Metamorfoza dla mnie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-19, 10:06   #1
kozunia1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 49

Metamorfoza dla mnie...


Chciałabym radykalnie zmienić wygląd. Do tej pory ubierałam się przeważnie dżinsy + t-shirt, zero makijażu. Włosy mam półdługie, średni blond naturalne. Kolor oczu szare. Mam 26 lat, a często nie chcą mi sprzedać alkoholu w sklepie, chciałabym wyglądać trochę poważniej i bardziej kobieco. Najlepiej czuję się w ciemnych kolorach (czarny, brązy, zielenie, czerwienie)
Dodam, że mam jedynie 152 cm wzrostu i ważę przy tym 52 kg.
Pomożecie?
kozunia1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 10:21   #2
julka610
Raczkowanie
 
Avatar julka610
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 320
Dot.: Metamorfoza dla mnie...

ja bym proponowała włosy w kolorze kasztana, wycieniować je, dłuższa grzywka na bok. Powinnaś mieć bardziej wyraziste brwi, więc może brązowa henna? zrobisz ja sama w domu. Co do ubrania wypowiadać się chyba nie powinnam bo sama mam z tym problem ale widzę Ci w eleganckich ciuchach, spódnica w kształcie litery "A", na pewno dużo dodatków zwłaszcza na szyi. Myślę że pasują Ci kolory o których napisałaś, tylko ładnie je dobrać do siebie
julka610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 12:15   #3
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Metamorfoza dla mnie...

Bardzo młodo wyglądasz, ale przecież to nie jest minus!



  • Spróbuj wymodelować sobie twarz ( https://wizaz.pl/Makijaz/ABC-makijaz...lowanie-twarzy ) Nałóż brązer/ciemny puder ukośnie poniżej kości policzkowej, a na policzkach nałóż róż. Na samej górze, wzdłuż czoła przy nasadzie włosów brązowym pudrem pokryj skórę - dzięki temu twarz będzie wydawać się smuklejsza, troszkę opalona, a czoło mniejsze.



Z włoskami warto by zaszaleć, bo one główną rolę odgrywają i to one w gruncie rzeczy zmieniają "nas".

  • Myślę, że dobrze by Ci było w czerwieniach! Czerń wydaje mi się nie jest dla Ciebie, przy blondzie mogłabyś wyglądać nieco blado, a czerwienie mogłyby skutecznie podkreślić Twoją urodę.
  • Widziałabym Cię w czerwonym mahoniowym ciemnym blondzie (załącznik 2), w czerwonym jasnym brązie (załącznik 3) i w czerwonym, fioletowym ciemnym blondzie (załącznik 4)

  • Jeżeli chodzi o cięcia to jednak bym proponowała skrócenie włosków i nadanie im objętości. Myślę, ze fajnie wyglądałabyś we włosach ściętych warstwowo, z grzywką na bok coś ala bob.

  • Jako, że nie lubię monotonii proponowałabym od czasu do czasu górną warstwę włosów zakręcić na papiloty, żeby włosy zyskały na objętości.


Co do ubrania, to zero kobiecości! Trzeba wydobyć z Ciebie kobietę.

  • Porzuć przede wszystkim workowate ciuchy i bezkształtne ubrania. Zainwestuj w ubrania podkreślające Twoją figurę. Jeżeli tunika to z dekoltem w romb i odcinana pod biustem. Zakup sobie kilka spódniczek, sukienek długość tak do kolan, ale nie dłuższe, bo rzadko komu w długości 3/4 jest dobre, bo po prostu skraca wizualnie naszą sylwetkę. Ożyw się ubraniami i nie ubieraj się tylko w ciemnych odcieniach. Fiolety i zielenie myślę, że będą dla Ciebie. Na zimę kup sobie kozaki na obcasie, a na jesień botki również na obcasie. Obcas doskonale podkreśla nogi i fajnie wydobywa kobiecość. Zacznij od 4-5 cm i zwiększaj wysokość, aż znajdziesz swoją idealną. Dla mnie jak na razie idealna jest wysokość 10 cm i się tak do niej przyzwyczaiłam, że na niższych czuję się głupio.
    Na zimę proponuje wyposażyć się w płaszczyk z paskiem w talii. Właśnie, apropo pasków - do dłuższych bluzek zakładaj gruby, ciemny pasek w talii - trzeba ją jakoś zarysować i podkreślić.

Mam jeszcze kilka zastrzeżeń do samej postawy.
  • Nie garb się! Wyprostuj się, klatka piersiowa do przodu, brzuch wciągnięty, głowa lekko uniesiona, łopatki ściągnięte do tyłu. Postawa dużo mówi o człowieku. Człowiek zgarbiony, skulony aż krzyczy jak bardzo jest nieśmiały i boi się świata. Postawa wyprostowana, głowa uniesiona charakteryzuje osobę przebojową, czas się otworzyć na świat i patrzeć ludziom w oczy!

  • Nie zapominaj też o dodatkach. Bardzo liczy się zapach, dobre perfumy to jest dopełnienie dobrego ubioru. Kolczyki (więc polecam przebić uszy, bo widzę, że nie są przebite), bransoletki, naszyjniki (dłuższe naszyjniki wydłużają optycznie sylwetkę), jakieś kolorowe chusty i apaszki.


Pozdrawiam i życzę udanej metamorfozy. Pamiętaj, chcesz się zmienić radykalnie - więc nie bój się zmian!
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena

Edytowane przez Marzeniatko
Czas edycji: 2009-10-19 o 12:18
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 13:38   #4
kozunia1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 49
Dot.: Metamorfoza dla mnie...

Dziękuję za rady. Ciężko będzie, zwłaszcza z makijażem gdyż w tym temacie jestem po prostu noga... Kompletnie nie mam pojęcia jak się zabrać, a czytania sporo. Próbowałam robić kreskę na powiece, aby podnieść opadające powieki, ale marnie mi to idzie.
Co do włosów miałam kiedyś czarne (blado wyglądałam, ale ciężko mi to było przetłumaczyć), miałam też "owoc granatu" na moich długich wtedy włosach wyszły trochę rudawe ale pamiętam że mi się podobały.
Uszy mam przekłute, czego nie widać na zdjęciu (produkuję biżuterię) i często chodzę w kolczykach.
A jakieś konkretne przykłady fryzur ze zdjęciami, żebym mogła coś wybrać?
Jeszcze raz bardzo dziękuję.

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Przepraszam za post pod postem, ale nie znalazłam opcji edycji.
Znalazłam coś takiego, podoba mi się ale nie wiem czy mi będzie pasować i czy nie jest trudna w utrzymaniu:
http://ikf.com.pl/fryzury-srednie/fryzura347798.htm#
kozunia1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 13:39   #5
karojen24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 439
Dot.: Metamorfoza dla mnie...

Kochana, ja bym dala Ci 16 lat Ale ciesz sie z tego, bo na starosc przyjdzie jeszcze czas...
Wyreguluj sobie brwi i przyciemnij je koniecznie. Makijaz tez doda Ci wdzieku.To naprawde nic trudnego, nie musi byc przeciez taki jak z okladek czasopism (ponizej pokazalam Ci jaki efekt mozesz otrzymac).
Zaopatrz sie w podstawy: lekko kryjacy, rozswietlajacy podklad(o jeden ton ciemniejszy od Twojej cery), dwa rodzaje cieni do powiek: jasniejszy i ciemniejszy( proponuje jasny bez do malowania wewnetrznych kacikow oczu i tuz po lukiem brwi[ lub roz]+fiolet [na cala powieke].Poza tym czarny tusz pogrubiajaco-wydluzajacy oraz blyszczyk rozowy luz lekka czerwien; przydatny bedzie takze roz na policzki. Wez kolezanke, ktora zna sie na kosmetykach i niech pomoze Ci w zakupach.

Mankamenty figury zatuszuja kolorowe tuniki i szersze spodnie, fajne spodnice rozszerzane u dolu, szerokie pasy zapinane w talii.

Unikaj przykrotkich, waskich bluzek i zbyt ciemnych kolorow.

Dlugie wlosy optycznie skracaja jeszcze sylwetke, a wiec fajnie bedzie je obciac do rmion i wycieniowac (przyklady ponizej). Grzywka na bok tez wskazana. Kolory wlosow dla Ciebie (wg mnie): karmelowe blondy, jasne brazy. Czern- ABSOLUTNIE NIE!
karojen24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 07:38   #6
kozunia1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 49
Dot.: Metamorfoza dla mnie...

Dziękuję ponownie. Może ktoś jeszcze się wypowie?

Do Karojen24: powiedziałaś "szersze spodnie", szersze w którym miejscu?
Czy fryzura do której podałam zdjęcie będzie mi pasować (oczywiście inny kolor)?
kozunia1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 08:56   #7
karojen24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 439
Dot.: Metamorfoza dla mnie...

szersze, znaczy w calosci, aby nie opinaly ud.
fryzurka, ktora podalas jest sliczna-jak dodawalam mojego poprzedniego posta to jej nie zauwazylam

---------- Dopisano o 09:56 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

Wiesz co, teraz po ponownym ogladnieciu Twoich zdjec, uwazam, ze tamte spodnie nie sa zle, to tylko taki efekty przez ta zakrotka bluzke, ktora podkresla roznice miedzy szczuplejsza gora a wydatna pupcia i udami. Wydaje mi sie, ze najlepsze beda jeansy ciemniejsze, bez wytarc i chyba bez dodatku lycry(taki troche ciezszy, grubszy material).
karojen24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-20, 09:17   #8
julka610
Raczkowanie
 
Avatar julka610
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 320
Dot.: Metamorfoza dla mnie...

fryzurka która dodałaś jest jak najbardziej ok, ale dla Ciebie proponowałabym troszkę dłuższe
julka610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 12:15   #9
a55edcd592b5250bfc801a534a15031ff4f0e57e_5ee55a8e308ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 754
Dot.: Metamorfoza dla mnie...

Mam dla Ciebie kilka propozycji Tak na pierwszy rzut oka moge doradzić regulację i przyciemnienie brwi, ale to wyłącznie u kosmetyczki, to nada buzi wyrazistości. Po drugie, skoro masz okrągłą twarz radziłabym wycieniować włosy przy twarzy co ja optycznie wyszczupli. Długość do ramion będzie moim zdaniem idealna. Co do koloru, pokazuję kilka opcji, moim zdaniem w ciepłym brązie ze słotymi refleksami będziesz zupełnie odmieniona Do tego może grzyweczka, lub przedziałek na bok, podobnie jak na zdjęciach. Co do makijazu, widzę, że masz ładną cerę, dlatego polecam Ci stosowanie lekkiego podkładu i przede wszystkim różu- poczytaj w internecie jak nakładać róż przy twarzy okrągłej. Na prawdę nie wygladasz na 26lat To nie jest nic złego, ale skoro chcesz wyglądać nieco poważniej, skoncentruj sie najbardziej na makijażu oczu-samo mocne wytuszowanie rzęs i delikatne kreski (najłatwiej zrobisz je miękką kredką, do eyelinera potrzeba wprawy, której mi także brak ) Pobaw sie makijażem i nie zważaj na początkowe problemy Dojdziesz do wprawy. Najlepiej poczytaj porady typu makijaż krok po kroku Tyle gadanie, oto moje propozycje na szybko
a55edcd592b5250bfc801a534a15031ff4f0e57e_5ee55a8e308ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 14:24   #10
kozunia1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 49
Dot.: Metamorfoza dla mnie...

A może powiecie mi jeszcze drogie koleżanki jaki mam typ figury? Wtedy będzie mi też w necie łatwiej poszukać jakie ciuchy mi pasują.
kozunia1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 14:50   #11
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Metamorfoza dla mnie...

Jak dla mnie masz figurę papryki
Cytat:
Figura H - papryka
Szerokie ramiona
Duży biust
brak wcięcia w talii
Biodra o takiej samej szerokości, co ramiona
Masywne uda i łydki
i jak się ubierać:
Cytat:
To co sprawi, że będziemy bardziej kobiece to:
żaboty
falbanki
duże broszki przy dekolcie
marszczenia
kobiece wzory (kwiaty)

Jeśli jesteśmy na górze sylwetki, to tutaj zwracamy uwagę na szerokie ramiona. Jeśli obiektywnie uznamy, że są zbyt szerokie to:
rozpoczynamy przyjaźń z dekoltem typu łezka
nosimy wysoko wszyte ramiona
preferujemy rękawy do łokcia
rękawy powinny być wąskie, ale nie obcisłe
unikamy koszulek odsłaniających łopatki
unikamy szerokich dekoltów
unikamy szerokich kołnierzy i poduszek na ramionach

Szerokie ramiona ukryjemy także poprzez dodanie sobie centymetrów w biodrach. Tutaj pomocne będą spódnice bombki, spódnice plisowane, wszelkie spódnice z falbankami, grubsze tkaniny w dolnych partiach sylwetki tj. od pasa w dół.

Świetny trik to także kontrast dużych wzorów na dole i gładkich tkanin na górze. Podobnie jasny kolor na dole, a ciemny na górze. W ten sposób poszerzamy biodra, a wyszczuplamy ramiona i nasza sylwetka jest bardziej kobieca.

Kolejna ważna kwestia to ukrycie braku talii. Jest wiele trików, które poradzą sobie z tym problemem:
kopertowe, wiązane bluzki
gorsety
kroje ubrań dopasowane w talii
ciężkie materiały spięte w talii
grube paski w okolicy bioder
biodrówki
surdut
drobne wzory
dekolty "V"
obciskająca bielizna
rurki


Aby nie podkreślać braku talii trzeba się też pewnych rzeczy wystrzegać:
spodni i spódnic z podwyższonym stanem
luźnych, workowatych krojów
materiałów z lycrą
dwurzędowych żakietów
trenczu
źródło: stylistka.pl
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena

Edytowane przez Marzeniatko
Czas edycji: 2009-10-20 o 14:52
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-20, 15:06   #12
kozunia1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 49
Dot.: Metamorfoza dla mnie...

Może jeszcze podam wymiary:
pas 71
biodra 80
biust 88
pod biustem 76
ramiona szerokość 40
pupa 90
kozunia1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.