Duży problem z suchą skórą - proszę o pomoc! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-30, 19:13   #1
carpaibex
Zakorzenienie
 
Avatar carpaibex
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 407

Duży problem z suchą skórą - proszę o pomoc!


Witam wizażanki,
jeżeli nie powinnam zakładać tutaj oddzielnego wątku na temat mojego problemu to bardzo proszę o przekierowanie mnie do właściwego.

Od długiego czasu (3 lat) mam duży problem z suchością skóry, jak na swój wiek - mam 18 lat. Kiedy byłam jeszcze w podstawówce i gimnazjum, raczej narzekałam na tlustą skórę, miałam lekki trądzik i skóra mi się błyszczała - raczej typowe jak na nastolatkę. Zaznaczam, że nie męczyłam buzi nadmierną ilością specyfików. Używałam typowych drogeryjnych antybakteryjnych. Ale od 3 gimnazjum skóra na twarzy baaardzo mi się przesuszała. Teraz mam całe mnóstwo suchych skórek, których żaden peeling jeszcze nie wybawił. Nawet gruba warstwa kremu Nivea na noc nie pomaga mi na to cholerne uczucie ściągnięcia. Po umyciu buzi każdy ruch to po prostu ból.

Byłam raz u dermatologa, ale usłyszałam że 'to minie'. Nie wiem czy to ma jakikolwiek związek, ale jestem uzależniona od picia zielonej herbaty. Czy to ma jakiś wpływ?

Przy okazji - używam od niedawna pianki fizjologicznej IWOSTINu 'Hydratia', ale nie widzę żadnej poprawy.

Będę wdzięczna za każdą pomoc.
carpaibex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 19:56   #2
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Duży problem z suchą skórą - proszę o pomoc!

Krem Nivea niespecjalnie sprawdza się jako nawilżacz - jest tłusty, ale mało nawilża :/
Polecałabym używanie kosmetyków do demakijażu, które nie wysuszają dodatkowo skóry. Może pomogłoby Ci zrezygnowanie z wody i używanie płynu micelarnego? Baaardzo polecam Ci niedrogi micel Bourjois albo żel micelarny firmy Dermedic
Z kremów mogę z czystym sumieniem polecić m.in. krem redukujący podrażnienia Ziaja Med na dzień i krem biolipidowy Calma HLC Ziaja na noc. Dobrze sprawdza się też krem Nivea, ale DLA DZIECI (w takim większym niebieskim słoiczku).
Dodatkowo możesz nakładać 2-3 razy w tygodniu maseczkę ze słodkich migdałów Daxa i zostawiać ją na noc.
Fajną opcją jest też nałożenie po prysznicu na wilgotną skórę twarzy odrobiny oliwki (np. Hipp albo Babydream).
I na pewno pomoże picie dużej ilości wody mineralnej

Edytowane przez _Roksi
Czas edycji: 2011-09-30 o 19:57
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 20:26   #3
carpaibex
Zakorzenienie
 
Avatar carpaibex
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 407
Dot.: Duży problem z suchą skórą - proszę o pomoc!

Wielkie dzięki, jestem po lekturze opinii płynu micelarnego z Bourjois i na pewno jutro zakupię by wypróbować. Ostatnio w ogole dużo słyszałam, aby na skórę twarzy wody nie stosować.
carpaibex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 21:25   #4
mueslize
Przyczajenie
 
Avatar mueslize
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 26
Dot.: Duży problem z suchą skórą - proszę o pomoc!

Spróbuj smarować skórę oliwą z oliwek, taką spożywczą, ale dobrej jakości.
Ale nie zapominaj, że nawilżenie skóry zaczyna się wewnątrz, więc postaw sobie wyzwanie picia dużej ilości wody mineralnej, efekt murowany!
mueslize jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 22:46   #5
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Duży problem z suchą skórą - proszę o pomoc!

Możesz też wypróbować kosmetyki do skóry atopowej One bardzo mocno nawilżają i natłuszczają skórę. W zależności od zasobności portfela możesz skupić się np. na Ziaji Med (seria Fizjoderm) poprzez Iwostin (linia Sensitia), Eucerin, czy SVR (Topialyse).
Zrezygnuj z żeli i mydeł do mycia twarzy i postaw albo na specjalistyczne emulsje do mycia albo micele. Wystrzegaj się alkoholu w kosmetykach.
W kremach szukaj np. hialuronianu sodu, mocznika, skwalanu. Oleje też są bardzo dobre, szczególnie naturalne - np. z awokado, migdała... Uważaj za to na olej parafinowy i glicerynę - potrafią zapchać.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 23:33   #6
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Duży problem z suchą skórą - proszę o pomoc!

Z bardzą suchą skórą pomógł mi krem Avene Cold Cream. Do tego nie myłam twarzy wodą, a płynem micelarnym właśnie, po tym spryskiwałam wodą termalną, a na to krem Avene. Teraz, przy umiarkowanie suchej skórze używam dermoprotektora Cetaphil - do tego na moje bardzo suche dłonie pomaga I kremu Babydream do twarzy i ciała, ale on byłby za lekki do bardzo suchej skóry. Twarz już wodą myję (z mydłem naturalnym natłuszczanym, np. jogurtowym), ale zauważyłam, że podczas używania dobrego kremu woda nie szkodzi
Powiem Ci, że też miałam takie nasilenie rok temu, jak 19 lat miałam. Teraz już mam tą suchość pod kontrolą. Musiałam się nauczyć pielęgnować cerę. I nie dokucza tak bardzo
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 12:52   #7
mariaantoninaII
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 154
Dot.: Duży problem z suchą skórą - proszę o pomoc!

Sproboj aloes. Tez mialam przesuszona skórę z tego samego powodu co ty...walczyłam z tym dwa lata. Stosowałam Ziaja Kuracja Lipidowa i Kuracja Nawilzajaca kremy na dzien i też były fajne, lekkie nie zatkały porow.
Nie stosuj ciezkich natłuszczajacych kremow, bo pewnie nadal masz skórę tłusta/mieszaną ale po prostu przesuszoną.
I aloes - ja miałam suche szorstkie policzki, po smarowaniu aloesem naprawdę odżyły, teraz juz nie mam problemow. On podobno bardzo szybko wnika w głębokie warstwy skóry i je nawilża.
Podobno dobry jest też do picia olej lniany,bo pomaga łączyć wodę w skórze (jeśli źle napisałam, to mnie poprawcie) w każdym bądź razie był o tym kiedyś wątek na wizażu.
Pozdrawiam

Edytowane przez mariaantoninaII
Czas edycji: 2011-10-02 o 12:55
mariaantoninaII jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-02, 13:00   #8
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Duży problem z suchą skórą - proszę o pomoc!

Ja również polecam aloes w postaci żelu (apteki, Lidl) oraz oleje naturalne (jojoba, nagietkowy, kokosowy, lniany i inne). Unikaj oleju mineralnego, parafiny i alkoholu , zwłaszcza denatu w kosmetykach (bardzo wysuszają). Zgadzam sie co do miceli zamiast wody.
No i zrób badania żeby wykluczyć przyczyny wewnętrzne np. problemy hormonalne.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-10-02 o 13:02
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 15:53   #9
gato77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 5
Dot.: Duży problem z suchą skórą - proszę o pomoc!

może waro zastanowić sie nad naturalnymi kosmetykami. https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater
gato77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 16:14   #10
Mantisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 267
Dot.: Duży problem z suchą skórą - proszę o pomoc!

sprobuj gleboko nawilzajacego kremu beeco firmy Floslek.
to ekologiczny krem bez chemi, sadze ze sprawdzi sie u takiem modej osobki

mnie sweitnie nawilzyl skore - zawiera oliwe, aloes, skwalen czyli te skaldniki ktore dobrze dzialaja nawilzajaco. To jest krem na dzien, dodatkwoo mozesz kupic drugi na noc
__________________
nie poznaje wizazu
Mantisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 22:03   #11
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Duży problem z suchą skórą - proszę o pomoc!

Zmień dermatologa, unikaj gorących kąpieli, klimy, etc.
Z kremów Ziaja Calma HLC (chyba) choć imo słaby, cetaphil, phisiogel, jakieś avene lub la rochy (la roche pasay), SVR.

Na hardcorowo suchę miejsca wazelina albo maść z mocznikiem.
I jako 'maseczke' dermogal A+E, tani a świetny

Ps.: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1...t=AbstractPlus odn szkodliwości oleii mineralnych, czy może być coś lepszego niż podwójnie ślepa próba ;]

Edytowane przez rotten_lilly
Czas edycji: 2011-10-03 o 22:10
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-04, 09:14   #12
monak89
Raczkowanie
 
Avatar monak89
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 391
Dot.: Duży problem z suchą skórą - proszę o pomoc!

ja polecam nawilżać też od środka - oprócz wody, jak już kilka dziewczyn pisało, olej z wiesiołka. takie kapsułki żelatynowe, kupisz w każdej aptece. mi bardzo pomogły na pękający naskórek na łydkach.
monak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 09:58   #13
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Duży problem z suchą skórą - proszę o pomoc!

ja polecam kremy z Iwostinu - nawilżający oraz Iwostin, Hydratia, Fizjologiczny krem z ceramidami - u mnie poprawiły kondycje skóry, miękka i gładka skóra, plus jeszcze za to że szybko się wchłaniają więc nadają się pod makijaż. Cena 20-30 zł.
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 16:41   #14
carpaibex
Zakorzenienie
 
Avatar carpaibex
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 407
Dot.: Duży problem z suchą skórą - proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
ja polecam kremy z Iwostinu - nawilżający oraz Iwostin, Hydratia, Fizjologiczny krem z ceramidami - u mnie poprawiły kondycje skóry, miękka i gładka skóra, plus jeszcze za to że szybko się wchłaniają więc nadają się pod makijaż. Cena 20-30 zł.
Używam pianki z Hydratii, a właściwie używałam i nie pomogło w żadnym stopniu. Nie wiem czy ryzykowac i wydawać kolejne pieniądze na krem.

A tak na marginesie - zielona herbata powinna iść w odstawkę?
carpaibex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 18:03   #15
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Duży problem z suchą skórą - proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez carpaibex Pokaż wiadomość
Używam pianki z Hydratii, a właściwie używałam i nie pomogło w żadnym stopniu. Nie wiem czy ryzykowac i wydawać kolejne pieniądze na krem.

A tak na marginesie - zielona herbata powinna iść w odstawkę?
Pianka to Ci mało zrobi, poza tym nie ma co się zrażać do kosmetyków danej firmy tylko przez to, że jeden nie pasował. Tym bardziej, że używałaś środka myjącego, który nie działa jak krem przecież Ona ma myć, nie pomagać. Kremy Iwostinu są sobre, moja mama z bardzo suchą skórą ich używa, jest zadowolona, ja kiedyś używałam. Warto się przekonać, bo bardzo drogie nie są, a wydajne.
Spróbować możesz też A-Dermy czy Emolium. Są to kosmetyki dla AZS-owców, wrażliwców i suchelców właśnie.
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2011-10-06 o 18:06
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 13:49   #16
KowalikCzek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: Duży problem z suchą skórą - proszę o pomoc!

Sama miałam podobny problem przez bardzo długi czas, też szukałam pomocy na forach, ale uwierz mi kochana, tutaj nie ma co się pytać internautów Najlepiej będzie jak pójdziesz sama na wizytę u dermatologa, od siebie polecę Ci http://www.bmqmed.pl/
KowalikCzek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-27 14:49:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:42.