Wizzair - bagaz podreczny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-20, 22:19   #1
xTync
Wtajemniczenie
 
Avatar xTync
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2 881

Wizzair - bagaz podreczny


Witajcie!
28/12 lece do Szwecji, wizzair'em majac tylko bagaz podreczny-ten duzy z oplata. Wymiary sa podane jednak nie ma podanej wagi takowego bagazu, a wizzair zmienil regulamin. Do konca listopada taki oto bagaz nie mial limitu wagowego jezeli pasazer mogl sam wlozyc go na polke. Powiedzcie mi, czy ktos moze lecial? Czy moze trzymac sie tych standardowych10kg jak przy bezplatnym bagazu podrecznym?
__________________

Edytowane przez xTync
Czas edycji: 2012-12-21 o 07:02
xTync jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 22:32   #2
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Wizzair - bagaz podreczny

Cytat:
Napisane przez xTync Pokaż wiadomość
Witajcie!
28/12 lece do Szwecji, majac tylko bagaz podreczny-ten duzy z oplata. Wymiary sa podane jednak nie ma podanej wagi takowego bagazu, a wizzair zmienil regulamin. Do konca listopada taki oto bagaz nie mial limitu wagowego jezeli pasazer mogl sam wlozyc go na polke. Powiedzcie mi, czy ktos moze lecial? Czy moze trzymac sie tych standardowych10kg jak przy bezplatnym bagazu podrecznym?
Na stronie masz podane wymiary tego bagażu i nadal musisz być w stanie go sama umieścić na półce.
A ile ma ważyć - tyle, ile tam zmieścisz do tych wymiarów i uniesiesz...
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100

Edytowane przez winklepicker
Czas edycji: 2012-12-20 o 22:35
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 06:23   #3
tamitu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 45
Dot.: Wizzair - bagaz podreczny

Nadal obowiązuje 10 kg.
Jakiś tydzień temu ciotka leciała tymi liniami do Holandii
tamitu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 13:01   #4
Zapach deszczu
Zadomowienie
 
Avatar Zapach deszczu
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: La Défense,Paris
Wiadomości: 1 643
Dot.: Wizzair - bagaz podreczny

Leciałam miesiąc te,u tymi liniami.
Bagaż ma mieć max. 10 kg i nie może przekraczać podanych wymiarów.

Pamiętaj, że np. torebka jest też liczona jako bagaż. A można mieć tylko jeden, więc nie można mieć bagażu i torebki. Nawet takiej małej na ramię.
Zapach deszczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 14:04   #5
tulli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 65
Dot.: Wizzair - bagaz podreczny

w regulaminie przewoźnika nie ma słowa na temat maksymalnej wagi bagażu podręcznego...
(kiedyś było to 1o kg)
__________________
zapraszam http://livesmarter.pl
tulli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 16:03   #6
xTync
Wtajemniczenie
 
Avatar xTync
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2 881
Dot.: Wizzair - bagaz podreczny

Jest napisane ze bagaz bezplatny ma miec do 10kg. O tym do kupienia nic nie jest wspomniane, jednakze bede trzymac sie tych 10kg, a na siebie ubiore extra sweter;p
__________________
xTync jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 19:04   #7
Sloneczko19_
Raczkowanie
 
Avatar Sloneczko19_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: B-stok :)
Wiadomości: 387
Dot.: Wizzair - bagaz podreczny

a ja mam pytanie odnośnie laptopa, być może już sie pojawiło. Na wielu forach,a także na stronie przewożnika (wizzair) Wszyscy twierdzą, ze laptop powinien znależć się w bagażu podręcznym, ale za każdym razem jak miałam okacje być na lotnisku,a nawet teraz przegladając internet znalazłam strony, na których podane jest, że laptop można mieć w oddzielnej torbie razem z ladowarka i myszką,

"źródło ze strony e**y.pl
Przedmioty dodatkowe w bagażu podręcznym

Wiele linii lotniczych (przede wszystkim rejsowych) pozwala na przewiezienie dodatkowych przedmiotów, które mogą być zabrane na pokład samolotu wraz z bagażem podręcznym. Są to:

- torba z laptopem (ewentualnie zawierająca zasilacz, myszkę)
- aparat fotograficzny (w osobnej torbie ze sprzętem fotograficznym lub w torbie z bagażem podręcznym)
- inne drobne przedmioty elektroniczne (telefon, odtwarzacz muzyczny, konsole przenośne)
- parasol
- płaszcz
- materiały do czytania (w rozsądnych ilościach)
- torebka damska (zawartość torebki nie powinna budzić wątpliwości przy kontroli)

a jak ma się sprawa np z cieniami, bądź pędzelkami itp, bo fluid i kremy a także perfumy w malych pojemniczkach(głupie pytanie, możliwe ale mnie nurtuje).
Kolejna sprawa
Spotkałam się z wieloma opiniami na temat sklepów bezcłowych, że po dokonaniu takiego zakupu nie musimy umieszczać go w bagażu podręcznym o ile jest zapakowany w reklamówke z paragonem z tego sklepu. Hmmmm wybieram się wyłącznie z dużym bagażem podręcznym, gdyż teoretycznie na 4 dni nie trzeba mi zbyt wielu rzeczy i nie opłaca mi się płacić wiekszej kasy za bagaż rejestrowy, odnośnie tego limitu wagowego, obecnie na stronie wizzair nie ma nic o tym,ze duży bagaż podręczny musi mieć max 10 kg, czyli jeśli przekroczę go to nic się nie stanie?

Interesuje mnie również bramka, czy dokładnie sprawdzają wymiary walizki itp w Polsce i odwrotnie. Teoretycznie do wylotu mam jeszcze dużo czasu, wybieram się do Glasgow
Jak jest
__________________
We wszystkim trzeba umieć uchwycić odpowiedni moment.


http://mi-mundo-subterraneo.blogspot.com/
Sloneczko19_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-08, 16:18   #8
LiveSmarter_pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 11
Dot.: Wizzair - bagaz podreczny

a skąd dokąd lecisz?

cienie to raczej nie jest płyn, ale już podkład raczej jest, jak samo krem, czy tusz do rzęs.

wspomniałaś coś o linii wizzair - zwróciłaś uwagę na mały podręczny i duży podręczny?

wszystkich informacji szukaj w regulaminie przewoźnika - jest to po prostu sprawdzone źródło.

to co zacytowałaś, to raczej nie jest oparte na faktach... u przewoźników typu ryanair czy wizzair nie ma czegoś takiego, jak laptop poza bagażem czy torebka.
__________________
http://livesmarter.pl
LiveSmarter_pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 16:57   #9
Sloneczko19_
Raczkowanie
 
Avatar Sloneczko19_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: B-stok :)
Wiadomości: 387
Dot.: Wizzair - bagaz podreczny

lece wizzair do Glasgow i zdecydowałam się wyłacznie na duży bagaż podręczny( gdyż będę tam tylko 4 dni)
__________________
We wszystkim trzeba umieć uchwycić odpowiedni moment.


http://mi-mundo-subterraneo.blogspot.com/
Sloneczko19_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 18:38   #10
reeege
Raczkowanie
 
Avatar reeege
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 164
Dot.: Wizzair - bagaz podreczny

podbijam! jak to jest z duzym bagazem podrecznym? jaki jest limit wagowy? na stronie nic nie pisze zeby takowy był, również z filmiku https://www.youtube.com/watch?v=l8WGBEBtjow zamieszczonego na stronie wizzair wynika że nie ma limitu natomiast w internecie są sprzeczne informacje. Więc jak? 10 kg czy bez limitu? proszę aby wypowiadały sie osoby ktore maja pewnosc w tym temacie
__________________
reeege jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 05:17   #11
Laguna2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 146
Dot.: Wizzair - bagaz podreczny

Cytat:
Napisane przez reeege Pokaż wiadomość
podbijam! jak to jest z duzym bagazem podrecznym? jaki jest limit wagowy? na stronie nic nie pisze zeby takowy był, również z filmiku https://www.youtube.com/watch?v=l8WGBEBtjow zamieszczonego na stronie wizzair wynika że nie ma limitu natomiast w internecie są sprzeczne informacje. Więc jak? 10 kg czy bez limitu? proszę aby wypowiadały sie osoby ktore maja pewnosc w tym temacie
Wizzair nie ma limitu bagażowego, nie może przekraczać wymiarów podanych stronie. Kiedyś był limit 10 kg ale potem zmienili zasady i dlatego w internecie masz sprzeczne informacje.
1.Mały bagaż podręczny:
Bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm może zostać wniesiony na pokład samolotu bezpłatnie. Bagaż ten musi się mieścić pod siedzeniem przed pasażerem.



2.Duży bagaż podręczny:
Jeśli wymiary bagażu podręcznego są większe niż wymiary małego bagażu podręcznego, ale nie przekraczają 56 x 45 x 25 cm, można zabrać go na pokład za określoną opłatą. Bagaż musi zmieścić się w schowku nad siedzeniami. Pasażer musi być w stanie umieścić go tam samodzielnie.
W przypadku zakupu przez stronę internetową, wysokość opłaty obliczana jest w oparciu o planowaną długość lotu i datę:
Laguna2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-19, 00:16   #12
nelka474
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1
Dot.: Wizzair - bagaz podreczny

Czy wiecei może jak jest z laptopem? Na stronie wizzair nic nie mogę znaleźć.....Boję się że jak już zabiorę laptop to będę mieć niespodziankę na lotnisku.
Czy ktoś coś wie na ten temat?
nelka474 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 18:04   #13
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Wizzair - bagaz podreczny

Dziewczyny, może orientujecie się jak to właściwie jest, bo są sprzeczne informacje, chodzi mi zwłaszcza o duży bagaż podręczny bo taki wykupiłam, na stronie wizzaira jest napisane:
"1.Mały bagaż podręczny:
Bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm może zostać wniesiony na pokład samolotu bezpłatnie. Bagaż ten musi się mieścić pod siedzeniem przed pasażerem.

2.Duży bagaż podręczny:
Jeśli wymiary bagażu podręcznego są większe niż wymiary małego bagażu podręcznego, ale nie przekraczają 56 x 45 x 25 cm, można zabrać go na pokład za określoną opłatą. Bagaż musi zmieścić się w schowku nad siedzeniami. Pasażer musi być w stanie umieścić go tam samodzielnie. "

zaś już w warunkach ogólnych przewozu pasażerów i bagażu jest napisane:
"14.1.3. Pasażer może przewieźć tylko jedną sztukę bagażu podręcznego na pasażera o wadze
nieprzekraczającej 10 kilogramów i rozmiarach nieprzekraczających 56x25x45 cm. Wizz Air
pobiera opłatę manipulacyjną za przewóz każdej sztuki bagażu podręcznego o wymiarach
przekraczających 42x25x32 cm. Bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x25x32
cm jest przewożony bezpłatnie. Rozmiary te obejmują kółka, uchwyty i boczne kieszenie. "

i teraz nie wiem czym mam się kierować, czy jest to ograniczenie 10 kg czy nie???? może któraś z was niedawno podróżowała Wizzairem i wie czy ważą duży bagaż podręczny czy nie??

Pozdrawiam
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 18:28   #14
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Wizzair - bagaz podreczny

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może orientujecie się jak to właściwie jest, bo są sprzeczne informacje, chodzi mi zwłaszcza o duży bagaż podręczny bo taki wykupiłam, na stronie wizzaira jest napisane:
"1.Mały bagaż podręczny:
Bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm może zostać wniesiony na pokład samolotu bezpłatnie. Bagaż ten musi się mieścić pod siedzeniem przed pasażerem.

2.Duży bagaż podręczny:
Jeśli wymiary bagażu podręcznego są większe niż wymiary małego bagażu podręcznego, ale nie przekraczają 56 x 45 x 25 cm, można zabrać go na pokład za określoną opłatą. Bagaż musi zmieścić się w schowku nad siedzeniami. Pasażer musi być w stanie umieścić go tam samodzielnie. "

zaś już w warunkach ogólnych przewozu pasażerów i bagażu jest napisane:
"14.1.3. Pasażer może przewieźć tylko jedną sztukę bagażu podręcznego na pasażera o wadze
nieprzekraczającej 10 kilogramów i rozmiarach nieprzekraczających 56x25x45 cm. Wizz Air
pobiera opłatę manipulacyjną za przewóz każdej sztuki bagażu podręcznego o wymiarach
przekraczających 42x25x32 cm. Bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x25x32
cm jest przewożony bezpłatnie. Rozmiary te obejmują kółka, uchwyty i boczne kieszenie. "

i teraz nie wiem czym mam się kierować, czy jest to ograniczenie 10 kg czy nie???? może któraś z was niedawno podróżowała Wizzairem i wie czy ważą duży bagaż podręczny czy nie??

Pozdrawiam
Tak, w wizzairze obowiązuje limit 10kg bez względu na to, czy to mały czy duży podręczny i tak, ważą ten bagaż.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 17:17   #15
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Wizzair - bagaz podreczny

dzięki za odpowedź, a mogę wiedzieć z jakiego źródła masz te informacje - tzn czy leciałaś może ostatnio lub ktoś bliski/znajomy albo może jesteś pracownikiem Wizzaira lub inne niewymienione?
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 14:52   #16
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Wizzair - bagaz podreczny

Ja leciałam, potwierdzam.


Wysłane przez tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-18 15:52:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:13.