Uczulenie po goleniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-28, 20:40   #1
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998

Uczulenie po goleniu


Cześć dziewczyny jakoś od września 2012 po każdym goleniu mam na nogach(tylko!) swędzące,piekące,zaczerwi enione oraz krosty.
Byłam już u lekarza i stwierdziła,że może mam uczulenie na bakterie znajdujące się naturalnie skórze,używałam płynu Octenisept (antybakteryjny,nie podrażnia)przed i po goleniu,nie pomogło.Stosowałam krem Emolium jak już dostałam uczulenia(pomogło na zaczerwienienia)teraz używam Mediderm(odpowiednik Emolium) i nawet na to nie pomaga.
Próbowałam używać różne maszynki do golenia,kremy,żele,pianki ,mydła,na wodę tylko,kremy do depilacji do skóry wrażliwej,plastry z woskiem a po goleniu balsamy z alkoholem,bez alkoholu,kremy i nic!
Zawsze gdy ogolę nogi pojawia się to uczulenie,utrzymuje się około tygodnia a zaczyna się po jakiś 24-72 h po ogoleniu,nigdy odrazu.
Maść z antybiotykiem jest niemożliwa bo mam na całych nogach-za duża powierzchnia,co ciekawe nigdy nie mam w okolicach bikini stosując to samo.
Zupełnie nie mam pojęcia jak golić te nogi swędzi tak,że drapię się jak opentana to jest najgorsze,nie mogę się skupić przez to.

Nie rozumiem co mi jest i dlaczego nagle się to zaczęło.
Proszę pomóżcie,jestem już bezsilna

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

Tak to wygląda
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"

Edytowane przez kikunga
Czas edycji: 2013-12-28 o 20:51
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 21:53   #2
sundae93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 18
Dot.: Uczulenie po goleniu

Może spróbuj ałunu w sztyfcie, działa amtybakteryjnie, można używać jako dezodorant i po goleniu, ja używam i tak i tak, na okolice bikini, zniwelował powstawanie swędzących krost
sundae93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 22:42   #3
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Uczulenie po goleniu

Cytat:
Napisane przez sundae93 Pokaż wiadomość
Może spróbuj ałunu w sztyfcie, działa amtybakteryjnie, można używać jako dezodorant i po goleniu, ja używam i tak i tak, na okolice bikini, zniwelował powstawanie swędzących krost
Poczytałam nieco,gdzie można go zakupić i mniej więcej jaka cena?
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 08:53   #4
sundae93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 18
Dot.: Uczulenie po goleniu

W rossmanie jest nawet, ale nie wiem co on ma w składzie, w mydlarniach, wystarczy spytac o ałun, tylko zwróć uwagę aby był bez aluminium, cena to ok. 30-40 zł warty ceny, bo niesamowicie wydajny nawet jak bedziesz smarowała nogi. Najpierw zmocz skórę i "jeździj" sztyftem po nogach
sundae93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 01:13   #5
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Uczulenie po goleniu

Cytat:
Napisane przez sundae93 Pokaż wiadomość
W rossmanie jest nawet, ale nie wiem co on ma w składzie, w mydlarniach, wystarczy spytac o ałun, tylko zwróć uwagę aby był bez aluminium, cena to ok. 30-40 zł warty ceny, bo niesamowicie wydajny nawet jak bedziesz smarowała nogi. Najpierw zmocz skórę i "jeździj" sztyftem po nogach
Poszukam i wypróbuję
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 22:20   #6
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Uczulenie po goleniu

Jest promocja teraz w Rossmannie kupiłam za 20 zł firmy Crystal.Napiszę czy zadziałam.To moja ostatnia deska ratunku bo inaczej wybieram się do Warszawy po leki.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 16:58   #7
sundae93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 18
Dot.: Uczulenie po goleniu

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Jest promocja teraz w Rossmannie kupiłam za 20 zł firmy Crystal.Napiszę czy zadziałam.To moja ostatnia deska ratunku bo inaczej wybieram się do Warszawy po leki.
Trzymam kciuki, a jeżeli nie pomoże to zawsze możesz użyć go jako dezodorantu pod pachy czy do stóp
sundae93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-08 17:58:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:48.