Soczewki kontaktowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-11, 20:11   #1
Rafau134
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 11

Soczewki kontaktowe


Witam. Od tygodnia noszę soczewki kontaktowe, dwutygodniowe (wcześniej miałem okulary od ok. 2-3 lat).
Mam zamiar sobie kupić teraz, kolejne, tej samej firmy, wszystko identyczne, poza wadą. Tzn. na kartce mam napisaną wadę:
lewe: -2.0
prawe: -2.5
Soczewki obie mam -2.0, i w sumie zgadzałoby się, bo na lewe lepiej widzę z soczewkami (choć nie idealnie, co podobno normalne) niż prawym.
Pytanie, czy mogę sobie kupić na prawe oko -2.25? Na początku myślałem aby obie kupić takie, ale jednak na lewe widzę lepiej i nie chcę ryzykować by nie mieć za mocnych. Więc, bez wizyty u okulisty (tak, tak powinienem iść, ale odpada aktualnie) mógłbym sobie zwiększyć troszkę moc na prawej soczewce? Pytanie do osób co noszą, może ktoś miał podobną sytuację.
Rafau134 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 21:36   #2
201611290918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 518
Dot.: Soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez Rafau134 Pokaż wiadomość
Witam. Od tygodnia noszę soczewki kontaktowe, dwutygodniowe (wcześniej miałem okulary od ok. 2-3 lat).
Mam zamiar sobie kupić teraz, kolejne, tej samej firmy, wszystko identyczne, poza wadą. Tzn. na kartce mam napisaną wadę:
lewe: -2.0
prawe: -2.5
Soczewki obie mam -2.0, i w sumie zgadzałoby się, bo na lewe lepiej widzę z soczewkami (choć nie idealnie, co podobno normalne) niż prawym.
Pytanie, czy mogę sobie kupić na prawe oko -2.25? Na początku myślałem aby obie kupić takie, ale jednak na lewe widzę lepiej i nie chcę ryzykować by nie mieć za mocnych. Więc, bez wizyty u okulisty (tak, tak powinienem iść, ale odpada aktualnie) mógłbym sobie zwiększyć troszkę moc na prawej soczewce? Pytanie do osób co noszą, może ktoś miał podobną sytuację.
Nie bardzo rozumiem, czemu masz obie soczewki -2, a na kartce jedna -2, druga -2,5? Co to za kartka?
201611290918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 23:25   #3
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Soczewki kontaktowe

Mi zawsze okulistka pisze, jaką mam wadę i dobraną moc na okulary/soczewki. Zawsze zakłada mi te eleganckie oprawki i dobiera soczewki w porozumieniu ze mną, biorąc pod uwagę mój komfort. Nie zawsze to jest pół dioptrii mniej niż wada. Takie dobieranie "tu sobie wyrównam wadę, a tu odejmę pół dioptrii" to takie sobie. Dobrze by było to uzgodnić ze specjalistą.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 12:17   #4
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez Rafau134 Pokaż wiadomość
Witam. Od tygodnia noszę soczewki kontaktowe, dwutygodniowe (wcześniej miałem okulary od ok. 2-3 lat).
Mam zamiar sobie kupić teraz, kolejne, tej samej firmy, wszystko identyczne, poza wadą. Tzn. na kartce mam napisaną wadę:
lewe: -2.0
prawe: -2.5
Soczewki obie mam -2.0, i w sumie zgadzałoby się, bo na lewe lepiej widzę z soczewkami (choć nie idealnie, co podobno normalne) niż prawym.
Pytanie, czy mogę sobie kupić na prawe oko -2.25? Na początku myślałem aby obie kupić takie, ale jednak na lewe widzę lepiej i nie chcę ryzykować by nie mieć za mocnych. Więc, bez wizyty u okulisty (tak, tak powinienem iść, ale odpada aktualnie) mógłbym sobie zwiększyć troszkę moc na prawej soczewce? Pytanie do osób co noszą, może ktoś miał podobną sytuację.
Przy takiej wadzie soczewki powinny być takie same jak okulary, bo zakładam, ze te moce z "kartki" dotyczą okularów. Czyli na lewe powinna być soczewka -2 a na prawe -2,5. Ale to tak naprawdę powinien dobrać lekarz. I najlepiej nie okulista tylko optometrysta, bo on zajmuje się doborem soczewek kontaktowych, a okuliści często nie wiedzą "czym to się je", ale zamiast się przyznać, to kombinują a pacjent cierpi.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-22 12:17:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:56.