Atrederm - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-08, 13:43   #1891
kcpwmk15
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 620
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez NarSan Pokaż wiadomość
byłem dzisiaj u dermatologa, oczywiście pierwszy raz :P
Mówiłem od razu co używałem i że teraz używam atrederm, 2 razy w tygodniu peeling salicylowy, pani dr. powiedziała "dobrze" i przepisała mi Epiduo.
Powiedziałą, że jest to retinoid, który ma za zadanie odblokowywać "kanaliki" i dodatkowo wypisała mi jakiś płyn robiony w aptece (podejrzałem, że było to coś z alkoholem i salicylem - tylko nie wiem czy kwas czy co innego :P).
No i stąd moje pytanie - czy warto przechodzić na Epiduo?
Ja bym Ci radziła stosować się do zaleceń lekarza. Jeśli lekarz kazał stosować TYLKO epiduo to nie rób inaczej bo może Ci to zaszkodzić. Ja też kiedys bawiłam się w swoje eksperymenty bo wydawało mi się, że jak wyczytam coś "dobrego" w internecie to bardziej mi to pomoże niż coś, co przepisze mi lekarz. Tak się złożyło, żę na trądzik leczyłam się dwa lata swoimi metodami i albo było jeszcze gorzej albo żadnych zmian, a jeśli już to tylko chwilowe. Od 9 miesięcy chodzę regularnie do dermatologa, co miesiąc. Mojej skóry przed leczenie a teraz nie można nawet porównywać. Kiedyś nikomu nie pokazywałam się bez makijażu, a jeśli już musiałam to głowę spuszczałam w dół, tak mi było wstyd za to co mam na twarzy. Oczywiście moje leczenie nadal trwa, czasem jest lepiej a czasem gorzej gdy na przykład mnie wysypie po jakimś nowym leku (oczywiście dzięki temu moja skóra się oczyszcza) ale przynajmniej już się tak nie wstydzę tego, co mam na twarzy.

Co do epiduo to miałam go przed atre. Jak dla mnie bardzo dobra maść. Ma strasznie łagodną konsystencję. Lubiłam się nią smarować. Używałam jej dość długo 3 miesiące, albo i dłużej. Wyleczyła mnie z najbardziej zaawansowanego trądziku. Dopiero gdy stany zapalne poznikały zaczęłam używać atre. Wcześniej miałam jeszcze differin, w ogóle mi nie pomógł. Moja skóra po nim bardzo się przetłuszczała dlatego od razu zrezygnowałam z defferinu i dermatolog kazała mi przejść na epiduo. Miałam też retin A ale tylko przez miesiąc. Dermatolog ostrzegała mnie, że mogę bardzo się po nim łuszczyć i żebym stosowała go stopniowo, jednak u mnie wyglądało to odwrotnie bo po retinie tak się przetłuszczałam, że rano budząc się byłam jakby "morka" na twarzy od tego sebum... nawet moja dermatolog była w szoku, że tak reaguję na ten lek. Jak widać nie każda skóra przyjmuje takie leki tak samo. Spróbuj z tym epiduo i stosuj się do zaleceń lekarza. Jest dość drogi ale jak dla mnie to dotąd najlepsza maść jaką miałam, a było ich niemało.

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

Cytat:
Napisane przez _cherry_ Pokaż wiadomość
Ja miałam doświadczenie z epiduo. Wiadomo każda cera inaczej reaguje, ale opisze swoje spostrzeżenia. Jak dla mnie lepszy jest atrederm, po epiduo się nie złuszczam, więc moje pory się w ogóle nie odblokowują i zaskórniki i grudki po epiduo się nie zmniejszały.Brak łuszczenia odnotowuje jako duży minus.
To, że się nie łuszczysz po jakimś leku nie znaczy że on nie działa tak jak powinien. Pory mogą się odblokowywać i nie koniecznie trzeba się łuszczyć. Mi natomiast bardzo pomógł na zaskórniki więc jak widać nie każdy reaguje tak samo.

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Cytat:
Napisane przez NarSan Pokaż wiadomość
no ale czy ktoś z Was może miał taką przesiadkę z atre na Epiduo, bo Epi wcale tani to nie jest...
Jak już pisałam ja miałam, z tym, że odwrotnie z epiduo na atre Epiduo wyleczyło mnie z tych ropnych, czerwonych pryszczy i z tych dużych podskórnych. Natomiast atre leczy mnie teraz z wągrów i z tych baaardzo głębokich podskórnych bruzd i gulek
kcpwmk15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 19:08   #1892
NarSan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 65
Dot.: Atrederm

kcpwmk15 dzięki
co prawda dermatolog kazała mi najpierw skończyć atre, żeby nie nakładać obu rzeczy jednocześnie, kupię sobie go zapewne na dniach i zobaczymy co z tego będzie
NarSan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 19:37   #1893
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Atrederm

Wlasnie wrocilam z fitnessu... Dostrzeglam nowy minus Arte! Skoro schodzi mi skora, to mam podrazniona buzie... wiec pot/sol sprawia, ze swedzi mnie buzia. Nie moglam cwiczyc przez to, to byla meka !!! Nie wiem, czy nie bede musiala na czas leczenia zaprzestac cwiczen Czy Wy tez tak mialyscie?
wani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 20:16   #1894
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Atrederm

Mi duży ból sprawia nawet zwykłe przetarcie buzi tonikiem i nałożenie kremu potem...
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 20:31   #1895
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Wespe Pokaż wiadomość
Mi duży ból sprawia nawet zwykłe przetarcie buzi tonikiem i nałożenie kremu potem...
To wyobraz sobie, ze ja przecieram buzie tonikiem spirytusowym! Piecze, jak cholera
wani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 10:33   #1896
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Atrederm

Moja reakcja na twój post-"O Boże Święty!" Dla mnie nawet zwykłe mocniejsze potarcie skroni(np. w zamyśleniu) to już ból...:/
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 11:03   #1897
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Atrederm

no wlasnie... ehh
wani jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-09, 13:26   #1898
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Atrederm

wani, dajesz czadu
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 10:44   #1899
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Atrederm

zdecydowanie tak jak atrederm pokochałam tak do aknemycinu się przekonać nie mogę... ściąga okropnie, jeszcze migruje na usta jak je posmaruje pomadką i gorzkie jest:/
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 12:24   #1900
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Atrederm

ja tez zaczynam go powoli obdarzac uczuciem

Moja buzia stala sie promienna, bo pozbylam sie starej warstwy naskorka!
Nauczylam sie juz jak mozna pozbyc sie zbednych skorek, zeby wygladac jako tako i wyjsc do ludzi - trzeba je zrolowac pod prysznicem i pieknie schodza
Ale co najwazniejsze, wczoraj poznalam nowa metode nakladania podkladu mineralnego, ktora nie uwidacznia skorek i pieknie trzyma sie caly dzien - trzeba nakladac podklad suwistymi ruchami z gory na dol, bez kolistego wcierania

Ot i tyle
wani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 10:57   #1901
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Atrederm

ooo spróbuje twojej metody wani za tydzień lub dwa powinnam się udać do dermatologa, ciekawe co mi pani powie... pewnie zwiększy stężenie... Ale nie mogę się doczekać jej miny jak mnie zobaczy, bo miesiąc temu chciała mnie od razy izotekiem leczyć, ale się postawiłam
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-11, 11:37   #1902
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Wespe Pokaż wiadomość
ooo spróbuje twojej metody wani za tydzień lub dwa powinnam się udać do dermatologa, ciekawe co mi pani powie... pewnie zwiększy stężenie... Ale nie mogę się doczekać jej miny jak mnie zobaczy, bo miesiąc temu chciała mnie od razy izotekiem leczyć, ale się postawiłam
A ciekawe, daj koniecznie znac! Ja wybieram sie do swojego dermatologa dopiero w kwietniu, wiec jeszcze kawal czasu.
wani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 22:30   #1903
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Atrederm

Tylko na samą myśl o tej wizycie robi mi się słabo Przez to, że czeka się w poczekalni jakieś 2 godziny... Dziś się pięknie łuszcze, aż sobie darowałam mazianie atre
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 12:34   #1904
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez kcpwmk15 Pokaż wiadomość
Ja tez mam strasznie dużo tych malutkich skórek na twarzy. Ale w sumie też to lubię bo wiem, że gdzieś tam w dalekiej przyszłości czeka na mnie nowa skóra bez pryszczy wolę łuszczenie niż wstrętne, czerwone, ropne pryszcze Teraz przynajmniej już mnie nie obsypuje aż tak bardzo że wstydzę się wyjść z domu nawet z toną pudru na twarzy Ehh... pamiętam jeszcze te niedawne czasy... Atrederm stosuję codziennie na wieczór, przecieram buzię wacikiem i kładę się spać. Mam to najmniejsze stężenie ale w środę czeka mnie kolejna wizyta u dermatologa i będziemy zmieniać na mocniejsze. Jeśli teraz się łuszczę to co dopiero będzie po nowym atredermie... A wy jakiego atre używacie to znaczy z jakim stężeniem? I czy poza tym stosujecie coś jeszcze? Ja atre tylko na noc, na dzień nie mam nic chyba że coś nawilżającego, choć to i tak nie pomaga w zmniejszeniu ilości odpadających skórek Zna ktoś sposób jak można się ich pozbyć przed "ważnym wyjściem"? Ja tydzień temu miałam wesele i żeby wyglądać na nim w miarę normalnie musiałam przerwać jakieś 3 dni wcześniej zabawę z atre. Skórki były ale już nie tak liczne. Teraz znów powróciłam do leczenia.
codziennie atre? mi by wypalilo twarz jaki filtr stosujesz?

prawdopodobnie od poniedzialku zaczynam z atre luszczenie jest fajne, ale pod warunkiem, ze mozna zostac w domu :P

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2011-12-16 o 01:38
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 16:56   #1905
kcpwmk15
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 620
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
codziennie atre? mi by wypalilo twarz jaki filtr stosujesz?

prawdopodobnie od poniedzialku zaczynam z atre luszczenie jest fajne, ale pod warunkiem, ze mozna zostac w domu :P
No ja mam stężenie najmniejsze więc używałam go codziennie, na noc przez około miesiąc. Na początku strasznie się łuszczyłam, najbardziej koło nosa i pod oczami. Teraz pod koniec pierwszej buteleczki już prawie w ogóle się nie łuszczę a też smaruję się codziennie, jedynie tylko w okolicach ust ale to nie dużo. Byłam w środę u dermatologa i teraz mam stężenie chyba 0,05 czy jakoś tak. Dermatolog powiedziała mi żebym się nim codziennie nie smarowała bo to jest dwa razy silniejsze od tego co miała. Ale jeszcze go nie używam, jutro jadę po pierwszą buteleczkę do apteki. Na razie nadal używam tego 0,025 zobaczymy jak moja skóra zareaguje na większą dawkę. Mam takie szczęście, że nie muszę nigdzie wychodzić ani do szkoły ani do pracy więc mogę bez obaw używać atre.

Filtr? Nie używam żadnego. Chyba, że filtrem nazywacie stężenie alkoholu w atre to już Ci podałam jaki mam Na noc tylko atre, na dzień nie używam niczego, no chyba że na pojedyncze duże jakiś lek robiony. Tak to nic poza atre.
kcpwmk15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 18:32   #1906
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez kcpwmk15 Pokaż wiadomość

Filtr? Nie używam żadnego. Chyba, że filtrem nazywacie stężenie alkoholu w atre to już Ci podałam jaki mam Na noc tylko atre, na dzień nie używam niczego, no chyba że na pojedyncze duże jakiś lek robiony. Tak to nic poza atre.
Twoja dermaolog nie powiedziala, ze jesli bedziesz stosowac Atrederm i nie bedziesz chronic kremami z filtrem - nabawisz sie przebarwien? brak slow...

Zluszczajac skore, odslaniasz "nowy" naskorek - jesli nie stosujesz filtrow - mozesz go zniszczyc i zapracowac na przebarwienia. W czasie kuracji kwasami i retinoidami (np.Atrederm), jak i po kuracjach - uzywamy wysokich filtrow.

o filtrach -
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365235
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193351
http://www.bio-med.pl/promieniowanie_uv.html

retinoidy

http://www.biochemiaurody.fora.pl/re...bocza,428.html
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 18:55   #1907
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Atrederm

poza tym w ulotce jest informacja o koniecznosci zabezpieczania sie przed sloncem

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2011-12-16 o 01:37
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 11:45   #1908
kcpwmk15
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 620
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Twoja dermaolog nie powiedziala, ze jesli bedziesz stosowac Atrederm i nie bedziesz chronic kremami z filtrem - nabawisz sie przebarwien? brak slow...

Zluszczajac skore, odslaniasz "nowy" naskorek - jesli nie stosujesz filtrow - mozesz go zniszczyc i zapracowac na przebarwienia. W czasie kuracji kwasami i retinoidami (np.Atrederm), jak i po kuracjach - uzywamy wysokich filtrow.
Ale jeśli nie mam ŻADNEGO kontaktu ze słońcem to po co mam używać filtrów?? Nie wychodzę na słońce praktycznie w ogóle. Cały czas jestem w domu i o tym jej mówiłam.

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
poza tym w ulotce jest informacja o koniecznosci zabezpieczania sie przed sloncem
"(...)Pacjenci którzy np. ze względów zawodowych nie mogą uniknąć narażenia na działanie promieniowania słonecznego, jak również osoby z dziedziczną wrażliwością na słońce, powinni stosować preparaty ochronne przed promieniowaniem UV i odzież osłaniającą miejsca, na które stosuje się lek"
Tak pisze na ulotce. Ulotkę zawsze czytam kilka razy od początku do końca, przy każdym leku. Jednak myślę, że nie muszę stosować filtrów, nie mając kontaktu ze słońcem.
kcpwmk15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 14:20   #1909
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez kcpwmk15 Pokaż wiadomość
Ale jeśli nie mam ŻADNEGO kontaktu ze słońcem to po co mam używać filtrów?? Nie wychodzę na słońce praktycznie w ogóle. Cały czas jestem w domu i o tym jej mówiłam.
Najlepiej spokojnie poczytaj o promieniach UVA, UVB i UVC. Promieniowanie słoneczne to nie tylko plaża latem.
Tak w skrócie - gdyby UV nie oddziaływało w mieszkaniu - miałabyś całkowitą ciemność...

Cytat:
Napisane przez kcpwmk15 Pokaż wiadomość

"(...)Pacjenci którzy np. ze względów zawodowych nie mogą uniknąć narażenia na działanie promieniowania słonecznego, jak również osoby z dziedziczną wrażliwością na słońce, powinni stosować preparaty ochronne przed promieniowaniem UV i odzież osłaniającą miejsca, na które stosuje się lek"
No właśnie.
__________________
Jeszcze w zielone gramy...
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-14, 15:02   #1910
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Atrederm

ale bardzo trudno jest znaleźć dobry filtr... no bo tak-nie będzie przebarwień po słońcu, ale będą blizny po syfkach, które wyjdą na skutek zapchania porów... do tego wpadniemy w błędne koło-oczyszczanie atre, zapychanie filtrem i skutek żaden...
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 01:10   #1911
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Najlepiej spokojnie poczytaj o promieniach UVA, UVB i UVC. Promieniowanie słoneczne to nie tylko plaża latem.
Tak w skrócie - gdyby UV nie oddziaływało w mieszkaniu - miałabyś całkowitą ciemność....
slonce nie przenika przez okna, zaluzje, a zima jest go malutko - niestety dalej panuje takie przeswiadczenie
Cytat:
Napisane przez Wespe Pokaż wiadomość
ale bardzo trudno jest znaleźć dobry filtr... no bo tak-nie będzie przebarwień po słońcu, ale będą blizny po syfkach, które wyjdą na skutek zapchania porów... do tego wpadniemy w błędne koło-oczyszczanie atre, zapychanie filtrem i skutek żaden...
zgadzam sie - trudno znalezc dobry, niezapychajacy filtr (ja trafilam na ten swoj za 4 razem). jezeli przez nieodpowiedni filtr wyskoczy Ci syfek i zostawi po sobie przebarwienie (nie blizne, no chyba,ze torturujesz go) - to po paru/parunastu zastosowaniach atre usuniesz je. natomiast przebarwienia posloneczne, bo komus nie chcialo sie stosowac filtra (i to wysokiego!) sa praktycznie nie do usuniecia

kcpwmk15, idz do apteki i popros o probki (moze maja, chodz to nie sezon).. musisz uzywac filtra 50+ spf, bo dorobisz sie takich przebarwien,ze glowa mala - i nie traktuj naszych rad jako atak na Ciebie, nie kloc sie,bo bedziesz niestety tego pozniej zalowac

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2011-12-16 o 01:36
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 10:54   #1912
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
slonce nie przenika przez okna, zaluzje, a zima jest go malutko - niestety dalej panuje takie przeswiadczenie

zgadzam sie - trudno znalezc dobry, niezapychajacy filtr (ja trafilam na ten swoj za 4 razem). jezeli przez nieodpowiedni filtr wyskoczy Ci syfek i zostawi po sobie przebarwienie (nie blizne, no chyba,ze torturujesz go) - to po paru/parunastu zastosowaniach atre usuniesz je. natomiast przebarwienia posloneczne, bo komus nie chcialo sie stosowac filtra (i to wysokiego!) sa praktycznie nie do usuniecia

kcpwmk15, idz do apteki i popros o probki (moze maja, chodz to nie sezon).. musisz uzywac filtra 50+ spf, bo dorobisz sie takich przebarwien,ze glowa mala - i nie traktuj naszych rad jako atak na Ciebie, nie kloc sie,bo bedziesz niestety tego pozniej zalowac
Nawet jeśli nie przenika przez okna itd., to jednak zimą promieniowanie też jest duże, nie pamiętam, czy UVA czy UVB większe, bo nie jestem ekspertem Ale w zimę też jak najbardziej trzeba się chronić

A co do zapychania - przy Atre skłonności do zapychania bardzo się zmniejszają. Dlatego nie ma się co bać testowania filtrów. I masz rację - nawet, jeśli coś wyskoczy, to szybko się tego pozbędziemy, a po miesiącu, dwóch, nawet śladu nie będzie.

Przebarwienia posłoneczne ponoć można zmniejszyć zabiegami u kosmetyczki, więc jeśli ktoś ma zasobny portfel i nie boi się wyglądać jak Dalmatyńczyk bez makijażu, to droga wolna
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 11:11   #1913
kcpwmk15
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 620
Dot.: Atrederm

Niestety nie mogę smarować się filtrami, bo wszystko co jest kremem, a co nie działa jako anty-trądzik powoduje u mnie duży wysyp pryszczy i zaskórników. Zawsze jak smaruję się kremem chociażby nawilżającym, na drugi dzień albo jeszcze tego samego dnia mam mnóstwo nowych pryszczy i wągrów na twarzy, z czego później robią mi się blizny. Leczę się już chyba 8 miesięcy i nie chcę zaczynać wszystkiego od nowa bo zbyt dużo pieniędzy wydałam na leczenie. Chodzę do bardzo dobrego dermatologa, jednego z najlepszych w Krakowie i myślę, że moja pani doktor raczej nie zapomniałaby poinformować mnie o czymś tak ważnym.

Nie kłócę się z wami tylko nadal uważam, że jeśli cały czas przebywam w domu to nie muszę aż tak bardzo chronić się filtrami.

"(...)Pacjenci którzy np. ze względów zawodowych nie mogą uniknąć narażenia na działanie promieniowania słonecznego, jak również osoby z dziedziczną wrażliwością na słońce, powinni stosować preparaty ochronne przed promieniowaniem UV i odzież osłaniającą miejsca, na które stosuje się lek"
Gdyby każdy kto używa atre musiał smarować się filtrami nawet będąc cały czas w domu, to przecież na ulotce nie pisaliby o pacjentach, którzy nie mogą unikać słońca, tylko po prostu napisaliby, że każdy bez wyjątku nawet będąc w domu musi używać filtrów czyż nie mam racji?
kcpwmk15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 12:20   #1914
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez kcpwmk15 Pokaż wiadomość
Niestety nie mogę smarować się filtrami, bo wszystko co jest kremem, a co nie działa jako anty-trądzik powoduje u mnie duży wysyp pryszczy i zaskórników. Zawsze jak smaruję się kremem chociażby nawilżającym, na drugi dzień albo jeszcze tego samego dnia mam mnóstwo nowych pryszczy i wągrów na twarzy, z czego później robią mi się blizny. Leczę się już chyba 8 miesięcy i nie chcę zaczynać wszystkiego od nowa bo zbyt dużo pieniędzy wydałam na leczenie. Chodzę do bardzo dobrego dermatologa, jednego z najlepszych w Krakowie i myślę, że moja pani doktor raczej nie zapomniałaby poinformować mnie o czymś tak ważnym.

Nie kłócę się z wami tylko nadal uważam, że jeśli cały czas przebywam w domu to nie muszę aż tak bardzo chronić się filtrami.

"(...)Pacjenci którzy np. ze względów zawodowych nie mogą uniknąć narażenia na działanie promieniowania słonecznego, jak również osoby z dziedziczną wrażliwością na słońce, powinni stosować preparaty ochronne przed promieniowaniem UV i odzież osłaniającą miejsca, na które stosuje się lek"
Gdyby każdy kto używa atre musiał smarować się filtrami nawet będąc cały czas w domu, to przecież na ulotce nie pisaliby o pacjentach, którzy nie mogą unikać słońca, tylko po prostu napisaliby, że każdy bez wyjątku nawet będąc w domu musi używać filtrów czyż nie mam racji?
Z ulotki wynika, że każdy, kto wychodzi z domu, musi się smarować
A przecież nie da się całe życie siedzieć w domu, za to wyjście do sklepu z gołą twarzą może spowodować przebarwienia, które wyjdą np. za 5 lat
Tak jak pisałam, skoro ktoś chce mieć przebarwienia, to jest jego prywatna sprawa.
Filtry za to produkują też dla trądzikowców.
I widocznie Twoja pani doktor nie jest aż tak dobra. Moja jakoś mnie poinformowała o konieczności używania filtrów.
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 12:36   #1915
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Nawet jeśli nie przenika przez okna itd., to jednak zimą promieniowanie też jest duże, nie pamiętam, czy UVA czy UVB większe, bo nie jestem ekspertem Ale w zimę też jak najbardziej trzeba się chronić
ale napisalam,ze promieniowanie przenika przez zaluzje, okna i zima takze jest

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Cytat:
Napisane przez kcpwmk15 Pokaż wiadomość
"(...)Pacjenci którzy np. ze względów zawodowych nie mogą uniknąć narażenia na działanie promieniowania słonecznego, jak również osoby z dziedziczną wrażliwością na słońce, powinni stosować preparaty ochronne przed promieniowaniem UV i odzież osłaniającą miejsca, na które stosuje się lek"

Gdyby każdy kto używa atre musiał smarować się filtrami nawet będąc cały czas w domu, to przecież na ulotce nie pisaliby o pacjentach, którzy nie mogą unikać słońca, tylko po prostu napisaliby, że każdy bez wyjątku nawet będąc w domu musi używać filtrów czyż nie mam racji?
nie masz

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2011-12-16 o 00:19
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 13:21   #1916
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
ale napisalam,ze promieniowanie przenika przez zaluzje, okna i zima takze jest

nie masz
Przepraszam, rzeczywiście tak napisałaś Pisałam odpowiedź zaraz po wstaniu z łóżka i wszystko jakoś inaczej przeczytałam
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 13:37   #1917
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Przepraszam, rzeczywiście tak napisałaś Pisałam odpowiedź zaraz po wstaniu z łóżka i wszystko jakoś inaczej przeczytałam
nic sie nie stalo (tez spalam do 12 )

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2011-12-16 o 00:19
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 13:53   #1918
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
nic sie nie stalo (tez spalam do 12 )
Niektorym to dobrze

A wracajac do tematu Arte...
Zauwazylam, ze dzien po zastosowaniu plynu moja buzia wyglada duzo lepiej niz w dniu, w ktorym go nie stosuje

Edytowane przez wani
Czas edycji: 2011-02-15 o 13:54
wani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 14:27   #1919
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Atrederm

ja nie mogę się przymusić do filtrów... podchodziłam do nich kilka razy, ale za każdym razem kończyło się zapchaniem, a ja niestety mam trądzik ze skłonnością do bliznowacenia...
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 16:02   #1920
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Atrederm

coż, do filtrów trzeba "dojrzeć". ja sama rzadko(raz na parę tygodni) używając atre nie używałam filtrów. mało tego, opalałam się parę razu teraz nawe w deszczowy dzień nakładam filtr. wiem, że cieżko dobrać dobry dla siebie a co więcej wg mnie nie ma idealnego filtra. bez makijażu nie wyjdę więc zostaje mi soraya. mimo, że nie wygląda to zbyt apetycznie to da się wyjść do ludzi. mam nadzieję, że za 20 lat zostanie mi to wynagrodzone
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-16 16:50:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:00.