Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-02, 19:27   #2611
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Z tego co ja wiem od dawna, leków z dziurawcem, podobnie jak antykoncepcji hormonalnej nie wolno łączyć się ze słońcem, choć sama kiedyś w erze niewiedzy o filtrach łykając hormony się opalałam.
Tyle, że bajeczka stoswała równocześnie SPF 50 i nakładała ten krem wieczorem, na to filtr, więc nie wiem skąd ten burak. I czy on jest związany z opaleniem buzi?
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 19:59   #2612
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Z tego co ja wiem od dawna, leków z dziurawcem, podobnie jak antykoncepcji hormonalnej nie wolno łączyć się ze słońcem, (...)
ha, powiem wam wiecej, tak raczej nie do konca na temat: leki z dziurawcem nie powinny byc przyjmowane w okresie brania pigulek antykoncepcyjnych (nie jestem pewna, czy wszystkich, ale na tych co mialam do tej pory bylo to wyraznie napisane) - wowczas dzialanie antykoncepcyjne moze byc bardzo powaznie oslabione a szkoda, bo sproszkowany dziurawiec pozwolil mi bezstresowo przejsc maraton egzaminow koncowych
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 20:14   #2613
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Rilastil nakładałam również na dzień pod filtr i stosowałam nieprzepisową ilość filtra A poza tym burak w lecie to u mnie normalka, mimo, że walczę z nim jak mogę.

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

A i jeszcze jedno. Co do dziurawca to dermatolog mi powiedziała, że on wręcz przyciąga słońce. A ponieważ mam nerwicę naczyń dostałam ziołowe tabletki uspokajające z zastrzeżeniem żeby przy kupnie innych krzyczeć w aptece, żeby były bez dziurawca.
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 21:00   #2614
chrum
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 992
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam, to i ja poprosilabym o ocene mojej pielegnacji
Cera: dosc mocno unaczyniona z peknietymi naczynkami i pajaczkami, ktore przeksztalcaja sie w pajaki:-P do tego mieszana, bardzo wrazliwa, sklonna do podraznien i zapychania, do tego mam lekki tradzik.
Rano: woda termalna Avene,
krem do cery naczynkowej Iwostin,
filtr 30 firmy No7 (ktory matuje pudrem sypkim),
podklad i jeszcze raz puder.
Poludnie: makijaz zmywam plynem micelarnym Daxa,
buzie myje Bialym Jeleniem,
krem na naczynka Ziaja MED.
Wieczor: woda termalna,
Duac Daily Gel (na prawie cala twarz, omijam jedynie miejsca, gdzie sa pajaczki lub pekniete naczynka)
pajaczki smaruje serum Ziaja MED lub maska do cery naczynkowej Perfecty.

Bede bardzo wdzieczna za jakiekolwiek porady.
Z gory dziekuje
chrum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 23:16   #2615
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

a rano nie oczyszczasz twarzy ? żadnym żelem ani nic ?
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 21:56   #2616
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja tutaj tak po cichutku czytam wątek i czuję się jak ignorantka a myślałam że potrafię dbać o buzię chociaż konsekwentna nie jestem, pewnie dlatego że mnie cera bardzo nie nagli

Pozgłębiam jeszcze trochę wasze posty, i kiedyś pewnie także zgłoszę się po poradę
__________________

310813
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 08:28   #2617
Mika-m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: boat city
Wiadomości: 78
GG do Mika-m
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Teraz ja uprzejmie proszę o ocenę... Mam cerę tłustą,skłonną do trądziku,z miliardami zaskórników i zapchanych porów, jednocześnie wrażliwą i naczynkową.

rano:
-pianka Sebamed
-woda termalna Avene
- filtr emulsja+50 Avene/emulsja Lirene +50

wieczorem:
-micel Ziaja
-woda Avene
-Effaclar K
gdzieś po godzinie daję Physiogel

Taki program stosuję od tygodnia i wyczułam parę podskórnych guli :/ czy jest to spowodowane tzw. oczyszczaniem skóry czy też Physiogel mógł mnie zapchać?
A i dodatkowo piję codziennie 2-3 razy bratka.
Mika-m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-06, 09:21   #2618
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

physiogel creme może zapychać, bo zawiera trójglicerydy. może ogranicz go tylko do obszarów przesuszonych lub wyłącznie pod oczy i obserwuj, czy jest poprawa.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 10:59   #2619
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

...

Edytowane przez Renatka89
Czas edycji: 2011-01-08 o 14:04
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 12:33   #2620
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
To i ja poprosze o pomoc, bo już nie mam siły

Mam cere mieszaną, ale odwodnioną potrzebuje nawilżenia, równoczesnie WSZYSTKO mnie zapycha.
Zdarzają sie tez wypryski, ostatnio coraz wiecej

Moja pielęgnacja
(tutaj zaznacze,ze w roznych porach bo pracuję na 3 zmiany)

Rano:
Żel Garnier do skóry normalnej i mieszanej (ten zielony)
Tonik Ziaja ogórkowy
Krem Oceanic AA Therapy Tradzik nawilżajacy (pod makijaż)

Po powrocie do domu:
Zmywam makijaż mleczkiem Garniera do skóry wrażliwej
Żel Garnier zielony
Przemywam twarz tonikiem Ziaji
-Generealnie buzia odpoczywa..

Wieczorem:
Tonik Ziaja
Krem Iwostin Purritin na noc (koncze tubke, mysle nad czyms innym bo sama nie wiem czy pomaga..)
Coś punktowego ewentualnie.


Chciałabym nie budzic sie po prostu coraz czesniej z jakas niespodzianka, jest tak goraco,że kazdy makijaz jest uciażliwy
No i chociaz troooche zmniejszyc te okropne pory, wągry, podskórne gulki.

Moze coś polecicie?
Myślałam o kwasach, zakupiłam juz filtr wiec niby mogłabym stosowac, ale czy to dobre w lato na pewno? No i czy każdy kwas =wysyp na początku?
Hmm,po pierwsze prawdopodobnie dostaniesz baty za brak filtra rano.
Większość osób na biochemii nie schodzi poniżej spf 50(ja do nich nie należę więc krzyczeć nie będę).
Poza tym ta pielęgnacja jest taka mało biochemiczna.
Ja zrezygnowałabym z garniera,bo generalnie to jednak strasznie długie te ich składy i nie imponujące.Może jakiś olejek myjący,np. z BU:
http://biochemiaurody.com/sklep/o-oilcleanser.html
albo z ZSK: http://www.zrobsobiekrem.pl/?gotowe-zestawy,7
No chyba,że jesteś na 100% pewna,że te Garniery Cię nie zapychają.
Po drugie może do nawilżenia humektan?
Ogólnie to chwalony kremik,większości nie zapycha(choć oczywiście zdarzają się wyjątki).
Po trzecie kwasy w lato to nie jest najlepszy pomysł,zwłaszcza że skoro się malujesz to nie będziesz się dosmarowywać filtrem co 2 godziny.
Z kolei przy niesumiennym filtrowaniu mogą wyjść przebarwienia.
I jeszcze jedno,jesteś pewna że te wypryski to nie kwestia kolorówki?
Jest lato,może warto dać skórze odpocząć zamiast gotować ją pod makijażem.
A w ogóle to jest cały wątek poświęcony takiej skórze jak Twoja:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=183599
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 12:55   #2621
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

...

Edytowane przez Renatka89
Czas edycji: 2011-01-08 o 14:03
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-07, 16:55   #2622
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja mam tylko jedno krótkie pytanie. Czy mogę używać teraz Dirosealu na noc (stosuję od kilku miesięcy)? Fitruję się pięćdziesiątką Avene i nie wystawiam się na słońce, ale z drugiej strony mam skórę podatną na przebarwienia.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 19:30   #2623
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Proszę o ocene.
Dolożyłab baaardzo dużo do mojej pielegnacji, więc jestem pełna obaw. Po złych przejściach z kosmetykami ograniczyłam je do minimum i to takich nieinwazyjnych, teraz dołożyłam sporo, wszystko po to by było lepiej niż jest

lat 18, cera:
- trądzikowa
-tłusta (cała),
-przesuszona,
-podrazniona,
-naczynkowa,
- wrażliwa
-podatna na zapychanie
(opis straszny prawda? ale jest coraz lepiej mysle że z nową pielegnacja moja skora jest w stanie podązac w innym kierunku możecie też zrozumieć moje obawy co do próbowania nowych kosmetykow i do tego żeby nie przedobrzyć)

Rano:
-phisyiogel do mycia twarzy
-hydrolat z kwiatu kocanki
-żel hialurynowy z olejkiem z kwiatu kocanki/ róży naprzemian
-filtr +50 Lirene
-primer ryżowy lub silica
-podklad mineralny

W dzien:
-jak jest czas- siedze w domu, zawsze zmywam makijaż i nawilzam twarz: krem alantam plus albo żel hialurynowy 1% plus olejek

Na wieczór:
-phisiogel do mycia
-hydrolat oczarowy
-Duac (retoid plus nadtlenek benzoidu)
(zastanawiam się czy by nie dawac znowu tego żelu hiaurynowego pod, albo na Duac)

prosze o opinie i sugestie i zwroccie prosze uwage na rodzaj cery

co do filtru który mam (Lirene) to mnie zapycha i bardzo zle wyglada na mnie chyba przydaloby się coś do cery tłustej i coś co bardziej sie wchlania
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2009-07-07 o 19:32
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 22:47   #2624
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Czy mogę stosować tonik aspirynowy na przemian z kwasem borowym? Czy lepiej codziennie tonik aspirynowy a kwas borowy np co 3 dni tylko na zaskórniki ?
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 15:04   #2625
stricte
Raczkowanie
 
Avatar stricte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 385
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

witam.
Jako że dopiero zaczynam przygodę z biochemią miałabym do was kilka pytań i licze na wyrozumiałość

1. Czy stosując tonik z kwasami PHA faktycznie nie musze obawiac się przebarwień ?
Przez okres zimy stosowałam Unidox i Duac i teraz robię sobie od nich przerwę ( ok 3 tygodni nie stosuję) gdyż chciałabym pojechac w sierpniu na urlop i skorzystać bez obaw ze słońca ( oczywiście zaopatrzę się w filtry jednak chciałabym się choć trochę opalić).

2. Czy stosując hydrolaty ( zastanawiam sie nad cytrynowym, oczarowym i rozmarynowym) mam większe prawdopodobieństwo nabawienia sie przebarwień od promieni słonecznych ?

Odkąd odstawiłam kwasy moja cera jest nieznośna
Masa ropnych wyprysków, nie chcę stosować kwasów na lato ...
Już nie wiem co mam robić
chyba nic nie ejst w stanie mi pomóc przez ten czas.
Wiem, że jeśli wystawiłabym twarz na kilka dni na słońce wszystkie ropne by poznikały ( zawsze się tak dzieje) i ledwo sie od tego powstrzymuję
__________________
' Cierpienie jest na pewno rodzajem sensu.
Bezsens przecież nie boli.
Bezsens jest obojętnością.'
stricte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 20:13   #2626
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez stricte Pokaż wiadomość
witam.
Jako że dopiero zaczynam przygodę z biochemią miałabym do was kilka pytań i licze na wyrozumiałość

1. Czy stosując tonik z kwasami PHA faktycznie nie musze obawiac się przebarwień ?
Podlaczam sie pod pytanie czy kwasy PHA bez foltrow czy podczas opalania moga narobic plam ?

I jeszcze mam pyt czy kwas migdalowy jest fotuczulajacy? znalazlam cos takiego http://sklepy.allegro.pl/item632756441_632756441.html ?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 16:21   #2627
stricte
Raczkowanie
 
Avatar stricte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 385
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

pomoże ktoś ?
__________________
' Cierpienie jest na pewno rodzajem sensu.
Bezsens przecież nie boli.
Bezsens jest obojętnością.'
stricte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 17:16   #2628
zabka1807
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 20
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam! Może i mi mogłybyście coś podpowiedzieć
Moja cera jest mega tłusta, obecnie walczę z bliznami po trądziku bo na zimę miałam wysyp i jestem po 3 miesiącachz tetralysalem. Zmian ropnych już nie mam, ale jeszcze nie mogę powiedzieć żeby cera była ładna.
Rano:
-żel normalizujący do mycia twarzy ziaja pro
-tonik (samodzielnie zrobiony z hydrolatu oczarowego i witaminy b3, czasem dodaje też parę kropel kwasu hialuronowego), a jak akurat nie mam tego toniku to używam z ziaji pro tonik odświeżający bezalkoholowy
-humektan
-bioderma photoderm akn mat 40 albo mleczko avene spf 50
-czasem na to krem tonujący z ziaji nuno
-puder z jadwigi do cery tłustej

Wieczorem:
-żel normalizujący do mycia twarzy ziaja pro
-differin/a 2 razy w tygodniu zamiast differinu brevoxyl (tak mi dermatolog kazała)
-pod oczy żel bionawilżający z flos-leku

Okazyjnie na przesusz smaruję się olejem jojoba, robię maseczkę ze spiruliny, żel aloesowy.
A i dzisiaj ukręciłam sobie serum z wit. C na bazie kropli cevikap i mam zamiar je używać pod filtry.

Staram się dbać o moją cerę ale dalej jest jakaś taka brzydko szara, strasznie się świeci.
zabka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 17:34   #2629
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zabka1807 Pokaż wiadomość
Witam! Może i mi mogłybyście coś podpowiedzieć
Moja cera jest mega tłusta, obecnie walczę z bliznami po trądziku bo na zimę miałam wysyp i jestem po 3 miesiącachz tetralysalem. Zmian ropnych już nie mam, ale jeszcze nie mogę powiedzieć żeby cera była ładna.
Rano:
-żel normalizujący do mycia twarzy ziaja pro
-tonik (samodzielnie zrobiony z hydrolatu oczarowego i witaminy b3, czasem dodaje też parę kropel kwasu hialuronowego), a jak akurat nie mam tego toniku to używam z ziaji pro tonik odświeżający bezalkoholowy
-humektan
-bioderma photoderm akn mat 40 albo mleczko avene spf 50
-czasem na to krem tonujący z ziaji nuno
-puder z jadwigi do cery tłustej

Wieczorem:
-żel normalizujący do mycia twarzy ziaja pro
-differin/a 2 razy w tygodniu zamiast differinu brevoxyl (tak mi dermatolog kazała)
-pod oczy żel bionawilżający z flos-leku

Okazyjnie na przesusz smaruję się olejem jojoba, robię maseczkę ze spiruliny, żel aloesowy.
A i dzisiaj ukręciłam sobie serum z wit. C na bazie kropli cevikap i mam zamiar je używać pod filtry.

Staram się dbać o moją cerę ale dalej jest jakaś taka brzydko szara, strasznie się świeci.
Hehhe a co tu podpowiadać ? Robisz dużo dla swojej cery, teraz trzeba tylko czekać na rezultaty Ja nie mam zaufania do ziaji - kosmetyków do twarzy.Po co używasz toniku i kremu ziaji skoro używasz hydrolatu i serum z C? Z tego ,czego nauczyłam się na tym forum to im mniej tym lepiej

Ja zakupiłam żel babydream do mycia, humakten, borasol, zrobiłam tonik aspirynowy, łykam witaminę a+e, mam też peeling mechaniczny ziaja pro, zostaje też czekać na efekty. Po miesiącu napiszę czy są jakieś rezultaty.
A jak będę miała trochę pieniążków to planuję duże zakupy na BU Mam ochromną ochotę na serum z C, hydrolat,żel hialuronowy i tonik z kwasami 10%, oraz jakiś olejek myjący :roll eyes:
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-11, 18:04   #2630
batenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Pomóżcie początkującej dobrać odpowiedni zestaw kosmetyków do pielęgnacji tłustej cer

Od niedawna jestem na Wizaz ale lektura tego forum jest fascynująca! Czytając je zauważyłam jak dużo uwagi przykładacie dziewczyny do takich rzeczy jak kosmetyki z kwasami do rozjaśniania czy kremy z duzym filtrem. Ja nigdy nie używałam takich kosmetyków bo nie miałam pojęcia,że są ważne (na szczęście człowiek uczy się całe życie.
Jednak chyba powinnam. Mam cere tłustą z niewielkim trądzikiem i całą masą drobnych blizn po starych krostkach, ponadto mnóstwo zaskórników i rozszerzone pory. Dermatolog na wizycie polecił mi tabletki antykoncepcyjne (biore Mercilon) i żel Isotrex na twarz.
Poradzcie mi jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja w moim przypadku: jakie kwasy, jaki krem nawilżający, czym oczyszczać (obecnie używam serii Garnier- Czysta Skóra), co na noc, co na dzień i żeby pasowało do tego Isotrexu.
Bedę wdzięczna za pomoc.
batenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 19:03   #2631
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Pomóżcie początkującej dobrać odpowiedni zestaw kosmetyków do pielęgnacji tłust

Nie używaj Garniera Czysta Skóra bo to tylko pogorszy sprawę. To po pierwsze. A do drugie to wystarczy poczytać wątek o cerze tłustej,problematycznej, który cały czas jest aktywny . Znajdziesz tam mnóstwo porad i propozycję dobrych kosmetyków.
Jeśli chodzi o mycie twarzy to zainwestuj w dobry żel bez detergentów albo coś do mycia dla dzieci np hipp albo babydream. Unikaj drogeryjnych toników- przerzuć się na hydrolaty i poczytaj więcej na biochemii Co do kwasów to odwiedź forum Basi Kwatkowskiej, i sklepy internetowe- Biochemia Urody oraz mazidła.Można zakupić toniki i kremy z kwasami. No i oczywiście nawilżaj prostymi, niezapychającymi kremami. Na forum dużą popularnością cieszy się Humakten. Dziewczyny polecają też maseczkę z aspiryny i tonik aspirynowy, peeling enzymatyczny z kapsułek ananasowych Otris oraz kwas borowy ( ma też wiele przeciwniczek)
To czego ja nauczyłam się na tym forum to
1.zwracać uwagę na składy- wybierać tylko te proste- zresztą o tym na wizażu jest mnóstwo informacji
2.unikać SLS
3.Zaprzyjaźnić się z kosmetykami dla dzieci np Hipp,Babydream
4.Używać filtrów- na forum dużo o tych droższych i tańszych- w każdym razie musza być fotostabilne- jest lista
5.Dobrać odpowiedni kwas- BU, mazidła, lub własna apteczka
6.Nawilżać!
7.Złuszczać ,ale raczej nie mechanicznie.

Wiem,że czytania jest mnóstwo.Ale warto Ja sama zaczęłam niedawno. I postanowiłam zmienić radykalnie pielęgnację.
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 19:07   #2632
zabka1807
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 20
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Krem z ziaji jest tonujący to taka moja alternatywa dla podkładu gdy chcę trochę to i owo zamaskować i wyrównać,a toniku ziaji używam jak skończy mi się porcja tego własnej roboty i nie mam czasu zrobić nowej.

Co do biochemii urody to też mi się dużo rzeczy podoba, ale chwilowo kasy brak. Kusi mnie olejek regulujący lemon, ale tam jest BHA a ja jestem uczulona na salicylany. Myślicie, że jak się jest na nie uczulonym to nie można ich stosować zewnętrznie w małych stężeniach?

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

A i jako przyszła farmaceutka odradzałabym Ci borasol, działanie przeciwbakteryjne słabe, to już trochę taki przestarzały środek. Może podrażniać, ogólnie nie polecam, chyba, że naprawdę widzisz efekty.
zabka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 20:46   #2633
zabka1807
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 20
Dot.: Pomóżcie początkującej dobrać odpowiedni zestaw kosmetyków do pielęgnacji tłust

potwierdzam to co napisano wyżej, wbrew pozorom z taką cerą trzeba delikatnie postępować; sama używałam wszelkich toników, żeli, punktowych zasuszaczy i innych "cudów" z reklam do cery trądzikowej i tłustej i to tylko pogarszało sprawę, od kiedy traktuję ją delikatnie jest lepiej, niestety trzeba być cierpliwym... poszperaj na forum, ja tu znalazłam wiele ciekawych propozycji pielęgnacji takiej właśnie cery.
zabka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 21:03   #2634
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Podlaczam sie pod pytanie czy kwasy PHA bez filtrow czy podczas opalania moga narobic plam ?

I jeszcze mam pyt czy kwas migdalowy jest fotuczulajacy? znalazlam cos takiego http://sklepy.allegro.pl/item632756441_632756441.html ?

Kwasy PHA to nadal kwasy i mimo wszystko nie jestem zwolenniczka odstawiania filtrow jezeli liczymy sie z przebywaniem nad woda itd.korzystajac aktywnie z urokow lata.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 21:09   #2635
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Kwasy PHA to nadal kwasy i mimo wszystko nie jestem zwolenniczka odstawiania filtrow jezeli liczymy sie z przebywaniem nad woda itd.korzystajac aktywnie z urokow lata.
Czyli jednym słowem kwas PHA bez filtra,sloneczko,solarium itd moze mnie uraczyc przebarwieniami?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 21:16   #2636
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Teoretycznie nie są fotouczulające, ale jak to kwasy - złuszczają naskórek (choć te w małych stężeniach bardziej nawilżają), więc nowa, odsłonięta skóra jest podatna na działanie promieni słonecznych.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 10:33   #2637
linve
Raczkowanie
 
Avatar linve
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Hannover
Wiadomości: 107
Send a message via Skype™ to linve
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

mam pytanko... jak myslicie.. w jakim wieku mozna zaczac stosowac kwasy? na karku juz 18 i tak sie zastanawiam, czy na jesien nie zaczac walczyc z przebarwieniami i zaskornikami.
__________________

linve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 12:17   #2638
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Linve, ja myślę, że możesz spokojnie się kwasić, ale delikatnie. Zawsze lepiej zacząć dbac o skórę w wieku 18 lat niż się smazyc na solarium, apotem leczyć. Myślę, że taki Effeclar K, albo Acne Derm, na noc co 2-3 dni będą ok i oczywiście filtry.

Ja z kolei swoje plany z poprzednich postów okroiłam w związku z urlopem i zamiarem wykrycia zapychacza. Zmienilam filtr z Lirene na Avene i odstawiłam więszkośc kosmetyków. Rano myje buzię żelem, potem Hydrolat oczarwowy i Avene + makijaż do pracy(bez podkładu, poudru, tylko róż i korektor) w czasie urlopu bez makijażu, wieczorem na wyjście zamiast filtra Bioderma Sensibio AR, na noc Acne derm lub olej z kocanki. I jest ok, póki co, Gdy do końca tygodnia nic nie wyskoczy, wprowadzę Lemona i serum z vit C, by sprawdzić, czy też nie były źródłem zapchania. Lysanela zostawię na pojedyńcze krostki, a Tonik z 2% BHA, wprowadzę po urlopie, gdy pogoda się pogorszy i delikatnie 2 razy w tygodniu, tak, że np. na noc, AD, kocanka, Ad, kocanka, 2%BHA, kocanka, AD itd. Chyba, że po wprowadzeniu Lemona i Serum nic mnie nie zapcha, i okarze się, że buzię mam ładną, to wtedy nap tonik BHA od września, raz w tygodniu.
__________________
7.04.2013 Brunio


Edytowane przez aliś
Czas edycji: 2009-07-15 o 12:19
aliś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 12:22   #2639
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez linve Pokaż wiadomość
mam pytanko... jak myslicie.. w jakim wieku mozna zaczac stosowac kwasy? na karku juz 18 i tak sie zastanawiam, czy na jesien nie zaczac walczyc z przebarwieniami i zaskornikami.

pewnie ja sie zaczelam kwasic w wieku 14 lat.

A poki jestes mlodsza to szybciej efekty zauwazysz. Poźniej ciezko Ci będzie sie pozbyc przebarwien
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 16:26   #2640
linve
Raczkowanie
 
Avatar linve
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Hannover
Wiadomości: 107
Send a message via Skype™ to linve
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

ooo dzieki za tak szybka odpowiedz..
__________________

linve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:41.