Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-05, 23:06   #3631
Czelz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 264
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny mam takie pytanie. Jeśli u mnie nie sprawdził się ha 1% w połączeniu z olejami (wysuszał mnie) to czy warto zamówić i wypróbować ha 1,5% w połączeniu z olejami? Czy to możliwe by on nie wysuszał mnie tak jak 1% czy raczej nie powinnam się łudzić?


Edit./Jeszcze jedno pytanko, czy któraś z Was używała ekstrakt z truskawki dodając go do oleju? Tak sobie myślę, żeby nakładać po godzinie od nałożenia zoraca/skinorena olej zmieszany z ekstraktem z truskawki i ewentualnie tym nieszczęsnym ha 1,5%, ale nie jestem pewna czy to rzeczywiście dobry pomysł.


---------- Dopisano o 00:06 ---------- Poprzedni post napisano o 00:03 ----------

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość

I jeszcze jedno pytanie: czy olej słonecznikowy zapycha cerę tłustą?
Mnie raczej zapchał. Jako olej do mycia się sprawdził, chociaż teraz przerzuciłam się na inny. Natomiast nałożony na twarz solo na noc kilka razy raczej powodował nieciekawy wygląd mojej cery na drugi dzień. Ale mnie zapycha prawie wszystko więc nie wiem czy warto się sugerować moją opinią

Edytowane przez Czelz
Czas edycji: 2012-05-05 o 23:13
Czelz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 09:00   #3632
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Szykuję się do kolejnego zamówienia z ZSK i mam zamiar wypróbować kilka olei, Jakie z niżej wymienionych możecie mi polecić ? (Cera normalna,łatwo się przesusza, z rozszerzonymi porami na nosie) :
- Olej z pestek śliwki;
- Olej z pestek arbuza;
- Olej z nasion papai;
- Olej z nasion czarnej porzeczki;
?
Palala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 15:54   #3633
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Palala Pokaż wiadomość
Szykuję się do kolejnego zamówienia z ZSK i mam zamiar wypróbować kilka olei, Jakie z niżej wymienionych możecie mi polecić ? (Cera normalna,łatwo się przesusza, z rozszerzonymi porami na nosie) :
- Olej z pestek śliwki;
- Olej z pestek arbuza;
- Olej z nasion papai;
- Olej z nasion czarnej porzeczki;
?
Ja mam z pestek arbuza i chyba jest trochę za lekki dla mojej mieszanej cery. Doprawiam go konopnym lub czarnuszką. Może porzeczka?
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 19:25   #3634
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Używałyście masło kakaowe do twarzy ? Warto zamówić ? Ostatnio moja cera jest wysuszona na wiór
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 21:59   #3635
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Palala Pokaż wiadomość
Szykuję się do kolejnego zamówienia z ZSK i mam zamiar wypróbować kilka olei, Jakie z niżej wymienionych możecie mi polecić ? (Cera normalna,łatwo się przesusza, z rozszerzonymi porami na nosie) :
- Olej z pestek śliwki;
- Olej z pestek arbuza;
- Olej z nasion papai;
- Olej z nasion czarnej porzeczki;
?
Ja z tych olei co wymieniłaś mam tylko śliwkę i bardzo ją lubię
Jest w miarę lekka, nie zapycha mnie, ale za to nawilża
Raz jak zrobiłam sobie krem, który jak się okazało niestety mnie nie nawilżał, a nawet czułam wysuszenie, to dodałam do niego trochę śliwki i od razu stwierdziłam, że to jest to

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Używałyście masło kakaowe do twarzy ? Warto zamówić ? Ostatnio moja cera jest wysuszona na wiór
Ja nigdy nie stosowałam, ale bałabym się zapchania
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 07:38   #3636
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

mnie maslo zapycha czasem uzywam, np przed basenem.

O to ciekawi mnie ten olej z pestek sliwki nastepnym razem zamowie

ja tez bym chciala jeszcze cos co mi bardziej ta buzi ozywi, nawilzy, zeby byla taka mieciutka, przy okazji moglaby miec taki ladny kolorek, marzenia
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 08:52   #3637
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
mnie maslo zapycha czasem uzywam, np przed basenem.

O to ciekawi mnie ten olej z pestek sliwki nastepnym razem zamowie

ja tez bym chciala jeszcze cos co mi bardziej ta buzi ozywi, nawilzy, zeby byla taka mieciutka, przy okazji moglaby miec taki ladny kolorek, marzenia
Teraz jeszcze od dwóch dni testuję olej z truskawki i muszę przyznać, że jest świetny
Rano buzia taka wypoczęta, mięciutka, pory jaśniejsze
Nie wiem jak na dłuższą metę, czy nie będzie zapychać, ale jak będzie tak dalej jak teraz, to będzie mój ukochany olej
Tylko stosuję go z dodatkami, ale z innymi olejami w tej samej kombinacji nie miałam takiej fajnej buźki
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-07, 08:55   #3638
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

a z jakimi dodatkami?
z truskawki gdzies mam..

w ogole na mnie by te oleje chyba lepiej dzialaly jakbym miala porzadnie oczyszczona buzie.. a takto wydaje mi sie ze ona jest taka... twarda ze nic nei wnika do srodka, w sumie myje tylko olejkiem myjacym z ZSK a on nie zmywa chyba bardzo dobrze, czasami tez biala glinka logona.
czuje ze buzie powinnam miec lepiej oczyszczona
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 08:57   #3639
anulla74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 54
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Czelz Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno pytanko, czy któraś z Was używała ekstrakt z truskawki dodając go do oleju? Tak sobie myślę, żeby nakładać po godzinie od nałożenia zoraca/skinorena olej zmieszany z ekstraktem z truskawki i ewentualnie tym nieszczęsnym ha 1,5%, ale nie jestem pewna czy to rzeczywiście dobry pomysł.
Ekstrakt z truskawki rozprasza się w wodzie, nie w olejach. Można go wykorzystać w serach ekspresowych: zmieszać z HA, hydrolatem itp. i dopiero do tej mieszanki dać kilka kropli oleju.
anulla74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 09:07   #3640
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
a z jakimi dodatkami?
z truskawki gdzies mam..

w ogole na mnie by te oleje chyba lepiej dzialaly jakbym miala porzadnie oczyszczona buzie.. a takto wydaje mi sie ze ona jest taka... twarda ze nic nei wnika do srodka, w sumie myje tylko olejkiem myjacym z ZSK a on nie zmywa chyba bardzo dobrze, czasami tez biala glinka logona.
czuje ze buzie powinnam miec lepiej oczyszczona
Zazwyczaj dodaję: HA, hydromanil, NMF, niacynamide, hydrolat migdałowy, ekstrakt z truskawki i ananasa, wit.E, lecytynę HLB4 plus polysorbate 80.

To taki mój zestaw na noc Do tego dochodzi olej, teraz truskawka
Na tych składnikach robię też kremy, ale wtedy mieszam 2/3 oleje no i zagęszczam

Co do oczyszczania buzi, to może spróbuj użyć żelu
Ja używam żel Babydream ten z pompką i u mnie sprawdza się świetnie
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 13:42   #3641
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

izus to dodajesz te wszystkie składniki do oleju? Tyle aż tego? A robisz sobie większe ilości czy mieszasz na ręce?
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-07, 14:08   #3642
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
izus to dodajesz te wszystkie składniki do oleju? Tyle aż tego? A robisz sobie większe ilości czy mieszasz na ręce?
Nie no robię sobie większe pojemności
Takie mocno nawilżające serum na noc, no i każdego składnika daję małe ilości, głównie jest to na bazie hydrolatu i oleju
Stosuję takie miksy od stycznia i nie widzę negatywnych skutków, a wręcz przeciwnie, moja cera w końcu się unormowała i nie jest wysuszona przy kwasach
Na dzień daję tylko serum z wit.C, a na to filtr, więc taka bomba nawilżająca na noc jest w sam raz.
Korzystam z przepisu z mazideł http://mazidla.com/receptariusz/43/1...chej-cery.html, ale od siebie dodaję HA i niacynamide, no i zmieniam ekstrakty, oleje i hydrolat
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 15:08   #3643
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie stosowałam, ale bałabym się zapchania
Nie pomyślałam o zapychaniu
Więc masło kakaowe sobie daruję

Poza ekstraktem z truskawki i ananasa jakieś inne owocowe używałaś ?
Chciałam zamówić jakiś rozjaśniający i dodać go do hydrolatu i do maseczki z białej glinki
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 17:22   #3644
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Niestety nie mam jeszcze tylu półproduktów żeby zrobić takie serum... Zamówienie z zsk do mnie właśnie leci ale jeszcze się uczę i troszkę tak na ślepo kupowałam.
Jak przyjdzie mi to zamówienie będę mieć:
-hydrolat oczarowy
-olej z orzechów włoskich, słonecznikowy, konopny, z pachnotki, z krokosza
-żel hialuronowy
-d-pantenol
-niacynamid
-żel aloesowy
-ekstrakt przeciwtrądzikowy z ZSK
-gliceryna
Idzie z tego coś ukręcić? Jakieś nawilżające serum na noc? Pewnie głupie pytanie- (wybaczcie ale baaardzo dużo rzeczy jeszcze nie wiem) co robi emulgator? jest niezbędny w taki serum?


Dobra poszukałam
Emulgatory łączą ze sobą to co samo łączyć się nie chce- fazę wodną i fazę olejową. Cząsteczki emulgatora ustawiają się na granicy faz, częściowo rozpuszczając się w jednej fazie i częściowo w drugiej. Dzięki temu stabilizują granicę między fazami i stąd krem, mleczko czy inny kosmetyk nie rozwarstwiają się.
Ale drugie pytanie jest nadal aktualne: czy emulgator jest konieczny w takim serum?
__________________
wymiana

Edytowane przez lipss
Czas edycji: 2012-05-07 o 17:39
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 17:58   #3645
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Nie pomyślałam o zapychaniu
Więc masło kakaowe sobie daruję

Poza ekstraktem z truskawki i ananasa jakieś inne owocowe używałaś ?
Chciałam zamówić jakiś rozjaśniający i dodać go do hydrolatu i do maseczki z białej glinki
Na razie tylko te dwa ekstrakty, bo jako dodatki do serum i kremu bardzo wolno mi schodzą, a za 2 miesiące kończą mi się daty ważności, więc chciałam je wykorzystać do końca zanim zamówię kolejne

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Niestety nie mam jeszcze tylu półproduktów żeby zrobić takie serum... Zamówienie z zsk do mnie właśnie leci ale jeszcze się uczę i troszkę tak na ślepo kupowałam.
Jak przyjdzie mi to zamówienie będę mieć:
-hydrolat oczarowy
-olej z orzechów włoskich, słonecznikowy, konopny, z pachnotki, z krokosza
-żel hialuronowy
-d-pantenol
-niacynamid
-żel aloesowy
-ekstrakt przeciwtrądzikowy z ZSK
-gliceryna
Idzie z tego coś ukręcić? Jakieś nawilżające serum na noc? Pewnie głupie pytanie- (wybaczcie ale baaardzo dużo rzeczy jeszcze nie wiem) co robi emulgator? jest niezbędny w taki serum?


Dobra poszukałam
Emulgatory łączą ze sobą to co samo łączyć się nie chce- fazę wodną i fazę olejową. Cząsteczki emulgatora ustawiają się na granicy faz, częściowo rozpuszczając się w jednej fazie i częściowo w drugiej. Dzięki temu stabilizują granicę między fazami i stąd krem, mleczko czy inny kosmetyk nie rozwarstwiają się.
Ale drugie pytanie jest nadal aktualne: czy emulgator jest konieczny w takim serum?
Przenieś pytanie tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=556795
Tam coś się pomyśli i jeszcze dziewczyny pomogą

Tutaj, to troszkę offtop
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2012-05-07 o 17:59
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 20:39   #3646
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Olej z krokosza super nawilza- stosowalam ale w kwestii eliminacji wlosow nie robi nic. Ja polecam telocapil z mazidel- dziala.

Pisze jednak bo mam pytanie. Bardzo podpasowal mi olej z orzechow laskowych- jest lekki i dobrze sie wchlania, nie zapycha mnie.

Bede skladac teraz zamownienie na mazidlach- czy mozecie polecic mi jakis lekki olej nawilzajacy(tamanu i z orzechow wloskich mnie zapycha, na maline mam uczulenie)

Bede wdzieczna
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 20:44   #3647
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Olej z krokosza super nawilza- stosowalam ale w kwestii eliminacji wlosow nie robi nic. Ja polecam telocapil z mazidel- dziala.

Pisze jednak bo mam pytanie. Bardzo podpasowal mi olej z orzechow laskowych- jest lekki i dobrze sie wchlania, nie zapycha mnie.

Bede skladac teraz zamownienie na mazidlach- czy mozecie polecic mi jakis lekki olej nawilzajacy(tamanu i z orzechow wloskich mnie zapycha, na maline mam uczulenie)

Bede wdzieczna
Ja jak zawsze będę polecać olej śliwkowy, nie zapycha mnie i jak dla mnie jest lekki, do tego fajnie nawilża
Testuję teraz truskawkę i sprawdza się świetnie, ale nie mogę jeszcze ocenić jednoznacznie, bo użyłam zaledwie 2 razy Nie wiem jak na dłuższą metę, czy nie będzie zapychać, ale na razie jest tak


A ten telocapil faktycznie skuteczny? Jakie efekty zauważyłaś i po jakim czasie?
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2012-05-07 o 23:05
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 22:27   #3648
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Izus, a miałaś olejek tamanu?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 22:32   #3649
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Izus, a miałaś olejek tamanu?


Jakoś póki co mnie nie kusił, bo z tego co się orientuje on jest głównie do cery trądzikowej, a ja z tym nie mam jakiś większych problemów
Stosuję kwasy i bałam się dodatkowego wysuszenia, mimo że podobno ten olejek też nawilża, ale naczytałam się opinii, że ładnie wysusza pryszcze, więc trochę się przestraszyłam
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-08, 06:43   #3650
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Ja chyba zbankrutuje

juz mam kolejna liste marzen z zsk,

olej ze sliwki, z orzechow laskowych, rozne glinki, spiruline, i jeszcze troche tego sie znajdzie, rany
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 07:28   #3651
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
Ja chyba zbankrutuje

juz mam kolejna liste marzen z zsk,

olej ze sliwki, z orzechow laskowych, rozne glinki, spiruline, i jeszcze troche tego sie znajdzie, rany
Mnie przed zamówieniem wstrzymuje brak w magazynie ok. 3/4 półproduktów, które potrzebuję
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 07:34   #3652
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

aha , no to pieknie, ciekawe jak z moimi, nawet nie sprawdzalam
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 08:42   #3653
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Ja już też mam kolejną listę
Tylko jeszcze poczekam z miesiąc, bo chociaż trochę wykończę z tego co mam
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 16:27   #3654
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Z jakiego sklepu polecicie kupic OLEJ TAMANU ?(jakiej firmy) ???
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 13:31   #3655
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Z jakiego sklepu polecicie kupic OLEJ TAMANU ?(jakiej firmy) ???
ja polecam z mazideł, jak dla mnie jest tam najlepszej jakości (używałam też dla porównania z BU i naturalisa)
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-13, 07:07   #3656
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

kto uzywa olejkow myjacych z zsk?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-13, 20:57   #3657
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny czy mozna smarowac cala twarz
OLEJKIEM Z DRZEWA HERBACIANEGO ??

Moja skora jest:Tlusta -Naczynkowa (zaczerwieniona) bardzo wrazliwa ze nawet podczas bardzo ladgodnego mycia jej skora robi sie czerwona
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-13, 21:36   #3658
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy mozna smarowac cala twarz
OLEJKIEM Z DRZEWA HERBACIANEGO ??

Moja skora jest:Tlusta -Naczynkowa (zaczerwieniona) bardzo wrazliwa ze nawet podczas bardzo ladgodnego mycia jej skora robi sie czerwona
Olejek z drzewa herbacianego może być stosowany bez rozcieńczania miejscowo (np. na wypryski), nie nadaje się do stosowania na całą twarz, zwłaszcza przy cerze wrażliwej. Potrafi drastycznie wysuszyć, podrażnić, może spowodować wysyp krostek. Pod okluzją lub przy wielokrotnej aplikacji działa wręcz żrąco. Stosowanie tego olejku w bardzo wysokim stężeniu nie ma sensu, dla działania przeciwdrobnoustrojowego wystarczy 5% (50% stosuję przy opryszczce).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-13, 23:04   #3659
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

LORRI - czyli w przypadki mojej skory:Tlusta-Naczynkowa-Zaczerwieniona(bardzo wrazzliwa-plytko unaczyniona)-lepiej na cala twarz sprawdzi sie smarowanie codzienie OLEJEM TAMANU ?
A co sadzis o smarowaniu twarzy olejkiem pichtowym -ktory lepszy ?i ile kropli olejku to 5% ?? Z gory dziekuje za odpowiedz
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 07:32   #3660
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
LORRI - czyli w przypadki mojej skory:Tlusta-Naczynkowa-Zaczerwieniona(bardzo wrazzliwa-plytko unaczyniona)-lepiej na cala twarz sprawdzi sie smarowanie codzienie OLEJEM TAMANU ?
A co sadzis o smarowaniu twarzy olejkiem pichtowym -ktory lepszy ?i ile kropli olejku to 5% ?? Z gory dziekuje za odpowiedz
Olej tamanu poleca się stosować w stężeniu do 50% (nierozcieńczony miejscowo). Nawet w niższych stężeniach ma być skuteczny. Warto go mieszać z olejami ubogimi w kwas oleinowy (np. lnianym, z pestek granatu, z wiesiołka, szałwii hiszpańskiej), ponieważ sam zawiera go sporo i może - choć nie musi - działać komedogennie.

Olejek pichtowy to olejek eteryczny, należy go dodawać w małych ilościach do oleju bazowego (np. kilka kropli na 10 ml). Nie jestem w stanie powiedzieć, ile kropli potrzeba do uzyskania określonego stężenia, to zależy od gęstości użytych składników. Nie polecam stosowania preparatów z olejkami na całą twarz przy cerze bardzo wrażliwej. Spróbuj najpierw hydrolatów.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:10.