Jakie cwiczenia na schudniecie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-11, 15:31   #1
PaniDixon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 3

Jakie cwiczenia na schudniecie?


Na wstepie zaznaczam ze to moj pierwszy watek ( powinni jakos " uwidocznic" przycisk nowego watku , bo dlugo go szukalam ) . Mam 14.5 lat 158.5cm wzrostu i waze 60kg. Nie mowcie ze to prawidlowe, czy cos. Zle sie z soba sama czuje dlatego zalozylam tu konto, bo licze na pomoc. Otoz nie wiem co robic, bo nie byc umiesniona, a schudnac! Nie chce miec kaloryfera na brzuchu tylko zgubic tluszcz. Wiem ze jakies miesnie sie pojawia na pewno, ale bez przesady! Co wy polecacie? I tutaj taka mala uwaga : wczoraj robilam trening na plaski brzuch od mel b i wytrzymalam 4 minuty :C strasznie mam slaba kondycje. Poleccie cos. Chcialabym wazyc tak z 52-50 kg. Czas nie gra roli. Przestalam nesc slodycze, jem co jakie 3h i wiem zeby na prawdw schudnac to musze robic jakies cwiczenia. Myslalam o bieganiu, ale to chyba po 19 bo jest na maksa goraco co sadzicie?
PaniDixon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 20:20   #2
Kitty_91
Raczkowanie
 
Avatar Kitty_91
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 291
Dot.: Jakie cwiczenia na schudniecie?

Skoro czas nie gra roli to spędź go na nauce o żywieniu poczytaj wątki na tym forum, na sfd, na blogach o żywieniu itd, ewentualnie poproś rodziców żeby zapłacili ci za wizytę u dietetyka. Jeśli nie masz żadnej wiedzy o żywieniu (a sądząc po twoim poście to jej nie masz, o ile nie jesteś trollem) to nie bierz się za żadne diety...
__________________
Moje Devia(nt)cje
Kitty_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 08:58   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Jakie cwiczenia na schudniecie?

Cytat:
Napisane przez PaniDixon Pokaż wiadomość
Na wstepie zaznaczam ze to moj pierwszy watek ( powinni jakos " uwidocznic" przycisk nowego watku , bo dlugo go szukalam ) . Mam 14.5 lat 158.5cm wzrostu i waze 60kg. Nie mowcie ze to prawidlowe, czy cos. Zle sie z soba sama czuje dlatego zalozylam tu konto, bo licze na pomoc. Otoz nie wiem co robic, bo nie byc umiesniona, a schudnac! Nie chce miec kaloryfera na brzuchu tylko zgubic tluszcz. Wiem ze jakies miesnie sie pojawia na pewno, ale bez przesady! Co wy polecacie? I tutaj taka mala uwaga : wczoraj robilam trening na plaski brzuch od mel b i wytrzymalam 4 minuty :C strasznie mam slaba kondycje. Poleccie cos. Chcialabym wazyc tak z 52-50 kg. Czas nie gra roli. Przestalam nesc slodycze, jem co jakie 3h i wiem zeby na prawdw schudnac to musze robic jakies cwiczenia. Myslalam o bieganiu, ale to chyba po 19 bo jest na maksa goraco co sadzicie?

Zeby kobieta się jakoś rażąco widocznie umięśniłą i miała "kaloryfer" to jest masa bardzo długiej, ciężkiej , regularnej pracy w olbrzymim reżimie dietetyczno-treningowym.
Estrogeny blokują przyrost mięśni a nasz naturalny _właściwy_ i _zdrowy_ poziom tkanki tłuszczowej jest o wiele wyższy niż u mężczyzn wiec tego... raczej nie masz na to szans ćwicząc w domu , biegajac, czy coś tam. Wiec spoko,

Wczrtaj wytrzymałaś 4 minuty, jutro wytrzymasz 4.20 a za 3 tygodnie/ miesiące machniesz cały trening.
Wytrwałości i konsekwencji życzę.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 12:32   #4
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Jakie cwiczenia na schudniecie?

Dokladnie, małymi kroczkami do przodu. Tez zycze powodzenia!
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 17:31   #5
greedylove
Przyczajenie
 
Avatar greedylove
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Chrzanów
Wiadomości: 8
Dot.: Jakie cwiczenia na schudniecie?

Spokojnie, jak zaczniesz ćwiczyć to na pewno w pierwszej kolejności zgubisz tłuszcz, nie tak łatwo wyrobić sobie mięśnie
Dobrze, że zrezygnowałaś ze słodyczy i jesz regularnie, jak będziesz trzymała zbilansowaną dietę pozbędziesz się tłuszczu (dieta to 70%, a ćwiczenia 30% sukcesu).
Ćwiczenia w początkowej fazie powinny skupić się na poprawie kondycji, dlatego zachęcam do biegania (na początku małe dystanse, przeplatane szybkim marszem) czy jazdy na rowerze, pływania, rolki, skakanka. W upały zawsze możesz to robić albo rankiem albo wieczorem. Doskonałe w polepszeniu kondycji są ćwiczenia interwałowe, które trwają krótko i wymagają intensywności. Np. tabata, gdzie 20s wykonujesz jakieś ćwiczenie, np. przysiady z podskokiem, 10s odpoczywasz i tak 8 razy - po 4 minutach jesteś już zlana potem i zaliczyłaś tabatę, jeśli dałaś z siebie wszystko. Poszukaj np. na youtube ciekawych inspiracji jak ćwiczyć tabatę.
__________________
" Życie nasze składa się z krótkich momentów
Cudownych chwil czy przykrych incydentów "
greedylove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 18:29   #6
Shiva1988
Raczkowanie
 
Avatar Shiva1988
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 115
Dot.: Jakie cwiczenia na schudniecie?

Dokładnie tak jak mówią dziewczyny najlepiej najpierw jest poszerzyć swoją wiedzę na temat ćwiczeń , prawidłowego odżywiania dopiero potem powoli tworzy się własne menu na podstawie zapotrzebowania kalorycznego dorzucając trening na który pozwala ci twój wolny czas.

Co do konkretnych ćwiczeń to zależy czy chcesz to robić w domu / siłowni na necie jest naprawdę dużo planów treningowych które się sprawdzają np Mel B itd. Co do samego biegania ja za tym nie przepadam stąd wybrałam trening domowy.

Edytowane przez Shiva1988
Czas edycji: 2015-08-17 o 18:31
Shiva1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-17 19:29:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:16.