Kallosy i nie spodziewałam się totalnie wpadki - moje włosy kochają emolienty. A tu zonk i teraz się bujam z prawie pełnym słojem (a zawsze starałam się nie oszczędzać przy nakładaniu ). Nie widzę sensu dalszego męczenia się i frustracji z patrzenia w lustro. Nawet wzbogacać mi się nie chce, tak się zraziłam. To mój czwarty Kallos i ciekawa jestem, czy kiedykolwiek JAKIŚ mi podpasuje.
Wykasowalam te czesc posta, ale co to za krem z Aucha, kory robi taka furore?

No wlasnie w moim odczuciu te Kallosy tez sa dziwne w dzialaniu NIby skladowo nienajgorsze, oleje czy rozne dodatki wzglednie wysoko w skladzie, a jednak nie robia szalu z wlosami. Najgorszej , ze to litrowe sloje Ale zawsze mozna zuzyc do depilacji nog Ja mam w zapasie dwa litrowe sloje , byl to jednorazowy zakup, ktory skutecznie zniechecil mnie do dalszych testow
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 23:29   #3233
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

[1=6007d5c0f676d2f478e53dd b9b0578e19bc7453a_5eb09e8 463afa;52182147]Ładne masz włosy Pjerniczku, takie usłuchane i foremne. Myślałam, że masz ciemniejsze.

Eh, niezdecydowana jestem, raz to, raz tamto, moje avatary zmienią się wraz z sympatiami do różnych postaci, ale zawsze wracam do tego, bo mi się strasznie podobają różowe włosy Sakury.
Kiedyś chyba kupię perukę, aby się zobaczyć w takim kolorze, bo swoich kłaczków z życiu nie poświęcę-jestem dumna z moich dziewiczych naturalek.

Wzięłam cytrynę, bo:
a)bliżej mnie była(po octowego jabola bym musiała robić dłuższy spacer na piętro),
b)ostatnio od wszelkich octowych zapachów dostaję kręćka*(nasza kuchnia to aktualnie domowa fabryka-sezon na przetwarzanie ogórków, a ja nie lubię niczego marynowanego w occie).
Spodziewałam się, że będę mieć poplątane, suchawe sianko, a jak na razie miziam dosychające włosy to gładkość czuję.

Ostatnio mnie kusi kupno szamponu Cece-tego z algami. Dawno temu miałam ten z wiśnią?(czereśnią?) i nawet był ok, a teraz stwierdziłam, że może powinnam zrobić podejście do kremowego szamponu(oczywiście do używania na zmianę z przejrzystym).

I muszę opracować nowy plan pielęgnacji, bo ten się średnio sprawdza-częściej mam istną loterię(choć ostatnio zwalam wszystko na upały, których moje jestestwo(zarówno fizyczne jak i psychiczne) nie znosi), kiedyś moje włosy były bardziej przewidywalne.

*dla mnie spirytusowy i jabłkowy pachną podobnie [/QUOTE]

Teraz usłuchane, bo na szczotce prostowane W cywilu prezentują się nieco inaczej. Ale dzielnie pielęgnuję, żeby kiedyś takie grzeczne były zawsze.

No, rozjaśniły mi się sporo od słońca. W zimie są ciemniejsze

Z takiego naturalnego brązu też bym była dumna. Ale z różowym (jak i z niebieskim, miętowym, kobaltowym i zielonym) poeksperymentuję, jak już wrócę do dawnej wagi i będzie mi to pasować.

Miałam kiedyś ten szampon CeCe czereśniowy. Lata temu i już kompletnie nie pamiętam, jak się sprawował

Mam ból dópy, że wszyscy mają w dópie moją aktualizację.
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 23:39   #3234
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie
 
Avatar Czekoladowe_Serce
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 22 625
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Wykasowalam te czesc posta, ale co to za krem z Aucha, kory robi taka furore?

No wlasnie w moim odczuciu te Kallosy tez sa dziwne w dzialaniu NIby skladowo nienajgorsze, oleje czy rozne dodatki wzglednie wysoko w skladzie, a jednak nie robia szalu z wlosami. Najgorszej , ze to litrowe sloje Ale zawsze mozna zuzyc do depilacji nog Ja mam w zapasie dwa litrowe sloje , byl to jednorazowy zakup, ktory skutecznie zniechecil mnie do dalszych testow
Moze macie zbyt wymagajace wlosy? Mi kallosy podchodza bardziej jako odzywki na chwile niz solo jako maska a mam cienkie i srednioporowate wlosy i uzywam ich tylko jako maski po wzbogaceniu i jestem zadowolona

---------- Dopisano o 23:39 ---------- Poprzedni post napisano o 23:38 ----------

Tylko moje wlosy latwo obciazyc i przeginac z nakladaniem masek zbyt czesto tez nie moge.

Za to miodowe rosyjskie mydlo kocham
Bardziej niz czarne mydlo rosyjskie ze starym skladem
__________________
Włosomaniaczka od listopada


Z moim A
Czekoladowe_Serce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-24, 14:44   #3235
FleurDeCerisier
Raczkowanie
 
Avatar FleurDeCerisier
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 386
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Dokładnie! Używam tego szamponu od jakichś dwóch tygodni i jestem zadowolona. Pieni się cudownie, kremowo, ślicznie pachnie, domywa i nie wysusza. Kupiłam go w ciemno, za 3,99 w promo i potem przestraszyłam się na KWC, że bubel, a tu fajniutko W połączeniu z kremem Auchan do włosów suchych - cudeńko, śliskie druciki Ciekawa jestem, jakie będę miała odczucia po zużyciu całości, ale na razie jest dobrze



Omegę odstawiam, bo się nie sprawdza. Używałam już tyle razy od jakichś trzech miesięcy i tylko raz było w miarę dobrze, a tak - klapa. Suche, nieprzyjemne włosy. To był mój pierwszy świadomy włosomaniaczy zakup, jeśli chodzi o Kallosy i nie spodziewałam się totalnie wpadki - moje włosy kochają emolienty. A tu zonk i teraz się bujam z prawie pełnym słojem (a zawsze starałam się nie oszczędzać przy nakładaniu ). Nie widzę sensu dalszego męczenia się i frustracji z patrzenia w lustro. Nawet wzbogacać mi się nie chce, tak się zraziłam. To mój czwarty Kallos i ciekawa jestem, czy kiedykolwiek JAKIŚ mi podpasuje.



Tę wrzosową Joannę wypróbuję niedługo, tak kusi
A moje nie rozdwajają się w ogóle, serum kupiłam głównie dla zatrzymywania wilgoci i nadal szukam idealnego Ostatnio, jak miałam takie super włosy po kremie Auchan, nie nałożyłam żadnego. Bo się zmęczyłam tym oblepieniem i wyszło lepiej, niż z

Bier płukankę z ocetem japkowym!

Właśnie miałam Cię pochwalić za słodki avatar, a tu wrócił klasyk. Ale też fajny. Bo tamta pani w czerni jakaś taka zimna była

Na deser rezultat strzyżenia dzisiejszego. Kto chce, niech ogląda, to moja pierwsza aktualizacja na Wizażu, jeśli chodzi o włosie Na długości poprosiłam o skrócenie (3 cm) i większe cieniowanie wierzchu. W październiku poproszę o cieniowanie dołu na kształt U Czesane grzebieniem z rogu i prostowane na dzikowej szczotce. Na przedzie ukośna grzywka, dość krótka. Wierzcie na słowo
Masz śliczne włosy, ładnie i delikatnie wycieniowane

Ja tez kallosa lubię ale tylko mojego color, wzięłam kilka innych do testowania od koleżanek i też mi nie pasowały, po omedze włosy strasznie sztywne, banana ma dla mnie zapach nie do zniesienia, czekolada tak samo, po cherry i blueberry nie widziałam żadnego efektu. Mam teraz olej krokoszowy i widzę, że lepiej działał na mnie lniany. Kupiłam też drugie opakowanie olejku z yves rocher bo nie dość, że działa cudnie to jeszcze ten obłędny zapach
__________________
włosomaniaczka od 01.01.2015
FleurDeCerisier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-24, 16:00   #3236
M4rt3czk4_92
Zakorzenienie
 
Avatar M4rt3czk4_92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 064
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez FleurDeCerisier Pokaż wiadomość
Kupiłam też drugie opakowanie olejku z yves rocher bo nie dość, że działa cudnie to jeszcze ten obłędny zapach
Właśnie mam go na włosach
M4rt3czk4_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-24, 16:53   #3237
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez FleurDeCerisier Pokaż wiadomość
Masz śliczne włosy, ładnie i delikatnie wycieniowane

Ja tez kallosa lubię ale tylko mojego color, wzięłam kilka innych do testowania od koleżanek i też mi nie pasowały, po omedze włosy strasznie sztywne, banana ma dla mnie zapach nie do zniesienia, czekolada tak samo, po cherry i blueberry nie widziałam żadnego efektu. Mam teraz olej krokoszowy i widzę, że lepiej działał na mnie lniany. Kupiłam też drugie opakowanie olejku z yves rocher bo nie dość, że działa cudnie to jeszcze ten obłędny zapach
Dziękuję za dobre słowo Pierwsze mycie po fryzjerze za mną, myłam Isaną do suchych, na to krem Auchana. Efekt słabszy, niż przedtem - albo to wina olejowania lnianym, albo pogody. Stawiam na to, bo gorąco, a wtedy się buntują

Kallos Color kusi od dawna, kupìę maluszka. Ale to i tak za dłuższy czas, zraziłam się.
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-24, 16:55   #3238
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie
 
Avatar Czekoladowe_Serce
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 22 625
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Dziękuję za dobre słowo Pierwsze mycie po fryzjerze za mną, myłam Isaną do suchych, na to krem Auchana. Efekt słabszy, niż przedtem - albo to wina olejowania lnianym, albo pogody. Stawiam na to, bo gorąco, a wtedy się buntują

Kallos Color kusi od dawna, kupìę maluszka. Ale to i tak za dłuższy czas, zraziłam się.
A moze kremu?
__________________
Włosomaniaczka od listopada


Z moim A
Czekoladowe_Serce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-24, 17:00   #3239
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

A ja melduję, że dzisiaj sama podcięłam sobie włosy Mam nadzieję, że niezbyt tragicznie to wygląda

Edytowane przez 60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Czas edycji: 2015-07-24 o 18:46
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-24, 17:16   #3240
201612060923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6 533
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;52191343]A ja melduję, że dzisiaj sama podcięłam sobie włosy Mam nadzieję, że niezbyt tragicznie to wygląda [/QUOTE]

Jak na samodzielne podcięcie to naprawdę ładnie to zrobiłaś.
Możesz i mi podciąć, zwłaszcza grzywkę, bo mi rośnie jak szalona.

Uwaga, chyba wiem od czego mnie tak może łepetyna swędzieć, mam trzy opcje:
-mogłam przesuszyć sobie skalp olejując 2xw tygodniu rycyną i raz w tygodniu olejkiem GP ze skrzypem-po myciu wtedy nie nakładałam nic na skalp, maska/odżywka jedynie na długość-najbardziej to obstawiam, bo odkąd po olejowaniu skalpu nie nakładam nic na niego po myciu to zaczęła mnie swędzieć skóra głowy,
-olejek GP podrażnił mi skalp,
-dostałam uczulenia na jakieś jedzenie, choć to mało prawdopodobne,

Do tego mam masę krostek na linii włosów, zarówno przy czole jak i szyi. Wcześniej nigdy nie miałam z tym problemu, a teraz mi wyskoczyły tak nagle i to mniej więcej wtedy gdy pojawiło się swędzenie.

Nakremowałam skalp oraz włosy(+na długość jeszcze olej) kremem do rąk Isany z 5% mocznika i mnie już tak nie swędzi, po myciu będzie maska Alterry granat i aloes na całość. Zacznę porządnie nawilżać skalp i zobaczę czy to pomoże. I zmniejszę częstotliwość olejowania skalpu-2x w tygodniu, raz rycyną, a raz olejkiem GP.
201612060923 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-23 23:51:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:38.