Objawy porodu pomocy czy to już - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-13, 23:15   #1
Klaudiaidylan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Wink

Objawy porodu pomocy czy to już


Czesc jestem w 33 tygodniu ciąży mój synek jest ułożony już główka w dół twarzą do porodu wazy około 2kg wiec jest jeszcze malutki jednak jest długim dzieckiem po mężu który ma 2m wzrostu. Główka podana jest jak w 34 tygodniu brzuszek jak w 35 a nóżki jak w 38 dlatego położna już sama nie moze stwierdzić ile zostało do końca ciąży. często odczuwam szczypanie w pochwie oraz od kilku dni ukazuje sie biały śluz na bieliźnie wyglądający jak glut. Od około 4 dni mam luźny stolec oddaje go 3-4 razy dziennie. Od tygodnia pojawiła sie siara w piersiach sa bardzo swędzące i drażliwe na dotyk. Do końca pozostało niby 7 tygodni czy któraś z pan miała moze podobne dolegliwości
Klaudiaidylan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 16:59   #2
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Objawy porodu pomocy czy to już

Cytat:
Napisane przez Klaudiaidylan Pokaż wiadomość
Czesc jestem w 33 tygodniu ciąży mój synek jest ułożony już główka w dół twarzą do porodu wazy około 2kg wiec jest jeszcze malutki jednak jest długim dzieckiem po mężu który ma 2m wzrostu. Główka podana jest jak w 34 tygodniu brzuszek jak w 35 a nóżki jak w 38 dlatego położna już sama nie moze stwierdzić ile zostało do końca ciąży. często odczuwam szczypanie w pochwie oraz od kilku dni ukazuje sie biały śluz na bieliźnie wyglądający jak glut. Od około 4 dni mam luźny stolec oddaje go 3-4 razy dziennie. Od tygodnia pojawiła sie siara w piersiach sa bardzo swędzące i drażliwe na dotyk. Do końca pozostało niby 7 tygodni czy któraś z pan miała moze podobne dolegliwości
Z tego co opisujesz to wszystko jest w normie. Jak masz wątpliwości zgłoś się do lekarza. Objawem porodu są regularne skurcze i/lub odejście wód płodowych. Terminu porodu nie określa się po wielkości dziecka, więc nie wiem co ci powiedziała ta położna, ale wielkość tu nie ma nic do rzeczy. Bezpośrednio przed porodem skraca się szyjka macicy i potem otwiera, jeśli wszystko zamknięte to znaczy, że jest ok i spokojnie trzeba czekać na swój czas.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 21:46   #3
Klaudiaidylan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Dot.: Objawy porodu pomocy czy to już

Bardzo dziekuje za informacje uspokoiła mnie trochę pani to moje pierwsze dziecko i szczerze mówiąc trochę sie boje jak to wszysko przebiegnie.
Klaudiaidylan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 22:49   #4
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Objawy porodu pomocy czy to już

I to, że dzidziuś jest większy, to wcale nie oznacza, że jest już gotowy do przyjścia na świat, bo narządy wewnętrzne się jeszcze nie rozwinęły.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 11:39   #5
Madzialenka195
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 12
39 tc

Hej dziewczyny jestem w 39 tc od pewnego czasu odczuwam bóle krzyża przechodzące do podbrzusza..czy to może oznaczać, że coś w trawie piszczy..? Tzn czy poród już blisko..?
Madzialenka195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 12:14   #6
meta_morfoza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 369
Dot.: 39 tc

w 39tc to tak czy siak poród jest blisko a co do bóli, to ciężko coś przewidzieć, każdy inaczej to przechodzi
meta_morfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-08 13:14:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:34.