dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-03, 10:54   #1
Ciara16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 288
Cool

dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy


witam. Od 2 lat mam poprostu fisia na punkcie pielęgnacji wlosow. Całe gimnazjium prostowałam wlosy, 3 lata katorgi, w liceum postanowilam z tym skonczyc, ale wiadomo jaki efekt został. Włosy wyglądały jak typowe siano. Wiec scielam je na bardzo krotko. Teraz po kilku latach, mam juz długie wlosy, lekko za zapięcie od stanika, blond, lekko falowane, ale widze ze coraz gorzej zaczynają wyglądac. Nieraz jak je wyprostuje to juz nie ma tego efektu co kiedys, są przesuszone, koncowki są stale rozdwojone są kruche bardzo łatwo odrywam koniec włosa. Po myciu są poplątane, prawie kazdy włos jest zakonczony białą kulką, gdy tylko pada deszcz od razu na głowie pojawia sie puch. Uzywałam juz wielu odzywek, m.in biowax do wlosow blond, loreal absolut repair, wszelkiego rodzaju jedwabie ( biosilk, chi, joanna) , olejek arganowy z mariona, aktualnie stosuje, maske z organique -anti age, odzywke z alterry z granatem. I nic. Dalej brzydko wygladają. Nie wiem co robic, strasznie mnie denerwuje ze nic na nie -nie działa. Poradzcie coś!

PS: zdjęcie tuz po umyciu i lekkim wysuszeniu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC03244.jpg (34,3 KB, 541 załadowań)
__________________
"Bo mnie na uśmiech zawsze stać
Nie lubię życia brać-zbyt serio...
Bo ja na przekór wszystkim tym
Co zasmucają świat, uśmiecham się [...]"

Zmierzchomanka
Bo świat aż pęka z nadmiaru piękna
Ciara16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 12:17   #2
oranzada_
Raczkowanie
 
Avatar oranzada_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 114
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

A podcinasz końcówki? Bo nawet dbając o włosy, końcówki jednak się niszczą, a tego przecież nic już nie naprawi.
oranzada_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 12:52   #3
Kocik123
Wtajemniczenie
 
Avatar Kocik123
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 623
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

A czego używasz do rozczesywania włosów?
I jak często podcinasz końcówki?
Kocik123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 14:54   #4
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

No własnie jak z podcinaniem? moze masz zle nawyki?
Czym je czeszesz? suszysz ? zimnym czy cieplym nawiewem>?chodzisz spac w mokrych >?za duzo czesania i dotykania tez im szkodzi.Moze masz niedobory witamin ?probowalas vitapilu czy jakiegos innego sumplementu diety?
Za duzo pielegnacji tez moze szkodzić, mozna przeproteinowac włosy, waxy nie powinno sie stosowac dluzej niz pol godziny, ja kiedys siedzialam z nimi co 2 dzien godzine to troche za duzo , moze szkodzic.
Nie farbujesz? nie maltretujesz lakierami?gumkami do wlosow?
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 14:59   #5
sztukakamuflazu
Raczkowanie
 
Avatar sztukakamuflazu
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 224
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

Widzisz, mam tak samo jak Ty..blond włosy, farbowane co miesiąc - co niszczy. Stosuję szampony, które jak się okazało nie są wcale łagodne (Alterra). Kup sobie szampony dla dzieci, te są najłagodniejsze. Podcinaj włosy co 3-4 miesięcy. Odstaw jedwab Biosilk, bo to sam alkohol. Trzymaj długo odżywki na głowie. Mi pomógł Wax Treatment.

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Cytat:
Napisane przez kaska3010 Pokaż wiadomość
No własnie jak z podcinaniem? moze masz zle nawyki?
Czym je czeszesz? suszysz ? zimnym czy cieplym nawiewem>?chodzisz spac w mokrych >?za duzo czesania i dotykania tez im szkodzi.Moze masz niedobory witamin ?probowalas vitapilu czy jakiegos innego sumplementu diety?
Za duzo pielegnacji tez moze szkodzić, mozna przeproteinowac włosy, waxy nie powinno sie stosowac dluzej niz pol godziny, ja kiedys siedzialam z nimi co 2 dzien godzine to troche za duzo , moze szkodzic.
Nie farbujesz? nie maltretujesz lakierami?gumkami do wlosow?
Ja się nie zgodzę, że nie powinno się trzymać dłużej na głowie. Wax należy trzymać przynajmniej 30 min na głowie. Można nacierać skalp. Mi poleciła go fryzjerka, która odratowała swoje włosy po chemii.
sztukakamuflazu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 18:05   #6
Lavanja
Raczkowanie
 
Avatar Lavanja
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Stratford-upon-Avon
Wiadomości: 162
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

sa rozne waxy jeszcze jest pytanie o ktorych mowicie i ktore uzywa autorka postu.
nie wiem czy ja dobrze zrozumialam , dalej prostujesz wlosy od sciecia na krotko? moze poprostu od nowa je spalilas ?
__________________
zapuszczam
start : 20.11.2011
cel: choc raz w zyciu, wlosy do pasa z wymarzonym blondem

Mioduje, olejuje, nie prostuje ! Krece papiloty bo suszarka to klopoty
Lavanja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 09:57   #7
lacostee
Raczkowanie
 
Avatar lacostee
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 49
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

Cytat:
Napisane przez Lavanja Pokaż wiadomość
sa rozne waxy jeszcze jest pytanie o ktorych mowicie i ktore uzywa autorka postu.
No własnie też mnie to zastanawia, bo są Waxy które w składzie mają tony alkoholu i SLS, więc to też robi olbrzymią różnicę. Z odżywkami to sprawa bardzo indywidualna, wszystko zależy od porowatości włosów i ich upodobań.
Ja bym poleciła spróbować olejowania lub laminowania, plus oczywiście podcięcie wszystkich zniszczonych końcówek.
lacostee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-04, 10:19   #8
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 709
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

Ja nie kupuje takich historii. Przez dwa lata można doprowadzić włosy, do stanu w którym wyglądają całkiem porządnie.
Na zdjęciu widać że włos do ramienia jest całkiem ładny, później zaczyna się dramat. Wygląda to tak, jakby ta część włosa pamiętała jeszcze bardzo złe nawyki. Odstaw prostownice raz na zawsze. Zetnij co się da, inaczej samo będzie się skracało. Zrób sobie jakiś plan pielęgnacyjny, rozpisany na cały tydzień. Np w które dni będziesz nakładała olej, w które nawilżała, a w które karmiła proteinami.
Zadbaj o dietę i suplementy, szczególnie teraz, po zimie.

Bierz się do roboty, a będzie dobrze

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2013-05-04 o 10:21
Sailor Star Fighter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 10:23   #9
Absinth87
Raczkowanie
 
Avatar Absinth87
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 112
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

Nie martw się, w końcu będzie widać efekty... Ja miałam zniszczone włosy przez "sklepową" koloryzację- nierówny kolor, przesuszone, od połowy włosów popalone końcówki plus zaczęły mi garściami wypadać... nie wyglądały tragicznie ale niechlujnie napewno. W jakieś pare miesięcy doprowadziłam je do porządku -maski ze sklepów fryzjerskich, olejowanie, jadłam suplementy typu skrzypowita.

Co do ciebie to widzę że używasz loreala(lipa?) i za dużo preparatów na końcowki - one zawierają sylikony i alkohol. Z jednej strony niby je zabezpieczasz, a z drugiej ten alkohol przesusza je... to serum z mariona to raczej też nie jest odżywianie, a obklejanie włosów sylikonami. Co do odżywki z alterry-to mi też nie służy zbytnio. Nie jestem ekspertem od odżywiania włosów, ale jest pełno blogów o tym i znajdziesz dużo na ten temat. Podpisuję się pod tym co pisała koleżanka - łagodniejszy szampon może dużo zdziałać.
__________________
Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Najlepiej przeczytaj to co piszesz, bo to się robi żenujące. Ty chyba z tych co wszystko łykają jak młody pelikan, jakbyś przyłapała ich w łóżku, a on by ci powiedział, że laska się potknęła i nadziała na siusiaka to byś uwierzyła, prawda?
Absinth87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 10:31   #10
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

Cytat:
Napisane przez Absinth87 Pokaż wiadomość
i za dużo preparatów na końcowki - one zawierają sylikony i alkohol. Z jednej strony niby je zabezpieczasz, a z drugiej ten alkohol przesusza je... to serum z mariona to raczej też nie jest odżywianie, a obklejanie włosów sylikonami.
Tylko Biosilk i zielone serum z Avonu zawiera alkohol i raczej ich nikt tu nie poleca.
To że serum nie odżywia włosów to oczywiste. Ono jest od zabezpieczania, a nie odżywienia i chyba większość Wizażanek na włosowym forum już się pogodziła z tym faktem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 10:52   #11
Absinth87
Raczkowanie
 
Avatar Absinth87
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 112
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

No racja z tym alkoholem. Ale biosilk chyba nadal trochę pokutuje jako panaceum na rozdwojone końcówki... Ale jak mam być czepliwa, to niektóre serum na koncówki z joanny też mają alkohol w składzie zdaje się, tylko nie wiem czy jedwab. Rzepa chyba.
__________________
Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Najlepiej przeczytaj to co piszesz, bo to się robi żenujące. Ty chyba z tych co wszystko łykają jak młody pelikan, jakbyś przyłapała ich w łóżku, a on by ci powiedział, że laska się potknęła i nadziała na siusiaka to byś uwierzyła, prawda?
Absinth87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-04, 14:27   #12
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

Marion - kuracja olejkiem arganowym-zawiera alkohol
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 19:10   #13
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

w jaki sposób stosujesz te maski? pod czepek i ręcznik, czy po prostu? po myciu, przed?

podobnie - alterra, zawiera alkohol, może Ci nie służy...
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 19:27   #14
JohanaTomana
Raczkowanie
 
Avatar JohanaTomana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 371
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

Ja mam podobny problem. Dość długo prostowałam ale koniec z tym, to bardzo niszczy. Zaczęłam 3 miesiące temu kuracje domową i widać już efekty.
Stosuje:
*olejowanie: oliwa z oliwek z olejkiem rycynowym, arganowym, herbacianym i kokosowym na całą noc.
*jedwab
*miód naturalny na godzine.
*płukanka z piwa i rumianku.
*siemie lniane.
*cytryna z jajkiem i wiele innych domowych rzeczy.
*ziołowe szampony.
Oto efekty:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/...zec%202013.JPG
__________________
siabadaba.

od 8.07.2014- Historyk Sztuki
JohanaTomana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 21:04   #15
re80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Babice
Wiadomości: 29
Send a message via Skype™ to re80
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

Prostowanie chyba niszczy najbardziej jak do tego dołożymy jeszcze farbowanie, różne odżywki i szampony, które produkują nam łupież to mamy problem. Mój fryzjer nie mógł sobie z moimi włosami długo poradzić więc sama znalazłam metodą prób i błędów, teraz używam tylko jednego zestawu szampon i odżywka, zabieram go do fryzjera i tylko nim pozwolę sobie głowę potraktować.Łupież zniknął, włosy są pięknie lśniące i układają się tak jak należy pomimo,że często farbuję.Od czasu do czasu wcieram na noc olejek arganowy.Używam też minerałów, po nich włosy rosną bardzo szybko.
re80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 21:38   #16
katusek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 216
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

Cytat:
Po myciu są poplątane, prawie kazdy włos jest zakonczony białą kulką, gdy tylko pada deszcz od razu na głowie pojawia sie puch. Uzywałam juz wielu odzywek, m.in biowax do wlosow blond, loreal absolut repair, wszelkiego rodzaju jedwabie ( biosilk, chi, joanna) , olejek arganowy z mariona, aktualnie stosuje, maske z organique -anti age, odzywke z alterry z granatem. I nic. Dalej brzydko wygladają. Nie wiem co robic, strasznie mnie denerwuje ze nic na nie -nie działa. Poradzcie coś!
Gdybym była w Twojej sytuacji:

- ścięcie 10-12 cm
- regularne olejowanie (poszukaj na liście olei do włosów wysokoporowatych i próbuj) co najmniej 2x w tygodniu na kilka godzin
- odstawienie wszystkiego co zawiera alkohol (chi nie zawiera)
- umiar z proteinami
- raz w tygodniu bogata maska pod czepek na dłużej (jeśli obciąża ci to włosy to przed myciem)
- dobranie wcierki na porost (np. jantar)
- na dolną część włosów nakładałabym małą ilość odżywki z lekkim silikonem d/s, a nie alterrę
- koniec z JAKĄKOLWIEK stylizacją na gorąco, tylko suszarka z letnim nawiewem i zimnym na koniec w razie potrzeby
- zamykanie łuski włosa zimną wodą na koniec mycia

czym myjesz?

Edytowane przez katusek
Czas edycji: 2013-05-05 o 21:39
katusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 23:58   #17
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 025
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

Cytat:
Napisane przez sztukakamuflazu Pokaż wiadomość
Widzisz, mam tak samo jak Ty..blond włosy, farbowane co miesiąc - co niszczy. Stosuję szampony, które jak się okazało nie są wcale łagodne (Alterra). Kup sobie szampony dla dzieci, te są najłagodniejsze. Podcinaj włosy co 3-4 miesięcy. Odstaw jedwab Biosilk, bo to sam alkohol. Trzymaj długo odżywki na głowie. Mi pomógł Wax Treatment.

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------



Ja się nie zgodzę, że nie powinno się trzymać dłużej na głowie. Wax należy trzymać przynajmniej 30 min na głowie. Można nacierać skalp. Mi poleciła go fryzjerka, która odratowała swoje włosy po chemii.
Szampony dla dzieci może są łagodniejsze, ale trzeba pamiętać, że skóra dzieci ma trochę wyższe pH, niż skóra osoby dorosłej. Dlatego stosowanie szamponu z podwyższonym pH może powodować swędzenie czy łupież. Warto dodać kilka kropli soku z cytryny w celu obniżenia pH.
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 17:35   #18
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

Cytat:
Napisane przez sztukakamuflazu Pokaż wiadomość
Widzisz, mam tak samo jak Ty..blond włosy, farbowane co miesiąc - co niszczy. Stosuję szampony, które jak się okazało nie są wcale łagodne (Alterra). Kup sobie szampony dla dzieci, te są najłagodniejsze. Podcinaj włosy co 3-4 miesięcy. Odstaw jedwab Biosilk, bo to sam alkohol. Trzymaj długo odżywki na głowie. Mi pomógł Wax Treatment.

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------



Ja się nie zgodzę, że nie powinno się trzymać dłużej na głowie. Wax należy trzymać przynajmniej 30 min na głowie. Można nacierać skalp. Mi poleciła go fryzjerka, która odratowała swoje włosy po chemii.
ojj nie. waxy czy kallosy mają dużo protein mlecznych. stosowane zbyt długo i zbyt często mogą doprowadzić do przeproteinowania włosów. i wtedy zamiast pożądanego efektu włosy są niczym siano. trzeba z tym uważać. a co do problemu autorki- moim zdaniem stosujesz źle dopasowaną pielęgnację.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 21:05   #19
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
ojj nie. waxy czy kallosy mają dużo protein mlecznych. stosowane zbyt długo i zbyt często mogą doprowadzić do przeproteinowania włosów. i wtedy zamiast pożądanego efektu włosy są niczym siano. trzeba z tym uważać. a co do problemu autorki- moim zdaniem stosujesz źle dopasowaną pielęgnację.
wax henna treatment to te z slsem, te "pierwotne" waxy, one nie mają w składzie protein.
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-08, 15:11   #20
Maryha_ah
Zakorzenienie
 
Avatar Maryha_ah
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 3 909
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Marion - kuracja olejkiem arganowym-zawiera alkohol
Ostatnio tropię na wizażu takie herezje. Benzyl Alcohol to konserwant, nie ma nic wspólnego z alkoholem etylowym którego raczej tutaj unikamy w kosmetykach.

Alterra alkohol. Ludzie, cetearyl alcohol to jeszcze coś zupełnie innego- to emolient a nie spirytus. Polecam doczytać a nie wciskać komuś że alterra jest na spirycie.
__________________
Przecież doskonale wiesz-patrzymy tylko w dobrą stronę!
Maryha_ah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 15:15   #21
Scarrabeo
Zakorzenienie
 
Avatar Scarrabeo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 068
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

Cytat:
Napisane przez Maryha_ah Pokaż wiadomość
Alterra alkohol. Ludzie, cetearyl alcohol to jeszcze coś zupełnie innego- to emolient a nie spirytus. Polecam doczytać a nie wciskać komuś że alterra jest na spirycie.

Ależ Alterra jest na wódzie.
Scarrabeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 15:26   #22
Maryha_ah
Zakorzenienie
 
Avatar Maryha_ah
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 3 909
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

No ale tak daleko w składzie w szamponie? Chyba nie warto na to zwracać uwagi. Bardziej myślałam o pomyłkach w rozszyfrowywaniu alkoholi
__________________
Przecież doskonale wiesz-patrzymy tylko w dobrą stronę!

Edytowane przez Maryha_ah
Czas edycji: 2013-05-08 o 15:28
Maryha_ah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 16:21   #23
Scarrabeo
Zakorzenienie
 
Avatar Scarrabeo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 068
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

Cytat:
Napisane przez Maryha_ah Pokaż wiadomość
No ale tak daleko w składzie w szamponie? Chyba nie warto na to zwracać uwagi. Bardziej myślałam o pomyłkach w rozszyfrowywaniu alkoholi
Autorka wątku używała odżywki z granatem, a ona ma etanol na drugim miejscu w składzie.
Scarrabeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 08:46   #24
CarmenSandiego
Raczkowanie
 
Avatar CarmenSandiego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 336
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

No własnie bo juz sie wystraszyłam, bo Mariona arganowego uzywam JA tez przez pare lat nieswiadomie uzywalam Biosilku, sadzac ze pomoze na zniszczone koncowki prostownica.

Wg mnie powinnas obciac te koncowki, do łopatek masz geste ladne wlosy, nizej sa strasznie przerzedzone. Jestes na dobrej drodze do pieknych wlosow, ale na zniszczone koncowki nic nie pomoze, zadna maska. Sprobuj z olejami. Jest tez duzo masek ktore maja bardziej naturalne sklady, bez silikonow. Moze sprobuj płukanki octowej (wygladza włosy). Keratyna ma dzialanie "prostujace"
__________________


CarmenSandiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 14:28   #25
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

Cytat:
Napisane przez Maryha_ah Pokaż wiadomość
Ostatnio tropię na wizażu takie herezje. Benzyl Alcohol to konserwant, nie ma nic wspólnego z alkoholem etylowym którego raczej tutaj unikamy w kosmetykach.

Alterra alkohol. Ludzie, cetearyl alcohol to jeszcze coś zupełnie innego- to emolient a nie spirytus. Polecam doczytać a nie wciskać komuś że alterra jest na spirycie.
polecam doczytać skład produktu, o którym mówimy, a nie sugerować innym, że gadają głupoty
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 15:45   #26
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

Ja bym radziła ściąć te poniszczone końce, ich już raczej nie naprawisz. Potem ważna jest odpowiednia pielęgnacja, przydadzą się jakieś maski na włosy i regularne podcinanie.
Ja kiedyś musiałam ściąć ok. 10 cm całkiem zniszczonych włosów, bo zapuszczałam, zapominając o podcinaniu, które także przy zapuszczaniu włosów jest ważne. Teraz regularnie podcinam końcówki i włosy wyglądają o niebo lepiej.
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 20:48   #27
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

Ja mam ten sam problem- ale tutaj raczej chodzi oto,że ciągle są napuszone(szczególnie na wilgoci, tragedia) i suche, plączą się końcówki.Ogółem zdarza im się wyglądać przyzwoicie, ale bardzo rzadko i jak nie ma grama wilgoci w powietrzu.
Oto co robie (od ok.5 miesięcy)
-olejowanie(oliwa,arganowy ,lniany)
-maski do włosów ,odżywki ekologiczne
-brak alkoholi, silikonów sls
-nie prostuję , nie farbuję, nie suszę (od dawna-nigdy nie mialam w zyciu farby na glowie)
-szampony bez sls, ekologiczne
-staram się chodzić w rozpuszczonych
-nie uzywam jedwabiu(silikony,poza tym jak uzywałam też się puszyły na wilgoci tylko mniej)
-mleczko jedwabne BU
-podcinam regularnie końcówki
-od czasu do czasu stosuję szampon z sls do zmycia porządnego (max 1x na miesiąc).

Powiedzcie mi, co robię źle? Bo ja już nie mam pomysłu;/
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-05-11 o 20:49
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 10:01   #28
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Ja mam ten sam problem- ale tutaj raczej chodzi oto,że ciągle są napuszone(szczególnie na wilgoci, tragedia) i suche, plączą się końcówki.Ogółem zdarza im się wyglądać przyzwoicie, ale bardzo rzadko i jak nie ma grama wilgoci w powietrzu.
Oto co robie (od ok.5 miesięcy)
-olejowanie(oliwa,arganowy ,lniany)
-maski do włosów ,odżywki ekologiczne
-brak alkoholi, silikonów sls
-nie prostuję , nie farbuję, nie suszę (od dawna-nigdy nie mialam w zyciu farby na glowie)
-szampony bez sls, ekologiczne
-staram się chodzić w rozpuszczonych
-nie uzywam jedwabiu(silikony,poza tym jak uzywałam też się puszyły na wilgoci tylko mniej)
-mleczko jedwabne BU
-podcinam regularnie końcówki
-od czasu do czasu stosuję szampon z sls do zmycia porządnego (max 1x na miesiąc).

Powiedzcie mi, co robię źle? Bo ja już nie mam pomysłu;/
a jakie to są maski, odżywki, może one są przyczyną?
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 10:08   #29
Scarrabeo
Zakorzenienie
 
Avatar Scarrabeo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 068
Dot.: dbam o nie , a one są ciągle brzydkie! czyli moje włosy

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Ja mam ten sam problem- ale tutaj raczej chodzi oto,że ciągle są napuszone(szczególnie na wilgoci, tragedia) i suche, plączą się końcówki.Ogółem zdarza im się wyglądać przyzwoicie, ale bardzo rzadko i jak nie ma grama wilgoci w powietrzu.
Oto co robie (od ok.5 miesięcy)
-olejowanie(oliwa,arganowy ,lniany)
-maski do włosów ,odżywki ekologiczne
-brak alkoholi, silikonów sls
-nie prostuję , nie farbuję, nie suszę (od dawna-nigdy nie mialam w zyciu farby na glowie)
-szampony bez sls, ekologiczne
-staram się chodzić w rozpuszczonych
-nie uzywam jedwabiu(silikony,poza tym jak uzywałam też się puszyły na wilgoci tylko mniej)
-mleczko jedwabne BU
-podcinam regularnie końcówki
-od czasu do czasu stosuję szampon z sls do zmycia porządnego (max 1x na miesiąc).

Powiedzcie mi, co robię źle? Bo ja już nie mam pomysłu;/
Niewłaściwy dobór pielęgnacji do stanu lub typu Twoich włosów lub niedopasowanie do panującej pogody. Do wątku Offtopowa walka o zdrowe i piękne włosy zapraszam- TU dziewczyny doradzą najszybciej.

Edytowane przez Scarrabeo
Czas edycji: 2013-05-12 o 10:09
Scarrabeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:51.