Jade do Hiszpani!!! - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-01, 13:35   #301
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

A więc plażowanie też może być ujęte, na plaże najlepiej pojechać metrem do stacji El Poblenou i tam dojść sobie do spokojniejszej i dużo większej plaży niż Barceloneta.
Poszukaj taniego a fajnego zakwaterowania na booking.com, wiadomo, że koniecznie trzeba zwiedzić Sagrada Familia, Montjiuc (cudny widok na Barcelonę) + stadion olimpijski, zaraz obok jest też zamek, a jak się wysiądzie można zobaczyć budynek gdzie odbywała się corrida (0becne centrum handlowe), jesli jest mozliwość to wieczorem zobaczyć koncert przy słynnej fontannie (na prawdę świetne), ogrody Gaudiego i słynny jego budynek (choć jest ich więcej), Camp Nou - nawet dla kobiet może to być interesujące, baaardzo stare piłki, czy korki do gry, ostatnio jak weszłam do pomieszczenia komentatorów to leciało nagranie po polsku Port w Barcelonie i to akwarium, jedzie się tunelem, a na około pływają płaszczki i rekiny La Ramble proponowałabym wieczorem, mnóstwo ulicznych artysów, klimat tamtejszych kawiarenek i sklepików.... świetny bar "czarna owca" gdzie schodzi się mnóstwo tubylców, jest jednak trochę schowany w uliczkach. Pokazał mi go mój szef (z pochodzenia Hiszpan i 6 lat mieszkał w Barcy), strasznie klimatycznie, tzn zgiełk, dużo ludzi, długie stoły, każdy siedzi gdzie jest miejsce Można przejechać się kolejką linową na górę Montserrat (klasztor widać z Montjuic), oprócz tego katedra gotycka... oczywiście można skorzystać z opcji przejazdu autobusem hop in - hop off, wozi on po najważniejszych atrakcjach... na pewno taka wycieczka wyniesie Cię więcej, bo tour operatorzy mają zniżki jeśli czarterują lot czy przy rezerwacji hotelu... jak coś mi się jeszcze przypomni to dam znać. Fajnie jakby można było ludzi metrem wozić, bo tanio by wyszło
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 18:29   #302
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

Kochane będę miałą okazję być w Madrycie dwa dni pod koniec marca mam problem z wyborem okrycia wierzchniego
na pewno będę miała ze sobę (przed Madrytem będziemy tydzień w Maroko....) cienką kurtkę dżinsową+ cienki bawełniany sweterek myślicie, że to wystarczy?
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 19:11   #303
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

W Brarcelonie jest taki fajny i darmowy park Cytadela, można łódka popływać po jeziorze, zaraz obok jest Zoo i Muzeum Picassa to trzeba zobaczyć, ew. wjazd na wieże Sagrady i obejrzenie widoku miasta z góry-też super sprawa, do tego obowiązkowo jak koleżanka napisała La Rambla, czy port
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 19:23   #304
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Jade do Hiszpani!!!

Ja odświeżę wątek, aby nie zakładać kolejnego.

Udało nam się z TŻtem znaleźć dosyć ciekawy last minute do Hiszpanii na 7 dni, więc za tydzień lecimy do Aguadulce - Costa Almeria. Przeczytałam cały wątek i niestety nikt na temat tych rejonów sie nie wypowiadał.

Proszę o wszelkie wskazówki, jeżeli ktoś był w tych rejonach, to co warto zobaczyć? Którą knajpę odwiedzić?

Na Gibraltar bedziemy mieli ponad 500 km, warto jechac na taka wykańczającą wycieczkę (koszty jak sprawdzałam to ok 70euro/os)

Co warto zjeść na miejscu, jakie potrawy regionalne, narodowe? Bedziemy mieli All, ale zakładam, że chcielibysmy zjeśc jednak gdzieś na mieście, bo pewnie w hotelu to nie będzie takich typowo hiszpańskich posiłków.

Zastanawiamy sie również ile pieniędzy wziąć ze sobą, nocleg i wyżywienie będzie. 2x może jakiś obiad/kolacja na mieście + pamiątki i może jakieś drinki/alkohole spoza karty hotelowej Jakaś imprezę też chcielibyśmy zaliczyć

czytałam tutaj, ze warto kupić, oliwki, oliwe, kawę marcilla, wino i tuorny (?) czy cos się zmieniło, coś jeszcze warto kupic i przywieść do Polski, m.in. jako 'pamiątki' z podróży? A może warto jeszcze czegoś spróbować na miejscu jakieś cukierki, żelki, czy cokolwiek z czego może słynąć Hiszpania?

zastanawiamy sie również nad wypożyczeniem samochodu lub skuterka. Patrzyłam na zagranicznych stronach, że jest to jednak droga oferta, natomaist nic nt skuterków nie znalazłam, mają tam takie wypożyczalnie?

No i ważane co zabrać ze sobą. Filtr 25 wystarczy na początek czerwca? konwulsje brzuszne po zetknięciu z ich jedzeniem sie pojawiają?

Nie mogę się doczekać, nigdy nie byliśmy w Hiszpanii, śledząc oferty wakacji nastawialiśmy sie na Grecję lub Bułgarię, ale akurat jedna oferta last minute nam się pojawiła w Hiszpanii i kupiliśmy

------------
jeszcze mam pytania takie 'jak się zachować', np. napiwki ile i gdzie? restauracje, w hotelu sprzątaczce? No i tym podobne, czy mają jakieś zwyczaje, czegoś nie tolerują, jak sie mówi robi?
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6

Edytowane przez beatiska
Czas edycji: 2014-05-26 o 19:56
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-26 20:23:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:23.