wysoka prolaktyna co to dla mnie oznacza? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-30, 15:44   #1
katrin1982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2

wysoka prolaktyna co to dla mnie oznacza?


witam! dziś odebrałam wynik PRL po MTC, wynosi 209,50 gdzie norma wynosi 6,0-30,0. martwię się proszę o poradę.
katrin1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 16:01   #2
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: wysoka prolaktyna co to dla mnie oznacza?

Cytat:
Napisane przez katrin1982 Pokaż wiadomość
witam! dziś odebrałam wynik PRL po MTC, wynosi 209,50 gdzie norma wynosi 6,0-30,0. martwię się proszę o poradę.
Nadmiar prolaktyny powoduje zaburzenia cyklu miesiączkowego. Miesiączki mogą się wówczas pojawiać się częściej niż co 25 dni, albo rzadziej niż co 33. Oprócz tego mogą być bardzo skąpe, lub w ogóle mogą zaniknąć. Zdarza się też, że cykle są bezowulacyjne – co jest często przyczyną niemożności zajścia w ciążę. Wśród innych skutków nadmiaru prolaktyny wyróżnia się: obniżenie popędu seksualnego, a czasem także bóle głowy czy zaburzenia widzenia, gdy odpowiedzialny za stężenie prolaktyny jest gruczolak przysadki mózgowej. W przypadku problemów z niedoczynnością tarczycy (co jest też powodem zaburzeń stężenia prolaktyny), kobiety tyją bez powodu. Niestety może się zdarzyć tak, że piersi stają się nabrzmiałe i bardzo wrażliwe na dotyk, a u kobiety mimo braku ciąży, pojawia się mleczny wyciek z sutka.

źródło: http://www.we-dwoje.pl/prolaktyna;-;...ykul,5016.html

Zgłoś sie do lekarza z wynikami
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 16:27   #3
katrin1982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: wysoka prolaktyna co to dla mnie oznacza?

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Nadmiar prolaktyny powoduje zaburzenia cyklu miesiączkowego. Miesiączki mogą się wówczas pojawiać się częściej niż co 25 dni, albo rzadziej niż co 33. Oprócz tego mogą być bardzo skąpe, lub w ogóle mogą zaniknąć. Zdarza się też, że cykle są bezowulacyjne – co jest często przyczyną niemożności zajścia w ciążę. Wśród innych skutków nadmiaru prolaktyny wyróżnia się: obniżenie popędu seksualnego, a czasem także bóle głowy czy zaburzenia widzenia, gdy odpowiedzialny za stężenie prolaktyny jest gruczolak przysadki mózgowej. W przypadku problemów z niedoczynnością tarczycy (co jest też powodem zaburzeń stężenia prolaktyny), kobiety tyją bez powodu. Niestety może się zdarzyć tak, że piersi stają się nabrzmiałe i bardzo wrażliwe na dotyk, a u kobiety mimo braku ciąży, pojawia się mleczny wyciek z sutka.

źródło: http://www.we-dwoje.pl/prolaktyna;-;...ykul,5016.html

Zgłoś sie do lekarza z wynikami
dzięki! faktycznie miesiączkować przestałam 5 miesiecy temu, teraz lekarz mi ją wywołał i skierował na te badania w 3 dzień cyklu. jeszcze nie planuję zajścia w ciążę, ale już wiem że muszę się liczyć z tym że będzie kłopot z regulacją owulacji.
katrin1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:25.