Anoreksja, przybieranie na wadze. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-02, 13:39   #1
efeczka3230
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2

Anoreksja, przybieranie na wadze.


Witam. ciekawi mnie, czy ktoś jest w podobnej sytuacji tutaj.

mianowicie wychodzę z anoreksji, moja waga nie jest i nie była krtycznie niska tzn. 44kg/160cm. teraz po 2 miesiącach 45 kg. mój problem polega na tym że ciągle jem same słodycze. tzn nie obżeram się nigdy., zawsze jem 1800 kcal. czasem 2000, ale sporadycznie. tylko że połowa z tych kalorii w ciągu dnia jest ze słodyczy. zauważyłam nieco więcej tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha (tzn. jest luźniejszy)
zastanawiam się czy dalej jedząc w ten sposób, będę tyć szybko ? dodam, że nie miałam wyniszczonego organizmu bardzo długo. raczej borykałam się z ortoreksją i duuużo ćwiczyłam, ale w szpitalu nie byłam, ani nic z tych rzeczy.

pozdrawiam
efeczka3230 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 06:06   #2
n_eptun
Raczkowanie
 
Avatar n_eptun
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 289
Dot.: Anoreksja, przybieranie na wadze.

Ortoreksja a teraz jesz praktycznie same słodycze..? Coś mi tutaj nie pasuje i jestem prawie pewna, że autorka sama sobie wmawia chorobę.
Efeczko, byłaś u psychologa/psychiatry który zdiagnozowal u Ciebie zaburzenia odżywiania? W każdym razie tycia na słodyczach nie polecam, lepiej jeść wartościowe jedzenie które oprócz kcal dostarcza także witamin minerałów które utrzymują organizm w odpowiednim,zdrowym stanie.
__________________



A potem zaczniesz akceptować swoje porażki i znosić je z podniesioną głową, otwartymi oczami i wdziękiem osoby dorosłej, a nie żalem i gniewem dziecka.
n_eptun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 16:25   #3
efeczka3230
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2
Dot.: Anoreksja, przybieranie na wadze.

tak, chodze na terapie i mam zdiagnozowaną anoreksje.
wmawiać chorobe... dziwnie czytać takie coś
efeczka3230 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 17:12   #4
Malfoyy
Raczkowanie
 
Avatar Malfoyy
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 128
Dot.: Anoreksja, przybieranie na wadze.

Polecam poczytać o Minnie Maud na Youreatopia.com
Przy wychodzeniu z anoreksji nie ma czegoś takiego jak za dużo jedzenia- jakiegokolwiek. Oczywiście jedzenie samych słodyczy nigdy nie będzie jakieś super zdrowe. Poza tym, te 1800 to malusio na wychodzenie. Buziaki i życzę powodzenia- też walczę.
Malfoyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 19:17   #5
cynamonka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 290
Dot.: Anoreksja, przybieranie na wadze.

Cytat:
Napisane przez Malfoyy Pokaż wiadomość
Polecam poczytać o Minnie Maud na Youreatopia.com
Przy wychodzeniu z anoreksji nie ma czegoś takiego jak za dużo jedzenia- jakiegokolwiek. Oczywiście jedzenie samych słodyczy nigdy nie będzie jakieś super zdrowe. Poza tym, te 1800 to malusio na wychodzenie. Buziaki i życzę powodzenia- też walczę.
chciałabym ci NIESAMOWICIE podziękować za tę stronę! nie mogłam na nią trafić chyba w lepszym momencie. choć w sumie, może powinnam już dawno... niemniej jednak, wielkie dzięki!!
cynamonka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 21:02   #6
Malfoyy
Raczkowanie
 
Avatar Malfoyy
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 128
Dot.: Anoreksja, przybieranie na wadze.

Cytat:
Napisane przez cynamonka9 Pokaż wiadomość
chciałabym ci NIESAMOWICIE podziękować za tę stronę! nie mogłam na nią trafić chyba w lepszym momencie. choć w sumie, może powinnam już dawno... niemniej jednak, wielkie dzięki!!
Bardzo, bardzo się cieszę że mogłam Ci pomóc- mi osobiście ta strona pomogła baaaardzo w walce- odzyskałam okres, fizycznie mam niedowagę według wskaźników, ale jestem zdrowa, włosy mi odrastają i w ogóle, organizm zaczął pracować :3 Wciąż walczę z psychiką, ale grunt to nie poddawać się choćby nie wiem co! :3
Malfoyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-25, 09:09   #7
SorbetMalinowy
Zakorzenienie
 
Avatar SorbetMalinowy
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Birmingham//Białystok
Wiadomości: 4 958
Dot.: Anoreksja, przybieranie na wadze.

Jak sama widzisz w ciągu dwóch miesięcy przy takim jedzeniu przytyłaś tylko kilogram, więc raczej szybko tyć nie będziesz, jednak jedzenie w większości słodyczy na pewno nie jest zdrowe. Może udaj się do dietetyka po jakiś jadłospis?
SorbetMalinowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-25 10:09:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:15.