Wyraziste oczy czy wyraziste usta? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-28, 15:18   #1
Merry2014
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 293

Wyraziste oczy czy wyraziste usta?


Tak się zastanawiam dlaczego w makijażu panuję zasada, ze albo podkreśla się oczy albo usta? Jak wyraziste usta to lżejszy makijaż oczu?
Ja np. uwielbiam malować oczy, natomiast jeśli chodzi o usta to nie umiem i nie lubię. Usta to traktuję głównie pomadką ochronną:P
A i tak wyglądają jak spierzchnięte i mało mają kolorytu. Jak pomaluję oczy (kreska i tusz) to te usta blado wyglądają. Mam dwie szminki, ale kolory tak inteligentnie dobrałam, że nie pasują...To tak sobie myślę, może by jakiś błyszczyk albo pomadkę w kolorze malinowym (niż czerwień czy prawie bordo).
Merry2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 19:14   #2
BiteAddict
Rozeznanie
 
Avatar BiteAddict
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 924
Dot.: Wyraziste oczy czy wyraziste usta?

Miałam podobny problem, zdecydowanie wolę malować oczy i to one są moim najmocniejszym punktem, ale przy mocnych oczach usta wyglądają blado (mam mało napigmentowane usta). Problem się rozwiązał jak kupiłam pomadkę w neutralno różowym odcieniu, zbliżonym do koloru ust. Są teraz podkreślone ale nie walczą o uwagę z oczami.

A co do pytania na początku, po prostu niewiele typów urody jest w stanie znieść tak mocny makijaż, większość kobiet w mocnych ustach i oczach jest po prostu przytłoczona.
__________________
Kotoperz
BiteAddict jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 07:50   #3
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Wyraziste oczy czy wyraziste usta?

Wydaje mi się, że akcent oczy-usta/i to i to/stłumiony makijaż jest kwestią typu urody. Warto rzucić okiem na typy wg Kibbe (nie koniecznie wpasowywać się w jakiś typ, bo nie każdy jest w stanie się zidentyfikować, ale daje to jakieś wyobrażenie). Fajnie je opisała Greta na getthelook.pl

Myślę, że to może Ci pomóc.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-20, 14:56   #4
Kuskuskaktus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 15
Dot.: Wyraziste oczy czy wyraziste usta?

ja też wolę podkreślać oczy, czerwone usta wydają mi się banalne :p
błyszczyk musi być bardzo lepki żeby miał trwały kolor, nie wszyscy lubią to uczucie
Polecam Ci zakupienie szminki w kremowym wykończeniu, w kolorze nude. Może być bardziej różowa albo wpadająca w brązy. Będzie nawilżać i pasować do wszystkiego. Ja posiadam vision lipstic z golden rose i je uwielbiam, jeśli nie wiesz jaki kolor nude będzie Ci pasował, to panie w inglocie, douglasie czy sephorze na pewno ci pomogą, często są to dziewczyny po kursach itp
Kuskuskaktus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 08:31   #5
mal00nie
Zakorzenienie
 
Avatar mal00nie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 10 096
Dot.: Wyraziste oczy czy wyraziste usta?

Odkąd zaczęła się moda na matowe pomadki i to że są dostępne w dobrej cenie zaczęłam malować usta w mocnych kolorach beż obaw że produkt transferuje na zęby i na inne.. : brzydal: wcześniej malowałam dość mocno oczy i jeśli polaczę mocne oczy i mocne usta to czuję się przerysowana..
__________________
---


Edytowane przez mal00nie
Czas edycji: 2016-06-26 o 08:35
mal00nie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 20:25   #6
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Dot.: Wyraziste oczy czy wyraziste usta?

Ja mam dość ciemny typ urody więc i mocne oko i mocny kolor ust jest ok. Polecam zainwestować w dobrej jakości szminki. Ja kocham Guerlain. Powiększają☠usta, nawilżają. Nie mam w ogóle problemów z czymś☠takim jak spierzchnięte usta albo jakieś skórki na ustach co kiedyś☠się☠zdarzało. Z błyszczyków świetne są Giorgio Armani ten z serii powiększającej usta. Praktycznie każdy kolor świetny!

Z cieni uważam, że optymalne są Isa Dora. Palety też świetne. Ja akurat maluję☠oko zwykle w brązach albo w różach (pastelach).Wg. mnie brązowe oko i czerwone usta wyglądają☠świetnie.
__________________
Carpe diem
NIE dla dyktatury PiS. Nie jestem Polakiem drugiego sortu. Żaden Polak nie jest. Nie dla ustaw w nocy, nie dla polityki autorytarnej.
besciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 18:05   #7
dagsonik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 65
Dot.: Wyraziste oczy czy wyraziste usta?

Ja mam szminki z inglota- te takie typowe jak pomadki i te w ołówku i sa spoko. I jedna konturóka z golden rose. ogolnie nadal poszukuje takiej cielistej karmelowej pomadki matowej, ale zeby nie dawala trupiego efektu. mam inglot 404 ale jak jestem lekko opalona to juz mi nie pasuje, no i potrafi szybko sie zjesc, a przy tak jasnej pomadce roznica z kolorem warg jest spora
dagsonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-09, 14:27   #8
bef3000
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 27
Dot.: Wyraziste oczy czy wyraziste usta?

Ja stawiam na wyraziste usta, uwielbiam pomadki mega mocno napigmentowane.
bef3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-09, 18:00   #9
characteristic2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 42
Dot.: Wyraziste oczy czy wyraziste usta?

Uwielbiam pomadki i mam ich mnóstwo, ale jednak w makijażu stawiam na oczy, usta maluję dość naturalnymi kolorami.
characteristic2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-29, 12:54   #10
dominika7789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 4
Dot.: Wyraziste oczy czy wyraziste usta?

Ja też przeważnie lubię zaszaleć z makijażem oczu, jeżeli chodzi o pomadki to raczej wybieram kolory stonowane, choć ostatnio bardzo polubiłam się z pomadką metal lic wine od eveline, ona ma malinowy kolor, ale pasuje do większości makijażów, które wykonuję na co dzien.
dominika7789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-25, 19:51   #11
fica1988
Przyczajenie
 
Avatar fica1988
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 10
Dot.: Wyraziste oczy czy wyraziste usta?

Zdecydowanie wyraziste usta, nie przepadam za mocnym makijażem oczu, po prostu czuję się źle, ale mocny akcent np. w postaci czerwonej pomadki jak najbardziej. Mam Oh my lips Eveline z konturówką, ładne kolory i dobra trwałość, tyle że trzeba pamiętać, że czerwona pomadka niestety sprawia, ze zęby wydają się dużo bardziej żółte, niż są w rzeczywistości.
fica1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-25, 20:16   #12
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Wyraziste oczy czy wyraziste usta?

Oba


Przy makijażach dziennych muszę się bardzo często sama hamować. Jako, że usta maluję jako ostatnie to częściej je wybieram jako delikatne, bo oko mam już dawno pomalowane dość mocno.
W makijażach wieczorowych nie mam oporów z mocnym okiem i ustami na raz. Oczywiście dbam, żeby kolorystycznie to wszystko razem współgrało,
Wyjątkiem są sytuację, gdy bardzo się spieszę i nie mam czasu na makijaż. Bo cieniowanie, rozcieranie, przyklejanie pigmentu na oku zajmuje mi najwięcej czasu. Jak się spieszę i ograniczam się jedynie do tuszu i na szybko podkreślonego załamania brązem to wtedy na usta musi iść coś mocniejszego
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-25 21:16:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:57.