Ginekolog Okolice Wrocławia - PCOS - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-06, 20:23   #1
Technikum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 35

Ginekolog Okolice Wrocławia - PCOS


Witam , Zacznę od początku mam 21 lat , Kiedyś Byłam u Ginekologa innego niż zawsze na prywatnej wizycie (zawszę chodzę do przychodni na NFZ) no ale do rzeczy . Lekarz wykonał mi usg USG jamy brzusznej a nie dopochwowo i usiadł i powiedział tak tzn napisał na wydruku PCOS , i pytania o cykl itp zaczął mi odpowiadać na czym to polega itp na co ja mu odp , że dobrze się czuje i wszystko w porządku bo tak jest okres mam regularny nie skąpy nie obfity jestem szczupła 55 kg / 160 cerę włosy, mam dość ładną ogólnie na zdrowie nigdy nie narzekałam . Więc zapytałam lekarza czy może mi zrobi jakieś Badania ? Na co on , Ale proszę tu Recepta na hormony tzn tabletki , a ja przyznam , że nie chcę tego bo Robię studia z Farmacji i z własnej decyzji nie chcę się faszerować hormonami zwłaszcza , że kiedyś je zaczęłam brać ale wtedy z powodu antykoncepcji ale jak szybko zaczęłam tak odstawiłam bo naprawdę było mi nie dobrze , więc podjęłam decyzje nie chce bo czemu gdy dobrze się czuje mam się faszerować a lekarz mi nawet nie chce odp dokładniej ? Chyba jak każda kobieta może jestem ,, szalona '' , weszłam do domu pierwsze co wujek Google i się naczytałam i trochę mnie zatkało bo nie mam żadnego z tych objawów poza jakimiś pęcherzykami na jednym jajniku . Poszłam do swojego lekarza żeby się dowiedzieć coś więcej to mi się kazał uspokoić i , że on nie wierzy w takie coś jak PCOS tak zleciał już jakiś czas zemną dalej nic się nie dzieje w sensie zdrówko mi dopisuje . Ale czasem się nad tym zastanawiam i chciałabym się w sumie dowiedzieć co to wg jest na tym jajniku no po prostu bo tak trochę czuje się spławiona a chyba mam prawo wiedzieć nawet dla spokoju czy ciekawości zwłaszcza , że nie planuje dzieci tak do 26-29 lat i bym wolała wiedzieć więcej niż proszę się nabrać tabletek . Dodam , że lekarz u którego wtedy byłam był raczej dość stary tzn bliżej emerytury , gabinet też w sumie tzn sprzęt raczej daty x , dlatego nie ukrywam , że myślę , że mógł się mylić i wracając do tematu miał ktoś taki przypadek i mógłby coś więcej dodać albo zna jakiegoś lekarza co mógł by polecić ? Dziękuje i pozdrawiam
Technikum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 10:32   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ginekolog Okolice Wrocławia - PCOS

jeśli nie masz problemów zdrowotnych to nie bierz tych tabletek i już. z tego co się orientuję, na podstawie samego USG nie powinno się stawiać diagnozy o PCOS. jedyne co to na twoim miejscu zrobiłabym badania hormonów.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-09 11:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:29.