Zmarszczki w młodym wieku-profilaktyka, pielęgnacja. WĄTEK ZBIORCZY - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-04, 16:44   #241
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: zmarszczki pod oczami 18latki

Cytat:
Napisane przez Karmenka Pokaż wiadomość
Ja też mam zmarszczki tuż pod okiem. Chyba są to zmarszczki genetyczne bo mam je odkąd pamiętam (mam 17 lat)

Kremiki nie pomogą prawda?
A zapomniałam o moich 2 zmarszczkach. Są tam gdzie marszczy się skóra przy uśmiechu. Na razie są bardzo małe więc ta maseczka może pomóc tak?

panikujecie. to sa zwykle zmarszczki mimoczne. i dam sobie odciac obie dlonie... pewnie macie odwodniona skore. pijcie wieksza ilosc wody min niegazowanej delikatny krem i powinno byc lepiej.
zmarszczki to cos calkiem naturalnego.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 16:46   #242
Sein Ulin
Rozeznanie
 
Avatar Sein Ulin
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 796
Dot.: zmarszczki pod oczami 18latki

Cytat:
Napisane przez Karmenka Pokaż wiadomość
Ja też mam zmarszczki tuż pod okiem. Chyba są to zmarszczki genetyczne bo mam je odkąd pamiętam (mam 17 lat)

Kremiki nie pomogą prawda?
A zapomniałam o moich 2 zmarszczkach. Są tam gdzie marszczy się skóra przy uśmiechu. Na razie są bardzo małe więc ta maseczka może pomóc tak?
miód jest naturalnym, nawilżającym środkiem, myśle że pomoze(uwaga !może uczulać alergików). Ale nie zapominajcie o filtrach przeciwsłonecznych
Sein Ulin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 09:57   #243
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: zmarszczki pod oczami 18latki

Ja mam 15 i też dzisiaj zauważylam;/
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 18:47   #244
cybercat11
Rozeznanie
 
Avatar cybercat11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 577
Dot.: Re: Młoda stara cera :(

Pozwolicie że się włączę z pytaniem by nie tworzyć kolejnego wątku.
Mam 24lata cienką skórę podatna do tworzenia się zmarszczek których już sporo mam na czole pod oczami itd. czy mogę używać już kremów z gamy Vichy np. Myokine
http://www.vichy.com/PL-PL/htmlref/p.../SCADA001.html
albo Liftactiv Pro?
http://www.vichy.com/PL-PL/htmlref/p.../SPARF001.html
Bo farmaceutka mi odradzała.
cybercat11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 12:05   #245
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: zmarszczki pod oczami 18latki

ja mam 14 i też mam buu chyba spróbuje ten miód
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 15:57   #246
White Cafe
Rozeznanie
 
Avatar White Cafe
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 759
Dot.: zmarszczki pod oczami 18latki

Dziewczyny spokojnie. Nie jest to raczej możliwe żebyście miały zmarszczki w wieku 15 lat, które są spowodowane starością!
Moim zdaniem są to skutki złego demakijażu. Jeśli zmywacie tusz do rzęs cień czy cokolwiek innego nie trzyjcie skóry na siłę aż kosmetyk się zmyje, bo właśnie w ten sposób nabawiacie się właśnie takich "zmarszczek". Skóra pod oczami jest niesamowicie delikatna. Kupcie sobie porządny preparat do demakijażu i delikatnie zmywajcie makijaż płatkiem kosmetycznym, do momentu gdy nie będzie śladu po makijażu. Aha, podkreślam że do demakijazu oczu nie używa się tego samego preparatu co do demakijazu reszty twarzy. Uzywajcie tego preparatu odpowiednią ilość, bo gdy nałożycie za mało demakijaż nie będzie wykonany w sposób odpowiedni.
Gwarantuje, że wasze "zmarszczki" się nie pogłębią.
Dziewczyny, porównajcie swoją skórę pod oczami z rówieśniczkami, one na pewno mają takie same "zmarszczki"
__________________
Oprócz błękitnego nieba... nic mi dzisiaj nie potrzeba..
White Cafe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 17:38   #247
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: zmarszczki pod oczami 18latki

Cytat:
Napisane przez White Cafe Pokaż wiadomość
Dziewczyny spokojnie. Nie jest to raczej możliwe żebyście miały zmarszczki w wieku 15 lat, które są spowodowane starością!
Moim zdaniem są to skutki złego demakijażu. Jeśli zmywacie tusz do rzęs cień czy cokolwiek innego nie trzyjcie skóry na siłę aż kosmetyk się zmyje, bo właśnie w ten sposób nabawiacie się właśnie takich "zmarszczek". Skóra pod oczami jest niesamowicie delikatna. Kupcie sobie porządny preparat do demakijażu i delikatnie zmywajcie makijaż płatkiem kosmetycznym, do momentu gdy nie będzie śladu po makijażu. Aha, podkreślam że do demakijazu oczu nie używa się tego samego preparatu co do demakijazu reszty twarzy. Uzywajcie tego preparatu odpowiednią ilość, bo gdy nałożycie za mało demakijaż nie będzie wykonany w sposób odpowiedni.
Gwarantuje, że wasze "zmarszczki" się nie pogłębią.
Dziewczyny, porównajcie swoją skórę pod oczami z rówieśniczkami, one na pewno mają takie same "zmarszczki"

też mi się nie wydaję żeby to było przez starość, ale ja np. nie maluję oczu ani tuszem anie cieniami, więc zły demakijaż odpada. moje koleżanki nie mają takich zmarszczek
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-23, 19:01   #248
White Cafe
Rozeznanie
 
Avatar White Cafe
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 759
Dot.: zmarszczki pod oczami 18latki

W takim przypadku mimo Twojego młodego wieku proponuję Ci kupić krem pod oczy ale tylko i wyłącznie NAWILŻAJĄCY. Nie chcę podawać konkretnych nazw bo nie jestem tak kompetentna więc udaj się do apteki lub drogerii z miłą obsługą i popros o taki krem zaznaczając że ma on byc dla Ciebie.
__________________
Oprócz błękitnego nieba... nic mi dzisiaj nie potrzeba..
White Cafe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 10:40   #249
olalola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 25
dziwna reakcja na krem pod oczy

ja juz nic nie rozumiem. mam 26 lat. do tej pory nie uzywalam zadnego kremu pod oczy. moja skora jest tam zupelnie gladka, bez zmarszczek, ani nic, tylko czasem (a w zasadzie codzien rano) mam tam opuchniecia. jako, ze mecza mnie napadowo wyrzuty sumienia o ten brak kremu, postanowilam zakupic cos lekkiego i nawilzajacego. ybor padl na nivea aqua sensation. no i co? uzywam od trzech dni i widze lekko zarysowane dwie zmarszczki... dziwne? kiedys juz to mialam. kupilam jakis tam dax cosmetic, posmarowalam na noc, a rano gleboka zmarszczka tu i tam. od razu wywalilam do smieci. teraz wiem, ze ten dax mogl wysuszac, bo juz na drugi dzien wszystko ok, ale co ja mam myslec a'props tej nivei? przeciez to nie ma sensu... nie kupilam nic przeciwzmarszczkowego, bo nie widze takiej porzeby, kupilam nawilzajacy, bo sie naczytalam, ze trzeba i ze to w sumie jest pierwszy krok do zapobiegania zmianom. a tu taka dziwna reakcja...
czy moglby sie wypowiedziec ktos kto sie zna?
do tej pory naprawde mam ladna skore pod oczai. nigdy nie nakladalam tam ani korektorow, ani podkladow. zawsze te miejsca omijalam i bardzo sie z tego ciesze. jak to jest z tymi kremami? naprawde potrzebne? a moze zly krem? jesli tak to jaki jest tak naprawde leciutenki i nawilzajacy?
olalola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 12:56   #250
Miraluka
Raczkowanie
 
Avatar Miraluka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 113
GG do Miraluka
Dot.: dziwna reakcja na krem pod oczy

Kremy pod oczy to w większości chwyt marketingowy mający nakłonić klientki do kupienia kolejnego opakowania kremu. Zawierają one często mniejszą ilość składników aktywnych, a są drogie.
Możesz zupełnie z czystym sumieniem paćkać sobie pod oczami kremem do twarzy o ile nie podrażnia ich. Ja ładuję pełno ziaji oliwkowej pod oczy i tak wieczorem aż mam białe krechy hehe
Miraluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 05:34   #251
olalola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 25
Dot.: dziwna reakcja na krem pod oczy

po tych paru dniach stosowania zdecydowalam sie odstawic aqua sensation.... masakra. naprawde porobil mi zmarszczki, ktorych absolutnie nie bylo... na szczescie schodza po jednym dniu nieuzywania. ja mam takie wrazenie, ze on mi po prostu strasznie wysuszyl skore, no bo to chyba niemozliwe zeby mi narobil zmarszczek w inny sposob? dziewczyny, napiszcie cos wiecej jak to jest z wam. czy te kremy pod oczy to koniecznosc, bo inaczej bede pomarszczona, czy rzeczywiscie sobie darowac. a moze podpowiecie cos naprawde leciutkiego i nawilzajacego? bardzo bym chciala zapobiec a nie potem leczyc ale potrzebuje rady
olalola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-28, 13:10   #252
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: dziwna reakcja na krem pod oczy

zgadzam się z Miraluką - jeżeli nie podrażnia cię wokół oczu krem do twarzy, smaruj się nim. ja smaruję powieki i skórę pod oczami nanobazą - bardzo tłustym kremem i to jescze w takiej ilości, że wygląda to na okład czy maskę, ale rano i tak cała ta warstwa znika - tak suchą mam skórę. natomiast resztę twarzy - lipobazą. wg mnie pierwszy etap zapobiegania zmarszczkom to właśnie dbanie, by skóra zawsze była odpowiednio natłuszczona.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 06:07   #253
olalola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 25
Dot.: dziwna reakcja na krem pod oczy

dzieki dziewczyny...
a wiecie co? wczoraj posmarowalam sie nivea visage q10 (light nawilzajacy do twarzy) pod oczami. naprawde sporo napackalam i po jakis 30 minutach moje ogromne, komputerowe, niczym_nieusuwalne worki pod oczami zniknely!!!!! przysiegam!! walcze z nimi od roku. wyprobowalam pare domowych i aptecznych sposobow - nic nie dzialalo... a tu prosze!

natomiast aqua sensation jest jak dla mnie do kitu i wcale nie nawilza
olalola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-02, 15:09   #254
kulaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szwecja,Sztokcholm
Wiadomości: 41
Unhappy Zmarszczki pod oczami

Mam dopiero 26 lat i zmarszczki pod oczami,zawsze bardzo dbalam o te okolice twarzy,stosowalam rozne kremy odpowiednie do wieku,jednak niewiele to dalo.Bardzo sie tym martie gdyz moje rowiesniczki nie maja takich problemow a nawet 30 sto latki tez nie,dlatego bardzo prosze o podanie nazwy jakiegos kremu lub serum pod oczy nawet z tej gornej pulki.Mam cere mieszana,a pod oczami skore jak 38latka,mam jeszcze pytanie czy na serum pod oczy naklada sie krem? takrze pod oczy
kulaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 11:04   #255
maud1106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 38
Dot.: Zmarszczki pod oczami

Ja mam to samo Mam 24 lata, moja cera jest mieszana, dośc często pojawiają się na niej krostki ropne ( a jakieś zaskórniki mam zawsze niestety),a pod oczami pojawiło mi sie mnóstwo zmarszczek, normalnie siatka utkana z "niteczek", jednych mniej widocznych, drugich bardziej. Do tego pojawiły mi się bruzdy brwiowe i nosowe, tragedia Zawsze używam kosmetyków z Vichy, La roche i AA theraphy, dam o skórę bardzo a tu taka "niespodzianka"... No i własnie dziś wybieram się po Myokine krem korygujący i La Roche Activ C pod oczy... mam nadzieje, że coś to pomoże... Cięzko zadbac o taką dziwną cerę, z jednej strony mieszana, z krostami z drugiej nagle zaczeła się gwałtownie starzec moze to wynik stresu? No nic, teraz musze się jakoś pozbyc choc w częsci tych zmarszczek...

ps. ja jak nakładam krem na twarz , to omijam okolice oczu, a potem nakładam tam krem/seru do oczu ale nie wiem, czy jest to poprawnie
maud1106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 21:18   #256
kulaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szwecja,Sztokcholm
Wiadomości: 41
Dot.: Zmarszczki pod oczami

A czy ten krem ktory stosuje twoja mama a teraz ty nie jest dla cery bardzo dojrzalej(twoja mama)czy sa ograniczniki wiekowe przy tym kremie?czy tez nie ma tzn jest uniwersalny?
kulaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-04, 09:00   #257
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Zmarszczki pod oczami

a może pomógłby kwas hialuronowy w kapsułkach - taka 'mezoterapia' od środka, lub sama mezoterapia na okolice oczu?
kulaczku - nie sugeruj się orientacyjnymi przedziałami wiekowymi umieszczanymi na etykietach, bo krem dobiera się pod kątem potrzeb skóry, a nie twojego wieku. skoro piszesz, że masz po oczami skórę jak 38 latka - stosuj kremy przeznaczone do skóry dojrzałej, widocznie twoja skóra takich potrzebuje.
redermic jest kremem zawierającym wit C - bardzo silny przeciwutleniacz, który chroni skórę przed wolnymi rodnikami czyli jedną z przyczyn powstawania zmarszczek. ja określiłabym więc go jako 'prewencyjny'.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 09:25   #258
trulina
Raczkowanie
 
Avatar trulina
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 100
krem przeciwzmarszczkowy dla osoby po dwudziestce?

Mam 21 lat i pół roku temu zauważyłam dość wyraźne w dziennym świetle ,poziome zmarszczki na czole i wokół ust,biegnące od nosa.No i siateczka mini zmarszczek pod oczami....Koleżanki w moim wieku nie mają takich,mają gładziutkie twarze!Nie marszczę czoła ani nie uśmiecham się częściej niż inniDodam,że mam cerę tłustą,trądzikową(ale niedużo tych krostek),miejscami naczynkową..czyli problematyczną.

Czy ktoś poleci mi jakiś nietłusty i niezbyt inwazyjny jak na mój wiek krem na zmarszczki?Można oczywiście powiedzieć,żebym to zignorowała,ale chyba lepiej zapobiegać niż potem oszczędzać na botoks? No chyba,że te kremy nie działają....
trulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 12:45   #259
*Kacha*
Przyczajenie
 
Avatar *Kacha*
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 18
Arrow Dot.: krem przeciwzmarszczkowy dla osoby po dwudziestce?

Witam

Mam ten sam mały problem co Ty:P Też mam cerę tłustą i trądzikową... mi sie robią zmarszczki koło ust... Ale nie znalazłam jeszcze kremu dla nas:/ może ujędrniający by wystarczył...:p

POZDRAWIAM
*Kacha* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-06, 18:22   #260
Delave
Raczkowanie
 
Avatar Delave
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: groch pod siódmym materacem
Wiadomości: 394
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy dla osoby po dwudziestce?

ja mam ten sam problem i niestety żadnej rady na to podłączam się pod pytanie
Delave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 16:04   #261
kulaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szwecja,Sztokcholm
Wiadomości: 41
Dot.: Zmarszczki pod oczami

Dzieki loss_lauri,mam jeszcze pytanko odnosnie tego redermica,
1czy moge stosowac redermic krem pod oczy?(jest do glebokich zmarszczek a takowych nie posiadam)
2.czy redermic krem ujedrniajacy do cery mieszanej moge uzywac codziennie na noc? i jak dlugo,czy moge na przemian z kremem Dermika-peptidiq na noc.
3.Czy Redermic XL przeciwzmarszczkowy krem ujedrniajacy moge stosowac na dziec?
4.Jaki tonik poglabys mi polecic?
Zgory wielkie dzieki
kulaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 07:08   #262
selly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 36
Dot.: Zmarszczki pod oczami

Ja mam 35 lat i też " niedawno" tj. ok rok temu przeraziłam się swoimi zmarszczkami pod oczmi. No więc od ok. roku z nimi walczę i widzę ,co na nie działa. Po pierwsze witamina C ! Używam kremu REDERMIC i jest naprawdę świetny, choć dla mnie trochę za drogi za 15 ml ok. 80 zł, no ale cóż....
Po drugie witamina C! Serum ALMA C i FLAVO C na przemian robione własnoręcznie z produktów BU . Wygładzają - a właściwie prasuje drobne zmarszczki, nie tylko te pod oczyma, pobudzają produkcję kolagenu. Po trzecie witamina C ! Jem dużo pomidorów. Mają właściwości antyoksydacyjne.
Ostanio dwie niezależne kosmetyczki powiedziały mi , że mam ładną cerę ! SZOK , żeby kosmetyczka coś takiego powiedziała... ?!
Koleżanki z pracy też mówią , że cera mi się poprawiła.
Jestem przekonana ,że to zasługa zmasowanego ataku witaminy C na wszelkie zmarszczki( nie tylko te pod oczami)
selly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 08:27   #263
kulaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szwecja,Sztokcholm
Wiadomości: 41
Dot.: Zmarszczki pod oczami

Cytat:
Napisane przez selly Pokaż wiadomość
Ja mam 35 lat i też " niedawno" tj. ok rok temu przeraziłam się swoimi zmarszczkami pod oczmi. No więc od ok. roku z nimi walczę i widzę ,co na nie działa. Po pierwsze witamina C ! Używam kremu REDERMIC i jest naprawdę świetny, choć dla mnie trochę za drogi za 15 ml ok. 80 zł, no ale cóż....
Po drugie witamina C! Serum ALMA C i FLAVO C na przemian robione własnoręcznie z produktów BU . Wygładzają - a właściwie prasuje drobne zmarszczki, nie tylko te pod oczyma, pobudzają produkcję kolagenu. Po trzecie witamina C ! Jem dużo pomidorów. Mają właściwości antyoksydacyjne.
Ostanio dwie niezależne kosmetyczki powiedziały mi , że mam ładną cerę ! SZOK , żeby kosmetyczka coś takiego powiedziała... ?!
Koleżanki z pracy też mówią , że cera mi się poprawiła.
Jestem przekonana ,że to zasługa zmasowanego ataku witaminy C na wszelkie zmarszczki( nie tylko te pod oczami)
Napewno kupie ten krem redermic,jest bardzo polecany,ale chcialam zapytac o te dwa serum ALMA C i FLAVO C jak je robisz i co to sa produkty BU i jak czesto je uzywasz TZN TE sera codziennie na przemian.Musze cos zaczac robi bo jest nie ciekawie,za pomidory tez sie wezme
kulaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 08:39   #264
Girly2008Girl
Raczkowanie
 
Avatar Girly2008Girl
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 91
Dot.: Zmarszczki pod oczami

Jeżeli chcecie długotrwałych i spektakularnych efektów to kłania się mr. botox Kremy to oczywiście miły dodatek, ale nie ma się co okłamywać, nawilżą skórę, lekko napną wypychając zmarszczki od środka i tyle ich "cudownego" działania.
Girly2008Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 08:51   #265
wisienkakwspz
Raczkowanie
 
Avatar wisienkakwspz
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: woj. małopolskie;)
Wiadomości: 85
Dot.: Zmarszczki pod oczami

Girly2008Girl to już lepiej kwas hialuronowy Niby na pierwszy rzut oka droższy, ale w przeliczeniu na ilość zabiegów i "wytrzymałość" to korzystniej wychodzi A tak na poważnie - w domku kremiki, serum, a do tego wybrać się czasem do salonu na profesjonalny zabieg - zabiegi pod oczy wcale nie są takie drogie, a efekty nieporównywalnie lepsze od kuracji "na własną rękę".
__________________
"Quidquid agis, prudenter agas et respice finem"
Cokolwiek czynisz, czyń roztropnie i patrz końca.

wisienkakwspz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 09:35   #266
selly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 36
Dot.: Zmarszczki pod oczami

Pewnie , że można iść na profesjonalny zabieg do salonu kosmetycznego. Ale trzeba wydać grubą kasę na serię zabiegów , której efekty nie będą przecież trwać wiecznie, lecz po jakimś czasie , trzeba całą serię powtórzyć. Nie wiem dokładnie ile utrzymuje się efekt botoxu , ale coś mi świta , że tylko parę miesięcy. A na dodatek twarz , na skutek paraliżu mięśni , wygląda dość nienaturalnie. Fakt , że nie ma dzięki temu zmarszczek, ale też twarz wygląda smutno , przynajmniej tak wyglądała jedna moja znajoma. Zrobiła sobie botox pod oczy dwa razy, a trzeci raz już nie chciała ...
Ja jestem zwolennikiem starannej, dobrze dobranej pielęgnacji na codzień. Jeśli kogoś stać na regularne wizyty u kosmetyczek , to pewnie , że są super.Tylko, że muszą być REGULARNE. Zabieg od czasu do czasu nie opóźni starzenia skóry .A przecież o to nam chodzi, by za 30 lat wyglądać tak jakby minęło zaledwie 15.
Wolę teraz zabezpieczać skórę przed starzeniem niż za 5 lat walić w nią botox czy inne XY. Dlatego chronię skórę kremem z filtrem SPF 25 nawet zimą w pochmurny dzień, a latem 50 SPF . Bo to głównie słońce niszczy włókna kolagenowe !!!
Poza tym styluluję odnowę włókien kolagenowych przez aplikowanie witaminki C wszelkimi możliwymi sposobami.
selly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 09:50   #267
selly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 36
Dot.: Zmarszczki pod oczami

Cytat:
Napisane przez kulaczek Pokaż wiadomość

Napewno kupie ten krem redermic,jest bardzo polecany,ale chcialam zapytac o te dwa serum ALMA C i FLAVO C jak je robisz i co to sa produkty BU i jak czesto je uzywasz TZN TE sera codziennie na przemian.Musze cos zaczac robi bo jest nie ciekawie,za pomidory tez sie wezme
Składniki do serum kupuję na www. biochemiaurody.pl. Potem sama mieszam w domu, część trzymam w lodówcę, żeby długo była świeża, a część na bieżące używanie trzymam w łazience. Rano używam serum ALMA C ( chyba bardziej nawilża) + pod oczy jeszcze dodatkowo Redermic. Po ok 15 minutach dokładnie przykrywam wszystko warstwą kremu ze stabilnym filtrem. Wtedy wiem ,że promieniowanie słoneczne nie zrobi mi krzywdy.
Wieczorem natomiast po dokładnym oczyszczeniu twarzy znów serum tym razem FLAVO C , znów dodatkowo coś pod oczy , a potem jak to się wchłonie to warstewka kremu przeciwzmarszczkowego. Serum Flavo C ma nietłustą konsystnecję , a ja mam suchą cerę , więc muszę koniecznie się po nim czymś trochę natłuścić.
A tak w ogólę to kosmetyki z BU są super ! No nie są " obrzydliwie" drogie .
selly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 17:10   #268
Girly2008Girl
Raczkowanie
 
Avatar Girly2008Girl
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 91
Dot.: Zmarszczki pod oczami

Zabiegi profesjonalne - owszem są miłe i przyjemne, ale co da seria zabiegów na okolice oczu? Bo wg mnie jest to czyste marnotawstwo. Dobrze nawilzy skórę ... czyli to samo co możemy uzyskać domowym sposobem kładąc na oczy algi hydroplastyczne - algi 80zł plus serum 50zł . No jeśli ktoś pławi się w luksusach przez duże L to i oczywiście takie zabiegi to miły relaks.


Co do botoxu - to oczywiście rezultaty owego zabiegu są uzależnione od zdolności lekarza wykonującego - jeśli chodzi o mimikę, owszem jest ona inna niż naturalna, co własnie jest na plus, oduczamy sie bowiem "robienia min" przez co opóxniemy w znaczny sposób tworzenie się zmarszczek. Jeżeli wykonasz botox w wieku 28 lat i będziesz go regularnie powtarzała, to przestając robić ten zabieg w wieku 38 lat, skóra wróci do stanu sprzed oszczykiwania.

Pielegnacja domowa, nawyki są bardzo ważne w utrzymaniu skóry w bardzo dobrej kondycji, jednak nic nie cofnie czasu - mozna go jedynie zatrzymać na troszkę dłużej - po to mamy do dyspozycji botox, wypełniacze oraz peelingi medyczne.
Girly2008Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 14:22   #269
Saraaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 15
Question 20 lat na karku i zmarszczki

mam 20 lat i zauwazylam ze mam zmarszczki na czole i wokol ust ( mimiczne). nie jest to wymysl histerycznej nastolatki. po zmarszczeniu czola zmarszki pozostaja przez jakis czas.
nie wiem czy mam zaczac uzywac jakis kremow przeciwzmarszczkowych czy cos.
fakt faktem ze zafundowalam sobie mocna kuracje przeciwtradzikowo i mam bardzo przesuszona skore, moze to od tego sa one tak widoczne
co z tym zrobic??
Saraaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 14:30   #270
kotka102
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1
zmarszczki w wieku 22lat

Czesc Mam 22lata moze i jestem jeszcze mloda lecz pojawily mi sie juz zmarszczki pod oczami jak i w koncikach wewnetrznych wiec mam pytanie co mam z tym zrobic. Czy juz zaczac uzywac kremu przeciwzmarszczkowego, jak tak to jaki? Czy jednak poszukac czegos innego np. krem pod oczy dobrze nawilzajacy chodz niewiem czy cos to pomoze. Co robic???
kotka102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-09 23:58:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:10.