Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-11, 19:57   #841
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez BreakIt Pokaż wiadomość
a dowiedzieć się, co mnie zapycha mogę pewnie tylko metodą prób i błędów? albo jakiejś analizy ^^ wiem ze albo w tym kremopodkładzie Olay albo w pudrze z Yves rocher coś takiego musi być, a na pewno nie ma tego w Bourjois Healthy mix bo po nim była idealnie gładka tylko tłusta jak smalec^^

p.s a wgl co może zapychać ? jest jakiś wątek o tym?
W sumie tylko metoda eliminacji, najczęściej chyba zapychają: silikony, talk, trójglicerydy, parafina, niektóre oleje. To popatrz po składach jaki składnik maja wspólny w końcu dojdziesz. Możesz też np. na jakiś czas (z m-c może?) zrezygnować z jednego kosmetyku który podejrzewasz o zapchanie i obserwować. Tutaj jest coś=> post ayem na końcu wątku.
__________________
Wymianka
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 09:10   #842
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Możecie mi podsunąć pomysły co mamie zamówić na mazidłach? Ma cerę tłustą, po 50-tce, trochę bruzd, czasami jakieś "suche" kropki jej wyskakują (odkąd używa olejku z HA zniknęły).
Ma też serum z retinolem 1% z BU.
Teraz jej domawiam olej z truskawki, na próbę biorę olej ze śliwki i zastanawiam się co jeszcze można wrzucić do koszyka dla takiej cery dojrzałej? Co mogłaby sobie np dodawać do ekspresowego serum?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 20:49   #843
KikoX
Raczkowanie
 
Avatar KikoX
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 223
Zmiana cery z suchej na tłustą, czyli WTF?

Cześć
Ogarnięcie wszystkich postów graniczy z cudem, więc proszę o wyrozumiałość, jeśli taka sytuacja była już opisywana

Otóż zawsze miałam suchą skórę, bez żadnego trądziku, pryszczy itd; jedyny minus to rozszerzone naczynka. Jednak jakiś czas temu zauważyłam, że szczególnie na skrzydełkach nosa i na brodzie tworzy się ogromna ilość sebum (?). Wypadałoby mi co pól godziny odciskać twarz w chusteczkę, bo wyglądam naprawdę fatalnie... Najgorzej jak o tym zapomnę i potem wracam po całym dniu do domu, patrzę w lustro, a twarz po prostu płynie Nawet nie wiem jak się poprawnie wypowiedzieć w tym temacie, bo po prostu nigdy nie miałam takich skłonności i dziwi mnie, że cały okres dojrzewania nie było problemu, a teraz (20 lat) nagle takie niespodzianki I do tego pojawiły się pryszcze, z czym już w ogóle nie daję sobie rady. Próbowałam ostatnio pudrować twarz, czego do tej pory nie robiłam, bo nie było potrzeby, ale mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej (czy to może być wina beznadziejnego pudru?).

Podaję listę kosmetyków, których używam (tak dla jasności):
pielęgnacja - seria Iwostin do skóry naczynkowej: płyn micelarny + krem na noc; dodatkowo myję najczęściej jeszcze żelem Johnson's (ciekawostka - po umyciu skóra zachowuje się jak zawsze do tej pory, jest mega ściągnięta i wysuszona, zawsze ją smaruję od razu kremem)
makijaż - korektor kryjący L'Oreal (TM) + puder sypki KOBO (dziś kupiłam Rimmel Stay Matte, zobaczymy co będzie) --> odrzuciłam też wszelkie kosmetyki o kremowej konsystencji, bo po nich jest jeszcze gorzej

Czy te kosmetyki mogły wywołać taką reakcję? To może być tylko chwilowe zaburzenie równowagi w organizmie czy mam się przygotowywać na ciągłe latanie do łazienki i "pudrowanie noska"?

Help!
__________________
Świadoma pielęgnacja włosów od maja 2013!
album włosowy
KikoX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 23:30   #844
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
W sumie tylko metoda eliminacji, najczęściej chyba zapychają: silikony, talk, trójglicerydy, parafina, niektóre oleje. To popatrz po składach jaki składnik maja wspólny w końcu dojdziesz. Możesz też np. na jakiś czas (z m-c może?) zrezygnować z jednego kosmetyku który podejrzewasz o zapchanie i obserwować. Tutaj jest coś=> post ayem na końcu wątku.
Po raz kolejny, pewnie nie ostatni: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post34731209


Cytat:
Napisane przez BreakIt Pokaż wiadomość
a wgl co może zapychać ? jest jakiś wątek o tym?
Przydatne mogą być dla nas dane na temat komedogenności substancji, które stosujemy bezpośrednio na skórę lub w wysokich stężeniach, np. dot. olejów: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post35497128.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-11-27 o 23:42
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 11:09   #845
szlamek1000
Raczkowanie
 
Avatar szlamek1000
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 64
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny czaję się teraz na takie kremiki (na DOZ):

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...arganowym.html

http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p62340-Api...e_mleko_110_ml

http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p56374-Api...mi_A__E_110_ml

Składy jak widać cudne, ale nie mogę się zdecydować...
Najbardziej podoba mi się ta żurawina (ma filtr 15 i mogłabym na dzień stosować) - ale boję się, że jestem 'za mloda' na olej arganowy i skóra mi się przyzwyczai mam 21 lat.

Ten regenerujący też jest spoko, ale tu z kolei oliwa nie wiem czy mnie nie zapcha, a ledwo udało mi się skórę podleczyć.

A ten środkowy nie wiem czy nie za słaby na zimę nadchodzącą. Mam skórę mieszaną w kierunku suchej, ostatnio od przeszło pół roku używam Cetaphilu z kroplą kwasu HA na noc i filtra Soraya 30 na dzień i jest spoko, trądzik mi się podleczył, nic mnie nie zapycha.

Jak myślicie?
szlamek1000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 15:43   #846
frehya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 33
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny czy możecie mi pomóc dobrać krem lub jak pielęgnować? przeczytałam cały wątek, ale ciężko mi zdecydować się na coś.
Problem z cerą miałam od dziecka najpierw trądzik do 20 lat. Wysuszenie na nosie, schodząca skóra i tłuszcz ściekający z twarzy. Trądzik odszedł w niepamięć czasem mam drobne wypryski. Stosuje na nie punktowow benzacne i po problemie ale pozostał tłuszcz. Stosowałam różne kremy: ziaja, vichy, garnier, AA. Obecnie mam lirene matująco-nawilżający i nie widzę jakiś efektów po nim. Skóra była jaka jest, a skóra w okolicach płatków nosa schodzi czasami. W dodatku skóra jest taka jakby szara, zmęczona. Sama nie wiem. Stosowałam oliwkę Hipp,a le po niej nie było efekty, w dodatku była też woda pietruszkowa, ale po niej jakby więcej tłuszczu było. Myję twarz żelem z peelingiem.
Możecie mi jakoś pomóc byłabym wdzięczna.

Edytowane przez frehya
Czas edycji: 2012-11-29 o 15:47
frehya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 19:01   #847
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dzięki Lorri, nie wiedziałam

@frehya ale czy masz tłustą czy tłusta i odwodniona? Przez to łuszczenie brzmi mi na to drugie.

@szlamek1000 ten tekst z przyzwyczajaniem się skóry był obalany na wizażu z pierdyliard razy i szczerze fitr 15 SPF w kremie gdzie nie stosujemy tego dużo na twarz (na pewno nie 1 ml) to się mija z celem i na pewno normalnego fitra nie zastąpi. Skoro cetaphil z HA Tobie pasuje to po co chcesz go zmieniać?
__________________
Wymianka
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-29, 19:20   #848
frehya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 33
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
Dzięki Lorri, nie wiedziałam

@frehya ale czy masz tłustą czy tłusta i odwodniona? Przez to łuszczenie brzmi mi na to drugie.

@szlamek1000 ten tekst z przyzwyczajaniem się skóry był obalany na wizażu z pierdyliard razy i szczerze fitr 15 SPF w kremie gdzie nie stosujemy tego dużo na twarz (na pewno nie 1 ml) to się mija z celem i na pewno normalnego fitra nie zastąpi. Skoro cetaphil z HA Tobie pasuje to po co chcesz go zmieniać?
tłustą i odwodnioną. Chodzi o to, że nie wiem w jakich firmach kremu się poruszać w jakich rodzajach
frehya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 20:05   #849
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez reverse Pokaż wiadomość
Mogę się przyłączyć? Pewnie nie będę zbyt często pisać (brak czasu), ale będę czytać Mam cerę mieszaną i ostatnio po prostu stała się tragiczna Nigdy jeszcze nie miałam takich problemów z cerą. Mam zapchane pory na nosie, czole i brodzie. Usiłuję dojść do tego, co mnie tak zapchało, ale nie mam pojęcia. Dzisiaj odkryłam metodę OCM, więc jak tylko będę miała czas, to biegnę na zakupy i zaczynam stosowanie. Może to coś pomoże...
Witaj, no właśnie też mam mieszaną cerę i powiem tylko tyle, że problemy z nią niesamowite. Czoło, nos broda skłonna do przetłuszczeń, pozostałe okolice twarzy wysuszone...nie wiadomo jak się zachować, jaki kosmetyk kupić. Moja kosmetyczka doradziła mi dwa rodzaje, no i smaruję się najpierw jednym potem drugim skrupulatnie przyglądajac się, gdzie mam sucho, gdzie mam tłusto...
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 21:01   #850
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Mocno nawilżające, ale nie zbyt ciężki (tłuste). Np.:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...zy.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...io.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ty.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...en.html&next=1
i ogólnie polecany cetaphil. Nie licząc ostatniego żadnego z nich nie stosowałam, tylko znalazłam w KWC.

Wiecie co kiedyś przeglądałam książkę jakiejśtam dermatolog i ona tam pisała że to właśnie cera mieszana powinna być określaną jako normalna, bo kto tak szczerze ma normalna, prócz dzieci i niewielkiej części populacji?

apows: problemy niesamowite to są z atopowym zapaleniem skóry albo ciężkim trądzikiem, a nie z mieszana skóra Po prostu traktujesz tam gdzie tłuste innymi specyfikami a suche innymi.
__________________
Wymianka
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 21:25   #851
szlamek1000
Raczkowanie
 
Avatar szlamek1000
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 64
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość

@szlamek1000 ten tekst z przyzwyczajaniem się skóry był obalany na wizażu z pierdyliard razy i szczerze fitr 15 SPF w kremie gdzie nie stosujemy tego dużo na twarz (na pewno nie 1 ml) to się mija z celem i na pewno normalnego fitra nie zastąpi. Skoro cetaphil z HA Tobie pasuje to po co chcesz go zmieniać?
Wiem, po prostu dawno na wizazu nie byłam, a koleżanki - wiadomo
Cetaphil jest spoko ale czuję, że trochę przestaje mi wystarczać teraz w zimie, mieszam z olejem z pestek malin od kilku dni ale boję się, że zapcha. A skoro filtra kładę na twarz 1ml to dlaczego nie mogę 'zwykłego' kremu
szlamek1000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-30, 11:00   #852
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Jakoś po prostu nie widzę nakładania 1 ml kremu na twarz, wiesz w sumie zależy to od tego dlaczego chcesz filtr. Jeśli stosujesz jakieś kuracje wymagające ochrony antyUV no to raczej odpada, jak z własnej ochoty to jeszcze może być. Pamiętajmy też że jak nałożymy 1/2 prawidłowej porcji filtra to ochrona spada o dużo więcej niż 1/2 SPF. Mniej więcej wygląda to tak 15 (100% ilości) 7.6SPF (przy 75% ilości) 3.9 SPF (50% ilości ) (dane wziełam z LU jak coś pokićkałam to piszcie ).
__________________
Wymianka
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 11:44   #853
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez szlamek1000 Pokaż wiadomość
Składy jak widać cudne, ale nie mogę się zdecydować...
Najbardziej podoba mi się ta żurawina (ma filtr 15 i mogłabym na dzień stosować) - ale boję się, że jestem 'za mloda' na olej arganowy i skóra mi się przyzwyczai mam 21 lat.
ja mam 18, a stosuje juz długo sam czysty olej arganowy i nie wydaje mi sie by skóra miala sie na niego uodparniac
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 14:56   #854
Sylwiusa
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 54
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez frehya Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy możecie mi pomóc dobrać krem lub jak pielęgnować? przeczytałam cały wątek, ale ciężko mi zdecydować się na coś.
Problem z cerą miałam od dziecka najpierw trądzik do 20 lat. Wysuszenie na nosie, schodząca skóra i tłuszcz ściekający z twarzy. Trądzik odszedł w niepamięć czasem mam drobne wypryski. Stosuje na nie punktowow benzacne i po problemie ale pozostał tłuszcz. Stosowałam różne kremy: ziaja, vichy, garnier, AA. Obecnie [...]

Kochana ja mam tak wrażliwą skórę, że muszę uważać co jem i unikać zadymionych pomieszczeń, a jak nie prześpię nocy to na mojej twarzy jest masakra. Moje zestawy kosmetyków to: woda micellarna bioderma, krem Pharmaceris A i podkład do makijażu także pharmaceris natural. Wszystko dla cery MEGA wrażliwej. Oczywiście dieta! Bez czekolady (chodzi o składnik kakao), ostrych przypraw i ograniczyć cytrusy. Unikaj też gorących kąpieli. Powodzenia!

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-03-29 o 10:53 Powód: Spam
Sylwiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 23:40   #855
szlamek1000
Raczkowanie
 
Avatar szlamek1000
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 64
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

karmazynka99, rotten_lilly dzięki wielkie!!!:ro za:

Jak cudnie, że jesteście dziewczyny Ostatnio próbowałam z koleżankami pogadać o pielęgnacji skóry i.... Na szczęście mam jedną 'uświadomioną' i po kryjomu wyprawiamy różne herezje

Dzięki jeszcze raz

rotten_lilly Nie nie, nie mam żadnych kwasów, po prostu filtruję się dla własnego komfortu. A że jakoś ciemno cały czas jest już teraz to właśnie rozważam sobie mniejszy filtr a bardziej odżywczy krem bo kaloryferki dają mi się już we znaki, niestety.

Edytowane przez szlamek1000
Czas edycji: 2012-12-01 o 00:03
szlamek1000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 09:04   #856
Anna_1212
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Też mam straszny problem z cerą. Mam cerę mieszaną strefa T jest wyjątkowo męcząca. Próbowałam już różnych specyfików większość daję efekt placebo lub jeszcze bardziej wysuszą pozostałe partie skóry.
Obecnie zamierzam przerzucić się na kosmetyki naturalne, organiczne. Szkoda podrażniać cery chemicznym składem. Dam znać o efektach
Anna_1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 13:54   #857
fatalove
Przyczajenie
 
Avatar fatalove
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 12
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Warto porzucić tą całą chemię w postaci żelów do mycia twarzy i zmywać twarz olejami, świetnie oczyszczają
fatalove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 17:22   #858
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Hej Muszę dołączyc się niestety(albo i stety) do wątku.Mam cerę mieszaną, skłonna do pękających naczynej-ale tylko na nosie i rumienia(poliki). Na czole i brodzie moj stan cery wola o pomste do nieba-zaskorniki, pryszcze a co najgorsze ,raz rzadziej raz czesciej wyskakuja mi tam bolące,duze pryszcze, co jest moim wielki utrapieniem.Dodam, ze kiedys nie mialam takich problemow, prawda,zawsze miala skore tlusta,pojawialo sie pare zaskornikow, raz na ruski rok pryszcz,ale to co sie dzieje od roku to horror.Stosuje naturalna pielegnacje,zadnych podkladow, silikonow i innych zapychaczy.Bylam u 2 dermatologow, ale nic ciekawego nie poradzili,dostalam davercin i duac, co niestety zabija moja skore(davercin to erytromycyna w alkoholu),które jest cieniutka i wrażliwa.
Nadmnienię, że przechodze zdaje sie problemy hormonalne(torbiel jajnika) i pewnie to tez doklada swoje 3 grosze.
Stosowalam wiele specyfikow , wytestowalam chyba wszystkie KWC, kremy,zele etc.

Dodam ze na codzien uzywam 2x mydlo gamila, tonik PHA 6%BU, potem żel hialuronowy,woda termalna uriage..Czasami oczyszczam pianką, nakładam glinki i savon noir(złuszczanie) i tez pryskam sprayem regenerującym alva.
Czy macie jakieś patenty, jak poradzic sobie z ta trudna sytuacja?Bo ja juz nie mam pomyslow co zrobic ze swoja twarza, zeby wygladala po ludzku,szczegolnie te guzowate pryszcze daja mi sie we znaki.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-03-29 o 17:25
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-15, 10:43   #859
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

W moim przypadku przerzucenie się na naturalne kosmetyki nic nie zmieniło, a nawet przetłuszczenie się zwiększa. Moja skóra nie rozróżnia kremów drogeryjnych od certyfikowanych niestety.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-05-15 o 14:20 Powód: Usunięcie cytatu - reklamy
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-16, 09:40   #860
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
W moim przypadku przerzucenie się na naturalne kosmetyki nic nie zmieniło, a nawet przetłuszczenie się zwiększa. Moja skóra nie rozróżnia kremów drogeryjnych od certyfikowanych niestety.
U mnie jest tak samo- przetuszczanie w ogóle się nie ograniczyło ani stan cery nadmiernie nie poprawił.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-16, 21:39   #861
Star90
Zakorzenienie
 
Avatar Star90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 13 689
GG do Star90
Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja zaczynam za dwa tygodnie kuracje zestawem migdałowym z Bielendy . Jak mi to nie pomoze to juz nie mam pomyslow... Ehh . Stosowalam juz chyba wszystko ?!


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
http://instagram.com/ccamillac
Star90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 10:02   #862
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fatalove Pokaż wiadomość
Warto porzucić tą całą chemię w postaci żelów do mycia twarzy i zmywać twarz olejami, świetnie oczyszczają
Ja ostatnio zmywam tusz olejkiem arganowym i skuteczność jest super.

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
U mnie jest tak samo- przetuszczanie w ogóle się nie ograniczyło ani stan cery nadmiernie nie poprawił.
Nie wiem, może gadam bzdury, ale wydaje mi się, że same kremy i oleje niewiele pomogą tzn. jeśli ktoś ma cerę skłonną do zapychania to z pewnością olej + HA jest mniej szkodliwy niż krem (ja tak mam). Ale żeby docenić naturalne sera chyba trzeba wpierw doprowadzić cerę do dobrego stanu oczyszczenia. Ja regularnie robiłam peelingi korundem, enzymatyczne i maski z glinek i spiruliny. Dopiero po pewnym czasie oczyściłam pory, które dzięki olejom + HA się nie zatykały na nowo tak jak od kremów i cera była lepsza. Do tego stosowałam różne ekstrakty, wit. C oraz kwas migdałowy aby ujednolicić i wygładzić twarz. Z czasem i przetłuszczanie się uregulowało, cera poprawiła - raczej nic mi nie wyskakuje - na pewno nie dużego, peelingi i maski mogę robić rzadziej (jestem takim leniem, że ostatnio korund zastosowałam pierwszy raz od listopada ).
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2013-05-17 o 10:04
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 10:04   #863
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

ja mam jescze nadzieje w hormonach, toniku migdałowym cerkodermie i toniku wybielającym z flosleku
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 12:20   #864
Star90
Zakorzenienie
 
Avatar Star90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 13 689
GG do Star90
Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

A skad bierzesz tonik z migdałem?
__________________
http://instagram.com/ccamillac

Edytowane przez Star90
Czas edycji: 2013-05-17 o 12:26
Star90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 12:49   #865
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Star90 Pokaż wiadomość
A skad bierzesz tonik z migdałem?
mam zamiar go zrobić sama bo kupiłam na BU kwas migdałowy
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 14:55   #866
Star90
Zakorzenienie
 
Avatar Star90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 13 689
GG do Star90
Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Aaa chyba że tak ja jednak skusze sie na gotowce z bielendy dwa razy na uczelni robilam i powiem szczerze fajne sa ale wiadomo serie trzeba zrobić


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
http://instagram.com/ccamillac
Star90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 19:09   #867
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Star90 Pokaż wiadomość
Aaa chyba że tak ja jednak skusze sie na gotowce z bielendy dwa razy na uczelni robilam i powiem szczerze fajne sa ale wiadomo serie trzeba zrobić

aaa

ja kiedys miałam robionego migdała w salonie kosmetycznym, ale ze wogole nie czułam pieczenia to pani nałozyła najmocniejszy jaki można stosowac glikol,a ja nadal nic :P mam chyba bardzo odporną skórę :P
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 05:57   #868
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja ostatnio zmywam tusz olejkiem arganowym i skuteczność jest super.



Nie wiem, może gadam bzdury, ale wydaje mi się, że same kremy i oleje niewiele pomogą tzn. jeśli ktoś ma cerę skłonną do zapychania to z pewnością olej + HA jest mniej szkodliwy niż krem (ja tak mam). Ale żeby docenić naturalne sera chyba trzeba wpierw doprowadzić cerę do dobrego stanu oczyszczenia. Ja regularnie robiłam peelingi korundem, enzymatyczne i maski z glinek i spiruliny. Dopiero po pewnym czasie oczyściłam pory, które dzięki olejom + HA się nie zatykały na nowo tak jak od kremów i cera była lepsza. Do tego stosowałam różne ekstrakty, wit. C oraz kwas migdałowy aby ujednolicić i wygładzić twarz. Z czasem i przetłuszczanie się uregulowało, cera poprawiła - raczej nic mi nie wyskakuje - na pewno nie dużego, peelingi i maski mogę robić rzadziej (jestem takim leniem, że ostatnio korund zastosowałam pierwszy raz od listopada ).
Ja staram sie oczyszczac cere, nakladam rozne glinki maski peelingi enzymatyczne.Niestety ona zapycha się że tak powiem sama z siebieBo gdy nie uzywam zadnych kremow dalej sie zapycha
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 10:21   #869
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Odp: Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
W moim przypadku przerzucenie się na naturalne kosmetyki nic nie zmieniło, a nawet przetłuszczenie się zwiększa. Moja skóra nie rozróżnia kremów drogeryjnych od certyfikowanych niestety.
Cześć! Mogę przyłączyć się do wątku?
Mi pomogły tylko retinoidy na przetluszczanie skóry :sly:
Tez przerzucilam się na kosmetyke naturalną - ale dla mojej mieszanej cery, bardzo kaprysnej z tendencja do naczynek to nie wystarcza. Myslalam,ze obejdzie się bez kwasidel i zoracu ale tylko to trzyma mnie w ryzach
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
aaa

ja kiedys miałam robionego migdała w salonie kosmetycznym, ale ze wogole nie czułam pieczenia to pani nałozyła najmocniejszy jaki można stosowac glikol,a ja nadal nic :P mam chyba bardzo odporną skórę :P
Ja jestem gruboskorna na Brodzie i czole. Przez 2 tygodnie nie luszczylam się w ogole po retinoidach, za to z policzkow i nosa obłaziłam jak jaszczurka! Teraz aplikuje zorac codziennie na brode i czoło a raz w tygodniu na resztę twarzy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Ja staram sie oczyszczac cere, nakladam rozne glinki maski peelingi enzymatyczne.Niestety ona zapycha się że tak powiem sama z siebieBo gdy nie uzywam zadnych kremow dalej sie zapycha
Ja też na początku wmawialam sobie,ze to efekt oczyszczania...jednak po dwóch miesiącach kiedy wyszly mi kolejne zaskorniki..myslalam ze mnie grom jasny strzeli

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 10:45   #870
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
aaa

ja kiedys miałam robionego migdała w salonie kosmetycznym, ale ze wogole nie czułam pieczenia to pani nałozyła najmocniejszy jaki można stosowac glikol,a ja nadal nic :P mam chyba bardzo odporną skórę :P
Nic tylko pozazdrościć Z taką cerą można testować różne specyfiki. Ja mam niestety normalnie suche skórki, każdy produkt kwasowy/retinoidowy zwiększa ich ilość i niestety nie jest to kwestia miesiąca, po Zoracku łuszczyłam się przez cały czas stosowania (prawie rok). To bardzo zniechęca do takich terapii, bo efekty powalające u mnie nie są a skóra jak u jaszczurki i ciągły problem z makijażem, który to podkreśla.

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Ja staram sie oczyszczac cere, nakladam rozne glinki maski peelingi enzymatyczne.Niestety ona zapycha się że tak powiem sama z siebieBo gdy nie uzywam zadnych kremow dalej sie zapycha
Moja cera też zapycha się z przyczyn "wewnętrznych". Ostatnio próbuję testować dietę bez nabiału, bo on też może przyczyniać się do zaskórników, ale marnie mi idzie. Mleko i jego przetwory to podstawa mojej diety i nie bardzo widzę, co mogę zamiast tego jeść.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:39.