lupież pstry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-15, 09:17   #1
magco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 14
Unhappy

lupież pstry


Witam. Mam problem ponieważ nie moge pozbyc sie łupiezy pstrego. Już raz go miałam wtedy stosowałam masi pirolam i baneocin ale kiedy skończyłam je stosować zaś się on pojawił. Co mam zrobic aby zapobiec jego ponownego powstania?? Bo teraz zaś stosuje te same maśi ale wiem, że jak je skończe to pewnie zas wystąpi. Czy to może być przyczyną żeli po prysznic lub szamponów?? Proszę o pomoc.
magco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 21:12   #2
harma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Dot.: lupież pstry

Mam problem z łupieżem pstrym od ok 10 lat. Pojawia się co wiosnę ale za każdym razem stosuję Nizoral, 5 saszetek na 5 dni terapii. Raz dziennie wmasować w skórę głowy, zmiany na ciele i spłukać po 5 minutach. Już po dwóch dniach ładnie schodzi.
harma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 13:50   #3
magco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 14
Dot.: lupież pstry

Dzięki śliczne za pomoc. Spróbuję już teraz i następnym razem jak siś pojawi to spróbuje twojej kuracji moze pomoże. wielkie dzieki
magco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 15:52   #4
Zasmutana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Ze swojego pokoju:P
Wiadomości: 299
Dot.: lupież pstry

Moja kolezanka miala lupiez pstry po solarium na twarzy niestetyLekarz rowniez polecil noizoral ale jej mama pracuje w szpitalu i dowiedziala sie ze to pogarasza sprawe i robi sie bardziej widoczne.
Zasmutana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 04:04   #5
Alexa123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Dot.: lupież pstry

Jeśli masz kłopoty z łupieżem możesz spróbować również bardziej domowego sposobu

Edytowane przez Alexa123
Czas edycji: 2008-11-22 o 04:08
Alexa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 09:48   #6
Summer Vine
Raczkowanie
 
Avatar Summer Vine
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 251
Dot.: lupież pstry

Łupież pstry jest wywołany przez grzyba pityriasis versicolor . Grzyb ten obecny jest w niewielkich ilosciach u kazdej z nas i nie daje zadnych objawow , lecz u niektorych moze sie bardziej uaktywnic. Predyspozycje do zachorowania stanowia określone czynniki indywidualne , np. skłonnośc do nadmiernego pocenia sie, zwiększonego wydzielania łoju i wilgotne środowisko. Nie ma żadnego zwiazku z nawykami higienicznymi.

Leczymy łupież psrty szamponami przeciwgrzybiczynymi (np Nizoral) , środki myjące przeciwgrzybiczne , żele lecznicze do mycia.

Rzadziej nalezy uzywac środków tłustych. Bo grzyb lubi środowisko tłuste , dla niego korzystne jest takie srodowisko.

Wazne jest również to , iz po wyleczniu nalezy wykonac dezynfekcje odziezy i przedmiotow uzytkowych , zapobiegnie to ponownemu zakazneiu.
__________________



Doceń dar, jakim jest Twoje ciało....



Mój blog http://bebeatiful.blox.pl/
Summer Vine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 21:48   #7
Ewka158
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Dot.: lupież pstry

Ja też mam ten łupież buuuuuuuuuu:.( obrzydlistwo już od wielu lat.I nie wiem jak się go pozbyć.Stosowałam nizoral,lamisilat ,ale nic nie pomaga na te ochydne plamki.Ratunku !
Ewka158 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-24, 08:01   #8
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: lupież pstry

Łupiez pstry to powierzchowna grzybica, którą wywołuje drożdżak mieszkajacy na owłosionej skórze głowy. Tzreba zastosować szmpon!!!! przeciwgrzybiczy np Nizoral, Strieprox. najczęściej kuracja trwa 5-7 myć głowy, potem dla ujednolicenia koloru skóry należałoby się opalić, najlepiej na słońcu lub w solarium stojącym, aby nie "złapać" grzyba ponownie....
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 12:48   #9
magco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 14
Dot.: lupież pstry

Tylko, że ja ma łupież na rekach a dokładnie od ramienia do łokci i nigdzie indziej. Szampon nizoral strasznie mi wysuszył i zrobiły się te plamki czerwone a później z nich skóra schodziła. Teraz już tak nie ma słonka i nie ma jak się opalać i trochę już tych plamek nie widać ale boje się, że jak przyjdzie lato i slonko to zas sie pojawia. Obecie zaczełam używac mydełka ze srebrem i jak narazie nie pogorszyło się.
magco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 19:22   #10
Sylvia28
Przyczajenie
 
Avatar Sylvia28
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Podkarpackie
Wiadomości: 14
Dot.: lupież pstry

Cytat:
Napisane przez Alexa123 Pokaż wiadomość
Jeśli masz kłopoty z łupieżem możesz spróbować również bardziej domowego sposobu




a możesz podać jakieś domowe sposoby ?? byłabym wdzięczna bo też mnie ten temat zainteresował.
Sylvia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 17:59   #11
Ewka158
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Dot.: lupież pstry

Bardzo dziękuję za poradę,obecnie mam wrażenie że łupież wyleczyłam bo nic mnie przynajmniej nie swędzi lecz nie wiem co robić z tymi plamkami,czytałam że pomaga ocet .Czy to prawda?
Ewka158 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-11, 09:00   #12
sexy body
Rozeznanie
 
Avatar sexy body
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z doliny
Wiadomości: 653
Dot.: lupież pstry

Miałam łupież pstry na całych plecach i klatce piersiowej, dermatolog przepisał mi maść Tenasil i po 2-3 tygodniach smarowania plamy zniknęły. Było to 6 lat temu i do tej pory łupież nie powrócił.
Teraz natomiast moja mama boryka się z tym samym problemem i jej już Tenasil nie pomógł. Ale któraś z Was może spróbować.
__________________
Czarny kot już jest!



sexy body jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:13.