Bardzo jasna karnacja a solarium... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-07, 13:53   #1
oscac16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4

Bardzo jasna karnacja a solarium...


Moim problemem jest bardzo jasna karnacja....Wlasciwie moja skora sie praktycznie nie opala co nawyzej troche na rekach ale bardzo malutko...Przy duzym sloncu moge co najwyzej spalic sobie ramiona i policzki... Czy w takiej sytuacjii wizyta w solarium cos pomoze?? Prosze o pomoc blada cera to prawdziwy koszmar!!!
oscac16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 14:37   #2
Shakeit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 78
Dot.: Bardzo jasna karnacja a solarium...

Ja wczesną wiosną byłam kilka razy po 5 min na solarium.
Mało co to dało, bo mam bardzo jasną karnację, praktycznie nie mogę się opalić, dokładnie tak jak Ty.
Wczoraj pierwszy raz wyszłam dłużej na słońce ( między godz. 13-14:00, oczywiście wiem, że źle zrobiłam dla swojego zdrowia i skóry, ale mam dość tych docinków : ostatnio spotkałam znajomą, która stwierdziła "ale mizernie wyglądasz, taka blada jesteś"), byłam nad wodą, więc skóra praktycznie cały czas wilgotna. Wieczorem bolała mnie głowa, miałam dreszcze i chciało mi się wymiotować.Teraz siedzę cała obolała.
Nigdy wcześniej tak szybko się tak mocno nie opaliłam Myślę, ze takie króciutkie sesje w solarium dobrze przygotowują skórę i szybciej się "łapie" opaleniznę.
Nigdy nie lubiłam siebie za bladą skórę...a teraz czuję się jak laska z teledysku "Stupid Girls" Pink taka sztuczna, spieczona na raczka.
Shakeit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 17:09   #3
oscac16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4
Dot.: Bardzo jasna karnacja a solarium...

mhm...czyli wlasciwie nic sie nie da z tym zrobic....Samoopalacza juz nigdy w zyciu nie sprobuje bo tego po prostu sie nie rowno rozsmarowac nawet jak zrobie peeling i posmaruje jakims kremem....balsamy brazujace podobno sie zmywaja po pierwszym myciu wiec tez kicha...zostaje jeszcze picie sokow marchewkowych szlyszalam ze to pomaga ale czy naprawde??
oscac16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 09:56   #4
meire
Zakorzenienie
 
Avatar meire
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 318
Dot.: Bardzo jasna karnacja a solarium...

witam
też miałam podobny problem... byłam blada, a jak się opalałam to już jedynie na czerwono, potem schodziła mi skóra i tyle miałam z opalenizny...

ale postanowiłam spróbować z solarium... na początku częste, ale króciutkie sesje... oczywiście na początku czerwoność i pozbawienie się warstwy naskórka...
ale nie zrażałam się tym i chodziłam dalej... jak minęły pierwsze problemy, to zaczęło być coraz lepiej... zredukowałam częstotliwość chodzenia, zwiększyłam tylko minimalnie długość opalania... i oczywiście chodzę regularnie, żeby utrwalać na bieżąco swoja opaleniznę i nie dopuścić do zblednięcia i zaczynania zabawy od początku...

nie jestem może aż tak bardzo opalona, jak moje koleżanki, bo moja jasność skóry na to nie pozwoli, ale i tak wyglądam przynajmniej zdrowo, a nie śmiertelnie blado... i bardzo jestem ze swojej opalenizny zadowolona...

jedyne co mogę Ci doradzić, to systematyczność i nie zrażanie się pierwszymi niepowodzeniami...
pozdrawiam...
__________________
Shouldn't let You torture me so sweetly... but I can't say "no" to You...





Zuzka - ur. 19.11.2009

Julcia - 08.11.2013

II - 22.05.2014

Natalka - 28.01.2015

16.01.2015


meire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 12:20   #5
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: Bardzo jasna karnacja a solarium...

ja tez mam bardzo jasna karnację i na solarium nie chodze w ogóle, byłam 2 razy w zyciu. jezeli juz się opalam to tylko na naturalnym słońcu i zawsze z wysokim filtrem. i nie opalam się tak jak wiele osób, czyli szybko i na ciemno. jednak jakoś nie przeszkadza mi moj kolor skóry kiedy jestem na plazy w otoczeniu mocno opalonych ludzi, nie wstydze się. uwazam, że skór jasna tez może byc piękna jesli jest zadbana i wystarczy tylko lekka, naturalna opalenizna.
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 12:57   #6
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Bardzo jasna karnacja a solarium...

Cytat:
Napisane przez zuzek85 Pokaż wiadomość
ja tez mam bardzo jasna karnację i na solarium nie chodze w ogóle, byłam 2 razy w zyciu. jezeli juz się opalam to tylko na naturalnym słońcu i zawsze z wysokim filtrem. i nie opalam się tak jak wiele osób, czyli szybko i na ciemno. jednak jakoś nie przeszkadza mi moj kolor skóry kiedy jestem na plazy w otoczeniu mocno opalonych ludzi, nie wstydze się. uwazam, że skór jasna tez może byc piękna jesli jest zadbana i wystarczy tylko lekka, naturalna opalenizna.
Bardzo mądry post. Popieram. ja też jestem "białasem",ale przez cały rok używam balsamów brązujących.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:02.