Kontrowersyjne klapsy i 14 miesieczne dziecko - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-29, 21:08   #271
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Kontrowersyjne klapsy i 14 miesieczne dziecko

Dlaczego niektórym się wydaje, że bez bicia dziecka nie da się wyznaczyć granic, to za nic nie pojmę. I jak pisałam w tym wątku - nie uważam klapsania za patologię, ale moim zdaniem to jest najbardziej bezsensowna i nic nie wnosząca "metoda wychowawcza".
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 22:04   #272
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Kontrowersyjne klapsy i 14 miesieczne dziecko

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Dlaczego niektórym się wydaje, że bez bicia dziecka nie da się wyznaczyć granic, to za nic nie pojmę. I jak pisałam w tym wątku - nie uważam klapsania za patologię, ale moim zdaniem to jest najbardziej bezsensowna i nic nie wnosząca "metoda wychowawcza".
Ja również nie mogę zrozumieć jak można obnosić swoją głupotą i bic brawo innym, którzy chwalą się swoją ignorancja.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 23:47   #273
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Kontrowersyjne klapsy i 14 miesieczne dziecko

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Dlaczego niektórym się wydaje, że bez bicia dziecka nie da się wyznaczyć granic, to za nic nie pojmę.
No nie pojmiesz, bo potrafisz inaczej. Ale mnie się wydaje, że takim osobom należy trochę współczuć. Że mają tak wąski wachlarz możliwości do wykorzystania. Zachwalają jedyne co mają i już, bo co mają robić, przyznać się do bezradności? Braku chęci pracy z dzieckiem? Braku pomysłów na rozwiązywanie sytuacji? Że mogą wyznaczać granice i budować swój autorytet jedynie siłą fizyczną, bo inaczej nie potrafią? Gdzież tam. Lepiej klapsnąć i dorobić sobie teorię-utopię o idealnym, szanującym się, bitym w dzieciństwie społeczeństwie i wciąż szukać przykładów w swoim otoczeniu, jak to inni robią źle.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2011-10-30 o 01:11
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 21:18   #274
monias125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1
Dot.: Kontrowersyjne klapsy i 14 miesieczne dziecko

Witam po przeczytaniu tego wpisu postanowiłam odpowiedzieć .Takie małe dzieci nie powinny dostawać klapsów .Żadne dziecko nie powinno być bite.Nie wolno krzyczeć na dzieci podnosić głosu oraz szarpać.Dziecko małe nie zrozumie co zrobiło w danej chwili złego .Autorka tego postu zastanawia się czy powinna zareagować myśle że tak .Wystarczyło matce wytłumaczyć że wyrządza psychiczna krzywdę .Proponuje wytłumaczyć matce z popełnia błędy .
Proponuje przeczytać książkę :

Tracy Hogg
w popularnym "Języku dwulatka", KDC 2003, mówi:

Kara cielesna nie uczy dziecka niczego na temat złego zachowania. Dziecko dowiaduje się tylko tego, że uderzenie powoduje ból. Przez krótką chwilę może zachowywać się lepiej, ponieważ w sposób naturalny pragnie uniknąć bólu. Nie zdobywa jednak żadnych umiejętności i w najmniejszym stopniu nie rozwija wewnętrznej kontroli.
Jeśli dziecku dajemy klapsy możemy liczyć się z tym że im będzie starsze też będzie nam dawało.
Starsze dzieci bite przez rodziców opiekunów będą biły się z swoimi rówieśnikami, rodzeństwem młodszym .Wystąpi w nich agresja możliwość wyładowania się na słabszych Wydaje mi się wspólna rozmowa z dzieckiem wytłumaczenie co zrobiło złe uczyni cuda niż klapsy który będzie bolesny a w przyszłości może wpłynąć na psychikę dziecka..

Starajmy się okazywać dziecku dużo ciepła i miłości bo klapsy nie są dobra metoda wychowawcza a coraz częściej zaczyna się od jednego klapsa a potem dzieci mogą być bite za wszystko bo rodzice takim sposobem wylądowują swoje niepowodzenia na dziecku.
Zachęcam do literatury.

Edytowane przez monias125
Czas edycji: 2016-07-13 o 07:19
monias125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-04 21:18:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:01.