ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20% - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-11, 07:26   #2131
dorthea
Raczkowanie
 
Avatar dorthea
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
Ja nie zauważyłam, żeby AD wysuszał skórę. Raczej deliktnie ją nawilża i mobilizuje do zluszczania sie. Zaznaczam, że złuszczanie się to nie to samo co wysuszanie. Wysuszać może delikatna skóre po AD żele do mycia twarzy. Myślę, ze powinnyśmy to rozgraniczyc. AD złuszcza skórę, a nie wysusza. Skórki powinno się regularnie usuwać peelingujac twarz, a potem koniecznie ją nawilżyć. Nie polecam nakładać AD na twarz po peelingu, ponieważ cera jest wtedy badzo podrazniona.
Uzywam AD już prawie 3 miesiące, jestem w trakcie 3 tubki. Wychodzi średnio 1 opakowanie na miesiać. Zastanawiam sie, kiedy tak naprawdę zauwazę że moja skóra zaczyna pracowac, ze "odżyje" po wcześniejszym uspieniu, przetłuszczaniu sie i barku regeneracji. Stosuję AD nie tylko na przebarwienia, ale również na wyskakujace krostki oraz doprowadzenie cery do normalnej,a nie tłustej Podejrzewam, ze najpierw musi wszytsko się oczyscić podaczas tej kuracji. Jak myślicie, jaki długi będzie ten okres?
Nie jestem ekspertem, ale czytałam że dziewczyny pisały o 8-9 miesięcznych kuracjach AD i o widocznych efektach
Trzeba po prostu uzbroić się w cierpliwość i nie rezygnować po 2-3 miesiącach- przynajmniej ja taki mam zamiar . Liczę na duet AD i Effaclar!!!
__________________
dorthea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 07:39   #2132
~Olya~
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 866
GG do ~Olya~
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

a ja stosuję 2 tydzien i juz zauważam spore różnice...
może dlatego, że moje blizny nie sa dość stare (pewnie ok miesiąca)... przebarwienia są ciut jasniejsze, niektore prawie całkowicie zbledły. Dodam, że zniknęło tez większośc zaskórnikow z czoła i częśc z okolicy brody, a cera ładnie się ujednoliciła
póki co jestem zadowolona bardzo

osobiście nie planuję kuracji dłuższej niż ok 1,5 miesiaca bo nie wyobrażam sobie opalania w wakacje z ręcznikiem na twarzy... a wole sobie dac ok miesiąca na regeneracje buźki i spokojne wyjście na słoneczko.
Jeśli będzie potrzeba to we wrześniu znowu wrócę do acne...
__________________
...cause your love is my love & my love is your love.






Faza I: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14
~Olya~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 08:21   #2133
arizoona
Zakorzenienie
 
Avatar arizoona
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Podkarpacie -!-
Wiadomości: 6 672
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
Tak jak już wcześniej zostało tutaj napisane, ze nadmierne wydzielanie sebum jest wynikiem złego nawilzania skóry. Proponuje zaczać stosowac jakiś dobry krem nawilżajacy o lekkiej konsystecji.
Do zmatowienia można używac jedwabnego pudru Hauszka, jest polecany przez wizazanki. Natomiast kwestia wyboru jest juz zupełnie indywidualna, ponieważ moze występowac zapychanie porów w trakcie uzywania pudrów sypkich. Polecane są również chusteczki absorbujace sebum.
Ja akurat nie używam żadnego środka do zmatowienia. Nawilzam się humektanem. Jesli już swiece się, to deliktanie dotykam twarzy husteczką higieniczną. Zauwazyłąm, ze po stoswaniau AD - 2 miesiace i nawilżaniu moja cera przestałą mieś skłonnosci do świecenia.
Zakupiłam ostatanio Astor Mattitude - jeśli chodzi o zmatowienie, to jest bardzo dobry, natomiast krycie ma beznadziejne. Nie można nim zatuszowac żadnych niedoskonałosci.
Moze spróbuj najpier nawilzać sie intensywnie i zaobserwuj co się ebdzie działo z cera. Stosowanie dodatkowych sypkich środków do zmatowienia moze byc przyczyna powstawania zaskórników, a tego przeciez chcemy uniknąć.
Trzymam za Ciebie kciuki i mam nadzieje, ze jakos przetrzymasz to świecenie się. Mozesz równiż zmienić diete, duzo owocow i spore ilosci wody mineralnej.
Co to jest ten Humektan mogłabyś mnie wtajemniczyć ewentualnie jaki krem (nawilżacz) polecasz
arizoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 09:45   #2134
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez arizoona Pokaż wiadomość
Co to jest ten Humektan mogłabyś mnie wtajemniczyć ewentualnie jaki krem (nawilżacz) polecasz
Humektan to jest lekki krem nawilżajacy. Można kupić go tylko w aptece. Posiada krótki skład i jeśli twoja cera będzie go tolerowala, to nie wystapi zapychanie. Opinie są różne. Warto bo spróbować, poniewaz dobrze nawilza, szybko się wchłania i jest niedrogi w porównaniu do innych polecanych na wizażu kremów nawilzajacych. Jesli będzie Ci pasowal i nie zapcha Cie, to na pewno będziesz zadowolona.
Tu jest wszytsko http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10334

Poza tym taka malutka podpowiedż - wyszukiwarka KWC nie gryzie . Pozdrowionka i miłego czytania.
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 09:50   #2135
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez dorthea Pokaż wiadomość
Nie jestem ekspertem, ale czytałam że dziewczyny pisały o 8-9 miesięcznych kuracjach AD i o widocznych efektach
Trzeba po prostu uzbroić się w cierpliwość i nie rezygnować po 2-3 miesiącach- przynajmniej ja taki mam zamiar . Liczę na duet AD i Effaclar!!!
Czeka mnie jeszcze długa droga , ale oczywiscie będe wytrwała .
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 10:09   #2136
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

ja ostatnio sobie nałożyłam brevoxyl i gdzieś po godzince dałam na to skinoren (taki sam skład jak AD) no i tak mnie paliło, piekło. skóre miałam czerwoną ale powiem że dobrze działa bo wysuszyło mi i wypaliło krosty teraz juz nie mam żadnych gródek )
i po czymś takim nie zniszcze sobie twarzyczki??
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 12:42   #2137
arizoona
Zakorzenienie
 
Avatar arizoona
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Podkarpacie -!-
Wiadomości: 6 672
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
Humektan to jest lekki krem nawilżajacy. Można kupić go tylko w aptece. Posiada krótki skład i jeśli twoja cera będzie go tolerowala, to nie wystapi zapychanie. Opinie są różne. Warto bo spróbować, poniewaz dobrze nawilza, szybko się wchłania i jest niedrogi w porównaniu do innych polecanych na wizażu kremów nawilzajacych. Jesli będzie Ci pasowal i nie zapcha Cie, to na pewno będziesz zadowolona.
Tu jest wszytsko http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10334

Poza tym taka malutka podpowiedż - wyszukiwarka KWC nie gryzie . Pozdrowionka i miłego czytania.
Dziękuję tak wiem wyszukiwarka, tylko że w pracy nie mam za bardzo jak poszperać
arizoona jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-11, 13:19   #2138
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez karyna Pokaż wiadomość
ja ostatnio sobie nałożyłam brevoxyl i gdzieś po godzince dałam na to skinoren (taki sam skład jak AD) no i tak mnie paliło, piekło. skóre miałam czerwoną ale powiem że dobrze działa bo wysuszyło mi i wypaliło krosty teraz juz nie mam żadnych gródek )
i po czymś takim nie zniszcze sobie twarzyczki??
Co za duzo to niezdrowo, jeszcze sobie popalisz skóre. Proponuję stosować naprzemiennie na noc, raz skinorem, raz brevoxyl. Ze specyfikami trzeba obchodzić się rozsadnie. Poza tym w ulotce jest chyab napisane, że AD i skinerol należy nakałdac na umytą, czysta skórę. testować mozemy kosmetyki, ale nie leki, bo bycie królikiem doswiadczalnym i testowanie na właśnej skórze moze okazac się zgubne. Poza tym nie łączy sie różnych kwasów, zwlaszcza z kwasem azaleinowym w skinorenie.
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 14:03   #2139
dorthea
Raczkowanie
 
Avatar dorthea
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez karyna Pokaż wiadomość
ja ostatnio sobie nałożyłam brevoxyl i gdzieś po godzince dałam na to skinoren (taki sam skład jak AD) no i tak mnie paliło, piekło. skóre miałam czerwoną ale powiem że dobrze działa bo wysuszyło mi i wypaliło krosty teraz juz nie mam żadnych gródek )
i po czymś takim nie zniszcze sobie twarzyczki??

Ja bym się jednak obawiała stosować takich "miksów"
Po pierwsze ze względu na ryzyko megapodrażnienia, które trudno wyleczyć, a po drugie najzwyklej w świecie szkoda by mi było marnować tych specyfików, bo na pewno nie działają tak jak powinny nałożone razem.
Także odradzam
__________________
dorthea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-12, 08:59   #2140
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

okok dzięki. zacznę je stosować na przemian, wiec zaraz idę nałożyć skinoren;P
po południu brevoxyl a na noc znów skinoren
pozdrawiam;**
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-12, 09:13   #2141
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez karyna Pokaż wiadomość
okok dzięki. zacznę je stosować na przemian, wiec zaraz idę nałożyć skinoren;P
po południu brevoxyl a na noc znów skinoren
pozdrawiam;**

Bez przesady! Za często, za dużo tego.


Dobra - rano możesz się smarować, ale rozumiem, że z domu nie wychodzisz i okna masz pozasłaniane? Filtr?

Daj buzi odpocząć trochę. Nie paćkaj tego wszystkiego. Ustal jakiś inny plan działania.

W ogóle na dzień bym nic nie stosowała

Jednej nocy Ski., drugiej nocy Brev. i tak na zmianę. W dzień to Ty nawilżaj buźkę.


A jak już chcesz to rano - Ski., wieczorem - Brev., ale na następny dzień przerwa na nawilżanie buzi.

Nie można się nadmiernie przesuszać, bo to ma gorsze skutki.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-12, 14:32   #2142
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

karyna: Izaluka ma absolutną rację, sama się tak kiedyś załatwiłam. umiar umiar to podstawa, w zasadzie nawet im mniej tym lepiej. niepotrzebnie się przesuszasz, a najgorsze jest w tym to, że namacalne skutki porządnego przesuszenia odczujesz dopiero po czasie. take it easy!
yeah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-12, 19:29   #2143
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

o jezu już się boje;/ a twarz mam taka napiętą, suchą że masakra, używam ciągle siarkowego mydła i nakładam potem te kremy. Musze to przerwać bo jak mówicie że może być gorzej to
strach pomyśleć co będzie potem;( zaraz idę ją nawilżyć i będę tylko na noc nakładała krem, oczywiście na przemian, raz jeden raz drugi.
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-12, 19:45   #2144
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Bez przesady! Za często, za dużo tego.


Dobra - rano możesz się smarować, ale rozumiem, że z domu nie wychodzisz i okna masz pozasłaniane? Filtr?

Daj buzi odpocząć trochę. Nie paćkaj tego wszystkiego. Ustal jakiś inny plan działania.

W ogóle na dzień bym nic nie stosowała

Jednej nocy Ski., drugiej nocy Brev. i tak na zmianę. W dzień to Ty nawilżaj buźkę.


A jak już chcesz to rano - Ski., wieczorem - Brev., ale na następny dzień przerwa na nawilżanie buzi.

Nie można się nadmiernie przesuszać, bo to ma gorsze skutki.
A właśnie ja od jakiegoś sporego czasu tylko wysuszam twarz.
No więc rano wstaje gdzieś o 6 myje mydłem siarkowym czekam aż mi dobrze wyschnie i wysuszy potem nakładam skinoren no i gdzieś przed 8 smaruje sie fluidem itp i idę do szkoły, wracam to myje garnierem oczyszczającym potem mydłem siarkowym czekam aż wyschnie i znów nakładam skinoren lub brevoxyl i na noc to samo.
a jeżeli mam wolne np weekend to siedze w domu z wysmarowana twarza kremami.

'Jednej nocy Ski., drugiej nocy Brev. i tak na zmianę. W dzień to Ty nawilżaj buźkę.' <-- chyba się do tego dostosuje.
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-12, 20:14   #2145
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

a zapomniałam sie pytać jak wcześniej pisałam, że ja rano nakładam skinoren i gdzieś po 20 min nakładam na to fluid i daje trochę pudru, to, to mi nie zaszkodzi mieszać skinoren z fluidami? i czy jak tak robię to skinoren wtedy tez działa, po prostu czy mi leczy twarz przykryty jeszcze tym fluidem. no i dodam jeszcze że jedynie po tym kremiku (skinorenie) fluid ładnie zakrywa to co ma, szczerze powiem gdybym go nie nakładała to skóra by mi schodziła i tak jakoś dziwnie się marszczyła, a po tym kremie ładnie mi twarz wygładza.
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-12, 20:37   #2146
kaśka k
Raczkowanie
 
Avatar kaśka k
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gród Kraka
Wiadomości: 288
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

kochane a ja czytałam ze przy stosowaniu kwasów mydło siarkowe odpada...ze absolutnie nie powinno sie go stosowac...

ze moze zmniejszyc dzialanie kwasow
kaśka k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-12, 23:06   #2147
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez kaśka k Pokaż wiadomość
kochane a ja czytałam ze przy stosowaniu kwasów mydło siarkowe odpada...ze absolutnie nie powinno sie go stosowac...

ze moze zmniejszyc dzialanie kwasow
czyli ze jak go stosuje to e kremiki mniej działają, tak o to chodzi?
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-13, 08:07   #2148
dorthea
Raczkowanie
 
Avatar dorthea
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez kaśka k Pokaż wiadomość
kochane a ja czytałam ze przy stosowaniu kwasów mydło siarkowe odpada...ze absolutnie nie powinno sie go stosowac...

ze moze zmniejszyc dzialanie kwasow

Jak dla mnie to ono odpada ze względu na koszmarne przesuszenie twarzy po nim.
Generalnie podziwiam buźki ktore tolerują mydlo siarkowe, toniki alkoholowe i kwasy 3 razy dziennie . Dla mnie główną zasadą jest to że zdrowa skóra = nawilżona skóra i choć stosuję kwasy i retinoidy to nawilżenie jest najważniejsze
__________________
dorthea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-13, 14:49   #2149
candyyy
Przyczajenie
 
Avatar candyyy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Witajcie, Dziewczynki. Przeczytałam raczej dokładnie cały wątek, uff... Po maturze zamierzam zacząć przygodę z AD, filtrami i chyba skuszę się na to serum z wit. C.
Do tej pory stosowałam tylko drogeryjne kosmetyki i dziwiłam się, że mi nie pomagają:/ Dopiero kiedy tu trafiłam, dzięki Wam dowiedziałam się co powinnam robić i na początku byłam w szoku! Więc jesteście świetne, jeśli chodzi o porady, super, że dzielicie się wszystkimi spostrzeżeniami

Mam skórę tłustą, zanieczyszczoną, więc myślę, że u mnie będzie megawysyp po AD...
Poza tym często zdarzają mi się takie duże ropne gule

No i teraz tak: chciałam zapytać czy Wy palicie papierosy? Pewnie nie... Ja palę strasznie dużo (stresuję się tą maturą) i wiem, że przez to mam większość problemów z cerą. Ale ja jestem bardzo słaba psychicznie i boję się, że nie uda mi się tego rzucić;/ tzn., zamierzam również po maturze rzucić to świństwo, ale nie wiem jak będzie. No i teraz mam takie pytanie: czy jest, w ogóle, sens zaczynać kurację AD, jeśli nie rzucę palenia?

Proszę o odpowiedź
I pozdrawiam serdecznie wszystkie z Was
__________________
I'm never gonna dance again the way I danced with you...
candyyy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-13, 18:05   #2150
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez karyna Pokaż wiadomość
a zapomniałam sie pytać jak wcześniej pisałam, że ja rano nakładam skinoren i gdzieś po 20 min nakładam na to fluid i daje trochę pudru, to, to mi nie zaszkodzi mieszać skinoren z fluidami? i czy jak tak robię to skinoren wtedy tez działa, po prostu czy mi leczy twarz przykryty jeszcze tym fluidem. no i dodam jeszcze że jedynie po tym kremiku (skinorenie) fluid ładnie zakrywa to co ma, szczerze powiem gdybym go nie nakładała to skóra by mi schodziła i tak jakoś dziwnie się marszczyła, a po tym kremie ładnie mi twarz wygładza.
<------to co wyżej pisałam, to odpowie mi ktos na to?
iiiii jak
wczoraj nałożyłam bambino dziś wstałam i cała twarz tłusta i przy tym ukazało mi się więcej krost ropnych. umyłam i nałożyłam skinoren i mi to zamatowało.
a na noc zamierzam dać brevoxyl i koniec;]

mam pytanie czy do twarzy suchej mogę brać TORMENTIOL? (czy jakoś tak) bo słyszałam że on dobrze nawilża tzn natłuszcza, nie zaszkodzi mi jeśli tez będę smarować na krostki ropne itp.??
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-13, 21:33   #2151
kociek
Raczkowanie
 
Avatar kociek
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 32
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Czesc Wizazanki,
Ja niestety nie odpowiem ani nie doradze w kwesti acne dermu ale po przejrzeniu watku mam zamiar kupic sobie to cudo. No i tak sie zastanawiam jak sie mówi: ACNE czy AKNE derm? Moze to durne pytanie ale prosze o wyrozumialosc. Z góry dzieki
kociek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-13, 22:49   #2152
laurora1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 17
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

candyyy- ja palę ;/ i to sporo. Acne Dermu używam codzień 2 x tak jak zaleca ulotka już ponad 1,5 msc. Własnie chyba widze pierwszą rezultaty ostatnio nic nowego sie nie pojawia ogólnie o wiele lepie wyglądam, ale trudno mi na 100% ocenić, gdyż nie wiem jak to dalej będzie. Byłabym nielada uradowana gdyby w miarę utrzymało się to tak jak jest. Oczywiście mam sporo przebarwień, jednak i je chyba chwycił juz AD
Tak się zastanawiam, czy zauważyłabym wyraźną poprawę gdybym rzuciła fajki? Odbiegając od naszego głównego tematu. Czy któraś z Was rzuciła i zauważyla poprawę stanu skóry?
Kupując w aptece AD, mówię z "angielska" : AKNE DERM poprzedniczko :P
laurora1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-13, 23:57   #2153
candyyy
Przyczajenie
 
Avatar candyyy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

laurora, dzięki za odpowiedź

o rany, 2 razy dziennie? A filtr stosujesz na AD? czy wcale?
mam nadzieję, że tak i że już niedługo pochwalisz się tu idealną buzią

co do palenia, to... myślałaś nad rzuceniem? wiem po sobie, że to niełatwe, ale postanowiłam sobie, że to zrobię! kiedyś udało mi się rzucić na 3 tygodnie i miałam super cerę!! trochę śmiesznie to brzmi, bo to tylko 3 tygodnie, a jednak... nie wiem jak byłoby teraz, gdybym rzuciła, ale tez myślę, że zmiana byłaby wielka, bo palę tak dużo, że aż wstyd się przyznać:/
a poza tym kilka koleżanek mojej mamy rzuciło i w ogóle nie da się opisać jak skóra "leczy się" sama, tylko po odstawieniu tego szitu.
no i właśnie ja już tylko czekam, aż będę miała wakacje i będę mogła się radykalnie odmienić

no więc namawiam do rzucenia palenia bo, wg mnie, nie ma sensu dbać o skórę tymi specyfikami, skoro truję się niemiłosiernie od środka...

http://www.wizaz.pl/basia_palenie_papierosow.php

przeczytaj sobie!!
buzia
__________________
I'm never gonna dance again the way I danced with you...
candyyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 06:43   #2154
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez karyna Pokaż wiadomość
<------to co wyżej pisałam, to odpowie mi ktos na to?
iiiii jak
wczoraj nałożyłam bambino dziś wstałam i cała twarz tłusta i przy tym ukazało mi się więcej krost ropnych. umyłam i nałożyłam skinoren i mi to zamatowało.
a na noc zamierzam dać brevoxyl i koniec;]

mam pytanie czy do twarzy suchej mogę brać TORMENTIOL? (czy jakoś tak) bo słyszałam że on dobrze nawilża tzn natłuszcza, nie zaszkodzi mi jeśli tez będę smarować na krostki ropne itp.??
Jeśłi chodzi o nakałdanie AD pod podkład, to nie jest to polecane przez wiżazanki, również skinoren. Kremy te pod puder działają komedogennie.

Proponuję odstawić bambino, bo pewoe on jest przyczyną powstawania krostek.
Zauwazyąłm, że zaczełaś dosc ostro traktować swoją twarz. Zastanawiam się, czy to nie przesada maziać sie 3 razy dziennie kwasami. Ponadto nalezy unikać słońca przy ich stosowaniu.
Moja propozycja jest następujaca.
1. makijaż rano. Jeśli uda Ci sie nałozyc go bez kremu nawilżajacego, to świetnie, bo zestawienie podkład i krem nawilżajacy działają zaskórnikotwórczo.
2. Po poludniu - zmywanie makijazu i nawilzanie np. Humektan
3. wieczorem na umytą twarz skinoren
4. druga noc brevoksyl
5. trzecia noc tylko nawilżania,
6. postępuja w ciagu dnia zawsze tak samo (makijaz i po południu nawilzanie).

Jesli na twojej twarzy znajduje sie bardzo duzo zaskórników, to mozesz stosować dwie noce z rzedu brevoksyl, trzecia AD i 4 noc samo nawilzanie.
Przetestuj wszytskie rady podane na forum i wybież sama swój program pielęgnacji.

PS. Ja posmarowalam sie brevoksylem 3 razy i stwierdzam, ze jego działajnie jest wręcz wypalające - bardzo ostrożnie prosze obchodź się z tym kremikiem.
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 08:50   #2155
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

candyyy, dasz radę rzucić - niech Twoją motywacją będzie myśl o gładkiej buźce
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 09:12   #2156
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
PS. Ja posmarowalam sie brevoksylem 3 razy i stwierdzam, ze jego działajnie jest wręcz wypalające - bardzo ostrożnie prosze obchodź się z tym kremikiem.
Ja niestety musze stwierdzic ze Brevoxsyl jest tragiczny...smarowalam sie nim 4 dni i tak mnie wysuszylo i wypryszczylo ze cos strasznego...odkad odstawilam i maziam sie tylko tonikiem bha i acne dermem cera sie goi..i pryszcze znikaja i nic nowego sie nie pojawia...nie polecam go
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 10:49   #2157
laurora1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 17
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Acne Derm stosuję 2 razy dziennie, gdyz tak zaleca ulotka "Dawkowanie
2 razy dziennie - rano i wieczorem - nanosi się pasek kremu o długości ok. 4 cm na umytą i osuszoną skórę;" (ja używam ciut mniej niz 4 cm i wydaje mi się , że nie zmienia to sposobu działania).
Co do stosowania filtrów to nigdy ich nie użyję. Dużo złego słyszałam ogołnie na ich temat, pozatym AD nie jest fotouczulający. Jeśli chcesz to poczytaj tu : http://www.dobrametoda.com/ARTYKULY/rak_skory2.htm i pod atr jest jeszcze ciąg dalszy, trzeba na link kliknąć. Ogólnie dużo kłamstw wmawiaja nam media, farmaceuci- którym płaci się za promowanie róznych niepotrzebnych specyfików. Kiedyś ludzie żyli beż żadnych filtrów, chemii w pozywieniu i cieszyli się zdrowiem. Tzn. ja Cię do niczego nie namawiam, przedstawiam tylko swój pkt. widzenia, bo czasami mnie boli jak media łatwo manipulują ludźmi i ile jest mitów w które nadal wierzy większość społeczności.
Hmm PAPIEROSKI: niestety to juz uzależnienie fakt nie palę dużo. To zależy- przy piwie, innym alkoholu - istna ze mnie smoczyca. Ciekawa jestem jak poprawiłby sie stan cery, gdybym rzuciła. Może kiedyś będę w stanie...ostatnio dużo osób rzuca to cholerstwo, przynajmniej z moich znajomych juz większośc nie pali.
Ostatnio nic większego mi nie wyskakuje dodam , że staram się oduczyć praktyk ciagłego wyciskania pryszczy i w miarę dobrze mi to wychodzi, bo np. przebarwienia to definitywnie moja zasługa nie wiem czy sam AD sobie z nimi poradzi.
laurora1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 12:11   #2158
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Ja niestety musze stwierdzic ze Brevoxsyl jest tragiczny...smarowalam sie nim 4 dni i tak mnie wysuszylo i wypryszczylo ze cos strasznego...odkad odstawilam i maziam sie tylko tonikiem bha i acne dermem cera sie goi..i pryszcze znikaja i nic nowego sie nie pojawia...nie polecam go
Wyczytałam, ze brevoxyl wyciąga bakterie na wierzch - pewnie stąd ten wysyp. Mam zaskórniki zamknięte i teraz juz sama nie wiem, jak się ich pozbyc. Jak mi brevoxyl nie posłuży, to juz nie wiem, jakich sposobów się łapać, zeby mi te moje zaskórniki po zapchaniu olejkiem z BU zniknęły . Zauważyłam, ze po AD ich ilosć sie nie zmiejsza- jedynie wycisnięcie, a potem leczenie przebarwień AD. Jednak nie chcę tego wyciskac. Brevoxyl jest moja jedyną nadzieję.
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 13:52   #2159
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
Jeśłi chodzi o nakałdanie AD pod podkład, to nie jest to polecane przez wiżazanki, również skinoren. Kremy te pod puder działają komedogennie.

Proponuję odstawić bambino, bo pewoe on jest przyczyną powstawania krostek.
Zauwazyąłm, że zaczełaś dosc ostro traktować swoją twarz. Zastanawiam się, czy to nie przesada maziać sie 3 razy dziennie kwasami. Ponadto nalezy unikać słońca przy ich stosowaniu.
Moja propozycja jest następujaca.
1. makijaż rano. Jeśli uda Ci sie nałozyc go bez kremu nawilżajacego, to świetnie, bo zestawienie podkład i krem nawilżajacy działają zaskórnikotwórczo.
2. Po poludniu - zmywanie makijazu i nawilzanie np. Humektan
3. wieczorem na umytą twarz skinoren
4. druga noc brevoksyl
5. trzecia noc tylko nawilżania,
6. postępuja w ciagu dnia zawsze tak samo (makijaz i po południu nawilzanie).

Jesli na twojej twarzy znajduje sie bardzo duzo zaskórników, to mozesz stosować dwie noce z rzedu brevoksyl, trzecia AD i 4 noc samo nawilzanie.
Przetestuj wszytskie rady podane na forum i wybierz sama swój program pielęgnacji.

PS. Ja posmarowalam sie brevoksylem 3 razy i stwierdzam, ze jego działajnie jest wręcz wypalające - bardzo ostrożnie prosze obchodź się z tym kremikiem.
dzieki ale niestety nie nałożę pudru bez nawilżania, więc jutro lecę kupić jakiś nawilżacz a dokładnie to matująco nawilżający ostatnio miałam z garniera i był dobry, A TEN HUMEKTAN to tylko nawilża czy tez matuje?
no i juz postanowiłam że będe smarować się zmiennie tylko na noc tymi kremami,
a brevoxyl to juz mi tak nie wypala, kiedys jedynie jak używałam go pierwszy raz to strasznie szczypało, buzie miałam wypalona i spuchniętą, no i się nie dziwie bo nakładałam go co 10 min.
)
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 15:20   #2160
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez karyna Pokaż wiadomość
dzieki ale niestety nie nałożę pudru bez nawilżania, więc jutro lecę kupić jakiś nawilżacz a dokładnie to matująco nawilżający ostatnio miałam z garniera i był dobry, A TEN HUMEKTAN to tylko nawilża czy tez matuje?
no i juz postanowiłam że będe smarować się zmiennie tylko na noc tymi kremami,
a brevoxyl to juz mi tak nie wypala, kiedys jedynie jak używałam go pierwszy raz to strasznie szczypało, buzie miałam wypalona i spuchniętą, no i się nie dziwie bo nakładałam go co 10 min.
)
nawilzaj sie czyms lekkim by dodatkowo nie zapychac buzi...ja ostatnio uzywam La Roche Posay Hydraphasse Laggre - nie zapycha i swietnie nawilza buzie i nie przesuszaj jej tak bo nigdy nie wygrasz z cera...wysuszasz i wysuszasz a ona wciaz sie b przetluszzca od srodka i tak w kolko...ja rowniez proponuje kwasy tylko na noc a na dzien proponuje jakis filtr by ochronic ta wrazliwa skore...poszukaj w aptekach SVR50 - probek barwionego filtra, kryje jak podklad i dodatkowo chroni skore
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 11:09:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:01.