Rozpoczecie studiow - wiek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-29, 22:46   #1
trOnk12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 25

Rozpoczecie studiow - wiek


Witam ,

Stoje przed wyborem kontynuacji nauki w liceum, w Polsce badz podjecia sie studiow w Holandii...


KOnczac liceum w Holandii , studiow bede mogl sie podjac w wieku 20 lat ( wiek , ok , po technikum kazdy tyle ma ) . Chcialbym bardzo pojechac do POlski na rok , podjac sie tam nauki , zdania matury i mozliwosci wyboru , albo w Polsce , albo w Holandii kontynuowac studia. ( matura zdana w Holandii , nie pozwala na kontynuajce studiow w Polsce ).


jedyny dylemat to wiek ... 21 lat , niby nie tragedia , ale jednak bede odstawal wiekowa 1/2 lata od reszty studnetow w pierwszym roku . Czy mozecie mi powiedziec czy rzeczywiscie tak jest ? Czy moze wlasnie wiekszosc studnetow ma te 21 lat np. w przypadku zmiany kierunku ?
trOnk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 23:02   #2
disaster21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 334
Dot.: Rozpoczecie studiow - wiek

Na pewnie nie można z obcą maturą studiować w Polsce?

A co do wieku, to raczej nikt jakoś szczególnie nie przywiązuje do tego uwagi. Na pewno większość to Ci zaraz po maturze. Jak już to największym problemem może być to, że będziesz bardziej dojrzały niż reszta i średnio się z nimi dogadasz. Ale to już kwestia charakteru i osobowości.
disaster21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 23:18   #3
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Rozpoczecie studiow - wiek

eee, zawsze jest sporo osób w wieku 20-23 lata na I roku. Nie rozumiem tylko czemu iść na studia w polsce jak można w holandii. tutaj poziom uczelni jest duuuuużo słabszy, a i traktowanie studenta dość odbiegajace od standardów cywilizowanego kraju
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 23:23   #4
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Rozpoczecie studiow - wiek

Bez przesady Ile jest starszych ludzi którzy dopiero po iluś tam latach decydują się na studia i nie ma w tym nic złego. A ty jakiś stary przecież nie będziesz i te 1/2 lata to nie jest tak dużo. Pewnie nie będziesz sam albo i starszych na roku znajdziesz, bo jak pisałeś, a to ktoś zmieni kierunek, albo dopiero pójdzie, albo nie zdał, albo miał problemy zdrowotne, albo mieszkał za granicą jak ty. I co w tym dziwnego, że idzie na studia nie wg rocznika?
Poza tym, aż taki to dla Ciebie problem? Rozumiem gdybyś odstawał z 10-20 lat, ale 1-2 to przecież wielkiej różnicy nie robi i mało kto zwróci uwagę. Jeśli w ogóle ktoś zwróci.

Ja idę w tym roku i też będę 'odstawać' wiekowo od reszty, tylko w drugą stronę, bo 18 lat nie będę miała skończonych. Ale bywa i tak.

Nie rozumiem czym się martwisz, mnie by bardziej zniechęcał fakt, że mogłabym osiągnąć coś szybciej - jak w twoim przypadku w Holandii, ale jeśli nie wiesz gdzie chcesz studiować to rzeczywiście lepiej wybrać już Polskę na napisanie tej matury. Wiekiem się nie przejmuj, bo 1,2 lata do przodu (czy jak u mnie 1 do tyłu) to wg mnie bez różnicy i takich ludzi jest naprawdę sporo

Edytowane przez P0m
Czas edycji: 2013-05-29 o 23:27
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 00:02   #5
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Rozpoczecie studiow - wiek

Studia to inna bajka niż szkoła średnia czy podstawowa, w której znajdują się konkretne roczniki, a ktoś starszy/młodszy niż reszta klasy trafia się rzadko.
Na studiach masz prawdziwy mix wiekowy, są tacy, którzy zaczęli 20-stkę i tacy, którzy ją kończą
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 00:17   #6
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Rozpoczecie studiow - wiek

O ile w wieku 21 lat nie masz siwych włosów, zmarszczek i poruszasz się bez laski, to nikt nie zauważy, że jesteś rok czy dwa starszy
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 08:35   #7
glossary
Raczkowanie
 
Avatar glossary
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice warszawy
Wiadomości: 413
Dot.: Rozpoczecie studiow - wiek

ja na studiach miała kolegę, który był od nas starszy o około 30 lat. Dla nas nie był to problem, dla wykładowców też nie. Fajne było ale niestety zrezygnował, nie wyrabiał Chociaż były to studia zaoczne, to mieliśmy tyle samo zajęć co dzienni (bez wf-u i języków) i bardzo często w tygodniu.
Jak teraz wspominam, to dużo było osób starszych w przedziale 5 czy 10 lat.
glossary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-30, 08:35   #8
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Rozpoczecie studiow - wiek

Jak jak ja szłam na pierwszy kierunek zaoczny - większość ludzi była starsza niż 19 lat, maturzyści byli mniejszością. Na drugim, dziennym kierunku zaczęłam się uczyć jak miałam 23 lata i oprócz mnie było pare osób w podobnym wieku, a reszta to maturzyści - ale nie czułam bardzo różnicy wieku, normalnie się dogadywałam.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 08:49   #9
smolinosek86
Zadomowienie
 
Avatar smolinosek86
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 105
Dot.: Rozpoczecie studiow - wiek

Kolejne studia (dzienne) zaczęłam w wieku 25 lat jest też kilka osób w zbliżonym do mnie wieku. Jeśli ja się dobrze dogaduje, to nie ma o co się martwić
__________________
T]

Edytowane przez smolinosek86
Czas edycji: 2013-05-30 o 08:51
smolinosek86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 09:04   #10
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Rozpoczecie studiow - wiek

U mnie na pierwszym wieku rozpoetosc byla 18-28 wiec plis to norma, u mnie w grupie przynajmniej polowa osob starszych ode mnie.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 09:34   #11
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Rozpoczecie studiow - wiek

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
U mnie na pierwszym wieku rozpoetosc byla 18-28
U mnie było identycznie.
Ja jak zaczynałam obecne studia miałam 20 lat i większosć osób z roku miała właśnie 20-21, osób prosto po maturze było może z 10 (na 60).
Na tym samym roku co mój tylko na trybie zaocznym była nawet pani po 40, zresztą matka jednej z dziewczyn ode mnie z roku, pozazdrościła córce, że się dostała na fajny kierunek i zapisała się na zaoczne
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-30, 11:01   #12
slavianka
Raczkowanie
 
Avatar slavianka
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 54
Dot.: Rozpoczecie studiow - wiek

Ja zaczęłam drugi kierunek, studia dzienne w wieku 27 lat i cóż to była za frajda studiować z dziewiętnastkami ;-) byłam mamą cąłej grupy DDD
slavianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 20:34   #13
Typicalk
Raczkowanie
 
Avatar Typicalk
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 215
Dot.: Rozpoczecie studiow - wiek

Cytat:
Napisane przez trOnk12 Pokaż wiadomość
Witam ,

Stoje przed wyborem kontynuacji nauki w liceum, w Polsce badz podjecia sie studiow w Holandii...


KOnczac liceum w Holandii , studiow bede mogl sie podjac w wieku 20 lat ( wiek , ok , po technikum kazdy tyle ma ) . Chcialbym bardzo pojechac do POlski na rok , podjac sie tam nauki , zdania matury i mozliwosci wyboru , albo w Polsce , albo w Holandii kontynuowac studia. ( matura zdana w Holandii , nie pozwala na kontynuajce studiow w Polsce ).


jedyny dylemat to wiek ... 21 lat , niby nie tragedia , ale jednak bede odstawal wiekowa 1/2 lata od reszty studnetow w pierwszym roku . Czy mozecie mi powiedziec czy rzeczywiscie tak jest ? Czy moze wlasnie wiekszosc studnetow ma te 21 lat np. w przypadku zmiany kierunku ?
21 lat na rozpoczęcie studiów to nie tak tragicznie. U mnie na kierunku jest sporo osób nawet i starszych.
Jedna osoba powinna nawet kończyć magisterkę, a dalej siedzi na pierwszym roku. Więc myślę, że nie masz czym się przejmować.
__________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."
Typicalk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 07:58   #14
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 684
Dot.: Rozpoczecie studiow - wiek

Przecież studiować możesz w dowolnym momencie życia. Uważam jednak iż jeśli masz możliwość studiów za granicą to nie ma sensu byś wracała do polski.
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:03.