Farbowanie rozjaśnionych włosów - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-05, 15:12   #691
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Przed farbowaniem znowu pigmentacja. Zresztą, każde kolejne farbowanie to nowy pigment, w końcu przestanie się spierać (ale pewnie ci swoje odrosną )
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 18:54   #692
commerce
Raczkowanie
 
Avatar commerce
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 252
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

no nic, chyba w takim razie się odważe i rzucę farbę we własnym zakresie (chociaż na razie kolor trzyma i niech trzyma na zdrowie...). wyjdą zielone to się najwyżej będę keczupem obkładać
__________________
Nie ma drogi do szczęścia - szczęście jest drogą.
commerce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 15:31   #693
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Cytat:
Napisane przez commerce Pokaż wiadomość
no nic, chyba w takim razie się odważe i rzucę farbę we własnym zakresie (chociaż na razie kolor trzyma i niech trzyma na zdrowie...). Wyjdą zielone to się najwyżej będę keczupem obkładać
:d
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 07:35   #694
bachud
Rozeznanie
 
Avatar bachud
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 647
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

A ja się właśnie zastanawiałam jak to z Waszego doświadczenia wychodzi - czy przy przyciemnianiu rozjaśnianych powiedzmy z poziomu 9/10 na 8 pigmentację wystarcza zrobić przy pierwszym farbowaniu czy jednak kilka żeby trwale chwyciło?
bachud jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 07:37   #695
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Czasem przy 2-3.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 09:45   #696
bachud
Rozeznanie
 
Avatar bachud
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 647
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

No to jest nadzieja

A jeszcze jedna kwestia techniczna przy pigmentacji - jak już się nałoży pierwszą farbę na określony czas i potem trzeba bez spłukiwania nałożyć farbę główną z oksy - czy da się to technicznie zrobić dokładnie samemu? Zawsze nakładam sobie farbę sama i wychodzi dobrze ale co innego nakładać na suche włosy a co innego maziać jedną farbę na drugiej - nie wiem czy dobrze ogarnę czy dane miejsce dobrze pokryłam drugą farbą czy nie. Wiem, że trzeba przekładać pasmo po pasmie ale czy dane pasmo jest dobrze posmarowane.
bachud jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 11:10   #697
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Jeśli masz jako taka wprawę, jak najbardziej

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-09, 11:01   #698
takababa
Raczkowanie
 
Avatar takababa
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 80
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Wypełniłam ochoczo
takababa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 12:36   #699
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Cytat:
Napisane przez bachud Pokaż wiadomość
No to jest nadzieja

A jeszcze jedna kwestia techniczna przy pigmentacji - jak już się nałoży pierwszą farbę na określony czas i potem trzeba bez spłukiwania nałożyć farbę główną z oksy - czy da się to technicznie zrobić dokładnie samemu? Zawsze nakładam sobie farbę sama i wychodzi dobrze ale co innego nakładać na suche włosy a co innego maziać jedną farbę na drugiej - nie wiem czy dobrze ogarnę czy dane miejsce dobrze pokryłam drugą farbą czy nie. Wiem, że trzeba przekładać pasmo po pasmie ale czy dane pasmo jest dobrze posmarowane.
Fajnie się nakłada na papkę, spoko
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 21:12   #700
kinia2005
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1
za jasne wlosy blond

Hej dziewczyny. Mam problem, a mianowicie z włosami. Chodzi o to, że mam za jasny kolor blond a chcialabym wrócić do takiego koloru blondu jak mialam kiedys czy możecie mi podpowiedzieć jaką farbe użyc zeby osiagnac taki kolor jak na zdieciu. Dolączam zdiecia jakikolor mam teraz a jaki mialam kiedys i chce miec znów czytalam cos ze takie wlosy nie maja pigmentu i nie chyciiii doradzcie cos. Ogladalam farby w skepie juz 2x chyba po pol godziny ale nie zdecydowalam sie na zadna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg k2.jpg (83,6 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kk.jpg (74,5 KB, 50 załadowań)
kinia2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 17:50   #701
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Nie chwyci- lub szybko zejdzie, dlatego powinnaś zacząć od prepigmentacji.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-21, 12:18   #702
Gosia8814
Raczkowanie
 
Avatar Gosia8814
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Łódź , Pabianice
Wiadomości: 109
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

niestety ja na tym zdjecu dopatrzyłam sie co najwyżej żółtka więc nawet nie wiem w jakiej skali masz teraz kolor bo zdjęcię w ogołe tego nie oddaje
Gosia8814 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 12:20   #703
Chocolate77
Rozeznanie
 
Avatar Chocolate77
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 510
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Hej dziewczyny, i ja obecnie walczę z pigmentacją włosów - po latach farbowania na blond, w ubiegłym roku miałam zrobione cudne ombre ale potem znów coś mi strzeliło do głowy żeby rozjaśnić pasemkami No i kontynuowałam te pasemka mniej więcej do jesieni tego roku, a zatem w międzyczasie calutka głowa z powrotem zrobiła się jasna. Rezultat: włosy suche, zniszczone, sianowate. Okropność. A już były takie fajne, gdy miałam ombre
No ale nic - od dwóch miesięcy walczę z przyciemnieniem swoich kłaków. Były dwie wizyty u fryzjera, wybuliłam maaasę kasy na to (bo niestety mam b. długie włosy). W trakcie pierwszej wizyty fryzjerka nałożyła mi na łeb coś, o czym powiedziała że to właśnie jest pigmentacja - ale to była jakaś inna pigmentacja niż opisywana tu na forum. Ona mi po prostu położyła farbę bez amoniaku w kolorze zbliżonym do tego co chciałam otrzymać (a przyciemniałyśmy z poziomu 10 do poziomu 7), następnie zmyła ją dosłownie 10 minutach, wysuszyła włosy i ponownie nałożyła farbę - tym razem porządną profesjonalną z amoniakiem, w docelowym kolorze z poziomu 7.
No i wszystko byłoby super gdyby nie to, że dosłownie po 3 myciach cała farba spłynęła mi z łba Pomaszerowałam więc do fryzjerki ponownie, i ona tym razem położyła mi mieszaninę odcieni 6 i 7 bo stwierdziła, że jak będą ciemniejsze na początku to później będą się wolniej zmywać i pozostanie kolor jaki chciałam czyli 7. No i dupa blada, minęły 3 tygodnie i kolor znów jest wypłowiały jak cholera
Moim zdaniem coś było nie tak z tą piewszą "pigmentacją". Czy to w ogóle była pigmentacja??
Teraz poszłam po rozum do głowy i sama zamówiłam farbę (znaczy dwie: naturę i docelowy) z poziomu 7 na allegro, profesjonalną taką jakiej ona wcześniej używała i mam zamiar przeprowadzić porządną pigmentację w domu. Koszt: jakieś 43 zł, w przeciwieństwie do wydanych wcześniej 270 zł Zobaczymy co wyjdzie

Edytowane przez Chocolate77
Czas edycji: 2015-10-22 o 12:21
Chocolate77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 14:34   #704
Gosia8814
Raczkowanie
 
Avatar Gosia8814
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Łódź , Pabianice
Wiadomości: 109
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Tak powinnaś miec pigmentacje (czyli trwałe przyciemnienie) i to co ona zrobiła Ci za pierwszym i drugim razem to była pigmentacja i trzyma się to do max.20 min sam krem koloryzujący a później od razu na niego nakłada już kolor z oxy i zrobiła to prawidłowo. Ale to jest na tyle proste że każdy sam dałby rade, Może powinna dłużej trzymać nie 10 a 20 i użyć "mocniejszej farby". Ale że przy drugiej wizycie tak szybko się spłukała to dziwne. A jaki chcesz uzyskać kolor na włosach? Czasami farby nie trzymają się włosa bo jest taki mocny ale ty piszesz że są zniszczone to dziwne i powinny pić pigment. Może brak amoniaku ma znaczenie SceneQueene podkreślała wielokrotnie że lepsze są z amoniakiem. Więc nie skuś się na te bez bo stracisz pieniądze myślę że to też u Ciebie akurat ma znaczenie.
Kup dwie farby ta pierwsza natura niech będzie z palety kolorów podstawowych czyli z .0 po kropce np. 7.0,6.0(koniecznie musi być zero wtedy tak,a farba mocniej Ci złapie weź garniera tylk aby kolor na pudełku był o ton jaśnniejszy niż ten co chesz) i docelową farbę czyli ta jaki chcesz kololor mieć.
Zwilż lekko wlosy i rozprowadź sam krem(z podstawy) z łyżeczką utleniacza na głowie pozostaw na 20 min, po tym czasie rozrób wedle instrucji drugą docelową farbę i nałóż na ten krem zmyj po 30 minutach. Powinno się utrzymywać

Edytowane przez Gosia8814
Czas edycji: 2015-10-22 o 14:37
Gosia8814 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 14:54   #705
Chocolate77
Rozeznanie
 
Avatar Chocolate77
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 510
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Kupiłam farbki profesjonalne, z amoniakiem (Majirel), no i mam nadzieję że tym razem kolor się utrzyma
No aż tak tragicznie nie jest, żeby kolor schodził do blondu takiego jak był wcześniej, coś tam się utrzymuje ale mimo wszystko spiera się i jest taki jakby "wyblakły", chciałabym mocniej nasycić te włosy pigmentem Dzięki za odp.!

P.S. Załączam fotkę, może komuś się przyda - tak wyszedł na moich rozjaśnionych włosach kolorek Majirel 7.23 (teraz już się nieco sprał, dlatego będę go poprawiać). Taki lekko karmelowy Zero zieleni, bardzo naturalny odcień... serdecznie polecam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_2675.jpg (175,8 KB, 59 załadowań)

Edytowane przez Chocolate77
Czas edycji: 2015-10-23 o 15:22
Chocolate77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-24, 19:49   #706
Gosia8814
Raczkowanie
 
Avatar Gosia8814
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Łódź , Pabianice
Wiadomości: 109
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Oj piękny ten kolorek Ci wyszedł gratulacje
Gosia8814 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 07:12   #707
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 362
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Cytat:
Napisane przez Chocolate77 Pokaż wiadomość
Kupiłam farbki profesjonalne, z amoniakiem (Majirel), no i mam nadzieję że tym razem kolor się utrzyma
No aż tak tragicznie nie jest, żeby kolor schodził do blondu takiego jak był wcześniej, coś tam się utrzymuje ale mimo wszystko spiera się i jest taki jakby "wyblakły", chciałabym mocniej nasycić te włosy pigmentem Dzięki za odp.!

P.S. Załączam fotkę, może komuś się przyda - tak wyszedł na moich rozjaśnionych włosach kolorek Majirel 7.23 (teraz już się nieco sprał, dlatego będę go poprawiać). Taki lekko karmelowy Zero zieleni, bardzo naturalny odcień... serdecznie polecam
Ładny kolor Ci wyszedł, nie jest sztuczny.

__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 14:01   #708
eewczur6
Przyczajenie
 
Avatar eewczur6
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 15
GG do eewczur6
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Hej wam dziewczyny, widzę, że nie jestem jedyna tym problemem włosowym...Mam do was pytanie.Marzy mi się kolor z załącznika, próbowałam paru farb ale wszystko się spiera bo włosy były potraktowane rozjaśniaczem. Chodzi mi pigmentacja po głowie-nie wiem jak w ogóle się do tego zabrać czy byłybyście tak miłe i mogły mi podać przykłady farb jakie mam do niej użyć by uzyskać kolor tj.na zdjęciu.Kolor, który mam aktualnie na głowie to świeżo położony toner la riche w kolorze rubine, który spiera się po tygodniu do różu.Z góry dziękuje za odpowiedzi.
A tak w ogóle jak nazywa się odcień tej czerwieni?
Pozdrawiam Ewka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 737685fa0013077d4d3e0a45.jpg (110,5 KB, 15 załadowań)

Edytowane przez eewczur6
Czas edycji: 2015-10-29 o 14:06
eewczur6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 14:21   #709
Gosia8814
Raczkowanie
 
Avatar Gosia8814
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Łódź , Pabianice
Wiadomości: 109
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Cytat:
Napisane przez eewczur6 Pokaż wiadomość
Hej wam dziewczyny, widzę, że nie jestem jedyna tym problemem włosowym...Mam do was pytanie.Marzy mi się kolor z załącznika, próbowałam paru farb ale wszystko się spiera bo włosy były potraktowane rozjaśniaczem. Chodzi mi pigmentacja po głowie-nie wiem jak w ogóle się do tego zabrać czy byłybyście tak miłe i mogły mi podać przykłady farb jakie mam do niej użyć by uzyskać kolor tj.na zdjęciu.Kolor, który mam aktualnie na głowie to świeżo położony toner la riche w kolorze rubine, który spiera się po tygodniu do różu.Z góry dziękuje za odpowiedzi.
A tak w ogóle jak nazywa się odcień tej czerwieni?
Pozdrawiam Ewka
ale jaki jest twój obecny kolor ten który przebija? ciemny średni czy jasny blond? proponuje Ci zrobić np. pigmentacje (czyli sam krem na głowe)Garnierem 3.16. Kolor początkowo może wyjść ciemniejszy ale spiera się ew. spróbuj coś z czerwienią nie rubinem (tylko musi być jedna Firma) w załączniku zdjecie kolezanki u której tak robilam tylko na miała swoje włosy prawe siwe
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ola.JPG (13,5 KB, 24 załadowań)
Gosia8814 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-30, 11:01   #710
eewczur6
Przyczajenie
 
Avatar eewczur6
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 15
GG do eewczur6
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Dzięki za odpowiedź
Kolor który przebija to raczej ciemny średni blond, nie miałam aż tak super jasnych włosów.
Ładnie to wyszło ale znam garniera o którym piszesz, koleżanka nim farbuje włosy i jest trochę za ciemny i za mało w nim refleksów czerwieni a więcej w nim fioletu.A ja się uparłam na to bordo/wiśnia.
Nie do końca rozumiem jak ma wyglądać ta pigmentacja.
Załóżmy, że już znalazłam kolor który chciałam powiedzmy bordowy i jaką farbę mam użyć do pigmentacji tą docelową czy jakąś z naturalnej palety(wszystko jedno jaki odcień) i dopiero docelową z oksydantem bo tak gdzieś wyczytałam.
Czy nie lepiej użyć profesjonalnej farby, czy równie dobrze może być drogeryjna?
eewczur6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 11:51   #711
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Cytat:
Napisane przez eewczur6 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź
Kolor który przebija to raczej ciemny średni blond, nie miałam aż tak super jasnych włosów.
Ładnie to wyszło ale znam garniera o którym piszesz, koleżanka nim farbuje włosy i jest trochę za ciemny i za mało w nim refleksów czerwieni a więcej w nim fioletu.A ja się uparłam na to bordo/wiśnia.
Nie do końca rozumiem jak ma wyglądać ta pigmentacja.
Załóżmy, że już znalazłam kolor który chciałam powiedzmy bordowy i jaką farbę mam użyć do pigmentacji tą docelową czy jakąś z naturalnej palety(wszystko jedno jaki odcień) i dopiero docelową z oksydantem bo tak gdzieś wyczytałam.
Czy nie lepiej użyć profesjonalnej farby, czy równie dobrze może być drogeryjna?
Możesz użyć np. 5.0 (dla mnie to raczej nie jest nic ciemniejszego niż poziom 5.. a już na pewno nie 3) do pigmentacji i farby docelowej do normalnego farbowania. Sama nie wiem, jaki to odcień.
Co do pytania, która farba lepsza - profesjonalna, bo jest z reguły mocniej napigmentowana. No i masz dużo większy wybór kolorów, prędzej znajdziesz taki, który Ci przypasuje.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 12:01   #712
Gosia8814
Raczkowanie
 
Avatar Gosia8814
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Łódź , Pabianice
Wiadomości: 109
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Oczywiście jeśli stac Ci na profesjonalną to jak najbardziej bo każdy fryzjer powie Ci że powinno sie tak farbować. To zupełnie zmienia postać rzeczy popatrz więc na paletę Majirel) wybierz kolor dla siebie 1 farba(a w zasadzie w Twoim przypadku jesli skusisz się na kupno profesjonalnej to krem koloryzujacy,powinie być z natury,czyli 0 po kropce ) -przy Twoim kolorze raczę Majirel8.0 i to nakładasz na głowę trzymasz do 20 min potem nic nie zmywając wybierasz Majirel (to bordo które Ci się podoba) i nakładasz z oksydantem 6% trzymasz tyle ile pisze na instrukcji. I tyle
Gosia8814 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 13:42   #713
eewczur6
Przyczajenie
 
Avatar eewczur6
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 15
GG do eewczur6
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Dziękować!!!!Jesteście wielkie
W końcu ktoś mi wytłumaczył to tak, że pojęłam.

Tak na marginesie:ile trzyma się taki kolor na głowie po pigmentacji?Mniej więcej oczywiście?
Robiłyście tą pigmentacje na swojej "skórze" albo na czyjejś? Jestem ciekawa efektów, bo nie jestem do końca przekonana czy to "wypali".

A poleciłybyście coś z palety schwarzkopf "Igora royal"bo tak się składa, że mam na stanie dwa litrowe oksydanty 9 i 6

Edytowane przez eewczur6
Czas edycji: 2015-10-30 o 13:46
eewczur6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 13:51   #714
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Cytat:
Napisane przez eewczur6 Pokaż wiadomość
Dziękować!!!!Jesteście wielkie
W końcu ktoś mi wytłumaczył to tak, że pojęłam.

Tak na marginesie:ile trzyma się taki kolor na głowie po pigmentacji?Mniej więcej oczywiście?
Robiłyście tą pigmentacje na swojej "skórze" albo na czyjejś? Jestem ciekawa efektów, bo nie jestem do końca przekonana czy to "wypali".

A poleciłybyście coś z palety szwarckopf "Igora royal"bo tak się składa, że mam na stanie dwa litrowe oksydanty 9 i 6
Ja sama nie robiłam, ale chodzą słuchy, że kolor się trzyma dłużej niż po zwykłym farbowaniu. Ile konkretnie to zawsze zależy od włosów.

Nie musisz mieć oksydantu i farby tej samej marki, więc spokojnie ten oksydant, który masz, możesz wykorzystać z jakąkolwiek farbą profesjonalną. I wtedy możesz wybierać ze wszystkich palet, na które tylko masz ochotę.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 17:26   #715
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Tylko pamiętaj że jeśli oxy ma amoniak to farba też musi mieć.

Po pigmentacji włos ma więcej barwnika, więc efekt koloryzacji jest trwalszy. Na włosach rozjaśnionych lub zniszczonych trzeba czasem kilka pigmentacji wykonać, żeby kolor przestał się spierać i trzymał się dłużej.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-31, 10:14   #716
eewczur6
Przyczajenie
 
Avatar eewczur6
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 15
GG do eewczur6
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Ooo A gdzieś wyczytałam, że farba powinna być tej samej marki co oksydant?
To nie prawda?
eewczur6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-31, 10:53   #717
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Cytat:
Napisane przez eewczur6 Pokaż wiadomość
Ooo A gdzieś wyczytałam, że farba powinna być tej samej marki co oksydant?
To nie prawda?
Nie, ja np. używałam do różnych farb oksydantu Joanny, bo najtańszy. Tylko SceneQueene słusznie zauważyła - sprawdź zawartość amoniaku.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 17:05   #718
Oksydacja
Raczkowanie
 
Avatar Oksydacja
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 48
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Cześć, ma do Was pytanie. Chcę zejść z blondu na poziomie 9-10 do ciemnego blondu. Mam ze 20 cm odrostu naturalnego ciemnego blondu. Zakupiłam już jako farbę wyjściową joanna naturia 240 i tu mam pytanie: jaki kolor wybrać z tej serii do pigmentacji aby nie wyszła mi zieleń?
Oksydacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 16:49   #719
Chocolate77
Rozeznanie
 
Avatar Chocolate77
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 510
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Hej, kochana uważaj bo ja ostatnio zrobiłam sobie pigmentację farba 7.0 (natura) z Majirel, na to kładłam 7.23 i wszystko było fajnie, barwnik się pięknie wbudował etc. ale po kilku tygodniach jednak wybiła taka lekka zieleń (prawdopodobnie pochodząca z tej natury! odcienie naturalne zawsze mają jakąś taką zieleń w sobie), więc... jednak nie zawsze pigmentacja naturą dobrze się kończy :P

Dla porównania - jeszcze PRZED tą pigmentacją kładłam sam odcień 7.23, i on się zmywał pięknie, zero jakiejkolwiek zieleni. Tylko że ja się wkurzyłam że za szybko schodzi, zrobiłam tą pigmentację naturą i klapa... wyszła zieleń. Teraz stwierdzam że lepiej było jednak nie robić pigmentacji albo robić ale tym samym odcieniem czyli 7.23...

Edytowane przez Chocolate77
Czas edycji: 2015-12-11 o 16:51
Chocolate77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-12, 21:05   #720
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Cytat:
Napisane przez Oksydacja Pokaż wiadomość
Cześć, ma do Was pytanie. Chcę zejść z blondu na poziomie 9-10 do ciemnego blondu. Mam ze 20 cm odrostu naturalnego ciemnego blondu. Zakupiłam już jako farbę wyjściową joanna naturia 240 i tu mam pytanie: jaki kolor wybrać z tej serii do pigmentacji aby nie wyszła mi zieleń?
Najlepiej wybrać ciepły odcień- złoty, rudy lub czerwony w zależności od koloru docelowego.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Chocolate77 Pokaż wiadomość
Hej, kochana uważaj bo ja ostatnio zrobiłam sobie pigmentację farba 7.0 (natura) z Majirel, na to kładłam 7.23 i wszystko było fajnie, barwnik się pięknie wbudował etc. ale po kilku tygodniach jednak wybiła taka lekka zieleń (prawdopodobnie pochodząca z tej natury! odcienie naturalne zawsze mają jakąś taką zieleń w sobie), więc... jednak nie zawsze pigmentacja naturą dobrze się kończy

Dla porównania - jeszcze PRZED tą pigmentacją kładłam sam odcień 7.23, i on się zmywał pięknie, zero jakiejkolwiek zieleni. Tylko że ja się wkurzyłam że za szybko schodzi, zrobiłam tą pigmentację naturą i klapa... wyszła zieleń. Teraz stwierdzam że lepiej było jednak nie robić pigmentacji albo robić ale tym samym odcieniem czyli 7.23...
Do pigmentacji nie używa się natury, bo ta zawsze zawiera w sobie trochę zieleni.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-05 15:28:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:01.