Pasta cukrowa czy wosk? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-08, 17:24   #1
asik3010
Raczkowanie
 
Avatar asik3010
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 48

Pasta cukrowa czy wosk?


Wiem,ze juz bylo mnostwo watkow o pascie cukrowej,ale...
Na Wizazu wyczytalam,ze pasta cukrowa jest lepsza od wosku...ale gdy napisalam maila do kosmetyczki z salonu z niezla renoma to kosmetyczka odpisala mi,ze wosk mniej podraznia skore i jest mniej bolesny. I zglupialam...jak to naprawde jest?
Dodam,ze jeszcze nigdy nie mialam depilowanych nog woskiem ani pasta oczywiscie..
asik3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 21:20   #2
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Pasta cukrowa czy wosk?

Cytat:
Napisane przez asik3010
Wiem,ze juz bylo mnostwo watkow o pascie cukrowej,ale...
Na Wizazu wyczytalam,ze pasta cukrowa jest lepsza od wosku...ale gdy napisalam maila do kosmetyczki z salonu z niezla renoma to kosmetyczka odpisala mi,ze wosk mniej podraznia skore i jest mniej bolesny. I zglupialam...jak to naprawde jest?
Dodam,ze jeszcze nigdy nie mialam depilowanych nog woskiem ani pasta oczywiscie..
A spytalac czy ta kosmetyczka wykonuje zdepilacje pasta cukrowa u siebie w gabinecie?? mnie tez jedna kosmetyczka powiedziala, ze wosk lepszy a tak poza tym to to samo itp...i okazalo sie, ze ona nie ma z nim do czynienia u siebie w gabinecie!!
Najlepiej jak sama sie przekonasz na wlasnej skorze, bo naprawde, kazda dziewczyna ma inna wrazliosc na bol - uwierz, jedna moze wrzeszczec przy wosku a druga nawet nie poczuje (mowie o pierwszym razie). Jak dla mnie pasta jest mnie bolesna...No i poza tym z tego co sie dotyczytalam, pasta nie narusza tak naskorka jak to robi wosk...
Z mila checia tez poczytam opinie innych
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 21:34   #3
asik3010
Raczkowanie
 
Avatar asik3010
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 48
Dot.: Pasta cukrowa czy wosk?

Zapytalam czy u nich sie wykonuje depilacje pasta cukrowa i odpisala,ze "Nie wykonuja z uwagi na fakt,ze wosk jest skuteczniejszy i zdecydowanie mniej podraznie skore. Wiemy z doswiadczenia,bo przetestowalysmy depilacje cukrowa".
Oto co napisala....i mnie to wlasnie troszke zaskoczylo...bo czytalam opinie wizazanek i wiekszosc z nich twierdzi co innego..
asik3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 11:41   #4
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Pasta cukrowa czy wosk?

Cytat:
Napisane przez asik3010
Zapytalam czy u nich sie wykonuje depilacje pasta cukrowa i odpisala,ze "Nie wykonuja z uwagi na fakt,ze wosk jest skuteczniejszy i zdecydowanie mniej podraznie skore. Wiemy z doswiadczenia,bo przetestowalysmy depilacje cukrowa".
Oto co napisala....i mnie to wlasnie troszke zaskoczylo...bo czytalam opinie wizazanek i wiekszosc z nich twierdzi co innego..
No wlasnie nie stosuje...z reszta, tez nie masz pewnosci czy wogole kiedykolwiek stosowala nie wiem naprawde...ja depilowalam i woskiem i pasta i wole paste
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 14:53   #5
asik3010
Raczkowanie
 
Avatar asik3010
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 48
Dot.: Pasta cukrowa czy wosk?

Chcialam jej juz odpisac,ze bzdury pisze,ale sie powstrzymalam... Teraz musze znalezc inny gabinet,w ktorym robia depilacje cukrowa...ciekawe czy taki znajde
asik3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 19:11   #6
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Pasta cukrowa czy wosk?

Cytat:
Napisane przez asik3010
Chcialam jej juz odpisac,ze bzdury pisze,ale sie powstrzymalam... Teraz musze znalezc inny gabinet,w ktorym robia depilacje cukrowa...ciekawe czy taki znajde
Nie radze robic w gabinecie, chyba, ze masz na to kase. Taki zabieg bedzie cie kosztowal ok.100zl. w zwyz... Tutaj na forum jest sporo o pasce cukrowej, jak ja samemu przyzadzic i zrobic depilacje. Moza tez taka paste kupic w drogerii (choc chyba nie w kazdej, bo ja u siebie w jedej widzialam) lub nawet na Allegro za ok.30zl. i starcza na dosc dlugo no, ale jesli jeszcze tego nie robilas i chcesz isc do kosmetyczki to OK
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 21:48   #7
asik3010
Raczkowanie
 
Avatar asik3010
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 48
Dot.: Pasta cukrowa czy wosk?

No wlasnie chodzi o to,ze jeszcze nie mialam przyjemnosci "zabawy" z woskiem no,ale moze skusze sie na depilacje cukrowa w domku...w koncu do odwaznych swiat nalezy
asik3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-10, 23:02   #8
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Pasta cukrowa czy wosk?

Cytat:
Napisane przez asik3010
No wlasnie chodzi o to,ze jeszcze nie mialam przyjemnosci "zabawy" z woskiem no,ale moze skusze sie na depilacje cukrowa w domku...w koncu do odwaznych swiat nalezy
No wlasnie
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 04:12   #9
ToYa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 54
Dot.: Pasta cukrowa czy wosk?

No coz stosowalam i wosk i paste i stanowczo moge stwierdzic,ze depilacja pasta jest duzo mniej bolesna

A tutaj zacytuje artykul z kosmetyczki.net
PORÓWNANIE DEPILACYJNEJ PASTY CUKROWEJ I WOSKU:

1. Depilacyjna Pasta Cukrowa zawiera wyłącznie składniki naturalne. Większość znajdujących się w obrocie wosków zawiera chemikalia, które w przypadku skóry wrażliwej mogą wywołać podrażnienie skóry lub reakcje alergiczne. Depilacyjna Pasta Cukrowa nie zawiera alergenów, nie była też wypróbowywana na zwierzętach.

2. Depilacyjna Pasta Cukrowa nie przykleja się do skóry. Woski przywierają ściśle do skóry, przez co w trakcie odrywania usuwają również powierzchniową warstwę skóry. Dlatego depilacja woskiem jest tak bolesna, i dlatego też może wywołać zaczerwienienie skóry po zabiegu. Depilacyjna Pasta Cukrowa jest usuwana ze skóry w kierunku zgodnym z kierunkiem wzrostu włosa.
Dzięki delikatności tego zabiegu Depilacyjna Pasta Cukrowa może być kilkakrotnie naniesiona na tą samą partię skóry. Depilacyjna Pasta Cukrowa całkowicie usuwa włoski, nie pozostawiając włosków złamanych wewnątrz mieszka.
W miejscach wrażliwych – na górnej wardze czy brwiach zaczerwienienie występujące po zabiegu wykonanym Depilacyjną Pastą Cukrową jest znacznie mniejsze i mija szybciej, niż w przypadku woskowania.

3. Depilacyjna Pasta Cukrowa jest ekonomiczna, gdyż do jej usunięcia nie są potrzebne paski tkaniny, zaś do nałożenia nie trzeba używać szpatułki lub aplikatora. Za pomocą jednostki Depilacyjnej Pasty Cukrowej można usunąć owłosienie z większej powierzchni, niż przy zastosowaniu tej samej ilości wosku, tak więc koszt materiału jest znacznie niższy, niż w przypadku woskowania.

4. Depilacyjną Pastę Cukrową można dokładnie zmyć letnią wodą ze skóry, tkanin i wszelkiego rodzaju materiałów i powierzchni, tak więc przywrócenie czystości po zabiegu jest o wiele łatwiejsze, niż po woskowaniu, co więcej nie są potrzebne żadne środki chemiczne. Znikł więc związany z woskowaniem problem plam nie do usunięcia i wiecznego klejenia.

5. Letnią Depilacyjną Pastę Cukrową kosmetyczka ręcznie wmasowuje na depilowaną powierzchnię skóry. Nakładany najczęściej na gorąco wosk wymaga z kolei stosowania dodatkowych narzędzi (szpatułki, aplikatora itp.)

Zalety Depilacyjnej Pasty Cukrowej wypływające z różnic w zastosowaniu, uwzględniające temperaturę i sposób nakładania:

a./ Nie zachodzi niebezpieczeństwo poparzenia, co stanowi niebanalne zagrożenie w przypadku wosku.
b./ Skóra nie jest narażona na stres wywołany nałożeniem gorącej substancji.
c./ Depilacyjną Pastę Cukrową kosmetyczka wmasowuje w mieszki włosowe, dzięki temu dużo rzadziej, niż w przypadku woskowania zdarza się ułamanie włosa w mieszku.

Depilacja pastą cukrową – pasta nakładana jest w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosa.
Woskowanie – wosk nakładany jest w kierunku zgodnym z kierunkiem wzrostu włosa. Wosk nie dostaje się do mieszka.

Depilacja pastą cukrową – usuwanie włosów odbywa się w kierunku zgodnym z kierunkiem wzrostu włosa.
Woskowanie – usuwanie włosa odbywa się w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włos

d./ Depilacyjna Pasta Cukrowa może być stosowana do usuwania krótszych włosów, niż w przypadku wosku. Do usunięcia włosów pastą cukrową nadają się już włoski o długości 1-2 mm, podczas gdy wosk usuwa skutecznie dopiero włoski o długości co najmniej 5-10 mm. Dzięki temu w okresie pomiędzy dwoma zabiegami Depilacyjną Pastą Cukrową rzadziej zdarza się, że klient chwyta za brzytwę, a to w znacznym stopniu zwiększa skuteczność zabiegów.

6. Depilacyjna Pasta Cukrowa jest wysoce higieniczna. Ponieważ kosmetyczka nie używa żadnych narzędzi w czasie zabiegu, nie występuje niebezpieczeństwo wzajemnego zakażenia klientów.

7. Pielęgnacja skóry po zabiegu wykonywana kosmetykami POMÁDÉ jest dla klienta przyjemna i skuteczna.
ToYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 21:20   #10
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Pasta cukrowa czy wosk?

Hmmm ciekawe ile dni skóra jest gładka? I czy naprawdę odrastają z czasem mniejsze te włoski ;(
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 21:52   #11
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Pasta cukrowa czy wosk?

Cytat:
Napisane przez asik3010 Pokaż wiadomość
Wiem,ze juz bylo mnostwo watkow o pascie cukrowej,ale...
Na Wizazu wyczytalam,ze pasta cukrowa jest lepsza od wosku...ale gdy napisalam maila do kosmetyczki z salonu z niezla renoma to kosmetyczka odpisala mi,ze wosk mniej podraznia skore i jest mniej bolesny. I zglupialam...jak to naprawde jest?
Dodam,ze jeszcze nigdy nie mialam depilowanych nog woskiem ani pasta oczywiscie..
okłamała Cię - pasta przykleja się do włosa i tylko jego usuwa, wosk zrywa wierzchnią warstwę naskórka łącznie z tym co się na nim znajduje czyli z włosem

Cytat:
Napisane przez asik3010 Pokaż wiadomość
Zapytalam czy u nich sie wykonuje depilacje pasta cukrowa i odpisala,ze "Nie wykonuja z uwagi na fakt,ze wosk jest skuteczniejszy i zdecydowanie mniej podraznie skore. Wiemy z doswiadczenia,bo przetestowalysmy depilacje cukrowa".
Oto co napisala....i mnie to wlasnie troszke zaskoczylo...bo czytalam opinie wizazanek i wiekszosc z nich twierdzi co innego..
pogrubione - kolejna nieprawda - prawidłowo wykonany zabieg pastą usuwa włosa z cebulką - stałe i systematyczne stosowanie pasty osłabia włosy, wosk nie daje takiego efektu

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Hmmm ciekawe ile dni skóra jest gładka? I czy naprawdę odrastają z czasem mniejsze te włoski ;(
to zależy - mnie włosy zaczynają odrastać po 10 dniach
tak - stosuję pastę od 4 lat, włoski rosną jaśniejsze, delikatniejsze, na łydkach w niektórych miejscach nie odrosły wcale

Pasta w salonie jest zabawą drogą - ceny są wyższe o ok. 1/3 niż depilacja woskiem.
Można ewentualnie umówić się raz, żeby zobaczyć jak się to robi - choć w sumie są dokładne filmiki na YT

Ja jestem wielką zwolenniczką pasty

Edytowane przez 2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Czas edycji: 2011-05-23 o 21:56
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-24, 08:41   #12
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Pasta cukrowa czy wosk?

Ojjj... to ja się skuszę może Tzn. raz depilowalam sie plastrami joanna - bol nie byl najgorszy [cielam na male kawalki by skora byla naciagnieta podczas depilacji, o maly kawalek latwiej] - jednak czerwone kropki .. Fuuuu!

Gdzie i w jaka paste proponujesz sie zaopatrzec?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 10:23   #13
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Pasta cukrowa czy wosk?

najprościej kupić na allegro - wpisz pasta cukrowa i weź najtańszą

ew. można spróbować gotować samemu, ale często nie wychodzi i człowiek się zniechęca - ja z gotowanej przerzuciłam się na kupną camsakizi i jest OK

powodzenia!
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 12:13   #14
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Pasta cukrowa czy wosk?

Kochana, dziekuje za polecenie, widze je na allegro
Powiedz, naprawde 10 dni bez wloskow i nie ma wielkiego bolu?

No dobra, wszystko byłoby pięknie i ładnie ale rozrabianie pasty to jedna wielka makabra... i odlepiony raz pasek robi sie miekki tak, ze trzeba czekac az znowu sie schlodzi. bez sensu ;/

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-06-20 o 20:05
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 17:58   #15
callmeanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
pasta cukrowa czy wosk Lycon?

Którą metodę bardziej polecacie?
Która mniej boli i po której jest mniej podrażnień?
Podobno obie są mniej bolesne od tradycyjnego wosku. Próbowałyście? Na jakie obszary? Ile kosztowało?

http://www.lycon.pl/

paste chyba wszyscy znaja i wiedzą o co chodzi
callmeanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 13:43   #16
tomasz84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1
Pasta cukrowa lub wosk w plastrach, czyli facet goli pachy. ;-)

Dzień dobry,

z góry przepraszam, jeśli mój post zamieszczam w nieprawidłowym dziale. W razie czego, proszę o przesunięcie. ;-)

Od paru lat golę pachy. Jednorazówkami Wilkinsona, których używam do golenia twarzy. Robię to średnio raz na 2 tygodnie, ponieważ mam generalnie wrażliwą skórę, a pod pachami szczególnie, i gdybym chciał robić to częściej, nie mógłbym chyba opuścić rąk. ;-) Jednak włosy po takim goleniu odrastają już praktycznie na drugi dzień, co powoduje nieprzyjemne kłucie. Z tego też powodu rozglądam się za metodą, która sprawiłaby, że miałbym spokój przez dłuższy czas. Zależy mi na metodzie dość prostej i niezbyt czasochłonnej, dlatego myślę, że najlepsza byłaby depilacja na zimno. Stąd pomyślałem o paście cukrowej (ewentualnie wosku) w plastrach. Gdy jednak czytam bardzo zróżnicowane opinie nt. tego rodzaju produktów, zwyczajnie nie wiem, co wybrać. W związku z powyższym chciałbym prosić Forumowiczki o podpowiedź, jakie plastry z pastą cukrową lub woskiem wybrać?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź. ;-)
tomasz84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-16 14:43:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:33.